START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
Karolina Riemen-Żerebecka 10. w Blue Mountain
(żródło: A. Kosman PZN)

 Karolina Riemen-Żerebecka zajęła dziesiąte miejsce w zawodach Pucharu Świata w skicrossie w kanadyjskim Blue Mountain. Polka była trzecia w swoim ćwierćfinale. Kończące pucharowy sezon 2016/2017 zawody wygrała Kanadyjka Marielle Thompson przed Szwedką Sandrą Naeslund i Szwajcarką Fanny Smith. W klasyfikacji generalnej cyklu nasza skicrossistka zajęła wysokie, ósme miejsce. Kryształową Kulę wywalczyła Marielle Thompson.
( 5 Marca 2017)
Maryna Gąsienica-Daniel druga w Lienz
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Maryna Gąsienica-Daniel w piątek wywalczyła drugie miejsce w zawodach FIS w slalomie gigancie, które rozgrywane były w austriackim Lienz. Wygrała reprezentantka gospodarzy Chiara Mair, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła kolejna z Austriaczek - Carina Dengscherz.
( 3 Marca 2017)
AMP 2017: Iwona Kohut i Dominik Białobrzycki z tytułami mistrzowskimi w gigancie
(żródło: AZS W-wa NTN M Szypliński)

 Po wyjątkowo ciekawym finale poznaliśmy nowych Akademickich Mistrzów Polski. Iwona Kohut (AWF Katowice), która debiutowała w studenckim czempionacie, bez kompleksów wdarła się na szczyt stawki, nie dając szans bardziej doświadczonym koleżankom. Z piątego miejsca, zajmowanego po pierwszym przejeździe, skuteczny atak przeprowadził Dominik Białobrzycki (AWF Katowice) i mógł cieszyć się ze złotego medalu.
( 3 Marca 2017)
AMP 2017: Magdalena Kłusak i Andrzej Dziedzic mistrzami w slalomie
(żródło: AZS W-w NTN M. Szypliński)

 W ostatnim dniu Akademickich Mistrzostw Polski zawodnicy walczyli o tytuły mistrzowskie w slalomie. Złotą medalistką została Magdalena Kłusak (AWF Katowice), która osiągnęła najlepsze czasy obu przejazdów, a najszybszy wśród mężczyzn okazał się Andrzej Dziedzic (ALK Warszawa), który zapewnił sobie zwycięstwo po fantastycznej walce z Dominikiem Białobrzyckim (AWF Katowice).
( 3 Marca 2017)
Skład reprezentacji Polski na alpejskie Mistrzostwa Świata Juniorów
(żródło: A. Kosman PZN)

 W dniach 5-14 marca w szwedzkim Are rozegrane zostaną alpejskie Mistrzostwa Świata Juniorów. Weźmie w nim udział sześcioro naszych reprezentantów - trzy Polki i trzech Polaków. w tym dwoje zakopiańskich alpejczyków.
( 28 Lutego 2017)
XXIX Liga Dzieci i Młodzieży MOZN BRUGI CUP 2017 – TAURON odbyła się w Jurgowie
(żródło: A. Kosman PZN)

 25 i 26 lutego w Jurgowie odbyły się dwie kolejne edycje XXIX Ligi Dzieci i Młodzieży MOZN w narciarstwie zjazdowym BRUGI CUP 2017 – TAURON. W nazwie ligi pojawia się TAURON, który dzięki staraniom PZN dołączył do grona sponsorów lig regionalnych i będzie obok BRUGI drugim sponsorem tytularnym najbliższych czterech edycji Ligi MOZN.
( 27 Lutego 2017)
Karolina Riemen-Żerebecka 14. w Pucharze Świata
(żródło: A. Kosman PZN)

 Karolina Riemen-Żerebecka zajęła dziś 14. miejsce w zawodach Pucharu Świata w skicrossie w rosyjskim Sunny Valley. Nasza reprezentantka dobrze zaczęła ćwierćfinał, jadąc na drugiej pozycji, jednak później przewróciła się po skoku na jednej z przeszkód i nie ukończyła przejazdu. Zawody wygrała Kanadyjka Marielle Thompson, druga była Szwedka Sandra Naeslund, a na najniższym stopniu podium stanęła Francuzka Ophelie David.
( 25 Lutego 2017)
Karolina Riemen-Żerebecka 11. w kwalifikacjach!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Kolejnym przystankiem w zawodach Pucharu Świata w skicrossie jest rosyjska miejscowość Sunny Valley. W piątek odbyły się kwalifikacje do sobotniej rywalizacji o pucharowe punkty. Najlepiej w eliminacjach zaprezentowała się Kanadyjka Marielle Thompson, tuż za nią uplasowała się reprezentantka Australii Sami Kennedy-Sim, natomiast trzecia była Szwedka Sandra Naeslund. Nasza zawodniczka - Karolina Riemen-Żerebecka zajęła w kwalifikacjach 11. pozycję.
( 24 Lutego 2017)
Maryna Gąsienica-Daniel punktuje w alpejskim Pucharze Świata!
(żródło: A. Kosman PZN)

 Maryna Gąsienica-Daniel kontynuuje bardzo udany sezon startów! Dziś w szwajcarskim ośrodku narciarskim Crans-Montana po raz pierwszy w swojej karierze wywalczyła punkty Pucharu Świata, zajmując 26. miejsce w kombinacji alpejskiej. Zawody wygrała Włoszka Federica Brignone, która o 1,01 sekundy wyprzedziła Słowenkę Ilkę Stuhec, natomiast trzecia była Austriaczka Michaela Kirchgasser (+ 1,16 sekundy). 
( 24 Lutego 2017)
Refleksje po Memoriale Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny 2017 r.
(żródło: Tekst i zdjęcia Barbara Miranowska Kapłan Jacek Kapłan Czech )

           W dniach 13 i 14 lutego 2017 roku na stoku zakopiańskiej Harendy  zostały rozegrane zawody o Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny w konkurencjach alpejskich . Odbyły się slalomy specjalne kobiet i mężczyzn .   W galerii fotoreportaż  B. Miranowskiej Kapłan i J.. Kapłan Czech
( 21 Lutego 2017)
Pucharowe zmagania na Kasprowym Wierchu
(żródło: UM Zakopane)

 W sobotę 18 lutego, na najbardziej rozpoznawalnej narciarskiej górze Polski - Kasprowym Wierchu, odbyły się przedostatnie zawody w ramach tegorocznej edycji Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów, wchodzące jednocześnie w skład cyklu Mistrzostw Polski Amatorów PZN. 
( 20 Lutego 2017)
Maryna Gąsienica-Daniel 30. w pierwszym przejeździe slalomu na MŚ
(żródło: A. Kosman PZN)

 Maryna Gąsienica-Daniel spisała się znakomicie w pierwszym przejeździe Mistrzostw Świata Seniorów w slalomie w St. Moritz, zajmując 30. miejsce (+ 3,10 sekundy). Mimo odległego numeru startowego (67.) Polka wskoczyła do czołowej trzydziestki i zakwalifikowała się do drugiego przejazdu. W finale niestety popełniła błąd i wypadła z trasy, ale pokazała dziś, że ma papiery na ściganie się z najlepszymi alpejkami na świecie. Mistrzynią świata została Amerykanka Mikaela Shiffrin, która o 1,64 sekundy wyprzedziła Szwajcarkę Wendy Holdener, a trzecia była Szwedka Frida Hansdotter (+ 1,75 sekundy)
( 19 Lutego 2017)
Finał Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei
(żródło: J. Będkowski SNOW PR)

 Szczepan Karpiel-Bułecka Mistrzem Polski we Freeskiingu, Michał Alster najlepszy wśród snowboardzistów, Szymon Godziek bezkonkurencyjny w rywalizacji rowerzystów.  W galerii fotoreportaż Zuza Chmiel. MP TG
( 19 Lutego 2017)
AZS Winter CUP na Kasprowym Wierchu.
(żródło: wintercup.pl)

  17 lutego na Kasprowym Wierchu rozegrana został 4 edycja tegorocznego AZS Winter CUP.  Na starcie slalomu i giganta stanęło łącznie ponad 50 studentek i studentów z 5 uczelni wyższych.
( 17 Lutego 2017)
Emocjonujący pierwszy dzień Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei
(żródło: J. Będkowski SNOW PR)

 Kilkudziesięciu zawodników wystartowało w kwalifikacjach konkurencji Big Air rozegranych dziś w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska. Wśród narciarzy najlepsi byli Jan Krzysztof i Zuzanna Witych. W rywalizacji snowboardzistów bezkonkurencyjny był Piotr Tokarczyk, a rowerzystów Maris Ornins z Łotwy.    W galerii fotoreportaż  Joanny i Zuzi Chmiel
( 17 Lutego 2017)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni

 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018