START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
Finał Ligi MOZN w narciarstwie zjazdowym
(żródło: PZN)

 11 marca 2018 Ogólnopolskim Finałem Lig Alpejskich Małopolski Okręgowy Związek Narciarski zakończył sezon startowy młodych alpejczyków.
( 22 Marca 2018)
12 Próba szybkości o Puchar Holmenkola
(żródło: B. J Niklińscy)

 Przy padającym śniegu i 13 stopniowym mrozie, odbyły się 12 zawody Próba szybkości. Na starcie stanęło ok. 84 zawodników.  Najszybsza zawodniczka : Danuta Kolasa - KS "FIRN" Zakopane - 115,440 km/h  Najszybszy zawodnik i jednocześnie najlepszy czas - Jan Tomanek - WKN - 116,826 km/h  W zawodach wziął udział wielokrotny olimpijczyk w snowboardzie Mateusz Ligocki.   W galerii fotoreportaż z zawodów  
( 19 Marca 2018)
Wielki sukces M. Gąsienicy-Daniel w Pucharze Europy!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 To był wspaniały dzień dla Maryny Gąsienicy-Daniel, która stanęła na podium Pucharu Europy i tym samym osiągnęła swój największy w karierze sukces. Podopieczna Marcina Orłowskiego wywalczyła drugie miejsce w slalomie gigancie, który rozgrywany był w Soldeu. Lepsza od Polki okazała się tylko Norweżka Kristine Gjelsten Haugen, która pokonała naszą alpejkę zaledwie o 0,12 sekundy. Podium uzupełniła Szwajcarka Jasmina Suter.
( 16 Marca 2018)
Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Alpejskim
(żródło: M.Zamojski UM Nowy Targ)

 W dniu 8 marca 2018 r. na stoku narciarskim „Zadział” odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Alpejskim. W zawodach wzięły udział Szkoły Podstawowe Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 5, Nr 11 z terenu Miasta Nowy Targ. Szkoły reprezentowało 100 uczniów z klas III-VI. Dzieci startowały indywidualnie z podziałem na dwie grupy klasy III-IV i V-VI, w konkurencji slalom gigant. Na podstawie punktów zdobywanych przez zawodników wyłoniono również najlepsze szkoły. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5, drugie Szkoła Podstawowa nr 2, trzecie Szkoła Podstawowa nr 3, czwarte Szkoła Podstawowa nr 4 i piąte Szkoła Podstawowa nr 11.    W galerii fotoreportaż   
( 9 Marca 2018)
Maryna Gąsienica-Daniel dziewiąta w Pucharze Europy!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Kolejny bardzo dobry występ tej zimy ma za sobą Maryna Gąsienica-Daniel, która w piątek w szwajcarskiej La Molina wywalczyła dziewiąte miejsce w Pucharze Europy w slalomie gigancie. Zwycięstwo odniosła Austriaczka Nina Ortlieb. Druga była Szwedka Magdalena Fjaellstroem, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Norweżka Thea Louise Stjernesund.
( 9 Marca 2018)
M. Gąsienica-Daniel 11. w Pucharze Europy w GS!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Maryna Gąsienica-Daniel wywalczyła 11. miejsce w Pucharze Europy w slalomie gigancie, który rozgrywany był w hiszpańskiej La Molina. Rywalizację zdominowały Norweżki, które zajeły dwa pierwsze miejsca na podium. Zwycięstwo odniosła Thea Louise Stjernesund, natomiast o 0,81 sekundy za nią uplasowała się Kristine Gjelsten Haugen. Podium uzupełniła Szwajcarka Rahel Kopp.
( 8 Marca 2018)
Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny 2018
(żródło: FIS fot J. Kapłan Czech)

 Dzisiaj  8 marca na stoku Harendy rozegrane zostały slalomy  kobiet i mężczyzn w ramach Tegorocznego Memoriału Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny.Niestety chyba bardzo napiety kalendarz startów spowodował ze nie były one zbyt mocno obsadzone, bowiem na starcie staneło zaledwie 5 alpejek i 14 alpejczyków. Jutro kolejny dzień startów rozegrane zostaną ponownie slalomy
( 8 Marca 2018)
Otwarte Mistrzostwa Polski w telemarku.
(żródło: P. Jasieński "Szuwar")

 3 marca na Kotelnicy Białczańskiej odbyły się otwarte Mistrzostwa Polski w telemarku. Organizatorem zawodów była sekcja narciarstwa telemarkowego klubu SNPTT 1907 Zakopane.  W rywalizacji wzięło udział  23 narciarek i narciarzy. Najlepsi okazali się Agata Cikowska i Dominik Trojanowski.
( 6 Marca 2018)
M. Gąsienica-Daniel z punktami w Pucharze Świata
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Maryna Gąsienica-Daniel wywalczyła kolejny w tym sezonie punkt alpejskiego Pucharu Świata kobiet i w niedzielę wywalczyła 30. miejsce w kombinacji alpejskiej, która rozgrywana była w szwajcarskiej miejscowości Crans Montana.
( 6 Marca 2018)
AMP 2018: Zuzanna Czapska i Szymon Mitan wygrali gigant
(żródło: AZS Winter Cup)

 Finał giganta Akademickich Mistrzostw Polski mógł się podobać każdemu kibicowi narciarstwa. Były ataki z odległych pozycji, ekwilibrystyczne figury tuż przed metą, okrzyki radości i ciskanie kijami ze złości. Ubiegłoroczni czempioni nie dali rady obronić tytułów. Złote medale wywalczyli Szymon Mitan (AGH Kraków) oraz debiutująca w zawodach dla studentów Zuzanna Czapska (PW Warszawa).
( 5 Marca 2018)
AZS WC: niesamowity finał, niesamowite emocje. Kohut i Mitan zgarniają całą pulę!
(żródło: AZS Winter Cup)

 Nie boję się użyć tego sformułowania – ten finał był genialny! Mimo wyrównanej stawki i wielu kandydatów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej, Iwona Kohut (AWF Wrocław) i Szymon Mitan (AGH Kraków) wywalczyli Kryształowe Kule w obu konkurencjach i zostali najlepszymi zawodnikami Akademickiego Pucharu Polski 2017/2018.
( 3 Marca 2018)
Supergigant i kombinacja alpejska na zakończenie Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Szczyrku
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Przy pięknej i słonecznej pogodzie narciarze alpejscy zakończyli rywalizację w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, które przez trzy dni rozgrywane były na trasach COS Skrzyczne. Najlepszym tego dnia alpejczykiem okazał się Maciej Bydliński, który sięgnął po złote medale zarówno w supergigancie, jak i kombinacji alpejskiej. Natomiast wśród kobiet w supergigancie triumfowała Daria Krajewska, a w kombinacji alpejskiej na najwyższym stopniu podium stanęła Katarzyna Wąsek.     W galerii fotoreportaż 
( 2 Marca 2018)
Magdalena Łuczak i Paweł Pyjas złotymi medalistami w slalomie! Pierwsze mistrzostwo Polski w karierze
(żródło: A.Karczewska PZN)

 To był bardzo udany dzień dla Magdaleny Łuczak oraz Pawła Pyjasa, którzy po raz pierwszy w karierze zdobyli złote medale mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim. Reprezentantka klubu UKS MitanSki Zakopane oraz zawodnik KKN Siepraw - Ski wywalczyli tytuły mistrzowskie w slalomie. Natomiast w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w rywalizacji kobiet również najlepsza okazała się Magdalena Łuczak, a u mężczyzn triumfował reprezentant Słowacji Martin Hyska.
( 28 Lutego 2018)
Katarzyna Wąsek i Maciej Bydliński złotymi medalistami Mistrzostw Polski w slalomie gigancie
(żródło: A.Karczewska PZN)

 We wtorek na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku rozpoczęto rywalizację w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim. Pierwszego dnia na Skrzycznem walczono o medale w slalomie gigancie. W zmaganiach międzynarodowych zwyciężyli - reprezentantka Polski Katarzyna Wąsek oraz Słowak Jure Cas. Natomiast po złoto krajowego czempionatu w tej konkurencji sięgnęli - Katarzyna Wąsek oraz Maciej Bydliński.
( 28 Lutego 2018)
Finałowa edycja VII Ogólnopolskiej Ligii dla przedszkolaków
(żródło: Ł. Nawalaniec Frajda)

 Finałowe zawody w ramach tegorocznego cyklu zawodów Ogólnopolskiej Ligi Przedszkolaków w narciarstwie alpejskim za nami. Blisko 100 Zawodników z niespełna 20 klubów narciarskich z całej Polski stanęło na starcie 3 Zawodów VII już edycji Ogólnopolskiej Ligi Przedszkolaków w Narciarstwie Alpejskim.  
( 28 Lutego 2018)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni

 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019