START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  TZN Zakopane     KS Pieniny  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
Riemen-Żerebecka dziesiąta w Pucharze Świata w Feldbergu
(żródło: A. Kosman PZN)

 Karolina Riemen-Żerebecka zajęła dziesiąte miejsce w Pucharze Świata w Feldbergu. Z powodu opadów śniegu i silnego wiatru zawody przerwano po 1/8 finału. Zwyciężyła Niemka Heidi Zacher przed Szwajcarką Fanny Smith i Szwedką Sandrą Naeslund. W klasyfikacji generalnej nasza skicrossistka jest dziewiąta. Kolejne zawody już jutro.
( 4 Lutego 2017)
Maryna Gąsienica-Daniel 21. w slalomie gigancie w Chatel
(żródło: A. Kosman PZN)

 Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 21. miejsce w zawodach Pucharu Europy w slalomie gigancie, rozgrywanych 3 lutego we francuskim Chatel. Wygrała Słowenka Tina Robnik, uzyskując minimalną przewagę czasową nad Norweżką Kristin Lysdahl - zaledwie 0,09 sekundy. Tylko 0,11 sekundy do pierwszego miejsca straciła trzecia zawodniczka dnia - Słowenka Meta Hrovat.
( 3 Lutego 2017)
Maryna Gąsienica-Daniel 15. w Pucharze Europy
(żródło: A. Kosman PZN)

 Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 15. miejsce w rozgrywanych dziś we francuskim Chantel zawodach Pucharu Europy w slalomie gigancie. Polka uzyskała czas łączny dwóch przejazdów o 1,92 sekundy gorszy od zwyciężczyni - Norweżki Kristin Lysdahl. Drugie miejsce zajęła Norweżka Kristina Riis-Johannessen (+ 0,36 sek), a trzecie Włoszka Laura Pirovano (+ 0,92 sek).
( 2 Lutego 2017)
Mocna dawka adrenaliny w Białce Tatrzańskiej
(żródło: J. Będkowski SNOW PR)

 Drugich takich zawodów nie ma nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W czasie Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei na jednej śnieżnej konstrukcji rozgrywana jest konkurencja Big Air na nartach, snowboardach i rowerach.  
( 31 Stycznia 2017)
PŚ w Kronplatz: Maryna Gąsienica-Daniel o włos od awansu do TOP30!
(żródło: A. Kosman PZN)

 Zawody Pucharu Świata w slalomie gigancie kobiet we włoskim Kronplatz wygrała Włoszka Federica Brignone, która o 0,55 sekundy wyprzedziła Francuzkę Tessę Worley, a trzecie miejsce zajęła Włoszka Marta Bassino (+ 0,57 sekundy). Maryna Gąsienica-Daniel dosłownie otarła się o awans do czołowej trzydziestki i tym samym prawo startu w drugim przejeździe. Startująca z 55. numerem Polka zajęła 32. miejsce ze stratą zaledwie 0,1 sekundy do 30. Any Bucik ze Słowenii.
( 27 Stycznia 2017)
Studenci rywalizowali na stoku
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Wesoło i gwarnie było za sprawą studentów Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu w czwartkowe przedpołudnie na stoku Zadział. 19 stycznia odbyła się bowiem Podhalańska Spartakiada, czyli Zawody o Puchar Rektora PPWSZ w Nowym Targu w zjeździe na nartach i na dętce.
( 26 Stycznia 2017)
Prezydent Andrzej Duda rozpoczął 12h Slalom Maraton w Zakopanem
(żródło: A.Karpiel Semberecka UM Zakopane)

 W Zakopanem odbyła się  trzecia edycja 12H Slalom Maraton. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycił Prezydent RP Andrzej Duda, który nie tylko objął je honorowym patronatem, ale został także kapitanem wyjątkowej drużyny podejmującej wyzwanie pobicia rekordu Polski w 12-godzinnej jeździe po slalomie non-stop i tym samym pozyskania środków dla zakopiańskiej Fundacji HANDICAP. Prezydenta na Polanie Szyszkowej gorąco witał Burmistrz Miasta Leszek Dorula wraz z Prezesem Fundacji Małgorzatą Tlałką-Długosz, jej podopiecznymi, góralami i kibicami.  W galerii fotoreportaż A. Karpiel Sembereckiej
( 23 Stycznia 2017)
Za nami druga edycja XXIX Ligi MOZN - w SN Suche
(żródło: pzn)

 Za nami druga edycja XXIX LIGI DZIECI I MŁODZIEŻY MOZN W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM BRUGI CUP 2017. Tym razem młodzi alpejczycy rywalizowali w slalomie gigancie, który odbył się w SN SUCHE, a na starcie stanęło 332 zawodników.
( 18 Stycznia 2017)
Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim na półmetku!
(żródło: UM Zakopane)

 Takich zawodów narciarskich już dawno nie było w Zakopanem! W miniony weekend 14 i 15 stycznia, na Polanie Szymoszkowej, odbyły się pierwsze dwie edycje zawodów w ramach IV Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów. Tym samym jest to już półmetek zmagań o nagrodę specjalną samochód Peugeot SUV 3008. W zawodach wystartowali zawodnicy z całej Polski, nie tylko by walczyć o nagrody, ale i wspólnie się bawić, spędzając aktywnie czas w zimowej stolicy Polski.
( 16 Stycznia 2017)
Karolina Riemen-Żerebecka siódma w Pucharze Świata!
(żródło: PZN)

 Karolina Riemen-Żerebecka wywalczyła dzisiaj siódme miejsce w zawodach Pucharu Świata w skicrossie, które rozegrane zostały we włoskiej miejscowości Watles. Zwycięstwo odniosła Kanadyjka Marielle Thompson, na drugim stopniu podium stanęła Szwajcarka Fanny Smith. Natomiast trzecia była reprezentantka Francji Marielle Berger-Sabbatel.  
( 15 Stycznia 2017)
Karolina Riemen-Żerebecka dziesiąta w PŚ w Watles
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Karolina Riemen-Żerebecka po raz kolejny w tym sezonie wywalczyła miejsce w czołowej "10" Pucharu Świata. We włoskim Watles nasza skicrossistka zajęła 10. pozycję. Zwyciężyła Szwedka Sandra Naeslund, druga była reprezentantka Kanady Georgia Simmerling. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Niemka Heidi Zacher.
( 15 Stycznia 2017)
12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2017
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 Fundacja Integracji przez Sport i Miasto Zakopane organizują w niedzielę 22 stycznia 2017  na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem charytatywne zawody narciarskie 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2017.  Jest to III edycja imprezy wspierająca w aktywności sportowej młodych narciarzy z niepełnosprawnością, trenujących z Fundacją HANDICAP Zakopane. Zawody honorowym patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda. W tegorocznej edycji zawodów wystartuje wyjątkowa drużyna!. Warto przybyć na godz.7.30 na uroczyste otwarcie zawodów, start zawodników o 8.00 i finisz o 20.00.   
( 11 Stycznia 2017)
Mocna dawka adrenaliny w Białce Tatrzańskiej
(żródło: J. Będkowski SNOW PR)

 Drugich takich zawodów nie ma nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W czasie Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei na jednej śnieżnej konstrukcji rozgrywana jest konkurencja Big Air na nartach, snowboardach i rowerach.
( 10 Stycznia 2017)
Maryna Gąsienica-Daniel 40. w Pucharze Świata w Mariborze
(żródło: A. Kosman PZN)

 Puchar Świata w slalomie gigancie kobiet w słoweńskim Mariborze wygrała Francuzka Tessa Worley, która o 0,16 sekundy wyprzedziła Włoszkę Sofię Goggię, a trzecia była Szwajcarka Lara Gut (+ 0,25 sekundy). Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 40. miejsce w pierwszym przejeździe (+ 2,76 sekundy). Do awansu do finałowego przejazdu zabrakło jej naprawdę niewiele - tylko 0,55 sekundy.
( 7 Stycznia 2017)
Piotr Habdas wygrywa zawody FIS w Białce
(żródło: A. Kosman PZN)

 Trzech reprezentantów Polski oglądaliśmy dziś na podium zawodów FIS w slalomie, rozgrywanych w Białce Tatrzańskiej. W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Piotr Habdas, a trzecie miejsce zajął Paweł Pyjas. Natomiast wśród pań trzecie miejsce zajęła Daria Krajewska. Zawody kobiet wygrała Czeszka Nikola Bubakova.
( 22 Grudnia 2016)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni

 
  
 
 

 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018