Red Bull Zjazd na Krechę 2013 w Białce Tatrzańskiej

W niedzielny poranek, 24 lutego odbył się długo wyczekiwany finał Red Bull Zjazd na Krechę. Jego start był zaplanowany na szczycie Kasprowego Wierchu, ale niesprzyjające warunki atmosferyczne przyczyniły się do przeniesienia zawodów na stok Kotelnica w Białce Tatrzańskiej, gdzie Adam Małysz wystartował grupę 300 osób, którą łączył wspólny cel – dotrzeć na metę najszybciej jak się da.
( 24 Lutego 2013)
Maryna Gąsienica-Daniel piąta na mistrzostwach świata juniorów!
(żródło: A. Kosman PZN)

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła bardzo wysokie, piąte miejsce w slalomie gigancie podczas mistrzostw świata juniorów w narciarstwie alpejskim, które rozgrywane są w Kanadzie. To najlepszy rezultat w historii polskich startów na tej imprezie.
Najlepsi juniorzy ścigali się na Łysej Górze!
(żródło: J.Kosicki SNOW PR)

W dniach 18-19 lutego na północnych zboczach Łysej Góry w ośrodku Limanowa-Ski rozegrane zostały czwarte w tym sezonie zawody Młodzieżowego Pucharu Polski. Specjalną atrakcją tego przystanku były poniedziałkowe zmagania w slalomie równoległym podczas TAURON Energy Ski Cup.
( 21 Lutego 2013)
Skład kadry na alpejskie mistrzostwa świata juniorów

Cztery osoby liczyć będzie reprezentacja Polski startująca w rozpoczynających się mistrzostwach świata juniorów w narciarstwie alpejskim Quebec 2013. Zawody będą rozgrywane na kanadyjskich stokach w Le Massif, Mont St. Anne i Quebecu w dniach 20-27 lutego.
( 20 Lutego 2013)
Puchar Świata w narciarstwie alpejskim w Zakopanem?
(żródło: A. Lesiewski SNOW PR)

Zawody Pucharu Europy FIS w slalomie kobiet, które odbyły się 1 lutego na stoku Harenda w Zakopanem były jedną z niewielu polskich imprez narciarskich o znaczeniu międzynarodowym. Do stolicy Tatr przyjechało kilkadziesiąt zawodniczek z całego świata i zarówno one, jak i trenerzy oraz przedstawiciele FIS nie szczędzili organizatorom ciepłych słów.
( 19 Lutego 2013)
Szóste eliminacje AZS Winter CUP Mosorny Groń

Podczas piątkowych eliminacji o Akademicki Puchar Polski rozegranych w ośrodku Mosorny Groń w Zawoi nie było większych niespodzianek. Faworyci nie zawiedli, a co za tym idzie czołowy układ tabeli nie uległ zmianie. Kuba Ilewicz wygrał obie konkurencje z bezpieczną przewagą czasową nad kolejnymi zawodnikami. Karolina Klimek uległa jedynie w slalomie gigancie dobrze dysponowanej tego dnia Katarzynie Leszczyńskiej. W slalomie Karolina pewnie zwyciężyła nad drugą Klaudią Górecką.
Zima w pełni, rywalizacja alpejczyków trwa!
(żródło: A. Lesiewski SNOW PR fot M. Polczyk)

Za nami kolejny  weekend pełen sportowych zmagań związanych z zawodami z cyklu Mistrzostw Polski Amatorów i AZS Winter Cup. Tym razem niemal 120 zawodników reprezentujących sekcje sportowe najlepszych polskich uczelni wyższych ścigało się ze sobą 15 lutego w Zawoi. Amatorzy narciarstwa alpejskiego mieli szansę rywalizacji na stoku Palenica w centrum Szczawnicy w niedzielę 17 lutego.
Karolina Riemen ósma w Soczi.

Zakopiańska narciarka zajęła ósme miejsce w zawodach Pucharu Świata w ski crossie, które rozegrane zostały w Soczi.  Polka awansowała  w klasyfikacji generalnej i na 4 edycje  przed końcem pucharowych zmagań zajmuje 13 miejsce ze 179 pkt.
Półmetek eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim.
(żródło: K. Kosicki SNOW PR fot W. Bubniak)

W miniony weekend (9 lutego) na północnych zboczach Łysej Góry  niedaleko Limanowej odbyły się kolejne eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim. Był to już 6 przystanek tego cyklu, co oznacza, że tegoroczne zmagania są już na półmetku. Najbliższa szansa na podwyższenie swojego dorobku punktowego już w najbliższą niedzielę 17 lutego w Szczawnicy!
( 16 Lutego 2013)
Alpejskie Mistrzostwa Świata w Schladming slalom

Ostatnią konkurencją alpejskich mistrzostw świata w Schladming był slalom  Z Polek najlepszy rezultat odnotowała Agnieszka Gąsienica Daniel, która z czasem 1.47,67 zajęła 36 miejsce. Ola Kluś była 39 a siostra Agnieszki Maryna nie ukończyła pierwszego przejazdu. mistrzowski tytuł zdobyła  amerykanka Mikaela Shiffrin, srebro zdobyła Austriaczka Michela Kirchgasser a brąz Szwedka Frida Hansdotter.
Alpejskie Mistrzostwa Świata w Schladming- slalom gigant.

Przedostatnią konkurencja alpejskich Mistrzostw Świata był slalom gigant.     Agnieszka Gąsienica Daniel zajęła 29 miejsce a jej siostra Maryna  była 34.
( 14 Lutego 2013)
Suche gościło XXV Ligę MOZN w narciarstwie zjazdowym

11 lutego w Stacji Narciarskiej Suche koło Poronina odbyła się III edycja XXV LIGI MOZN BRUGI BLIZZARD TECNICA CUP 2013 w narciarstwie zjazdowym.   W zawodach startowały tylko młodsze grupy (1-6) wystartowało 182 zawodników. Kolejna edycja, slalom dla grup 7-12 odbędzie się 16 lutego w Rabce na Polczakówce.
( 12 Lutego 2013)
Ponad 100 najmłodszych narciarzy na starcie!
(żródło: A.Lesiewski SNOW PR fot J. Gil)

Wspaniała rodzinna atmosfera oraz doskonała zabawa dla najmłodszych narciarzy, tak w skrócie można opisać to, co działo się w minioną sobotę w podkrakowskim Sieprawiu podczas zawodów o Puchar Tauronka.
( 11 Lutego 2013)
II OGÓLNOPOLSKA LIGA PRZEDSZKOLAKÓW.- DRUGA ODSŁONA
(żródło: Ł. Nawalaniec fot F. Zięba)

W niedziele 10-go lutego na Stoku Pardałówka Ugory  odbyły się drugie już Zawody II OGÓLNOPOLSKIEJ LIGI PRZEDSZKOLAKÓW.    W galerii fotoreportaż F. Zięby z zawodów!!!
Alpejskie Mistrzostwa Świata - Michał Kłusak 34 w zjeździe

W sobotę w ramach  alpejskich  Mistrzostw Świata   w Schladming rozegrano zjazd mężczyzn . W tym trudnym technicznie biegu zwyciężył Norweg Aksel Lund Svindal, który wyprzedził Włocha  Dominika Parisa  i Francuza Davida Poisson. Zawodnik zakopiańskiego AZS-u Michał Kłusak ukończył zjazd  na 34 miejscu a Maciej Bydliński nie wystartował.