UG Poronin   UG Biały Dunajec

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka

Montano

Karolina Riemen Żerebecka 9 w Innichen

Karolina Riemen Żerebecka zajęła 9 miejsce podczas czwartkowych zawodów w ski crosie zaliczanych do klasyfikacji Pucharu  Świata w tej dyscyplinie. Rywalizacja odbyła się we włoskim Innichen.
( 22 Grudnia 2016)
Karolina Riemen-Żerebecka 11. w Innichen
(żródło: A.Karczewska PZN)

Karolina Riemen-Żerebecka zajęła trzecie miejsce w swoim ćwierćfinale i ostatecznie wywalczyła 11. lokatę w zawodach Pucharu Świata w skicrossie, które rozegrane zostały w Innichen. Zwycięstwo odniosła reprezentantka Niemiec Heidi Zacher. Drugie miejsce zajęła Kanadyjka Marielle Thompson, a trzecia była jej rodaczka Georgia Simmerling.
( 21 Grudnia 2016)
Karolina Riemen-Żerebecka 16. w Pucharze Świata w Montafon
(żródło: A. Kosman PZN)

Karolina Riemen-Żerebecka zajęła 16. miejsce w zawodach Pucharu Świata w skicrossie w Montafon. Polka była czwarta w swoim ćwierćfinale, docierając na metę po Szwedkach Sandrze Naeslund i Annie Holmlund oraz Szwajcarce Fanny Smith. Zawody wygrała Kanadyjka Marielle Thompson, druga była Francuzka Marielle Berger Sabbatel, a trzecia Niemka Heidi Zacher.
( 17 Grudnia 2016)
Katarzyna Wąsek 13. w zawodach FIS w Hemsedal

W czwartek polscy alpejczycy zakończyli rywalizację w zawodach FIS w norweskim Hemsedal. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisała się Katarzyna Wąsek, która ukończyła zawody na 13. miejscu. W slalomie gigancie triumfowali Szwedka Elsa Haakansson Fermbaeck oraz Norweg Alexander Sannes Thorsen.
( 16 Grudnia 2016)
Riemen-Żerebecka na 14. miejscu w kwalifikacjach

Kanadyjka Marielle Thompson wygrała kwalifikacje Pucharu Świata w skicrossie do sobotnich zawodów w austriackim Montafon. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Georgia Simmerling, natomiast trzecia była Niemka Daniela Maier. Reprezentantka Polski - Karolina Riemen-Żerebecka ukończyła kwalifikacje na 14. miejscu i awansowała do fazy finałowej, która rozpocznie się w sobotę o godzinie 11:00.
K. Riemen-Żerebecka: "Moim celem jest walczyć o najwyższe miejsca"

We wtorkowy wieczór, 13 grudnia Karolina Riemen-Żerebecka stanęła na drugim stopniu podium Pucharu Świata w skicrossie, który rozegrano w szwajcarskiej miejscowości Arosa. To najlepszy wynik w karierze naszej reprezentantki i zarazem drugie podium.   - Myślę, że jestem bardzo dobrze przygotowana do sezonu. Moim celem jest walczyć o najwyższe pozycje w zawodach, a ten cel został już w trzeciej tegorocznej edycji Pucharu Świata zrealizowany – cieszy się nasza reprezentantka.
( 15 Grudnia 2016)
Karolina Riemen-Żerebecka druga w Pucharze Świata!

We wtorkowy wieczór, 13 grudnia Karolina Riemen-Żerebecka stanęła na drugim stopniu podium Pucharu Świata w skicrossie, który rozegrano w szwajcarskiej miejscowości Arosa. To najlepszy wynik w karierze naszej reprezentantki i zarazem drugie podium - wcześniej w marcu 2013 roku Karolina uplasowała się na trzecim miejscu w szwedzkim Are. Zawody wygrała Marielle Thompson, a na podium wraz z Kanadyjką i Polką stanęła także Francuzka Ophelie David. Karolina Riemen-Żerebecka awansowała na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
( 14 Grudnia 2016)
Katarzyna Wąsek 11. w zawodach FIS w Geilo

Nasi alpejczycy startowali dziś w norweskim Geilo w zawodach FIS w slalomie. Najlepiej spisała się Katarzyna Wąsek, plasując się na 11. miejscu. Zawody kobiet wygrała Agnese Aboltina z Łotwy. Daria Krajewska nie ukończyła pierwszego przejazdu.
( 11 Grudnia 2016)
Karolina Riemen-Żerebecka ósma w Val Thorens

Karolina Riemen-Żerebecka znów w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Świata w skicrossie w Val Thorens! Dziś nasza reprezentantka ścigała się z rywalkami trzykrotnie - w ćwierćfinale, półfinale i małym finale, zajmując ostatecznie ósme miejsce. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz Cross Alps Tour plasuje się na dziewiątej pozycji.
( 10 Grudnia 2016)
Karolina Riemen-Żerebecka w TOP10 Pucharu Świata

Karolina Riemen-Żerebecka zajęła dziesiąte miejsce w pierwszych tej zimy zawodach Pucharu Świata w skicrossie, które zostały rozegrane we francuskim Val Thorens. Nasza zawodniczka była trzecia w swoim ćwierćfinale. Zawody wygrała Kanadyjka Marielle Thompson. Riemen-Żerebecka zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.
( 9 Grudnia 2016)
Maryna Gąsienica-Daniel 27. w Pucharze Europy

Francuzka Clara Direz zwyciężyła w czwartkowych zawodach Pucharu Europy w slalomie gigancie kobiet, rozgrywanych w norweskim Kvitfjell. Tuż za nią uplasowała się Norweżka Kristin Anna Lysdahl (+ 0,57 sekundy), a trzecia była Szwajcarka Camille Rast (+ 0,82 sekundy). Maryna Gąsienica-Daniel uplasowała się na 27. miejscu ze stratą 3,11 sekundy do zwyciężczyni zawodów.
( 8 Grudnia 2016)
Riemen-Żerebecka ósma w kwalifikacjach w Val Thorens

Karolina Riemen-Żerebecka zajęła ósme miejsce w kwalifikacjach do pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Świata, które odbędą się już jutro we francuskim Val Thorens.
Zima wraca w wielkim stylu. Jędrek Bargiel doceniony w Jasnej.
(żródło: W.Majeran)

W miniony weekend w Jasnej pod Chopokiem otworzono sezon zimowy: 40 cm świeżego śniegu, -11˚C, 8 km czynnych tras i niedzielne „włoskie” słońce czekało na spragnionych stoków narciarzy i snowboardzistów.
( 6 Grudnia 2016)
M. Gąsienica-Daniel 14. w Pucharze Europy w Trysill

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 14. miejsce w Pucharze Europy w slalomie gigancie, który w niedzielę rozgrywany był w norweskim Trysill. Zwycięstwo odniosła reprezentantka gospodarzy Kristin Anna Lysdahl. Drugie miejsce zajęła Szwajcarka Simone Wild. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Austriaczka Elisabeth Kappauer.