(żródło: J. Będkowski PSF)

Zakończyła się kolejna edycja akcji Never Stop Exploring Safely. Miniony sezon przyniósł większą liczbę szkoleń, uczestników i partnerów. Po pięciu latach można śmiało powiedzieć, że wiedza na temat zagrożeń związanych z lawinami staje się coraz powszechniejsza wśród osób wychodzących zimą w teren wysokogórski.
( 24 Kwietnia 2013)
XVI Memoriał im P. Malinowskiego w skialpinizmie

Anna Figura i Milan Madaj zwyciężyli  XVI Memoriał Piotra Malinowskiego w skialpinizmie. W zawodach wzięło udział blisko 200 kobiet i mężczyzn z Polski i Słowacji.  W galerii fotoreportaż z mety!!!!
( 20 Kwietnia 2013)
V puchar Budrem KW Zakopane i Mistrzostwa Polski w skialpinizmie.

Klaudia Tasz i Szymon Zachwieja zdobyli tytuły mistrza Polski w skialpinizmie  podczas zawodów zorganizowanych przez zakopiański KW jako V Puchar Budrem.  W galerii fotoreportaż z mety.
( 13 Kwietnia 2013)
I Dni Lawinowo Ski Turowe w Pięciu Stawach.

W miniony weekend w dolinie Pięciu Stawów Polskich odbyły sie I Dni  Lawinowo Skiturowe, mające na celu szerzenie świadomej i bezpiecznej turystyki zimowej.  W galerii fotoreportaż z ostatniego dnia  Dni !!!!
( 8 Kwietnia 2013)
Skialpmaraton Vysoke Tatry 2013

W miniona sobotę 6 kwietnia rozegrano jedne z trudniejszych zawodów skialpinistycznych w Tatrach Maraton Vysokie Tatry.  Na trasie maratonu rywalizowało 38 dwuosobowych zespołów a  w półmaratonie rywalizowało ich 10.
Bokami Zapadnich Tatier.
(żródło: Tekst M Strojny Szymon Sawicki TKN Tatra Team Fot Monika Strojny)

Kolejny udany start tym razem w zawodach Bokami Zapadnich  Tatier odnotowali nasi skialpiniści.  Dwuosobowe zespoły: Justyna Żyszkowska  TKN Tatra Team  razem z Simoną Triznovą Skialp Bobrovec oraz Julia Wajda z Jaśkiem Myślińskim  zajęli  trzecie miejsca w swoich kategoriach .     W galerii fotoreportaż M. Strojny z zawodów!!!!
( 26 Marca 2013)
Pierra Menta 2013

Już po raz 28. najlepsi skialpiniści z całego świata stawili się na starcie we francuskim Areches aby rywalizować w najtrudniejszych zawodach tej dyscypliny – Pierra Menta. Zawodnicy w ciągu 4 etapów mieli do pokonania 100 kilometrów z przewyższeniem sięgającym 10000 metrów deniwelacji w górę. Z Polski na starcie zjawiły się 3 ekipy: mix Ania Figura/Bartek Korzeniowski, Jakub Przystaś/Tomek Brzeski i Przemysław Sobczyk /Mariusz Wargocki
( 25 Marca 2013)
XXV Memoriał J. Strzeleckiego w skialpinizmie

52 dwuosobowe zespoły wywalizowały w tym roku  w 25 jubileuszowym Memoriale J. Strzeleckiego. Z powodu obfitych opadów sniegu i zagrożenia lawinowego  organizoatorzy wytyczyli zapasową trasę w rejonie   Gęsiej Szyi.    w galerii kilka fot P. Dymusa  z zawodów!!!
( 20 Marca 2013)
Z poduszką na lawiny
(żródło: A. Szymaszek)

Z poduszką na lawiny? Jak najbardziej! Mowa o plecakach  lawinowych, zwanych też wypornościowymi. W ramach akcji „Lawinowe ABC” dziennikarze sprawdzali, jak działają plecaki. Warsztaty odbyły się w Hotelu Kalatówki oraz na zaimprowizowanym „lawinisku” obok hotelu.
( 19 Marca 2013)
Stacjonarne treningowe centrum lawinowe

Stacjonarne treningowe centrum lawinowe na Kalatówkach  zostało uruchomione w ramach akcji „Lawinowe ABC”  i służyć będzie wszystkim chętnym – turystom, narciarzom, wspinaczom. Zakup centrum został sfinansowany przez Tatrzański Park Narodowy i PZU – Partnera akcji „Lawinowe ABC”.
( 4 Marca 2013)
VIII Polar Sport Skitour im. Basi German

. Już 2 marca skutourowcy z całej Polski  rywalizować będą w VIII Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi  Trasa ma długość około 12 km, gdzie suma przewyższeń sięgnie 800 m.
( 27 Lutego 2013)
MS w skialpinizmie Polki piąte w sztafetach.

Ostatnią konkurencja tegorocznych Mistrzostw Świata w skialpinizmie we francuskim Pelvoux były sztafety.  Polska ekipa w składzie; Anna Figura, Klaudia Tasz i Anna Tybor zajęły piąte miejsce.  Zakopiańskie skialpinistki przegrały jedynie z Francuzkami, Włoszkami , Szwajcarkami i Hiszpankami.
( 15 Lutego 2013)
MŚ w skialpinizmie Anna Figura piąta w verticalu.
(żródło: fot M. Strojny PZA)

Zakopianka Anna Figura w rozegranym dzisiaj (14 lutego)  vericalu zajęła 5 miejsce w kategorii espoir. W kategorii open  została sklasyfikowana na 23 miejscu. Klaudia Tasz była 26. Jakub Przystaś w tym biegu był 62 a wśród juniorów Bartłomiej Bargiel zajął 15 miejsce. W ostatnim dniu Mistrzostw Świata w Pelvoux rozegrane zostaną sztafety Polki. Anna Figura, Anna Tybor i Klaudia Tasz  miejmy nadzieję powalczą o medal- trzymamy kciuki.
( 14 Lutego 2013)
MŚ w skialpinizmie. Anna Figura 7-a w biegu indywidualnym

Zakopiańska ski alpinistka Anna Figura w rozegranym dzisiaj (13 lutego) biegu indywidualnym zajęła w swojej kategorii espoir 7 miejsce a klasyfikacji open uplasowała się na  27 miejscu. 26 była Klaudia Tatsz a wyścig wygrała  faworytka  Francuzka Laetitia Roux. Anna Tybor w klasyfikacji espoir była 8- a w open 32-a
( 13 Lutego 2013)
W górach wciąż wysokie zagrożenie lawinowe!

W minionym tygodniu w Tatrach przybyła ogromna ilość śniegu. Niestety oznacza to także wzrost zagrożenia lawinowego. Zmiany temperatur i wiatr sprzyjały będą utrzymywaniu się niebezpiecznej sytuacji.