UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka

Montano

Katarzyna Wąsek 11. w zawodach FIS w Geilo
(żródło: A. Kosman PZN)

Nasi alpejczycy startowali dziś w norweskim Geilo w zawodach FIS w slalomie. Najlepiej spisała się Katarzyna Wąsek, plasując się na 11. miejscu. Zawody kobiet wygrała Agnese Aboltina z Łotwy. Daria Krajewska nie ukończyła pierwszego przejazdu.
( 11 Grudnia 2016)
Karolina Riemen-Żerebecka ósma w Val Thorens

Karolina Riemen-Żerebecka znów w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Świata w skicrossie w Val Thorens! Dziś nasza reprezentantka ścigała się z rywalkami trzykrotnie - w ćwierćfinale, półfinale i małym finale, zajmując ostatecznie ósme miejsce. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz Cross Alps Tour plasuje się na dziewiątej pozycji.
( 10 Grudnia 2016)
Karolina Riemen-Żerebecka w TOP10 Pucharu Świata

Karolina Riemen-Żerebecka zajęła dziesiąte miejsce w pierwszych tej zimy zawodach Pucharu Świata w skicrossie, które zostały rozegrane we francuskim Val Thorens. Nasza zawodniczka była trzecia w swoim ćwierćfinale. Zawody wygrała Kanadyjka Marielle Thompson. Riemen-Żerebecka zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.
( 9 Grudnia 2016)
Maryna Gąsienica-Daniel 27. w Pucharze Europy

Francuzka Clara Direz zwyciężyła w czwartkowych zawodach Pucharu Europy w slalomie gigancie kobiet, rozgrywanych w norweskim Kvitfjell. Tuż za nią uplasowała się Norweżka Kristin Anna Lysdahl (+ 0,57 sekundy), a trzecia była Szwajcarka Camille Rast (+ 0,82 sekundy). Maryna Gąsienica-Daniel uplasowała się na 27. miejscu ze stratą 3,11 sekundy do zwyciężczyni zawodów.
( 8 Grudnia 2016)
Riemen-Żerebecka ósma w kwalifikacjach w Val Thorens

Karolina Riemen-Żerebecka zajęła ósme miejsce w kwalifikacjach do pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Świata, które odbędą się już jutro we francuskim Val Thorens.
Zima wraca w wielkim stylu. Jędrek Bargiel doceniony w Jasnej.
(żródło: W.Majeran)

W miniony weekend w Jasnej pod Chopokiem otworzono sezon zimowy: 40 cm świeżego śniegu, -11˚C, 8 km czynnych tras i niedzielne „włoskie” słońce czekało na spragnionych stoków narciarzy i snowboardzistów.
( 6 Grudnia 2016)
M. Gąsienica-Daniel 14. w Pucharze Europy w Trysill
(żródło: A.Karczewska PZN)

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 14. miejsce w Pucharze Europy w slalomie gigancie, który w niedzielę rozgrywany był w norweskim Trysill. Zwycięstwo odniosła reprezentantka gospodarzy Kristin Anna Lysdahl. Drugie miejsce zajęła Szwajcarka Simone Wild. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Austriaczka Elisabeth Kappauer.
( 5 Grudnia 2016)
Pojechać jeszcze szybciej! Jędrzej Dobrowolski przed kolejnymi rekordami.
(żródło: J. Dobrowolski Mat prasowe)

Jędrzej Dobrowolski, najszybszy narciarz Polski, rozpoczął przygotowania się do kolejnego, dziewiątego  już sezonu w karierze. Cel podobnie jak w ubiegłych latach jest jeden: pobić kolejne rekordy w Speed Ski. W 2016 roku jego licznik zatrzymał się na zawrotnej prędkości 244,233 km/h. Rekord świata jest coraz bliżej.
PUCHAR EUROPY MĘŻCZYZ W ZAKOPANEM
(żródło: A. Baczkowska TZN)

W czerwcu br. podczas Kongresu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w meksykańskim Cancun podkomisja Pucharu Europy przyznała Zakopanemu prawo organizacji zawodów Pucharu Europy w slalomie mężczyzn. Zawody rozegrane zostaną na stokach zakopiańskiej Harendy w dniach 11-12 luty 2017 roku
( 29 Listopada 2016)
Karolina Riemen-Żerebecka na podium Pucharu Europy!

Karolina Riemen-Żerebecka zajęła trzecie miejsce w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Europy w skicrossie, które w niedzielę, 27 listopada odbyły się w austriackim Pitztal. Wygrała Niemka Daniela Maier, a druga była Kanadyjka Marielle Thompson. Wśród mężczyzn triumfował Szwajcar Armin Niederer. Mateusz Habrat był 58
( 27 Listopada 2016)
Karolina Riemien-Żerebecka piąta w Mistrzostwach Austrii

Karolina Riemen-Żerebecka wywalczyła piąte miejsce w Mistrzostwach Austrii w skicrossie, które rozgrywane były w Pitztal. Zwyciężyła Kanadyjka Marielle Thompson. Tuż za nią uplasowała się reprezentantka Francji Ophelie David. natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Amerykanka Tania Prymak.
DO ZAKOPANEGO WRACA IMPREZA NAJWYŻSZEJ RANGI! WIELKIE NAZWISKA NA HARENDZIE!
(żródło: HSKI.Pl)

Najlepszych zawodników już tej zimy będzie można zobaczyć na zakopiańskiej Harendzie. Wydarzenie rangi FIS po wielu latach ponownie wraca do Polski. W dniach 11 i 12 luty 2017 zostanie rozegrany PUCHAR EUROPY w slalomie mężczyzn, a to znaczy że na Harendzie pojawią się zawodnicy z czołówki Pucharu Świata!!! Znani z codziennych zmagań na najtrudniejszych trasach świata tym razem zmierzą się z czarną trasą na stoku w Zakopanem.
( 21 Listopada 2016)
Sabina Majerczyk kontuzjowana

W czasie treningu przed sprawdzianem, mającym wyłonić skład reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w Soelden, nasza alpejka Sabina Majerczyk doznała poważnej kontuzji, która wyklucza ją z udziału w inauguracji sezonu narciarskiego. Majerczyk upadła na trasie i zderzyła się z jednym z zagranicznych trenerów, który stał w miejscu niedozwolonym. W tej chwili zawodniczka jest w szpitalu, trwają szczegółowe badania i czekamy na dalsze informacje dotyczące jej stanu zdrowia.   Życzymy Sabinie szybkiego powrotu do zdrowia!
( 21 Października 2016)
Dwóch Polaków na starcie Pucharu Świata w Soelden
(żródło: PZN)

W najbliższy weekend 22-23 października tradycyjnie w austriackim Soelden zainaugurowany zostanie kolejny sezon Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. W zawodach slalomu giganta udział weźmie dwóch reprezentantów Polski: Maryna Gąsienica-Daniel i Piotr Habdas.
GÓRAL SKIPASS

Na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem stacje narciarskie Harenda, Polana Szymoszkowa, Suche i Witów oficjalnie podpisały porozumienie inaugurujące projekt Góral Skipass. Dzięki niemu już od najbliższego sezonu będziemy mogli szusować na podhalańskich stokach korzystając z jednego biletu.Najpewniej skipass obejmie także Kasprowy Wierch, już trwają rozmowy nad uruchomieniem skibusa obejmującego trasą stacje.