Aleksandra Król 16. w Pucharze Świata w Bad Gastein
(żródło: A.Karczewska PZN)

Aleksandra Król wywalczyła 16. miejsce w snowboardowym Pucharze Świata w slalomie równoległym, który rozgrywany był w austriackim Bad Gastein. Polka w 1/8 finału musiała uznać wyższość zwyciężczyni kwalifikacji, którą okazała się Niemka Selina Joerg. Natomiast w finale najlepsza była inna z reprezentantek Niemiec, 21-letnia Ramona Theresia Hofmeister, która w walce o triumf w zawodach pokonała Rosjankę Ekaterinę Tudegeshevą.
( 12 Stycznia 2018)
PŚ w Lackenhof: Wielki sukces Król i Nowaczyka!

W sobotę w austriackim Lackenhof rozegrane zostały zawody drużynowe w snowboardowym Pucharze Świata. Wielki sukces odnieśli reprezentanci Polski, którzy uplasowali się tuż za podium. Aleksandra Król wspólnie z Michałem Nowaczykiem wywalczyli czwarte miejsce, przegrywając walkę o najniższy stopień podium z niemiecką drużyną - Seliną Joerg oraz Patrickiem Busslerem. Zwyciężył trzeci zespół gospodarzy w składzie Claudia Riegler i Andreas Prommegger.
( 6 Stycznia 2018)
Michał Nowaczyk wygrywa Puchar Europy w Hochfügen!

Znakomicie dla Michała Nowaczyka ułożyły się niedzielne zawody w niemieckim Hochfügen. Reprezentant Polski wygrał snowboardowy Puchar Europy w slalomie gigancie równoległym i tym samym osiągnął swój największy sukces w karierze. Podpieczmy Piotra Skowrońskiego po raz pierwszy stanął na podium Pucharu Europy i to od razu na jego najwyższym stopniu
( 10 Grudnia 2017)
Aleksandra Król siódma w Mistrzostwach Niemiec!

W sobotę Hochfügen nasi snowboardziści z Kadry Narodowej Alpejskiej rozpoczęli sezon zimowy. W Mistrzostwach Niemiec w slalomie gigancie równoległym najlepiej z podopiecznych Piotra Skowrońskiego spisała się Aleksandra Król, która ukończyła zawody na siódmym miejscu. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Szwajcarka Ladina Jenny, natomiast u mężczyzn triumfował Koreańczyk Sang-Ho Lee
( 9 Grudnia 2017)
Snowboardzista Michał Pawlikowski wrócił do Polski.
(żródło: J.Dobrowolski Mat prasowe)

Reprezentant Polski w Speed Snowboardingu wraca do zdrowia po poważnym wypadku we francuskich Alpach. Zawodnik przewrócił się podczas testów nowego sprzętu przy prędkości około 100 kilometrów na godzinę. Ze stoku został przetransportowany helikopterem do szpitala w Gap gdzie został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. W niej był utrzymywany przez kolejnych 9 dni. W tym czasie przeszedł operację złamanej nogi.
( 5 Kwietnia 2017)
Triumf Karoliny Sztokfisz w Pucharze Europy!

Znakomicie w drugim dniu rywalizacji w Pucharze Europy zaprezentowała się Karolina Sztokfisz, która zwyciężyła w slalomie równoległym rozgrywanym w szwajcarskim Scuol. W wielkim finale Polka pokonała reprezentantkę gospodarzy Patrizię Kummer. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Włoch Maurizio Bormolini.
( 3 Kwietnia 2017)
Oskar Kwiatkowski siódmy w Pucharze Europy

Oskar Kwiatkowski zajął siódme miejsce w Pucharze Europy w slalomie gigancie równoległym, który rozgrywany był w szwajcarskim Scuol. Rywalizację zdominowali reprezentanci gospodarzy, a zwycięstwa odnieśli - Ladina Jenny oraz Nevin Galmarini.
( 2 Kwietnia 2017)
Rekordzista Polski w Speed Snowboardingu wraca do zdrowia po wypadku!
(żródło: J. Dobrowolski Mat prasowe)

Michał Pawlikowski, który uległ poważnemu wypadkowi podczas treningu w Vars we Francji wraca do zdrowia. Reprezentanta Polski w Speed snowboardzie lekarze ze szpitala w Gap wybudzili ze śpiączki farmakologicznej, w którą został wprowadzony zaraz po upadku. Michał Pawlikowski przeszedł także operację złamanej kości strzałkowej w nodze.
( 29 Marca 2017)
Polki tuż za podium w Pucharze Europy!
(żródło: A. Kosman PZN)

We wtorek, 28 marca w słoweńskiej Rogli rozegrany został Puchar Europy w slalomie gigancie równoległym. Bardzo dobrze wyniki uzyskały nasze snowboardzistki, który uplasowały się tuż za podium. Czwarte miejsce wywalczyła Weronika Biela, piąta była Aleksandra Króla, natomiast na szóstym miejscu zawody ukończyła Karolina Sztokfisz. Zwycięstwo odniosła Rosjanka Milena Bykova oraz Austriak Sebastian Kislinger.
( 28 Marca 2017)
Karolina Sztokfisz 12. w Pucharze Europy w Racines

W niedzielę nasi snowboardziści wystartowali w Pucharze Europy w slalomie równoległym we włoskim Racines. Zawody kobiet wygrała Austriaczka Jemima Juritz przed Holenderką Michelle Dekker i Szwajcarką Stefanie Mueller. Karolina Sztokfisz zajęła 12. miejsce, natomiast Aleksandra Król nie ukończyła przejazdu.
( 26 Marca 2017)
Aleksandra Król na podium Pucharu Europy w Racines

Aleksandra Król zajęła drugie miejsce w sobotnich zawodach Pucharu Europy w slalomie równoległym, które rozgrywano we włoskim Racines. Nasza reprezentantka uplasowała się tuż za Szwajcarką Ladiną Jenny, natomiast trzecie miejsce zajęła Austriaczka Sabine Schoeffmann. W czołowej "10" znalazła się też druga z Polek - Karolina Sztokfisz (10. lokata).
( 25 Marca 2017)
Polacy na 14. miejscu w zawodach drużynowych Pucharu Świata

Polska ekipa w składzie: Aleksandra Król - Oskar Kwiatkowski zajęła 14. miejsce w drużynowych zawodach Pucharu Świata w snowboardowym slalomie równoległym, rozgrywanych w niedzielę, 19 marca w niemieckim Winterbergu.
( 19 Marca 2017)
A. Król na 11. w Pucharze Świata w Winterbergu

Austriaczka Sabine Schoeffmann wygrała Puchar Świata w slalomie równoległym, który rozgrywany był w niemieckim Winterbergu. Snowboardzistka z Austrii w wielkim finale pokonała Czeszkę Ester Ledecką. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła kolejna z reprezentantkę Austrii Julia Dujmovits. Jako jedyna z Polek awans do finałowej "16" wywalczyła Aleksandra Król. Polka zaledwie o 0.01 sekundy przegrała walkę o najlepszą "ósemkę" i ostatecznie zawody ukończyła na 11. miejscu.
( 18 Marca 2017)
Polacy startowali w Pucharze Europy w Radstadt

Włoszka Elisa Profanter oraz Austriak Johann Stefaner wygrali Puchar Europy w slalomie równoległym, który rozgrywany był w austriackim Radstadt. Najlepiej z Biało-Czerwonych zaprezentowała się Aleksandra Michalik, która zajęła 13. miejsce.
Snowboardziści wystartowali w Pucharze Europy w slalomie w Radstadt

Nasi snowboardziści wystartowali dziś w zawodach Pucharu Europy w slalomie równoległym w austriackiej miejscowości Radstadt.