Historyczne podsumowanie Pucharu Polski Snowboard & Freeski
(żródło: A.Karczewska PZN)

W sobotni wieczór w Centrum Kongresowym w Szczawnicy odbyło się historyczne, bo pierwsze tak uroczyste podsumowanie Pucharu Polski Snowboard & Freeski. Tego wieczoru podczas gali nagrodzeni zostali najlepsi snowboardziści i freestyle'owcy minionego sezonu. Podczas uroczystości w Szczawnicy nie zabrakło najlepszych polskich snowboardzistów, medalistów mistrzostw świata seniorów w Bakurianii – Aleksandry Król i Oskara Kwiatkowskiego.
( 23 Maja 2023)
Kadry Narodowe w snowboardzie na sezon 2023-2024

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych  w snowboardzie alpejskim na sezon 2023-2024. Powołane zostały dwie grupy szkoleniowe: Kadra Narodowa A i B.
( 19 Maja 2023)
Oskar Kwiatkowski trzecim zawodnikiem klasyfikacji generalnej PŚ! Aleksandra Król tuż za podium!

Słoweńska Rogla była miejscem ostatnich w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym. Niestety dla Oskara Kwiatkowskiego były to bardzo nieudane zawody.
( 15 Marca 2023)
Snowboardowe Mistrzostwa Polski w slopstyle i big air

W piątek i sobotę w snowparku na Gubałówce rozegrane zostały snowboardowe Mistrzostwa Polski w slopstyle i big air
( 11 Marca 2023)
AGH Kraków i UW Warszawa najlepsze podczas AMP w snowboardzie w Szczawnicy
(żródło: Pasja AZS.pl )

Ekipy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Polski w snowboardzie, które od piątku były rozgrywane w Szczawnicy. Dwukrotnie na podium stawał Radosław Marcinkowski z UW Warszawa, zwycięzca męskiego slalomu.
( 5 Marca 2023)
Snowboardowy Puchar Europy w drugim dniu triumfują Austraiacy

Austriacy Martina Ankele i Christoph Karner wygrali  niedzielne zawody Pucharu Europy w slalomie gigancie równoległym. W Suchem k/Poronina wystartowało ponad sześćdziesiąt zawodniczek i zawodników z 11 krajów.
Snowboardowy Puchar Europy Ola Król i Oskar Kwiatkowski triumfują w gigancie równoległym.

Po 18latach Puchar Europy w snowboardzie alpejskim ponownie zawitał do Polski . W slalomie gigancie równoległym rozegranym w Suchem  triumfowali Ola Król i Oskar Kwiatkowski . To były wspaniałe zawody w wykonaniu naszej reprezentacji. Cztery z 6  miejsc na podium zajęli biało-czerwoni.
( 4 Marca 2023)
Reprezentacja na Mistrzostwa Świata Seniorów Bakuriani 2023

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził skład reprezentacji na Mistrzostwa Świata Seniorów Bakuriani 2023, które będą odbywały się w Gruzji od 16 lutego do 5 marca. Na seniorskim czempionacie nasz kraj będzie reprezentowało sześcioro snowboardzistów alpejskich.
( 1 Lutego 2023)
14. edycja OSCYP + OSCYPEK Snowboard Contest zakończona

W sobotę najlepsi freestyle’owi snowboardziści z całego kraju przyjechali do Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej, aby walczyć o zwycięstwo w najbardziej prestiżowych zawodach snowboardowych w swojej dyscyplinie. Tricki na skoczniach, boxach i rurkach wykonywali zarówno profesjonalni zawodnicy, jak i najmłodsi uczestnicy, którzy w ramach OSCYPKA konkurowali w slalomie i freestyle’u.
( 31 Stycznia 2023)
Olimpia Kwiatkowska pierwsza w Pucharze Europy.
(żródło: PZN. Oskar Kwiatkowski)

Olimpia Kwiatkowska wygrywa (po raz pierwszy w swojej karierze) Zawody Pucharu Europy!! Polka wywalczyła pierwsze miejsce w snowboardowym slalomie gigancie równoległym. Brawo!
( 29 Stycznia 2023)
Oskar Kwiatkowski pierwszy Blue Mountain

Oskar Kwiatkowski po raz kolejny na podium  slalomu giganta równoległego. Zawodnik zakopiańskiego AZS zajął po raz drugi w swojej karierze  pierwsze miejsce w pucharowych zmaganiach.  Aleksandra Król  ( KS F2 Dawidek Team ) zajęła 4 lokatę.
( 27 Stycznia 2023)
Szóste w karierze podium Oskara Kwiatkowskiego w Pucharze Świata

To jest zdecydowanie najlepszy w karierze sezon Oskara Kwiatkowskiego. Podopieczny Oskara Boma po raz drugi w tym sezonie i po raz szósty w historii stanął na podium zawodów indywidualnych Pucharu Świata. Nasz snowboardzista wywalczył trzecie miejsce w slalomie gigancie równoległym w Blue Mountain, pokonując w małym finale Włocha Marca Hofera.
4 miejsce Kwiatkowskiego w slalomie równoległym w Bansko
(żródło: FIS)

Zawodnik zakopiańskiego AZS Oskar Kwiatkowski  zajął 4 miejsce w pucharowych zawodach w snowboardowym slalomie równoległym, który w sobotę został rozegrany w bułgarskim Bansko. Michał Nowaczyk  uplasował się na 35 miejscu. Wśród pań  Aleksandra Król ( KS F2 Dawidek Team) nie awansowała  do 1/4 finału i ostatecznie została sklasyfikowana na 10 pozycji. W niedziele kolejna edycja pucharowych zmagań  Oskar Kwiatkowski w klasyfikacji generalnej PŚ zajmuje 6 lokatę z 235 pkt a Aleksandra Król z 225 pkt plasuje się na 5 miejscu
( 21 Stycznia 2023)
Oskar Kwiatkowski pierwszy w pucharowym slalomie gigancie równoległym w Scuol

Oskar Kwiatkowski po raz pierwszy w karierze wygrywa zawody Pucharu Świata . Zawodnik zakopiańskiego AZS  był dzisiaj najlepszy  w slalomie gigancie równoległym w  szwajcarskim Scuol . Drugi z Polaków Michał Nowaczyk zajął 15 miejsce. Wśród pań Aleksandra Król uplasowała się na 9 lokacie a Weronika Biela Nowaczyk była 20. Wielkie brawa dla Oskara i całego teamu
( 14 Stycznia 2023)
Ósme miejsce duetu Król – Kwiatkowski

Dzień po indywidualnych zmaganiach w ramach snowboardowego Pucharu Świata w Bad Gastein, odbyły się zawody drużynowe. Polska para Aleksandra Król – Oskar Kwiatkowski – która przed paroma tygodniami na inaugurację sezonu zajęła miejsce 3 – tym razem uplasowała się na miejscu 8.