UKS Podwilk - podsumowanie sezonu 2010.
(żródło: St Kowalcze UKS Podwilk)

Niezwykle bogaty w sukcesy, jakie odnosili zawodnicy naszego klubu, był mijający rok 2010. Wszystko zaczęło się już w marcu, kiedy to zdobyliśmy dwa tytuły Mistrzowskie i dwa v-ce Mistrzowskie w przełajowych Mistrzostwach Małopolski, by później doskonale spisywać się w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach MTB , min.: Maja Race, Grand Prix Polski, Puchar Szlaku Solnego, gdzie nasi zawodnicy zwyciężali, bądź stawali na podium.
( 3 Listopada 2010)
Finał Pucharu Szlaku Solnego 2010r.

Na terenie ośrodka narciarskiego w Podstolicach, odbyły się ogólnopolskie zawody XC MTB o Puchar Starosty Wielickiego, będące  jednocześnie ostatnią- szóstą,  tegoroczną eliminacją Pucharu Szlaku Solnego.
( 27 Października 2010)
Islandia na rowerze
(żródło: Michał Sitarz Jr. )

Zakopiańscy podróżnicy Michał Sitarz i Ola Nikitin niedawno wrócili z kolejnej rowerowej włóczęgi. Tym razem pedałowali pośród nieziemskich krajobrazów Islandii.
( 20 Października 2010)
Joy Ride Open Series Downhill na Harendzie.

25 września na stoku  Harendy rozegrana została czwarta edycja Pucharu Polski Amatorów w Downhillu.  W eliminacjach wystartowało ponad 150 zawodników  w ośmiu kategoriach.
( 27 Września 2010)
Kolejne sukcesy kolarzy górskich UKS Podwilk.

Powoli zbliża się do końca, niezwykle dla UKS-u Podwilk, obfity w sukcesy sezon kolarski MTB 2010. Za nami kolejne zawody i kolejne wyśmienite występy naszych zawodników.
( 16 Września 2010)
5 edycja Pucharu Szlaku Solnego w Rabce.

Zawody na Krzywoniu w Rabce  zostały rozegrane w bardzo trudnych warunkach. Zwłaszcza błoto znacznie utrudniało rywalizację  176 zawodnikom, którzy wystartowali 5 września.  Równocześnie rozegrane zostały międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików i juniorów młodszych w kolarstwie górskim. Cykl Pucharu Szlaku Solnego zakończą  26 września zmagania w Wieliczce.
( 6 Września 2010)
II Supermaraton Kellys Podhalański

W minioną sobotę w rejonie Kluszkowiec rozegrany został II Supermaraton Kellys Podhalański czyli polska wersja MTB Salzkammergut trophy. Impreza zorganizowana była w ramach Małopolskiego pikniku rowerowego  przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego, a jej partnerami były: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz urzędy gmin w: Nowym Targu, Czorsztynie, Krościenku nad Dunajcem, Rabce Zdrój, Ochotnicy Dolnej, Łapsze Niżnym, Spytkowicach i Rabie Wyżnej.Uczestnicy wystartowali aż w pięciu wyścigach rowerowych na dystansach 10, 25, 50, 100 oraz 200 kilometrów.
( 25 Sierpnia 2010)
III-cia Rowerowa Pielgrzymka Góralska z Giewontu na Hel

W minioną niedzielę ponad 50 osobowa grupa rowerzystów wyruszyła spod Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach. III Góralska Rowerowa Pielgrzymka z Giewontu na Hel rozpoczęła się dzień wcześniej wejściem na Giewont.
( 9 Sierpnia 2010)
Sabina Zamroźniak wicemistrzynią OOM!

Kolejny wielki sukces odniosła zawodniczka UKS-u Podwilk, Sabina Zamroźniak, która zdobyła srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, w kolarstwie górskim XC MTB. Sabina w tym sezonie jeździ bardzo równo, wygrywając większość wyścigów i jest zdecydowaną liderką challange’u PZKol , toteż była jedną z faworytek zawodów w Zielonej Górze.
( 8 Sierpnia 2010)
UKS Podwilk trzecim klubem Zrzeszenia LZS !
(żródło: St Kowalcze UKS Podwilk fot Z. Suwada)

Pierwszego sierpnia 2010r, w Orawce zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w kolarstwie górskim. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS-u Podwilk, współorganizatora i gospodarza tej prestiżowej imprezy. Nasi zawodnicy zdobyli indywidualnie dwa tytuły Mistrzostw Polski ZLZS, oraz trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej! Mistrzami Polski ZLZS zostali: zgodnie z planem Sabina Zamroźniak w juniorkach młodszych, oraz niespodziewanie Tomasz Mach w orlikach, co jest Jego ogromnym sukcesem w dotychczasowej karierze sportowej.
( 3 Sierpnia 2010)
Ogólnopolskie zawody MTB w Orawce Puchar Szlaku Solnego
(żródło: Z. Suwada UG Jabłonka)

1 sierpnia 2010 roku odbyła się w Orawce III runda ogólnopolskich zawodów MTB  Puchar Szlaku Solnego o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka”. Organizatorami zawodów byli Wójt Gminy Jabłonka oraz Uczniowski Klub Sportowy Podwilk.  W galerii fotoreportaż Z. Suwady z zawodów
Tatry Tour 2010

Ponad 230 kobiet i meżczyzn wystartowało w V edycji  wyścigu Tatry Tour, który został rozegrany 31 lipca  dookoła Tatr.  Na 220 km bezapelacyjnym zwyciezcą został Ivo Netik z Czech  wśród kobiet najlepsza była Zuzanna Vojtasova ze Słowacji. Najlepszym Polakiem był Wojciech Haleyak, który zajął 7 miejsce.
( 2 Sierpnia 2010)

Kolejna 5 edycja wyscigu rowerowego dookoła Tatr  Tatry Tour rozegrana zostanie  31 lipca w sobotę.Zawody są  Otwartymi Mistrzostwami Europy Środkowej  w kolarstwie szosowym oraz MTB Jedną z nagród , jaką otrzyma zwycięzca w kategorii Open będzie wejście na najwyższy szczyt środkowej Europy Gerlach z przewodnikiem.
( 30 Lipca 2010)
Amatorski Tour de Pologne
(żródło: Lang Team)

Znani sportowcy, aktorzy, politycy i wszyscy pasjonaci rowerów spotkają się  w Nowym Targu na starcie wyścigu Tour de Pologne Amatorów.
( 26 Lipca 2010)
BRĄZ FRANCISZKA GROBARCZYKA

O wielką niespodziankę postarał się Franciszek Grabarczyk zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski 2010 w kolarstwie górskim XC MTB, które zostały rozegrane w Książu koło Wałbrzycha.
Pierwszy «« (210-224)(225-239)(240-254)(255-269)(270-284) »» Ostatni