Obiecujący początek

Nowotarżanka Aleksandra Król zajęła czwarte miejsce, w rozpoczynających sezon zawodach z cyklu Puchar Europy w Landgraaf (Holandia) – Jeszcze nigdy w swojej karierze nie zaczęłam tak dobrze sezonu – cieszy się 26 letnia snowbordzistka.
( 3 Listopada 2016)
Lepsza od medalistki Igrzysk Olimpijskich

Aleksandra Król po raz kolejny dowiodła, że jest w świetnej dyspozycji. Tym razem nowotarżanka startując w slalomie równoległym zajęła 4 lokatę w zawodach Pucharu Europy w słoweńskiej miejscowości Rogal.
( 25 Marca 2016)
Aleksandra Król druga w Mistrzostwach Szwajcarii!
(żródło: A.Karczewska PZN)

Bardzo dobrze w Mistrzostwach Szwajcarii w slalomie równoległym spisała się nasza snowboardzistka Aleksandra Król, która ukończyła niedzielną rywalizacje w Scuol na drugim stopniu podium. Zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Ladina Jenny, natomiast trzecie miejsce wywalczyła kolejna ze Szwajcarek Julie Zogg. W rywalizacji mężczyzn triumfował również reprezentant gospodarzy Nevin Galmarini.
( 13 Marca 2016)
MP w snowboardzie złote medale dla Weroniki Bieli, Oskara Boma Aleksandry Król i Tomasza Kowalczyka

Na stacji Suche ski rozegrane zostały zawody finału PP w snowboardzie będące równocześnie  mistrzostwami Polski. Po złote medale sięgnęli :Weronika Biela, Oskar Bom, Aleksandra Król i Tomasz Kowalczyk.
( 12 Marca 2016)
Snowboardziści wystartują w Pucharze Świata Winterbergu

Sezon startów w zawodach Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim zakończą w weekend nasi reprezentanci. W zawodach najwyższej rangi w slalomie równoległym w niemieckim Winterbergu powalczą: Aleksandra Król, Weronika Biela oraz Tomasz Kowalczyk.
( 3 Marca 2016)
PŚ w Kayseri: Aleksandra Król ósma w slalomie gigancie
(żródło: A. Kosman PZN)

Aleksandra Król zajęła wysokie, ósme miejsce w sobotnim slalomie gigancie równoległym, rozgrywanym w ramach snowboardowego Pucharu Świata w tureckim Kayseri. Wśród kobiet triumfowała Czeszka Ester Ledecka, a w gronie mężczyzn Austriak Andreas Prommegger.
( 27 Lutego 2016)
Cztery miejsca na podium w snowboardowych Mistrzostwach Czech
(żródło: M. Sitarz ZSMS)

Nasi reprezentanci startowali w Mistrzostwach Czech Seniorów FIS w snowboardzie. Zawody rozgrywano w Klinovcu w dniach 20-21 lutego. Polacy czterokrotnie stawali na podium.
( 26 Lutego 2016)
Aleksandra Król ósma w Pucharze Europy w Lenzerheide

Aleksandra Król zajęła ósme miejsce w niedzielnych zawodach Pucharu Europy w slalomie równoległym w Lenzerheide. Wygrała Austriaczka Sabine Schoeffmann przed Japonką Eri Yanetani i Austriaczką Danielą Ulbing. Weronika Biela była 31. Wśród mężczyzn zwyciężył Niemiec Stefan Baumeister przed Włochem Edwinem Corattim i Rosjaninem Dmitryem Loginovem. Tomasz Kowalczyk był 31., Michał Nowaczyk 32., a Oskar Bom 34.
( 21 Lutego 2016)
Aleksandra Król 14. w Pucharze Europy

Aleksandra Król awansowała do finałowej "16" Pucharu Europy w szwajcarskim Lenzerheide i ostatecznie rywalizację w slalomie równoległym zakończyła na 14. miejscu. Najlepsza okazała się Austriaczka Sabine Schoeffmann, natomiast wśród mężczyzn triumfował reprezentant Włoch Edwin Coratti.
( 20 Lutego 2016)
Wojtek Pawlusiak zdobywa OSCYPa!
(żródło: P. Gatys)

Po kilku sezonach przerwy, Wojtek Pawlusiak w wielkim stylu powrócił do rywalizacji OSCYP Snowboard Contest. 7 lutego na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej spotkali się czołowi w kraju snowboardziści, a najlepszym z nich okazał się utalentowany reprezentant Wilkowic. Drugie miejsce zajął triumfator z zeszłorocznej edycji, Piotr Janosz. Podium zamknął Rafał Sypień. Zwycięzcy podzielili się pulą nagród wynoszącą 4500 złotych.
( 8 Lutego 2016)
Snowboard: Zawody FIS w Czechach
(żródło: M.Sitarz SNOWPLANET)

W dniach 6-7 lutego snowboardziści SMS Zakopane startowali w zawodach FIS seniorów w czeskiej miejscowości Dolni Morava. W czasie dwudniowej rywalizacji w konkurencjach alpejskich wszyscy nasi reprezentanci znaleźli się w czołowej „8” zawodów.
Stwórz własną relację z OSCYPa!
(żródło: P.Gatys)

OSCYP Snowboard Contest to niepowtarzalna inicjatywa, której podstawowym celem jest rozwój polskiej sceny snowboardowej. Oprócz rywalizacji najlepszych riderów, organizowane są dodatkowe inicjatywy promujące kreatywność wszystkich miłośników snowboardingu. Jedną z nich będzie GoPro Best Video Contest – stała pozycja w harmonogramie ostatnich edycji zawodów. 7 lutego nakręć telefonem, aparatem lub kamerą własną relację video z wydarzeń na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej.
( 2 Lutego 2016)
Biela i Król w "30" Pucharu Świata w Moskwie
(żródło: A. Karczewska PZN)

Po raz kolejny miejsca w czołowej "30" Pucharu Świata w snowboardzie wywalczyły nasze reprezentantki. Weronika Biela w slalomie równoległym rozgrywanym w Moskwie zajęła 26. miejsce, a pozycję za nią uplasowała się Aleksandra Król. W kwalifikacjach triumfowali Szwajcarka Julie Zogg oraz Rosjanin Vic Wild. W Moskwie startował również Oskar Kwiatkowski, który ukończył rywalizację na 39. miejscu. Wyniki kwalifikacji kobiet Wyniki kwalifikacji mężczyzn
( 30 Stycznia 2016)
Oskar Bom piąty w Pucharze Europy w Starej Planinie

W ten weekend w serbskiej miejscowości Stara Planina rozgrywany jest Puchar Europy w snowboardzie alpejskim. Dzisiaj zawodnicy walczyli slalomie równoległym, w którym najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Oskar Bom, zajmując piąte miejsce. Zwyciężył reprezentant Rosji Dmitriy Sarsembaev. Miejsce w czołowej "10" wywalczył również Tomasz Kowalczyk, który zajął 10. pozycję. Oficjalne wyniki PSL
( 29 Stycznia 2016)
Weronika Biela 10. w zawodach FIS w Kreischbergu

Weronika Biela ukończyła snowboardowe zawody FIS w slalomie gigancie w austriackim Kreischbergu na wysokim, dziesiątym miejscu. Na 13. pozycji sklasyfikowano drugą z Polek - Aleksandrę Król. Zawody wygrała Rosjanka Elizaveta Salikhova. Z kolei wśród mężczyzn zwyciężył Niemiec Daniel Weis. Polacy zajęli miejsca: 24. Oskar Bom, 25. Michał Nowaczyk, 27. Tomasz Kowalczyk, 28. Oskar Kwiatkowski i 32. Andrzej Gąsienica-Daniel.