START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rowery
Zawody Cyklotrialowe w Nowym Targu
(żródło: )

16 września na torze  cyklotrialowym w Nowym Targu odbyła się kolena eliminacja Mistrzostw Małopolski w  trialu rowerowym. Niestety w zawodach nie wzięli udział zapowiadani zawodnicy z czołówi światowej- bowiem brali udział w kolejnej edycji Pucharu Świata w Niemczech.  Każdy z uczestników miał do przejechania odcinki wytyczone na: pniach drzew, kształtkach betonowych, podkładach kolejowych, szpulach drewnianych oraz kamienich i oponach .  Zawody odbywały się pod patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ .   W galerii fotoreportaż z zawodów.   W tej galerii fotoreportaż Eweliny Matuszewskiej
( 17 Września 2007)
IV runda Pucharu Solnego Podwilk zawody w deszczu
(żródło: )

  12 sierpnia 2007 roku w Podwilku odbyła się IV runda Pucharu Szlaku Solnego w kolarstwie górskim . Organizatorami zawodów byli Wójt Gminy Jabłonka oraz Uczniowski Klub Sportowy z Podwilka .      W tym roku odbyła się już czwarta edycja Pucharu Szlaku Solnego . Składa się ona z pięciu części. Zawodnicy rywalizowali już w Spytkowicach, Skomielnej Białej, Toporzysku oraz Podwilku. Przed nimi zawody finałowe, które odbędę się w Rabce 9 września 2007 roku.     W zawodach w Podwilku udział wzięło 220 zawodników z Polski i Słowacji , którzy startowali w 17 kategoriach wiekowych.
( 29 Sierpnia 2007)
Tor jak się patrzy. Otwarcie toru dla fanatyków trialu rowerowego.
(żródło: )

W minioną  sobotę w Nowym Targu na terenach należących do Auto Moto Klubu Gorce, obyło się otwarcie specjalistycznego toru dla zawodników specjalizujących się w trialu rowerowym.  Z tej okazji do stolicy Podhala zawitali najlepsi przedstawiciele tego sportu w naszym kraju. Nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników z Podhala m.in. Filipa Mrugały (m.in. tegoroczny mistrz Europy i wicemistrz świata), Soni Klich (brązowa medalistka tegorocznych  mistrzostw Europy i mistrzostw Świata), Michała Zubka (tegoroczny mistrz Polski) czy też Oskara Kaczmarczyka .  Każdy z nich dał krótki popis swoich nietuzinkowych umiejętności.    w galerii fotoreportaż Macieja Zubka z otwarcia toru!!!!  Tekst i Fot M. Zubek 
( 24 Sierpnia 2007)
Wśród fiordów i gór. Wyprawa rowerowa Skandynawia 2007.
(żródło: )

Zakopiańczyk Michał Sitarz już kilkakrotnie w minionych latach podejmował się wypraw rowerowych po Europie. W ubiegłym roku  przemierzył  2892 km po Bałkanach zwiedzając  Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Macedonię.   W tym roku swój rower skierował na północ i zwiedził na dwóch kółkach Skandynawię. Przez Szwecję i Norwegię przejechał z Aleksandrą Nikitin 3045 kilometrów.    Obszerny fotoreportaż na stronie http://azs-sms.com/rower a poniżej relacja z wypraw
( 22 Sierpnia 2007)
Downhill- Harenda Grand Prix MTB 2007
(żródło: )

19 sierpnia na stoku narciarskim Harenda zostały rozegrane zawody w zjeździe rowerowym stromym stokiem tzw  Downhill o Grand Prix Harendy. W zmaganiach wzięło udział ponad 50 zawodników w kategoriach: Kobiety,   Hobby Hardtail, Hobby Full , Masters Junior, Elita. Prócz tego zawodników sklasyfikowano w kategorii Best Time o nagrodę SNPTT.  W tej kategorii najlepszy czas uzyskał Martin Mikulenka z Remerx GT, ktory uzyskał najlepszy czas 1.42,59 w drugim przejeździe. Kolejne miejsce zajął Maciej Jodko z RMF Mountain Dew 1.42,24, a trzeci był Patryk Kasperczyk z Boogie Night 1.42,71  Pełne wyniki do pobrania tutaj w formacie pdf   Wyniki Finałów   Wyniki Best time SNPTT
( 20 Sierpnia 2007)
MTB Downhill Harenda Grand Prix.
(żródło: )

18 i 19 sierpnia 2007 r. na terenie Ośrodka Narciarsko Rekreacyjnego Harenda Zakopane rozegrane zostaną otwarte zawody rowerowe MTB Downhill Harenda Grand Prix. Zawodnicy wystartują w kategoriach Elita, Junior, Hobby, Kobiety i Master, które organizowane są w ramach Tatrzańskich Wici.  Poniżej podajemy program zawodów.
( 17 Sierpnia 2007)
Puchar Szlaku Solnego. Toporzysko
(żródło: )

W najbliższą niedzielę w Toporzysku w Gminie Jordanów odbędą się kolejne zawody MTB  w ramach Pucharu Szlaku Solnego. Po  edycjach w Spytkowicach i  Skomielnej Białej rowerzyści będą walczyli o puchar wójta Gminy Jordanów a zawody równocześnie będą połączone z Mistrzostwami Małopolski LZS. Wyścig zostanie przeprowadzony na trasie w okolicach Folwarku w Toporzysku.  Tydzień później kolejna edycja zawodów odbędzie się w Podwilku. Bliższe szczegóły na stronie: www.pucharszlakusolnego.pl
( 3 Sierpnia 2007)
Tatry Tour 2007 - Polak Mistrzem Europy rowerowego maratonu.
(żródło: )

Rzeszowianin Dawid Krupa zotał mistrzem Europy Środkowej w maratonie rowerowym Tatry Tour 2007 - Polak wywalczył lepszy czas od  mistrza świata w kolarstwie szosowym z 1988 roku Włocha Maurizio Fondriesta.  Polak uzyskał najlepszy czas 5.44.38,5 na 212 kilometrowej trasie dookoła Tatr w IV edycji   prestiżowego wyścigu , który był równocześnie mistrzostwami Europy Środkowej w tej dyscyplinie .  W galerii fotoreportaż ze startu oraz mety tegorocznego wyścigu .
( 29 Lipca 2007)
IV TATRY TOUR 2007 - Polska Słowacja
(żródło: )

Już po raz kolejny rusza  rowerowy wyścig  dookoła Tatr  " Tatry Tour." W tym roku start i meta usytuowana jest w Zakopanem. O godz 9'00 zawodnicy spod pomnika Zamojskiego na Krupówkach  w Zakopanem wyruszą na  212 km trasą dookoła Tatr. Przez Łysą Polanąę  Jaworinę, Zdziarską Przełecz oraz Tatrzańską Łomnicę, Smokowce rowerzyści pojada w kierunku Szczyrbskiego Plesa oraz Liptowskiego Mikulasza. Stamtąd  przez Jamnik,  Przełęcz Borek  Orawice i Suchą Górę z powrotem do Polski.
( 26 Lipca 2007)
VIII Tatrzański Wyścig na Rowerach Górskich
(żródło: )

Tatrzański Wyścig na Rowerach Górskich rokrocznie  przyciąga nie tylko amatorów, ale i zawodowców, którzy ścigają się na trasach w okolicy  Białego Potoku i  Siwej Polany.  wyniki tegorocznych zawodów przedstawimy później po otrzymaniu od organizatora a w galerii fotoreportaż z  wyścigu.  
( 3 Maja 2007)
XVII Jesienny Wyścig Rowerowy. Małe Ciche 1 października
(żródło: )

1 października w Małem Cichem już po raz siedemnasty na starcie stanęli mali rowerzyści. W tradycyjnym jesiennym wyścigu wzięło udział 88 zawodników.  Zmagania zostały przeprowadzone na trasie:   Kośne Hamry- Małe Ciche Szkoła (wyścig szosowy) oraz Małe Ciche Szkoła- Stary Bór- Lichajówki ( wyścig  terenowy). Zawody miały na celu popularyzację  kolarstwa wśród dzieci, propagowanie zdrowego stylu życia, oraz ochronę przyrody w TPN Cele  te zostały zrealizowane w trakcie  pogadanki o charakterze ekologicznym oraz podczas sprzątania trasy przebiegającej przez teren Tatrzańskiego Parku Narodowego.  W galerii przedstawiamy fotoreportaż z wyścigu.!!!!
( 2 Października 2006)
XVII Jesienny Wyścig Rowerowy Małe Ciche 1 Października
(żródło: )

Już po raz XVII w Małem Cichem odbędzie się Jesienny Wyścig Rowerowy.  Zawody zostaną przeprowadzone 1 października br. na trasie  Kośne Hamry- Małe Ciche Szkoła (Wyścig Szosowy) oraz Małe Ciche Szkoła- Stary Bór- Lichajówki( trasa terenowa).   Organizatorami są Szkoła Podstawowa w Małem Cichem, Rada Rodziców przy SP Małe Ciche, Urząd Gminy Poronin.  Do zawodów zgłosiło się blisko 100 zawodników   Przypominamy iż w godzinach od 12.00  do 14.30 wystąpią utrudnienia w ruchu na trasie Kośne Hamry - Małe Ciche.   Czasowe zamknięcie drogi związane jest z zapewnieniem bezpieczeństwa startujacym zawodnikom.
( 29 Września 2006)
XVII Jesienny Wyścig rowerowy Małe Ciche 2006
(żródło: )

Już po raz XVII w Małem Cichem odbędzie się Jesienny Wyścig Rowerowy.  Zawody zostaną przeprowadzone na trasie  Kośne Hamry- Małe Ciche Szkoła (wyścig szosowy) oraz Małe Ciche szkoła- Stary Bór- Lichajówki (trasa terenowa). Zawody mają na celu popularyzację  kolarstwa wśród dzieci, propagowanie zdrowego stylu życia, ochrona przyrody w Tatrzańskim Parku Narodowym.  Oragnizatorami są Szkoła Podstawowa w Małem Cichem, Rada Rodziców przy SP Małe Ciche, Urząd Gminy Poronin
( 18 Września 2006)
Ogólnopolski Finał Pucharu Szlaku Solnego 3 września Podwilk.
(żródło: )

3 września w Podwilku rozegrano 4 w tym roku  finałową edycję Pucharu Szlaku Solnego w kolarstwie górskim .  W tym roku Puchar został  rozegrany w randze zawodów ogólnopolskich..  Poprzednie edycje odbyły się  w  Spytkowicach, Łętowni i Skomielnej Białej .
( 3 Września 2006)
XI Rajd dookoła Tatr
(żródło: )

27 sierpnia  po raz XI miłośnicy kolarstwa wystartowali w dorocznym rajdzie dookoła Tatr. Na zawodników oprócz 225km jazdy czekały dwa bufety, no i oczywiście każdy otrzymał pamiątkową koszulkę. Na obszerny fotoreportaż oraz zapraszamy na stronę Piotra Złozy - www.zuz.mom.pl . Tam również znaleźć można wiele ciekawych propozycji tras rowerowych.
( 30 Sierpnia 2006)
Archiwum
Pierwszy «« (285-299)(300-314)(315-329)(330-344)(345-356) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024