START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
Florek i Bębenek najlepsi w pierwszym dniu rywalizacji w Szczawnicy
(żródło: PolSKI Mistrz)

 Za narciarzami pierwszy dzień rywalizacji w ośrodku narciarskim PKL Palenica w Szczawnicy, gdzie w piątek 17 marca odbył się slalom gigant. W zawodach FIS najlepsi okazali się Patrycja Florek i Szymon Bębenek. Natomiast mistrzami Polski juniorów została Florek oraz Bartłomiej Sanetra. W sobotę alpejczycy zmierzą się ze slalomem.
( 18 Marca 2023)
Impreza 100-lecia WKN w Zakopanem
(żródło: wkn.pl)

To był jeden z kilku przystanków celebracji obchodów stulecia Klubu. Niesamowita atmosfera, ogromna energia i taka sama frekwencja dodają nam skrzydeł i pokazują, że w drugie 100 lat wkraczamy zjednoczeni, razem, z uśmiechem, pełni zapału do wspólnej pracy, rywalizacji i zabawy.
( 16 Marca 2023)
Finał Młodzieżowego Pucharu Polski za nami
(żródło: PolSKI Mistrz)

 W środę, 15 marca 2023 roku w ośrodku narciarskim PKL Mosorny Groń w Zawoi odbył się wielki finał Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim. W ostatnich w tym sezonie zawodach młodzi alpejczycy rywalizowali w slalomie. Tego dnia najszczęśliwszym zawodnikiem był 13-letni Kosma Szafrański, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium i wygrał slalom w Młodzieżowym Pucharze Polski w kategorii Młodzik.
( 16 Marca 2023)
Robert Szul mistrzem Polski w Big Air
(żródło: )

 W drugim dniu freestylowych Mistrzostw Polski rozegrany został Big Air . Tutaj najwyzszą noe otzrymał Robert Szul. wicemistrezm został Antek Cukier a brąz zdobył Stanisław Solik. Wystartowało 11 zawodnikow.
( 13 Marca 2023)
Sawicka i Koźbiał na trzecim miejscu w zawodach FIS
(żródło: PolSKI Mistrz)

 W piątek na stokach walczyli także inni reprezentanci Polski. Spora grupa wybrała się do słowackiego Myto pod Dubierom, gdzie dwa razy rozegrano zawody FIS w slalomie gigancie. Z bardzo dobrej strony pokazali się Aniela Sawicka i Piotr Koźbiał, którzy zajęli trzecie miejsce. Dla tego drugiego było to debiutanckie podium w zmaganiach tej rangi. Sawicka straciła do pierwszej Sofii Semanovej 1,24 sekundy i zjechała 77.62 FIS punkty. Z kolei Koźbiał był wolniejszy od zwycięzcy Samuela Vigasa o 1,75 sekundy i zanotował najlepszy wynik w karierze – 81.43 FIS punkty.
( 12 Marca 2023)
Mistrzostwa Polski w slopstyle wygrywa Robert Szul
(żródło: )

 W niedziele w snowparku na zakopiańskiej Gubałówce  rozgrano Mistrzostwa Polski w narciarstwie dowolnym. W slopstyle złoty medal wywalczył Robert Szul. Drugi był Antek Cukier a trzeci Szczepan Karpiel Bułecka
( 12 Marca 2023)
Maryna Gąsienica Daniel 9 w Are
(żródło: PZN)

 Maryna Gąsienica Daniel po raz kolejny zameldowała się w czołowej dziesiątce  slalomu giganta rozgranego w ramach Pucharu Świata w szwedzkim Are. Zakopianka w pierwszym przejeździe uzyskała 5 czas ale w drugim była 23  i ostatecznie została sklasyfikowana na 9 miejscu. W klasyfikacji generalnej PŚ w gigancie Polka znajduje się na 10 pozycji.Sezon alpejskiego PŚ zakończy się w przyszłym tygodniu w Soldeu, gdzie odbędzie się po jednej rywalizacji w czterech konkurencjach: zjeździe, supergigancie, slalomie gigancie i slalomie.
( 10 Marca 2023)
Zawody telemrkowe na Kotelnicy za nami
(żródło: P. Jasienski Szuwarek)

 Pierwszy weekend marca to Światowy Dzień Telemarku. Jedynym polskim akcentem tego święta są zawody organizowane przez Sekcję Telemarku Klubu SN PTT Zakopane 1907 i Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska.
( 10 Marca 2023)
Kaczmarek i Rakszawski mistrzami Polski młodzików w slalomie gigancie
(żródło: PolSKI Mistrz)

 Zakończyła się VI edycja Młodzieżowego Pucharu Polski, który był równocześnie mistrzostwami Polski Młodzików. Środowe zmagania w slalomie gigancie na trasie Palenica 1 w Szczawnicy wygrali Iga Kaczmarek (Ski Team Kaczma) oraz Alex Rakszawski (KS Racing Kids). Z kolei wśród Juniorów Młodszych najlepsi okazali się Anna Buńda (KS Firn) i Kazimierz Ziółkowski (UKN Laworta Ustrzyki Dolne). Tym razem najlepszym klubem okazał się KS SportUp z dwoma srebrnymi i jednym brązowym medalem.
( 8 Marca 2023)
Dwa zwycięstwa zawodników UKS MitanSki w slalomie w Szczawnicy
(żródło: PolSKI Mistrz)

 We wtorek w ośrodku narciarskim PKL w Szczawnicy narciarze alpejscy rozpoczęli zmagania w VI edycji Młodzieżowego Pucharu Polski, który odbywa się w ramach Programu PolSKI Mistrz. Tego dnia na trasie Planica 1 młodzicy i juniorzy młodsi rywalizowali w slalomie. Najwięcej zwycięstw zapisali na swoim koncie reprezentanci klubu UKS MitanSki Zakopane, którzy zdobyli dwa złote medale. W ramach tych zawodów młodziczki i młodzicy walczyli również w mistrzostwach Polski młodzików, w których triumfowali Iga Kaczmarek i Franek Więcławski.
( 8 Marca 2023)
Narciarze z AWF Katowice i PK Kraków zdominowali tegoroczne AMP
(żródło: Pasja AZS.pl fot M.Szypliński)

 Reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i Politechniki Krakowskiej zdominowali Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim, które od poniedziałku były rozgrywane w Zakopanem. O wygraną nie było łatwo, bo na starcie stanęli medaliści mistrzostw kraju w różnych kategoriach wiekowych, uczestnicy zimowej uniwersjady czy mistrzostw świata.
( 8 Marca 2023)
„Walusiowie Zjazdy” – czyli białe szaleństwo ku pamięci Józefa Nowobilskiego
(żródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 Piękna słoneczna pogoda, świetne warunki narciarskie i olbrzymie zainteresowanie. Tak wyglądał I Memoriał im. Józefa Nowobilskiego „Walusiowe Zjazdy”, który w minioną sobotę, 4 marca zorganizowano na Stoku Bania w Białce Tatrzańskiej.
( 7 Marca 2023)
Maja Chyla i Juliusz Mitan skradli wieczorne show
(żródło: Pasja AZS.pl fot M. Szypliński)

 Swój kolejny amerykański sen spełnili uczestnicy Zimowej Uniwersjady w Lake Placid – Maja Chyla i Juliusz Mitan, którzy wygrali slalom równoległy rozgrywany na deser AZS Winter Cup. Po raz drugi z rzędu w Team Evencie górą był Uniwersytet Jagielloński, a w skład drużyny wchodziła wspomniana już Maja Chyla. 
( 7 Marca 2023)
Finałowe zawody AZS Winter Cup - podwójne zwycięstwa Mai Chyli i Błażeja Budza.
(żródło: AZS Winter Cup)

  Finałowa rywalizację AZS Winter Cup w Szczawnicy zdominowali Maja Chyla z UJ Kraków i Błażej Budz z PK Kraków, którzy triumfowali zarówno w gigancie jak i slalomie. Maja Chyla dodatkowo wygrała cały cykl. Natomiast w klasyfikacji mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanęli Paweł Jaksina  PK Kraków w gigancie i Juliusz Mitan AGH Kraków w slalomie. . W sobotę rozegrany zostanie slalom równoległy& Team Event a wszystko to na Grapa Ski w Czarnej Górze.
( 3 Marca 2023)
Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w narciarstwie Alpejskim
(żródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 W dniu 28 lutego 2023 na stoku narciarskim „Zadział” w Nowym Targu odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Alpejskim. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Nowego Targu Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5, Nr 6 i Nr 11. Reprezentanci siedmiu nowotarskich podstawówek rywalizowali na trasie slalomu w pięknym słońcu. Szkoły reprezentowało 94 uczniów z roczników 2013-2008. Dzieci startowały indywidualnie w trzech kategoriach wiekowych w konkurencji slalom gigant
( 2 Marca 2023)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024