Jędrzej Dobrowolski- bicie rekordu na Kasprowym Wierchu.

23 marca o godz 9.00 na Kasprowym Wierchu nasz najszybszy narciarz Jędrzej Dobrowolski miał podjąć próbę bicia rekordu  Tatr w zjeździe na nartach. 34 lata temu prędkość ponad 180 km/g osiągnął Jacek Nikliński szusując z Beskidu do Kotła Gąsienicowego. Jędrzej będzie próbował pobić ten rekord na trasie z Kasprowego Wierchu  od dzwonu do  Kotła Goryczkowego.  Ze względu na warunki śniegowe i atmosferyczne próba została przełożona  na kwiecień szczegóły niebawem  Zapraszamy narciarzy do kibicowania.
( 21 Marca 2013)
80. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w konkurencjach alpejskich.
(żródło: A. Lesiewski SNOW PR fot W. Bubniak)

Już w najbliższy weekend, w dniach 22-24 marca, na północnych stokach Skrzycznego w Beskidzie Śląskim rozegrane zostaną Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w konkurencjach alpejskich. Będzie to już 80. edycja zawodów, które bez wątpienia stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń narciarskich w Polsce. Podobnie jak w poprzednim roku, także tej zimy są one częścią program TAURON Bachleda Ski.
( 20 Marca 2013)
Zawody Narciarskie o Puchar Rodzinny Frajdy sezonu 2012/2013
(żródło: Ł. Nawalaniec SSR Frajda)

Na starcie XI Pucharu Rodzinnego stanęło niespełna 130 zawodników- Frajdowiczów i  ich Rodziców. Emocji nie było końca, tym razem z racji tego, że liczył się łączny czas Rodzica i dziecka, czas oczekiwania na końcowe rezultaty był nieco dłuższy…. Napięcie nie malało, zestresowani Rodzice, którzy walczyli jak mogli pod presją swoich dzieciaków „ tylko mi nie popsuj mamo, tato”- słyszeliśmy kątem ucha.  W galerii fotoreportaż nadesłany przez Ł. Nawalańca.!!!
( 19 Marca 2013)
Puchar MUKS Śmig Zakopane w narciarstwie alpejskim
(żródło: MUKS Śmig Zakopane)

Na zakończenie sezonu zimowego na Harendzie przeprowadzone zostały zawody w slalomie gigancie o Puchar MUKS Śmig zakopane.  Na starcie stanęło 50 dziewcząt i chłopców z roczników 2006-1998
( 17 Marca 2013)
Karolina Riemen siódma w Are.

Zakopianka Karolina Riemen zajęła siódme miejsce w zawodach Pucharu Świata w Szwedzkim Are. Po wczorajszym trzecim miejscu Karolina uplasowała się po raz kolejny w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata w tej konkurencji.
Karolina Riemen na podium Pucharu Świata.
(żródło: A. Lesiewski Snow PR fot FIS)

W zakończonym właśnie Pucharze Świata w skicrossie w szwedzkim Are, 24-letnia zakopianka odniosła największy sukces w swojej karierze zdobywając trzecie miejsce.
( 16 Marca 2013)
Poznaliśmy najlepszych juniorów w slalomie sezonu 2012/2013
(żródło: A. Lesiewski Snow Pr fot J. Kosicki)

W dniu dzisiejszym w Jurgowie zakończone zostały ostatnie w tym sezonie zawody cyklu Młodzieżowego Pucharu Polski TAURON Bachleda Ski w narciarstwie alpejskim. Rywalizacja w slalomie wyłoniła najlepszych juniorów, którzy stanęli na najwyższych stopniach podium.
( 15 Marca 2013)
Karolina Riemen czwarta w kwalifikacjach PŚ w Are

Zakopianska narciarka Karolina Riemen zajęła czwarte miejsce w kwalifikacja Pucharu Świat w skicrossie , jakie  przeprowadzone zostały dzisiaj w  Szwedzkim Are.  Polka uzyskała czas zaledwie 0,57 s gorszy od triumfatorki  Francuzki Marie Berger Sabatel, Druga była Francuzka Alizee Baron a trzecie miejsce zajęła Katrin Mueller ze Szwajcarii.
Mistrzostwa TZN w gigancie
(żródło: A.Lelsiewski Snow PR fot J. Kosicki)

W drugim dniu Mistrzostw TZN rozegrany został gigant. Była to rownocześnie ostatnia edycja młodzieżowego Pucharu Polski w tej konkurencji. Dzisiejszy slalom gigant rozgrywany był już w zimowej aurze. Trasa była bardzo twarda, szybka i techniczna, więc zawodnicy mieli pełną możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.
( 14 Marca 2013)
Mistrzostwa TZN i młodzieżowy Puchar Polski w narciarstwie alpejskim

Slalomem na Harendzie rozpoczęły się dwudniowe Mistrzostwa TZN  w narciarstwie alpejskim. Zawody były równoczęsnie  przedostatnią edycja Młodzieżówego Pucharu Polski rozgrywanego w  ramach programu TauronBachleda ski
( 13 Marca 2013)
64 Memoriał Kornela Makuszyńskiego w narciarstwie alpejskim

Już po raz 64  rozegrane zostały zawody dla dzieci ,których początek sięga okresu międzywojennego. To własnie słynny Koziołek Matołek czyli Memoriał Kornela Makuszyńskiego nazwany tak po śmierci inicjatora i dobrego ducha zawodów dla najmłodszych sportowców.  W tym roku na Szymaszkowej na starcie  stanęło 250 narciarek i narciarzy oraz 37 snowaboardzistek i snowaboardzistów.  Warto wspomnieć że w tych kultowych zawodach swoje pierwsze kroki stawiali wszyscy zawodnicy startujący później z powodzeniem na arenach sportowych w kraju i zagranicą. Organizatorem zawodów jest AZS Zakopane.   W galerii fotoreportaż Łukasza Razowskiego!!!
Finał II Ogólnopolskiej Ligi Przedszkolaków

Trzecie Zawody Finału II Ogólnopolskiej Ligii Przedszkolaków przebiegły w nieco wiosennej aurze- mgła, deszcz nie przeszkodziły jednak naszym najmłodszym zawodnikom rywalizować i walczyć naprawdę na wysokim poziomie….   W galerii fotoreportaż z zawodów nadesłany przez Ł. Nawalańca
( 12 Marca 2013)
Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny drugie zwycięstwo Ilewicza .

W drugim dniu Memoriału Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny triumfowali Jakub Ilewicz i  Dominika Drozdikova z Czech.. Niestety wczorajsza triumfatorka Ola Kluś nie ukończyła drugiego przejazdu.   W galerii kilka fot z zawodów nadesłanych przez Jacka Kapłan Czech.
Próba szybkości - nowy rekord trasy w Białce Tatrzańskiej .

137, 56 km/h to nowy rekord trasy " Bystra" w Białce Tatrzańskiej na Kotelnicy. Taka prędkość osiągnęła Woletta Dobrowolska z Zakopanego podczas próby prędkości rozegranej dzisiaj na Kotelnicy.  Najszybszymi juniorami byli Paulina Szybkowska z MUKS Śmig Zakopane (132,49 km/h) oraz  Łukasz Jarmuszczak z KS Śnieżka Karpacz(137,50 km/h) Najszybszym mężczyzną okazał się  Józef Krzeptowski 9132,45 km/h)   W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
Aleksandra Kluś i Jakub Ilewicz najlepsi w Memoriale Bronisława Czechai Heleny Marusarzówny

Aleksandra Kluś (LKS Poroniec Poronin) oraz Jakub Ilewicz (AZS AWF Katowice)  zwyciężyli w pierwszym dniu Memoriału Bronisława CZecha i Heleny Marusarzówny.  Dwudniowe zawody na Harendzie zaliczane są do pkt FIS   W galerii fotoreportaż z zawodów!!