UDANY POCZĄTEK SEZONU ZAWODNKÓW TATRA MOUNTAIN HARDWEAR TEAM!

Dobre starty naszych zawodników na zawodach na Słowacji i w Czechach !!! 23.01.2010 ekipa klubowa wybrała się na zawody Skialp Kriżna Race w Wielkiej Fatrze. Pomimo małej ilości śniegu organizatorom udało się poprowadzić długą i ładną trasę.
( 3 Lutego 2010)
Klaudia Tasz czwarta w Trofeo Mezzalama.
(żródło: relacja i fot Klaudia Tasz)

Zakopianka Klaudia Tasz zajęła czwarte miejsce w prestiżowych zawodach skialpinistycznych  rozgrywanych we Włoszech -Trofeo Mezzalama.  Zawodniczak SNPTT 1907 wystartowała z razem z Austriaczkami Veroniką Svidrak i Marią Strasser. Poniżej relacja z zawodów nadesłana przez Klaudią Tasz
( 5 Maja 2009)
XII Memoriał Piotra Malinowskiego w narciarstwie wysokogórskim.

Ponad 250  zawodników stanęło na starcie XII Memoriału  im. Piotra Malinowskiego w narciarstwie wysokogórskim. W kategorii sportowej  po raz drugi z rzędu zwyciężyli zakopianka Klaudia Tasz i Słowak Peter Svatojansky. W galerii fotoreportaż z zawodów( fot własne i M.Tragarz)
( 25 Kwietnia 2009)
2 Skialpinistyczny Maraton - Wysokie Tatry. Zawodnicy TKN Tatra Team w czołówce !

11 kwietnia w Słowackich Tatrach Wysokich odbył sie drugi skialpinistyczny maraton, który był zarazem finałem Pucharu Europy Środkowej i Pucharu Słowacji a także I edycją Pucharu Tatr Wysokich.
( 14 Kwietnia 2009)
X Memoriał im J. Oppenheima w ski alpinizmie.

W rejonie doliny Chochołowskiej rozegrane zostały  po raz dziesiąty zawody ski alpinistyczne - Memoriał im Józefa Oppenheima. Na starcie stanęło 60 zawodników w kategoriach amatorskich i 19 z licencją sportową . Ci ostatni walczyli o tytuł mistrza Polski Seniorów w tej bardzo trudnej dyscyplinie sportu. W tej kategorii tytuły uzyskali zakopiańczycy Klaudia Tasz z SNPTT 1907 Zakopane oraz Andrzej Bargiel z TKN Tatra Team Zakopane.  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 4 Kwietnia 2009)
VIII Memoriał Vlada Tatarki Międzynarodowe zawody ratowników górskich 2009

14 marca  na Słowacji w rejonie Doliny Zimnej Wody oraz Łomnicy rozegrano VIII  Międzynarodowe zawody ratowników górskich " Memoriał Vlada Tatarki.  Organizatorem memoriału była Horska Zachranna Slużba  oraz Himalaya Club Vysokie Tatry.
( 15 Marca 2009)
21 Memoriał Jana Strzeleckiego na (Zadnim) Ornaku
(żródło: M. Głogoczowski KW Kraków)

7 marca br udało się rozegrać 21 edycję jednych z najstarszych w Polsce zawodów w ski-alpinizmie, zwaną Memoriałem Jana Strzeleckiego – zamordowanego jesienią 1988 roku na Wisłostradzie w Warszawie narciarza i taternika, który w latach “realnego socjalizmu” był znanym, acz niechętnie tolerowanym przez władze, opozycyjnym socjologiem oraz pisarzem, otwarcie marzącym o realizacji w naszym kraju „szwedzkiego” modelu socjalizmu
( 10 Marca 2009)
Zawody KW Zakopane w skialpinizmie.

W sobotę na trasie Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Kasprowy Wierch - Hala Goryczkowa - Kużnice - Kalatówki odbyły się zawody zakopiańskiego Klubu Wysokogórskiego w skialpinizmie. Zawody wygrali w  kategorii sportowej Paulina Figura i  Przemysław Sobczyk,  a w kategorii amatorskiej  Kinga Ostrowska i Piotr Fudalej. W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 24 Lutego 2009)
Sukcesy Polek w Mistrzostwach Europy w skialpinizmie.

Zakopianki Anna Figura  i Julia Wajda  zdobyły srebrny i złoty medal w  rozgrywanych we włoskim Alpago Mistrzostwach Europy w skialpinizmie Nasze narciarki startowały w kategorii junior. Dzięki dwóm medalom  Polska ekipa została sklasyfikowana na dziesiątym miejscu.
( 23 Lutego 2009)
Alpin Sport Ski Tour Race

Ponad 160 ski tourowców z Polski Słowacji  i Czech wystartowało w sobotnim II wyścigu Alpin Sport Ski Tour Race.  Zawody zaliczane były do klasyfikacji Pucharu Europy Środkowej.  W  sportowej kategorii Seniorów zwyciezył Słowak Peter Svatojansky a seniorkach triumfowała Klaudia Tasz z Zakopanego.  W galerii fotoreportaż  z zawodów !!!! W tej galerii fotoreportaż Miłosza Gomółki ze startu i dekoracji!!!!
( 14 Lutego 2009)
XI Memoriał im Piotra Malinowskiego w Ski Alpinizmie

187 skialpinistów na trasach dla amatorów i profesjonalistów zmagało się podczas tradycyjnego memoriału Piotra Malinowskiego rozegrane w rejonie Hali Gąsienicowej..  Najszybciej trasę dla profesjonalistów wiodącą  przez  pięć przełeczy (Liliowe, Świnicką, Karb, Zawrat Kozią ) pokonał Peter Swetojansky, drugi rezultat uzyskał Milan Madaj a trzeci był Andrzej Bargiel.  W galerii fotoreportaż z Skrajnej Turni, Świnickiej przełęczy, Karbu i mety.!!!
( 26 Kwietnia 2008)
XI Memoriał Piotra Malinowskiego
(żródło: Michał Kowalski)

26 kwietnia zawodnicy wyruszą na trasę XI Memoriału Piotra Malinowskiego – największych i najtrudniejszych w Polsce zawodów w narciarstwie wysokogórskim, które odbędą się jak co roku w rejonie Doliny Gąsienicowej. Imprezę organizuje Tatrzański Klub Narciarski Tatra Team przy wsparciu TOPR. Sponsorem głównym jest Alpin Sport Zakopane.
( 12 Kwietnia 2008)
IX zawody w ski-alpinizmie im J. Oppenheima:

5 kwietnia w rejonie Dol Chochołowskiej odbyły się IX zawody w ski-alpinizmie o puchar SNPTT 1907 . Zawody były równocześnie  finałem Pucharu Polski w tej dyscyplinie.
( 6 Kwietnia 2008)
Puchar Prezesa AKPT w ski-alpinizmie 2008

Kolejne (już VI po reaktywacji w nowej formule) zawody skiturowe o "Puchar Prezesa" odbyły się  29 marca 2008 r. w Dolinie Kościeliskiej
( 4 Kwietnia 2008)
Puchar Prezesa AKPT w ski-alpinizmie 29-30.03.2008

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami tradycyjne zawody narciarskie o Puchar Prezesa AKPT odbędą się w dniach 29-30 marca 2008 w dolinie Kościeliskiej.