Rekord prędkości w jeździe na nartach nie został pobity

1 marca doszło do próby pobicia rekordu prędkości w jeździe na nartach. Zawody odbyły się na stoku z Łomnickiej Przełęczy, brało w nich udział 6 zawodników, w tym reprezentant Polski Dariusz Duda.
( 1 Marca 2023)
Ostatnie eliminacje AZS WinterCup 2023
(żródło: wintercup.pl)

Ostatnie przed finałem eliminacje AZS Winter Cup zostały rozegrane na Palenicy w Szczawnicy bowiem ze względu na aurę nie można ich było przeprowadzić w Krynicy. Wśród Pań zarówno w slalomie jak i w gigancie triumfowała Maja Chyla z UJ Kraków, natomiast wsród Panów w slalomie wygrał Juliusz Mitanzz AGH Kraków a w gigancie  Błażej Budz z PK Kraków.  Pełne wyniki tutaj
( 24 Lutego 2023)
Zięba i Bębenek mistrzami Polski w slalomie w Szczawnicy
(żródło: PolSKI Mistrz)

Zakończyły się mistrzostwa Polski w slalomie rozgrywane w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy. Złote medale zdobyli Hanna Zięba oraz Szymon Bębenek. Na drugim miejscu zameldowali się Maja Chyla i Jan Łodziński, a na trzecim Aniela Sawicka oraz Przemysław Bialobrzycki. W klasyfikacji międzynarodowej zwyciężył Jan Borak z Czech.
( 22 Lutego 2023)
Jakubcova i Sanetra najlepsi w ostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami Polski

We wtorek 21 lutego odbyły się zawody FIS w Szczawnicy, które były także ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Polski. Na starcie nie zabrakło czołowych reprezentantów naszego kraju, którzy zgarnęli pięć miejsc na podium. Wśród mężczyzn zwyciężył Bartłomiej Sanetra, natomiast u kobiet najlepsza okazała się Zuzana Jakubcova ze Słowacji.
( 21 Lutego 2023)
Młodzi alpejczycy zmierzyli się z supergigantem w Szczyrku

V edycja Młodzieżowego Pucharu Polski zawitała do Szczyrku, gdzie na 18 i 19 lutego zaplanowano kolejne zmagania w narciarstwie alpejskim. Pierwszy dzień przyniósł nam rozstrzygnięcia w supergigancie. Najwięcej, bo trzy medale wywalczyli zawodnicy z klubu AZS Zakopane. Wśród młodzików zwyciężyli Zofia Konieczna (Team MB Szczyrk) i Janusz Truskolaski (KS SportUp). Z kolei u juniorów młodszych równych nie mięli sobie Lena Andreasik (KS SkiVegas Stanek) i Jan Dubelski (KN Gondola Krynica).
( 19 Lutego 2023)
Chyla i Mitan najlepsi w drugim slalomie w Szczawnicy

Reprezentanci Polski triumfowali drugiego dnia zmagań w zawodach FIS w slalomie, które rozegrane zostały na trasie Palenica 1 w ośrodku narciarskim PKL w Szczawnicy. Wśród kobiet najlepsza była Maja Chyla, a w rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Juliusz Mitan.
( 18 Lutego 2023)
Frackowiak i Łodziński triumfują w slalomie na Palenicy

Ośrodek narciarski PKL Palenica w Szczawnicy po raz drugi tej zimy był areną zmagań w zawodach rozgrywanych w ramach Programu PolSKI Mistrz. W czwartek, 16 lutego na trasie Palenica 1 odbyły się zawody FIS w slalomie, w których triumfowali Słowaczka Karolina Frackowiak i reprezentant Polski Jan Łodziński.
( 17 Lutego 2023)
W młodych siła!
(żródło: J. Będkowski Snow Pr)

W trzecim dniu Garmin Winter Sports Festival 2023 w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska rozegrane zostały zawody Młodzieżowego Pucharu Polski PZN. W rywalizacji wzięło udział blisko 70 zawodników i zawodniczek w wieku od 7 do 18 lat! Młodzi sportowcy pokazali, że o przyszłości narciarskiego i snowboardowego freestyle’u w Polsce można myśleć z optymizmem.
( 15 Lutego 2023)
Skofja Loka FIS Children Cup: Michał Kałwa zwycięzcą międzynarodowych zawodów dzieci i młodzieży

11 i 12 lutego odbyły się międzynarodowe zawodach dla dzieci i młodzieży w Skofja Loka. Rywalizacja zgromadziła alpejczyków z całego świata w tym reprezentantów Polski z kategorii U14 i U16. Fantastycznie spisał się nasz młodzik Michał Kałwa, który wygrał zawody w slalomie.
( 13 Lutego 2023)
Puchar Polski Big Air w Białce Tatrzańskiej
(żródło: J. Będkowski Snow Pr fot M. Kin)

W Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska trwa Garmin Winter Sports Festival 2023. W drugim dniu imprezy rozegrane zostały zawody Pucharu Polski PZN w konkurencji Big Air oraz zawody MTB Freestyle. Najlepszy wśród narciarzy był Szczepan Karpiel-Bułecka.  W rywalizacji snowboardzistów triumfowali Krzysztof Owczarek i Hanna Borowiak.  Paweł Stachak był bezkonkurencyjny w widowiskowych zmaganiach rowerzystów.
( 11 Lutego 2023)
AZS Winter Cup na Mosornym Groniu w Zawoi
(żródło: AZS Winter Cup)

10 lutego br na Mosornym Groniu w Zawoi rozegrano kolejną edycję tegorocznego AZS Winter Cup. Wśród pań  zarówno w gigancie jak i slalomie triumfowała Maja Chyła z UJ Kraków, wśród panów w gigancie najlepszy był Paweł Jaksina PK Kraków a slalomie Juliusz Mitan AGH Kraków.    pełne wyniki tutaj w formacie pdf
( 10 Lutego 2023)
Liczy się styl!

Za nami pierwszy dzień Garmin Winter Sports Festival 2023 w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska. W rewelacyjnych warunkach rozegrana została konkurencja Best Style, w której triumfowali Szczepan Karpiel-Bułecka (narty), Krzysztof Owczarek (snowboard) i Iga Bartmańska (snowboard). Już jutro (sobota, 11.02) w ramach wydarzenia.odbędą się zawody Pucharu Polski PZN w konkurencji Big Air i zawody mtb freestyle, które oglądać będzie można NA ŻYWO na stronach www.wsfest.pl i www.facebook.com/ski2die
Sanetra trzeci w drugim slalomie gigancie w Szczyrbskim Plesie
(żródło: PolskiMistrz)

W środę 8 lutego odbył się drugi slalom gigant w ramach zawodów FIS w Szczyrbskim Plesie. W pierwszych zawodach trzecie miejsce zajęli Magdalena Bańdo i Wojciech Gałuszka, z kolei w drugich ich sukces powtórzył Bartłomiej Sanetra. Tym razem na starcie stanęło 15-osobowa reprezentacja Polski.
( 8 Lutego 2023)
Polacy na podium zawodów FIS w Szczyrbskim Plesie

Reprezentacja Polski licznie wzięła udział w zawodach FIS w slalomie gigancie w Szczyrbskim Plesie. Najlepiej z naszych zaprezentowali się Magdalena Bańdo oraz Wojciech Gałuszka, którzy zajęli trzecie miejsce. W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze pięć polskich nazwisk.
( 7 Lutego 2023)
Drugi dzień zmagań w Młodzieżowym Pucharze Polski w Szczawnicy

We wtorek 7 lutego w ośrodku narciarskim PKL Palenica w Szczawnicy odbył się drugi dzień zmagań w ramach IV edycji Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim. Tym razem młodzi alpejczycy rywalizowali w slalomie gigancie na wymagającej trasie Palenica 1. Najwięcej medali w tej konkurencji zdobyli zawodnicy MB Team Szczyrk, którzy wywalczyli trzy krążki. Wśród młodzików zwyciężyli reprezentanci wspomnianego klubu – Zofia Konieczna i Tymoteusz Ormaniec. Natomiast w starszej kategorii najlepsi okazali się podopieczni KS SportUp – Klaudia Muniak oraz Szymon Rojek.
Pierwszy «« (46-60)(61-75)(76-90)(91-105)(106-120) »» Ostatni