Już za miesiąc pierwszy snowboardowy Puchar Świata w Polsce
(żródło: Polski Związek Narciarski)

Dokładnie za miesiąc, 24 oraz 25 lutego odbędzie się na Jaworzynie Krynickiej, historyczny i pierwszy raz w Polsce Puchar Świata w snowboardzie alpejskim.  Na trasie nr 2A pojawią się najlepsi snowboardziści podczas zawodów w slalomie gigancie równoległym. Wśród światowej czołówki pojawią się także nasi reprezentanci z mistrzem świata, Oskarem Kwiatkowskim na czele.
( 25 Stycznia 2024)
𝐒𝐨𝐧𝐢𝐚 𝐙𝐚𝐩𝐚ł𝐚 𝐩𝐨 𝐫𝐚𝐳 𝐩𝐢𝐞𝐫𝐰𝐬𝐳𝐲 𝐰 𝐜𝐳𝐨ł𝐨𝐰𝐞𝐣 „𝟏𝟔” 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐮 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐲

Nasza juniorka zajęła 16. miejsce w Pucharze Europy w pierwszym slalomie równoległym w Pamporowie 🇧🇬, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze
( 23 Stycznia 2024)
𝗪𝗲𝗿𝗼𝗻𝗶𝗸𝗮 𝗗𝗮𝘄𝗶𝗱𝗲𝗸 𝗻𝗮𝗷𝗹𝗲𝗽𝘀𝘇𝗮 𝘇 𝗣𝗼𝗹𝗮𝗸𝗼́𝘄 𝘄 𝗣𝘂𝗰𝗵𝗮𝗿𝘇𝗲 Ś𝘄𝗶𝗮𝘁𝗮 𝗣𝗮𝗺𝗽𝗼𝗿𝗼𝘄𝗶𝗲

W drugim slalomie równoległym w Pucharze Świata w Pamporowie punkty zdobyła trójka naszych snowboardzistów alpejskich  🇵🇱  Najlepsi okazali się Weronika Dawidek, której zabrakło 1,35 sekundy do awansu oraz Oskar Kwiatkowski, który był tylko pół sekundy od finałów .
( 21 Stycznia 2024)
𝐎𝐬𝐤𝐚𝐫 𝐊𝐰𝐢𝐚𝐭𝐤𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐳 𝐧𝐚𝐣𝐥𝐞𝐩𝐬𝐳𝐲𝐦 𝐰𝐲𝐧𝐢𝐤𝐢𝐞𝐦 𝐰 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐳𝐞 Ś𝐰𝐢𝐚𝐭𝐚 𝐰 𝐬𝐞𝐳𝐨𝐧𝐢𝐞

Nasz snowboardzista alpejski , jako jedyny Polak awansował do finałów slalomu równoległego w Pamparovie
( 20 Stycznia 2024)
Snowboardziści walczyli w dwóch slalomach gigantach w Suchem

Stacja narciarska SucheSki koło Zakopanego gościła 16 stycznia drugą edycję Pucharu Polski w snowbaordzie alpejskim. Tym razem uczestnicy walczyli w dwóch slalomach gigantach, a na starcie stanęło blisko 100 zawodniczek i zawodników z Polski oraz Czech. Warunki do rywalizacji były bardzo dobre, a kolejne podwójne zwycięstwo odniosła członkini Kadry Narodowej B, Weronika Dawidek z klubu F2 Dawidek Team.pl. Poniżej prezentujemy medalistów oraz pełne wyniki II edycji PP.
( 17 Stycznia 2024)
Kolejne starty naszych snowboardzistów w Pucharze Świata

W sobotę (13'01) w Szwajcarskim Scuol o punkty Pucharu Świata  w slalomie gigancie równoległym walczyli reprezentanci zakopiańskich klubów AZS i F2 Dawidek Team. Weronika Dawidek zajęła 16. Maria Bukowska-Chyc 20 a Olimpia Kwiatkowska 25 miejsce.   Nasz mistrz świata z gruzińskiego Bakuriani Oskar Kwiatkowski był 14. Natomiast Michał Nowaczyk 25.
( 13 Stycznia 2024)
Polskie podium w snowboardowych zawodach FIS
(żródło: A.Karczewska PZN)

Nasi snowboardziści alpejscy pokazali się w miniony weekend (5-7 stycznia) z bardzo dobrej strony. Polacy z sukcesami startowali w zawodach FIS Junior w austriackim Simonhöhe oraz w międzynarodowych mistrzostwach Czech na Dolní Moravie. Kilkukrotnie stawali na podium, a najlepiej spisała się Weronika Dawidek i MIkołaj Rutkowski.
( 9 Stycznia 2024)
Puchar Polski w snowboardzie alpejskim zainaugurowany w Bukowinie Tatrzańskiej
(żródło: PolSKI Mistrz)

W piątek 22 grudnia na stoku UFO w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się pierwszy w sezonie 2023/2024 Puchar Polski w snowboardzie alpejskim. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych w dwóch slalomach równoległych. O miejscach zdecydowała suma dwóch przejazdów. Mimo, że warunki były bardzo zmienne, to zawody udało się przeprowadzić bez większych problemów. Poniżej prezentujemy medalistów oraz pełne wyniki.
( 26 Grudnia 2023)
Michał Nowaczyk z pierwszymi punktami Pucharu Świata w sezonie

Nasi snowboardziści alpejscy po raz kolejny w tym sezonie zdobyli punkty Pucharu Świata. Mimo, że w finałowej szesnastce rywalizacji w slalomie gigancie równoległym w szwajcarskim Davos nie zobaczyliśmy biało-czerwonych, to trójka z nich dopisała kolejne punkty. Pierwszy raz tej zimy w czołowej „30” zameldował się Michał Nowaczyk, któremu do awansu do finału zabrakło zaledwie 0,37 sekundy.
𝐓𝐫𝐨𝐣𝐞 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐬𝐧𝐨𝐰𝐛𝐨𝐚𝐫𝐝𝐳𝐢𝐬𝐭ó𝐰 𝐳 𝐩𝐮𝐧𝐤𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐮 𝐄𝐮𝐫𝐨𝐩𝐲

Nasi snowboardziści zdobyli punkty Pucharu Europy, który został rozegrany  we wtorek i środę w czeskim Monincu.
( 20 Grudnia 2023)
15 miejsce Oskara Kwiatkowskiego w Carezze

Oskar Kwiatkowski zajął 15 miejsce w czwartkowych zawodach snowboardowego Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym  rozgranym w Carezze (Włochy). Michał Nowaczyk  był 33, natomiast Andrzej Gąsienica-Daniel 42. Z kolei wśród kobiet20 i miejsce zajęła Olimpia Kwiatkowska, Weronika Dawidek była 33, a Maria Chyc - Bukowska 35.
( 16 Grudnia 2023)
Średnio udana inauguracja sezonu w wykonaniu Oskara Kwiatkowskiego

Polski snwboardzista, mistrz świata z zeszłego sezony, w pierwszych zawodach Pucharu Świata w gigancie równoległym w Carrezy co prawda awansował do fazy finałowej, ale tam odpadł już w 1/8 przegrywając o 0,04 sekundy z Austriakiem Benjaminem Karlem.
( 15 Grudnia 2023)
Historyczny sezon Pucharu Świata w snowboardzie przed nami!
(żródło: PZN)

14 grudnia rozpoczęła się rywalizacja w snowboardowym Pucharze Świata. Polska w tym sezonie po raz pierwszy w historii stanie się areną najbardziej ekscytujących zmagań snowboardowych na świecie! Już 24 i 25 lutego na Jaworzynie Krynickiej pojawi się cała światowa czołówka zawodników. – Chciałem wszystkich bardzo serdecznie zaprosić na Puchar Świata w Krynicy, bo to będzie nietuzinkowe widowisko sportowe – zachęca Adam Małysz, Prezes PZN.
Polscy snowboardziści zainaugurowali sezon w Pucharze Europy

Polscy snwoboardziści z kadry B i kadry juniorów rozpoczęli sezon 2023/2024 od Pucharu Europy w niemieckim Goetschen. W piątkowym oraz sobotnim slalomie równoległym najlepsza z naszych okazała się Weronika Dawidek, która zajęła odpowiednio 14. i 22. miejsce. Z kolei w niedzielnych zawodach juniorów Maciej Mikołajczyk uplasował się na 6. pozycji. Natomiast już w czwartek 14 grudnia we włoskiej Carezzie wystartuje Puchar Świata.
( 12 Grudnia 2023)
Puchar Świata w snowboardzie w Polsce! 24 i 25.02.2024 r. zawody odbędą się w ośrodku Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej

Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa (FIS) podjęła decyzję o organizacji Pucharu Świata w snowboardzie w Polsce. Zawody odbędą się w sezonie zimowym 2023/2024, a areną zmagań będzie ośrodek Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej.