START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Podnoszenie ciężarów
Mocne atrakcje w Nowym Targu 07 lipiec 2007 r.
(żródło: )

Polska Federacja StrongMan, jako Producent wykonawczy imprezy, oraz Burmistrz  Miasta Nowy Targ mają zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w dniu 07 lipca 2007 r. w projekcie sportowym pt. International Strongest Man Cup . Show sportowe w formie dużego widowiska plenerowego połączone z szeregiem atrakcji (min. piknik lotniczy AIR SHOW, miasteczko i biesiada piwna, pokazy mistrzów  w trialu motorowym występ zawodników wschodnich sztuk walk), które proponujemy, to cykl zmagań najsilniejszych ludzi o charakterze międzynarodowym, organizowane z powodzeniem w Polsce a także na świecie na dużą skalę. W imprezie wystąpią najsilniejsi ludzie w Polsce (uczestnicy światowych imprez StrongMan),  doskonale znani z telewizyjnego Programu” Siłacze”.
( 28 Czerwca 2007)
Strong Man Czarny Dunajec
(żródło: )

24 czerwca w Klubie Dragon w  Czarnym Dunajcu odbyły się Otwarte Zawody Strong Man.  W zawodach siłowych, które składały się z siedmiu konkurencji wzięło udział 7 zawodników: Rafał Kobylarz Zabrze, Mateusz Baron Zabrze,  Marcin Rymsza Zabrze, Mateusz Zybura Pyskowice, Stanisław Łabęcki Kraków, Darek Skowroński Sromowce Niżne, Robert Nemś Czarny Dunajec   W galerii fotoreportaż z zawodów.  Zdjęcia między innymi otrzymane od Państwa Nemś.
( 25 Czerwca 2007)
II OTWARTE ZAWODY W WYCISKANIU LEŻĄC I MARTWYM CIĄGU PUCHAR WÓJTA GMINY CZARNY DUNAJEC.
(żródło: )

12 maja 2007 w siłowni MAXIMUS w Czarnym Dunajcu rozegrały się zawody w WL i MC. Zawodników podzielono na trzy grupy wiekowe – rocznikowo do 18 lat juniorek, do 23 lat junior i powyżej 23 lat – senior. Zawodnicy brali udział w trzech konkurencjach. W grupie do 18 lat pierwsza konkurencja polegała na wielokrotności wyciśnięcia sztangi o  wadze 50kg. Aż dziesięciu zawodników z Podhala i Orawy postanowiło dać z siebie wszystko.
( 13 Maja 2007)
Otwarte Zawody w Wyciskaniu Leżąc o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec 10.02.2007
(żródło: )

W sobotę 10 lutego w siłowni Maximus w Czarnym Dunajcu odbyły się I zawody w WL (wyciskanie sztangi leżąc na ławce prostej) o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec. Zawody rozegrane były w dwóch dyscyplinach: wielokrotność powtórzeń i open. Pierwsza część zawodów polegała na wykonaniu jak największej ilości powtórzeń wyciskając sztangę ważącą tyle , ile ważył zawodnik. Druga część polegała na wyciśnięciu jak największego ciężaru. Wgalerii fotoreportaż Iwony Nemś z zawodów!!!!!
( 12 Lutego 2007)
Sztangiści pod Tatrami.
(żródło: )

Pod opieką legend polskiego sportu: Zygmunta Smalcerza (złotego medalisty olimpijskiego z Monachium, dwukrotnego mistrza świata, czterokrotnego mistrza Europy i siedmiokrotnego mistrza Polski i rekordzisty świata w rwaniu) oraz Norberta Ozimka(dwukrotnego medalisty olimpijskiego) w Zakopiańskim COS-ie  przebywa narodowa kadra Polski w podnoszeniu ciężarów. Na zgrupowaniu rozpoczynającym cykl przygotowawczy do Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata  przebywają: Szymon Kołecki (ubiegłoroczny vice mistrz Świata oraz Mistrz  Europy w kategorii 94 kg), Marcin Dołęga (mistrz świata w rwaniu 199kg), Paweł Najdek ( brązowy medalista mistrzostw Europy), Krzysztof Fąfara ( akademicki mistrz świata), Bartłomiej Bąk, Sebastian Żukowski, Dominik Dyderski, Marcin Makarski, Damian Wiśniewski  i Sylwester Kołecki . W galerii fotoreportaż z terningu.!!!!
( 1 Lutego 2007)
Robert Nemś najsilniejszym Człowiekiem Podhala w 2006 roku!!!!!
(żródło: )

W czarnodunajeckim Dragonie odbyły się ostatnie w tym roku zmagania siłaczy Podhala. Kolejna edycja zawodów była zarazem podsumowaniem całorocznej rywalizacji Strong Manów.  W konkursie wzięli udział: Dawid Paniak i Robert Nemś reprezentujący Maximus w Czarnym Dunajcu, Stanisław Łabędzki z Krakowa, Dariusz Skowroński ze Sromowiec, Stanisław Bryja z Maruszyny i Michał Gotowała z Gliwic. Tym razem sześciu siłaczy miało do pokonania cztery konkurencje:  nosidło Flinstona, wyciskanie na barki, hantla Samsona oraz martwy ciąg.   W galerii fotoreportaż ze zmagań.!!!!!!
( 27 Listopada 2006)
XV Mistrzostwa Polski Juniorów w wyciskaniu sztangi leżąc. Sukces zakopiańczyków.
(żródło: )

W Kielcach 14 i 15 października  odbyły się XV Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów  w wyciskaniu sztangi leżąc W zawodach wzieło udział 124 zawodników .  Zakopiańscy zawodnicy  Stanisław Gąsienica Samek i Dawid Rapta   w swoich kategoriach wagowych zwycieżyli ,a w kategorii Open zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejs ce.
( 17 Października 2006)
Najsilniejszy człowiek Podhala IV edycja Czarny Dunajec Hołdymas.
(żródło: )

W ramach czarnodunajeckich Gminnych Dożynek „Hołdymas 2006"  przeprowadzono konkurs siłaczy Podhala Strong Men . Organizatorem czwartej już edycji tych zawodów jest Robert Nemś z Czarnego Dunajca. Do niedzielnych zawodów zgłosiło się 6 u zawodników: Stanisław Bryja, Jan Kowalczyk, Dariusz Skowroński, Robert Nemś, Robert Cyrwus oraz Dawid Paniak.   Zdjęcia z zawodów przedstawiamy w galerii!!!!
( 10 Września 2006)
Harnasiowe Siłowanie – Tatrzańskie Wici 12 sierpnia
(żródło: )

W ramach Tatrzańskich Wici na placu pod Gubałówką odbyły się VIII Mistrzostwa Siłaczy Podhala „ Harnasiowe Siłowanie”  W zmaganiach wzięło udział 9 zawodników :  Robert Kutaj- Jordanów, Tomasz Biel Mucharz, Krzysztof Karkula -Gmina Bystra Sędzina, Grzegorz Futro- Rabka, Sebastian Chmielarczyk -Nowy Targ, Stanisław Łabędzki- Kraków, Sebastian Michalik- Kraków, Grzegorz Szpak- Kraków, Piotr Szturyn- Kraków.   W galerii przedstawiamy fotoreportaż z zawodów!!!
( 14 Sierpnia 2006)
Msza Za ŚP Łukasza Gąsienicę Samka
(żródło: )

Rok temu miłośnicy dyscypliny "wyciskanie na ławeczce leżąc" ponieśli dotkliwą stratę. 30 lipca mija 1 rocznica tragicznej  śmierci Łukasza Gąsienicy Samka. Jutro (30) o godzinie 8.oo w Kościele na Chramcówkach odprawiona zostanie Msza Św. w intencji Łukasza- Mistrza Europy, wielokrotnego Mistrza Polski, na mistrzostwach Świata rozgrywanych na Ukrainie w 2003 roku zajął III miejsce. Do dzis jego rekord Polski w kat.wagowej do 75 kg nie został pobity. Łukasz wycisnął 225 kg. W imieniu rodziny i przyjaciół zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie .
( 29 Lipca 2006)
Najsilniejszy człowiek Podhala. III edycja zawodów Strong Men
(żródło: )

16 lipca w Nowem Bystrem odbyły  się  III w tym roku zmagania  podhalańskich siłaczy. Organizatorem cyklu zawodów jest Robert Nemś z siłowni „Maximus” w Czarnym Dunajcu. Poprzednie  dwie edycje odbyły się w Czarnym Dunajcu . W założeniu cykl pięciu imprez ma wyłonić najsilniejszego człowieka Podhala. W zawodach wzięło udział 7 zawodników z  Czarnego Dunajca, Obidowej, Sromowiec Maruszyny i Krakowa.  W galerii przedstawiamy fotoreportaż ze zmagań!!!!
( 16 Lipca 2006)
Stanisław Gąsienica Samek Mistrzem Polski MSWiA
(żródło: )

21 i 22 kwietnia w Szczytnie odbyły się Mistrzostwa Polski MSWiA w wyciskaniu sztangi leżąc. Pierwsze miejsce w kategorii 82,5 kg zajął sierżant Stanisław Gąsienica Samek. O tytuł walczyło 13 zawodników.
( 22 Kwietnia 2006)
Mistrzostwa Polski MSWiA w wyciskaniu szatngi leżąc w Szczytnie
(żródło: )

Jak już informowaliśmy, na Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Puławach  reprezentacja zakopiańskiego Towarzystwa Sportów Siłowych spisała się rewelacyjnie. Teraz zakopiańczyk, trenujący od kilku lat w TSS pod okiem Jana Wegi ery a na codzień pracujący w Stołecznej Komendzie Policji w Warszawie bierze udział w dorocznych Mistrzostwach Polski  MSWiA w Szczytnie
( 20 Kwietnia 2006)
Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc Sukces Zakopiańczyków.
(żródło: )

Na Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Puławach pojechała reprezentacja zakopiańskiego Towarzystwa Sportów Siłowych. W kategorii wagowej do 90 kg niepokonany okazał się mistrz wszech wag Jan Wegiera podnosząc sztangę o ciężarze 260 kg .
( 13 Kwietnia 2006)
Sukces Jana Wegiery w Miami
(żródło: )

Jan Wegiera - zawodnik TSS Zakopane, podczas Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym - które rozegrano w amerykańskim Miami obronił tytuł wicemistrza do 82,5 kg w tej konkurencji. Dla przypomnnienia trójbój siłowy składa sie, jak sama nazwa wskazuje - z 3 konkurencji - wyciskania na ławce leżąc, przysiadu i martwego ciągu. I tak Wegiera w wyciskaniu uzyskał 255kg, 325 w przysiadzie i 305kg w martwym ciągu. Ostateczny wynik to 885kg - jednocześnie nowy rekord Polski
( 1 Grudnia 2005)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)

 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022