START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rowery
Karpacki Wyścig Kurierów- etap na Podhalu.
(żródło: G. Rybczyk)

23 maja o godz 10.00 na rynku w Maniowach nastąpi start do IV Etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów. Zawody są dużą międzynarodową imprezą  kolarstwa wyczynowego na  najwyższym poziomie sportowy, . Biora w nim udział najlepsi kolarye do lat 23   z Niemiec, Rosji, Łotwy, Ukrainy, Bułgarii, Egiptu, Polski, Słowacji i Czech.
( 22 Maja 2009)
Karpacki Wyścig Kurierów- Prolog.
(żródło: G. Rybczyk)

20 maja po wieloletniej przerwie, następuje reaktywacja tradycyjnego Wyścigu Szlakiem Kurierów Beskidzkich pod nieco zmienioną nazwą: Karpacki Wyścig Kurierów. Przed laty wyścig ten wpisał się złotymi zgłoskami w historię kolarstwa  polskiego i bez przesady stwierdzić można, że tu zdobywali pierwsze kolarskie szlify za najlepszych czasów polskiego kolarstwa prawie wszyscy późniejsi mistrzowie i wicemistrzowie świata i olimpijscy.
( 21 Maja 2009)
Sukcesy podhalańskich kolarzy w wyścigu LANG TEAM MTB 2009
(żródło: St. Kowalcze UKS Podwilk)

W sobotę 16 maja 2009r. w Bielawie na Dolnym Śląsku odbyła się druga edycja wyścigów w kolarstwie górskim LANG TEAM MTB 2009. Zawody organizowane przez pana Czesława Langa mają ogromny prestiż, wieloletnią tradycję i startują w nich absolutnie najlepsi zawodnicy krajowi oraz wielu świetnych z zagranicy. W tym doborowym towarzystwie znaleźli się również zawodnicy z klubów podhalańskich
( 17 Maja 2009)
W czerwcu po raz pierwszy w Polsce wystartuje maraton MTB wzorowany na Salzkammergut Trophy.
(żródło: )

W starostwie powiatowym w Nowym Targu odbyło sie spotkanie z oragnizatorami czerwcowego, ekstremalnego maratonu kolarstwa górskiego. "Rywalizacja będzie odbywała się na 4 dystansach: 25, 50, 100 i 200 km. Trasa Supermaratonu MTB Kellys Podhalański (200 km) będzie wiodła z Kluszkowiec aż do Danielek' Przebieg tras ustalimy już niebawem" - poinformował Grzegorz Niewiński z grupy Kellys.
( 12 Maja 2009)
Eliminacje do OOM w kolarstwie - sukcesy kolarzy z Podwilka!!!
(żródło: Stanisław Kowalcze UKS Podwilk)

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy kolarskiego klubu UKS Podwilk w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  juniorów młodszych, które odbyły się w Leżajsku i Jeleniej Górze. W galerii fot zawodników UKS Podwilk!!!
( 4 Maja 2009)
Inauguracja sezonu MTB Sukcesy podhalańskich rowerzystów.
(żródło: )

W miniony weekend kolarze górscy zainaugurowali tegoroczny sezon MTB. W sobotę w Szczawnie Zdroju odbyła się I seria zawodów z cyklu LANG TEAM GRAND PRIX MTB, natomiast w niedzielę w Lasku Lipie ścigali się kolarze I serii Pucharu Tarnowa.   W galerii fotoreportaż St Kowalcze z  Pucharu Tarnowa.!!!!!
( 23 Kwietnia 2009)
Już za miesiąc rusza Puchar Szlaku Solnego!
(żródło: )

W niedzielę 24 maja wyścigiem w Orawce rozpocznie się tegoroczna edycja Pucharu Szlaku Solnego MTB. Te prestiżowe, ogólnopolskie zawody mają już pięcioletnią tradycję i ugruntowaną pozycję wśród najlepszych wyścigów MTB w Polsce.   W galerii kilka fot z poprzednich edycji zawodów otrzymane od Stanisława Kowalcze!!!!
( 14 Kwietnia 2009)
UKS Podwilk- Trzy tytuły mistrzów Małopolski w przełajach.
(żródło: Stanisław Kowalcze UKS Podwilk)

 Bardzo dobrze  sezon kolarski ropoczęli zawodnicy UKS Podwilk, którzy w marcu brali udział w Mistrzostwach Małopolski  w kolarstwie przełajowym w Kętach oraz w zawodach Grand Prix Myślenic.  W Kętach reprezentanci klubu zdobyli trzy tytuły mistrzów Małopolski , a w Myślenicach UKS  Podwilk w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce.
( 5 Kwietnia 2009)
I-sza Rowerowa Pielgrzymka „Gwiaździsta” do Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej.
(żródło: K. Bielak)

I-sza   Rowerowa Pielgrzymka „Gwiaździsta” do Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej W najbliższą niedzielę Ludźmierz będzie centrum do którego   ze wszystkich kierunków zdążać będą rowerzyści. Stąd powstała idea aby tę pielgrzymkę, której pomysłodawcą jest Kustosz Sanktuarium w Ludźmierzu ks. Tadeusz Juhas nazwać gwiaździstą.
( 26 Września 2008)
65 Tour de Pologne. Królewski VI etap - wygrywa Jens Voigt Polak Marek Rutkiewicz czwarty na mecie.
(żródło: )

Najtrudniejszy etap tegorocznego Tour de Pologne wygrał Niemiec Jens Voigt z CSC. Na 12 km przed metą dogonił rodaka  Tony Martina jadącego w barwach kolumbijskiej grupy THR.  Wyprzedził go  i na mecie był blisko minutę wcześniej. Trzeci na mecie zameldował się Włoch Franco Pellizotti (Liquigas). Najlepszy Polak – na tym etapie Marek Rutkiewicz był czwarty.   Fotoreportaż w galerii .!!!
( 19 Września 2008)
65 Tour de Pologne VI etap skrócony
(żródło: )

 Decyzją organizatorów przedostatni etap tegorocznego wyscigu Tour de Pologne został skrócony. Kolarze wystartują o godz 13,30 z Piwnicznej a trasa została skorygowana na  tzw pętli tatrzańskiej.
( 19 Września 2008)
Cyklotrial w Nowym Targu.
(żródło: )

 14 września na torze  AMK Gorce w Nowym  Targu rozegrane zostały zawody w cyklotrialu. Ponad 60 zawodnikó z Polski i Słowacji walczyło na 7 odcinkach ułożonych między innymi z szpul kablowych, pni drzewnych, kształtek betonowych, opon i głazów. W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 14 Września 2008)
XIII rajd rowerem wokół TATR
(żródło: fot tekst Kuba Gąsior)

W niedzielę 31 sierpnia już po raz trzynasty odbył się rajd rowerem wokół Tatr organizowany od 1995 roku przez Pana Zygmunta Ostapiuka, właściciela sklepu rowerowego " ROWEX" w Nowym Targu. W galerii kilka fot Kuby Gąsiora z rajdu.!!!
( 4 Września 2008)
II MTB Down Hill Harenda Grand Prix
(żródło: wyniki sport-timing.pl fot harendazakopane.pl)

17 sierpnia 2008 roku na terenie Ośrodka Narciarsko Rekreacyjnego Harenda Zakopane odbyła się  II MTB Downhill Harenda Grand Prix. W zawodach na wymagającej i bardzo trudnej trasie wystartowało 35 zawodników sklasyfikowanych  w sześciu kategoriach.
( 17 Sierpnia 2008)
65 Tour de Pologne w Zakopanem
(żródło: )

Tour de Pologne obchodzi w tym roku potrójny Jubileusz, 80 lat temu po raz pierwszy kolarze wyruszyli na trasę narodowego Tour de Pologne, w tym roku wyścig odbędzie się po raz 65., a piętnaście lat mija, odkąd Lang Team kieruje ściganiem się po polskich szosach. Wyścig jest największym logistycznym wydarzeniem w polskim sporcie, od czterech lat zaliczany jest do najbardziej prestiżowych imprez kolarskich na świecie - UCI Pro Tour.  Trasa tegorocznego wyścigu zapowiada się bardzo ciekawie,  między innymi jeden z etapów zakończy się pod Tatrami w Zakopanem.
( 13 Sierpnia 2008)
Archiwum
Pierwszy «« (210-224)(225-239)(240-254)(255-269)(270-284) »» Ostatni

 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020