START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
INAUGURACJA SEZONU 2008/2009 W WITOWIE.
(żródło: )

W najbliższą sobotę na stacji narciarskiej Witów Ski odbędzie się uroczysta inauguracja sezonu narciarskiego 2008/2009 Organizatorem imprezy pod honorowym patronatem Marszałka Małopolski Marka Nawary jest Małopolska Organizacja Turystyczna i Stacja Narciarska Witów-Ski: „Pokochasz zimę”.
( 10 Grudnia 2008)
PŚ w Aspen Kolejne punkty Agnieszki Gąsienicy Daniel w slalomie.
(żródło: ww.fis-ski.com)

 Bardzo dobrze wypadły Polki w niedzielnym slalomie  zaliczanym do Pucharu Świata, który został rozegrany  w Aspen  USA. Zakopianka Agnieszka Gąsienica Daniel oraz Katarzyna Karasińska  zakwalifikowały się do drugiego przejazdu i zdobyły kolejne punkty w klasyfikacji generalnej  Agnieszka Gasienica Daniel zajęła 28 pozycję a Katarzyna Karasińska 25-ą.
( 30 Listopada 2008)
Pierwsze starty polskich młodych kadr alpejskich.
(żródło: www.pzn.pl)

Młode zawodniczki z kadry alpejek (Anna Berezik, Karolina Chrapek i Dorota Kaczmarek) od prawie dwóch tygodni przebywają na zgrupowaniu w Norwegii. Na wspaniale przygotowanych trasach w Geilo i w towarzystwie wielu ekip narodowych, po ośmiu dniach ciężkich treningów wreszcie przyszedł czas na pierwsze w tym sezonie starty.
( 25 Listopada 2008)
Sukcesy Polskich Alpejek w Pucharze Europy.
(żródło: www.pzn.pl)

W zawodach Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim w Funasdalen (Szwecja) rozegrano w sobotę slalom gigant, w którym wystartowały trzy nasze reprezentantki: Katarzyna Karasińska, Agnieszka Gąsienica i Aleksandra Kluś.
( 24 Listopada 2008)
Agnieszka Gąsienica Daniel punktuje w Pucharze Świata.
(żródło: )

Udanie sezon  narciarski rozpoczęła  zakopianka 20-letnia Agnieszka Gąsienica-Daniel, która po raz drugi w karierze wywalczyła punkty do klasyfikacji generalnej PŚ. Polka zajęła w slalomie gigancie rozgrywanym w Soelden 26. miejsce przegrywając z triumfatorką  Austriaczką Kathrin Zettel o 4,59 s
( 25 Października 2008)
Alpejski puchar Europy wraca po 13 latach do Zakopanego.
(żródło: )

Decyzja o przyznaniu Zakopanemu organizacji jednej z edycji zawodów zapadła 16 mają we francuskim Annecy, gdzie odbyło się posiedzenie alpejskiej komisji pucharu Europy FIS. Według wstępnego kalendarza FIS, najlepsze slalomistki starego kontymemtu wystartują w Zakopanem 18 lutego 2009 roku.
( 4 Lipca 2008)
Rekord Polski w prędkości w zjeździe na nartach pobity.
(żródło: DP i www.verbier.net)

 Zakopiańczyk Jędrzej Dobrowolski podczas zawodów Speed Master w szwajcarskim Verbier pobił rekord prędkości w zjeździe na nartach  osiągając prędkość 183,01 km/h  Pobił dotychczasowy rekord wynoszący 180 km i należący do Jacka Niklińskiego
( 30 Kwietnia 2008)
Puchar Prezesa PKL
(żródło: )

 20 kwietnia  w Kotle Gąsienicowym na Kasprowym Wierchu rozegrane zostały zawody   narciarskie o Puchar Szefa Polskich Kolei Linowych. Na starcie stanęło blisko 40 Pań i Panów, którzy zmierzyli się w slalomie gigancie.
( 20 Kwietnia 2008)
63 Puchar PKL
(żródło: PKL www.sport-timing.pl)

W minioną sobotę  na Kasprowym  Wierchu zostały rozegrane zawody  narciarskie o Puchra Polskich Kolei Linowych. Zawody organizowane po raz 63 zgromadziły na starcie blisko 50 pracowników PKL oraz Słowackich Kolei Linowych a także 60 sympatyków PKL.  Zawodnicy zostali sklasyfikowani w kategoriach wiekowych Open  i Pracowników PKL.
( 16 Kwietnia 2008)
Zawody TPN w narciarstwie alpejskim
(żródło: )

 5 kwietnia w kotle Goryczkowym zostały rozegrane zawody Tatrzańskiego Parku Narodowego w narciarstwie alpejskim. W slalomie gigancie wystartowało blisko 150 pracowników  TPN, PPN, WPN, GPN. RPN, Tanap Ministerstwa Ochrony Środowiska ,  Nadleśnictw: Nowy Targ , Krościenko, Krzeszowice  oraz ich rodzin.
( 7 Kwietnia 2008)
X Zawody na starym sprzęcie o Wielkanocne Jajo na Kalatówkach
(żródło: )

Pomimo wybitnie zimowej pogody na starcie zgromadziło  się blisko  100 zawodników  z Polski i Słowacji. Najmłodzy uczestnik czteroletni Jaś Sitarz już zjeżdża na na zwykłych nartach z Kasprowego Wierchu a w zawodach na starym sprzęcie wystartował po raz pierwszy. " To nie takie narty i wiązania" podsumował wój występ w zawodach najmłodszy uczestnik. Najstarszym  startującym od dziesięciu lat był Józef Pitoń  ponad 70 letni zawodnik z Kościeliska.  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 24 Marca 2008)
Mistrzostwa TZN w slalomie gigancie. Zwycięstwo Sabiny Majerczyk i Pawła Starzyka.
(żródło: )

W drugim dniu trwania Mistrzostw TZN w narciarstwie alpejskim rozegrano slalom gigant. Tym razem w slalomie gigancie najlepsi byli Sabina Majerczyk, Paweł Starzyk z Zakopanego.  wśród młodszych triumfowali Emilia Żołądź z Krynicy i Andrzej Dziedzic z Warszawy  W galerii kilka fot  Izy Stachowskiej z zakończenia zawodów!!!
( 19 Marca 2008)
Mistrzostwa TZN w Narciarstwie Alpejskim Maryna Gąsienica Daniel i Jakub Kominko mistrzami TZN w super gigancie
(żródło: )

17 marca na Kasprowym Wierchu  rozegrano  jeden przejazd super giganta w ramach Mistrzostw Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Na starcie stanęło 110 dziewcząt i chłopców, Juniorów B i juniorów C Mistrzami Tatrzańskiego Związku Narciarskiego zostali Maryna Gąsienica Daniel z MUKS Śmig Zakopane i Paweł Starzyk z SNPTT Zakopane.  W galerii fotoreportaż z zawodów !!!!!
( 17 Marca 2008)
FIS Carving Cup Białka Tatrzańska
(żródło: www.ntn.pl fot M.P.)

 8 i 9 marca w Białce Tatrzańskiej zostały rozegrane carvingowe zawody w ramach FIS  Allegro Carving Cup W zawodach wystąpiło blisko 70 zawodniczek i zawodniczek, w tym czołówka klasyfikacji carvingowego Pucharu FIS.  Bardoz dobrze zaprezentowali się Polscy zawodnicy. Drugie miejsce wywalczył  Zygmunt Fiedor a  Zuzanna Małysa zajęła piątą pozycję.
( 12 Marca 2008)
Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny jeszcze jeden slalom
(żródło: )

W drugim dniu trwania memoriału Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny również przeprowadzono slalom.  Tym razem na najwyżsym miejscu podium stanęli Słowaczka Petra Gantnerowa i Polak Jakub Ilewicz
( 4 Marca 2008)
Archiwum
Pierwszy «« (900-914)(915-929)(930-944)(945-959)(960-974) »» Ostatni

 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019