START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
Kadry Narodowe Kobiet w narciarstwie alpejskim na sezon 2022/2023
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych Kobiet w narciarstwie alpejskim na sezon 2022/2023. Utworzone zostały cztery grupy szkoleniowe: Kadra Narodowa A, Kadra Narodowa B, Kadra Narodowa Młodzieżowa A i Kadra Narodowa Młodzieżowa B, w których trenować będzie łącznie 10 zawodniczek. 
( 24 Maja 2022)
22 zawody o Wielkanocne Jajo Kalatówki
(żródło: )

  Tradycyjnie w drugi dzień Wielkanocy na Kalatówkach spotkali się miłośnicy jazdy na starym sprzęcie narciarskim Blisko 90 kobiet i mężczyzn wystartowało w  slalomie . W kategorii strój rywalizowało 7 kobiet i 17 mężczyzn   Najładniejsze stroje mieli wg jury Zofia Rumińska z Poronina oraz Łukasz Strama z Zakopanego.  W slalomie triumfowali Sylwia Żelechowska i Maciej Żelechowski z Zakopanego.   W galerii fotoreportaż    Pełne wyniki tutaj  
( 19 Kwietnia 2022)
Najlepsi młodzi narciarze alpejscy zakończyli sezon na Kasprowym Wierchu
(żródło: PolskiMistrz)

 W miniony weekend w ośrodku PKL Kasprowy Wierch odbyły się finałowe zawody Młodzieżowego Pucharu Polski. W zmaganiach na trasie slalomu oraz slalomu giganta wzięło udział ponad 150 zawodników i zawodniczek z kategorii Młodzika i Juniora Młodszego.
( 23 Marca 2022)
Maryna Gąsienica-Daniel w najlepszej "10" finałowych zawodów w Courchevel
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Maryna Gąsienica-Daniel lokatą w czołowej "10" zakończyła najlepszy w karierze sezon zimowy. Podopieczna Marcina Orłowskiego wywalczyła ósme miejsce w finałowych zawodach Pucharu Świata w slalomie gigancie, które rozegrane zostały we francuskim Courchevel-Meribel. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w slalomie gigancie nasza najlepsza alpejka uplasowała się na dziewiątej pozycji. 
( 20 Marca 2022)
FIS Race Mosorny Groń: podsumowanie zawodów
(żródło: PolSKI Mistrz)

 W dniach 14-15 marca w ośrodku PKL Mosorny Groń w Zawoi odbyły się międzynarodowe zawody FIS w slalomie gigancie i slalomie.
( 16 Marca 2022)
Piotr Habdas Mistrzem Polski w supergigancie i kombinacji alpejskiej
(żródło: PolSKI Mistrz)

 11 marca na Skrzycznem w Szczyrku odbyły się międzynarodowe Mistrzostwa Polski w supergigancie oraz kombinacji alpejskiej. Szczególnie dobrą formę zaprezentował Piotr Habdas, który wywalczył tytuł Mistrza Polski w obu rozegranych konkurencjach.
( 15 Marca 2022)
Maryna Gąsienica Daniel 10 w Are
(żródło: )

 Maryna Gąsienica Daniel zajęła 10 lokatę w rozegranym w szwedzkim Are slalomie gigancie zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata. Polka po pierwszym przejeździe była 14 a w drugim uzyskała piaty czas co pozwoliło jej uplasować się w pierwszej dziesiątce zawodów.   pierwsze miejsce wywalczyła Słowaczka Petra Vlhowa druga była Marta Bassino z Włoch a trzecia amerykanka Mikaela Shiffrin.
( 11 Marca 2022)
Maryna Gąsienica Daniel 16 w Lenzerheide
(żródło: )

 Maryna Gąsienica Daniel w miniony weekend zajęła dwukrotnie 16 lokatę w pucharowych w  szwajcarskim Lenzerheide. W sobotę rozegrano super gigant a w niedzielę  gigant. Po siedmiu edycjach giganta Polka zajmuje 9 lokatę w klasyfikacji Pucharu Świata 
( 6 Marca 2022)
AZS WC: Włodarczyk i Jaksina wygrali slalom równoległy
(żródło: wintercup.pl)

 Paweł Jaksina powtórzył swój wyczyn z zeszłego roku i zwyciężył w slalomie równoległym AZS Winter Cup rozegranym w Czarnej Górze. Wśród pań najlepsza była tegoroczna debiutantka i zdobywczyni dwóch Kryształowych Kul Julia Włodarczyk (AWF Katowice).
( 5 Marca 2022)
IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w narciarstwie i snowboardzie za nami!
(żródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 Na arenie narciarskiej Jaworki-Homole rywalizowało 240 zawodników z ponad 40 jednostek OSP z województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego.
( 2 Marca 2022)
Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Alpejskim
(żródło: M.Zamoyski UM Nowy Targ)

 W dniu 2 marca 2022 na stoku narciarskim „Długa Polana" w Nowym Targu odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Alpejskim. W zawodach wzięły udział Szkoły Podstawowe Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5, Nr 11 z terenu Miasta Nowy Targ.  W galerii fotoreportaż
( 2 Marca 2022)
BGK Puchar SN PTT w narciarstwie alpejskim zakończony!
(żródło: I. Kubin SNPTT)

 BGK Puchar SN PTT w narciarstwie alpejskim, zorganizowany w ramach Jubileuszu 115-lecia SN PTT 1907 Zakopane, za nami. 24 lutego 2022 roku w ośrodku narciarskim Harenda w Zakopanem rozegrane zostały zawody dla alpejczyków ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na starcie stanęło ponad 200 narciarzy. W ramach zawodów odbyły się dwa przejazdy. Pierwszy z nich, organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem, dodatkowo wyłonił na stoku Mistrzów Powiatu Tatrzańskiego.
( 28 Lutego 2022)
AZS Winter Cup Finał na Palenicy
(żródło: Winter Cup)

 W zawodach finałowych sezonu 2021/22 zawodniczki i zawodnicy rywalizowali o medale, kryształowe kule, prestiż, a także o nagrodę specjalną - samochód od Toyota W&J Wiśniewski na 3 miesiące!   To nie koniec emocji tej zimy, gdyż w przyszły weekend rozpoczynamy festiwal imprez towarzyszących: ❄️ slalom równoległy ❄️ 18-nastka AZS Winter Cup ❄️ Team event Do tego wszystkiego uroczyste podsumowanie całego cyklu oraz wręczenie nagród sezonowych i specjalnych❗ Już teraz serdecznie zapraszamy
( 26 Lutego 2022)
Ostatnie zawody przed finałem Młodzieżowego Pucharu Polski
(żródło: PolSKI Mistrz)

 W dniach 19 i 20 lutego w Szczyrku odbyły się piąte w tym sezonie zawody Młodzieżowego Pucharu Polski, w których 140 narciarek i narciarzy zmierzyło się na trasie supergiganta, a blisko 180 dwukrotnie wzięło udział w rywalizacji w slalomie gigancie. Już 19 i 20 marca zawodniczki i zawodnicy spotkają się ponownie, by powalczyć w finale tego wyjątkowego cyklu narciarskich zmagań. 
( 24 Lutego 2022)
V eliminacje AZS Winter Cup. wygrywają Sabina Majerczyk , Adam Smolik i Juliusz Mitan
(żródło: AZS Winter Cup)

 Piąte eliminacje tegorocznego AZS Winter Cup została rozgrana na Mosornym Groniu.  Dwukrotnie w kategorii kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Sabina Majerczyk . Wśród mężczyzn w gigancie triumfowała Adam Smolik a w slalomie Juliusz Mitan  W gigancie rozegrano po jednym przejeździe a w slalomie po dwa.  
( 18 Lutego 2022)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2023