START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin   UG Biały Dunajec


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki

 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  TZN Zakopane

     

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Snowboard
Piotr Janosz zdominował OSCYPA!
(żródło: P. Gatys Oscyp Contest)

 Siódma edycja największej w Polsce rywalizacji snowboardowej 31 stycznia wyłoniła swojego zwycięzcę. Spośród czołowych zawodników biorących udział w OSCYP Snowboard Contest najlepszy był reprezentant Katowic, Piotr Janosz. Wśród snowboardzistek triumfowała Basia Sekudewicz, a najlepszym trikiem popisał się Adam Myszkowski. W niedzielę, drugiego dnia imprezy, czekają kolejne atrakcje związane z kulturą śnieżnej deski.
( 1 Lutego 2015)
Aleksandra Król w czołowej „30” na Mistrzostwach Świata
(żródło: A.Karczewska PZN)

Aleksandra Król po raz kolejny na Mistrzostwach Świata w snowboardzie, które odbywają się w austriackim Kreischbergu, wywalczyła miejsce w czołowej „30”. Polka zajęła dzisiaj 26. pozycję w slalomie gigancie równoległym. Mistrzynią w tej konkurencji została Austriaczka - Claudia Riegler.  
( 23 Stycznia 2015)
Mistrzostwa Świata w snowboardzie z udziałem polskich zawodników
(żródło: )

 Dzisiaj w Austriackim Kreischbergu w ramach Mistrzostw Świata rozegrane zostały snowboardowe PSL  w których wystartowali nasi reprezentanci.
( 22 Stycznia 2015)
Snowboardowy Puchar Polski na Długiej Polanie.
(żródło: )

 81 snowboardzistek oraz snowboardzistów rywalizowało 10 stycznia w gigancie i slalomie rozegranym na Długiej Polanie w Nowym Targu w ramach Pucharu Polski.   Najlepiej spisali sie zawodnicy F2 Dawidek Team oraz AZS Zakopane zajmując  czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych.   Pełne wyniki tutaj w formacie pdf
( 12 Stycznia 2015)
Snowboardowy PŚ: Dwie Polki punktują w Bad Gastein!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Aleksandra Król i Karolina Sztokfisz wywalczyły kolejne punkty w zawodach Pucharu Świata w snowboardzie. W slalomie równoległym w Bad Gastein najlepiej z Biało-Czerwonych spisała się Król, która zajęła 23. pozycję, natomiast druga z Polek uplasowała się na 27. miejscu. Zwyciężyła Czeszka - Estera Ledecka.  
( 9 Stycznia 2015)
Dachstein West Polki w czołówce drugiego PSL
(żródło: )

W drugim  snowboardowym slalomie równioległym rozgrywanym w Austraickim Dachstein West Karolina Sztokfisz  zajęła  czwartą lokatę , Weronika Biela była 6. Hanna Gasienica Mikołajczyk uplasowała się na 21 miejscu, Katarzyna Bachulska była 35 a Aleksandra Michalik 38, Ola Król została zdyskwalifikowana. Zawody wygrała Ester Ledecka.   
( 6 Stycznia 2015)
Polskie snowboardzistki w czołówce zawodów FIS w Dachstein.
(żródło: FIS)

  Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze snowboardzistki w slalomie równoległym rozgrywanym w Dachstain West. Aleksandra Król zajęła 3 miejsce , Weronika Biela była 5, Karolina Sztokfisz 11. Hanna Gąsienica Mikołajczyk uplasowała się na 29 miejscu a tuż za nią była Aleksandra Michalik.  Panowie nieco słabiej: Michał Nowaczyk był 18, Andrzej Gąsienica Daniel 23,Tomasz Kowalczyk 24, Oskar Kwiatkowski zajął 36 lokatę. Przejazdu nie ukończył Oskar Bom. Jutro  rozegrane zostaną drugie zawody w slalomie równoległym.  
( 5 Stycznia 2015)
28 miejsce Karoliny Sztokfisz w PSL w PŚ Montafon
(żródło: )

  Karolina Sztokfisz zajęła 28 miejsce w snowaboardowym slalomie rownoległym PSL podczas  czwartkowych zawodów Pucharu Świata w austriackim Montafon. Weronika Biela była  33, a Aleksandra Król 38.  W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najwyżej notowana jest Weronika Biela, która z 48 pkt zajmuje 39 lokatę Aleksandra Król i Karolina Sztokfisz z 40 pkt znajdują się na 42 i 43 pozycji
( 18 Grudnia 2014)
PŚ w snowboardzie: Aleksandra Król 28. w Carezza
(żródło: A.Karczewska PZN)

We wtorek, 16 grudnia, Kadra Alpejska w snowboardzie zainaugurowała sezon zimowy w zawodach Pucharu Świata. We włoskim Carezza wystartowało czterech naszych reprezentantów, a najlepiej z nich zaprezentowała się Aleksandra Król, która w slalomie gigancie zajęła 28. miejsce. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Austriaczka – Marion Kreiner, natomiast wśród mężczyzn triumfował Włoch – Roland Fischnaller. 
( 17 Grudnia 2014)
Zuzanna Witych siódma w Pucharze Europy
(żródło: A. Kosman PZN)

W ten weekend w austriackim Stubaier Glacier rozegrany został Puchar Europy w narciarstwie dowolnym w slopestyle’u. Wśród pań miejsce w czołowej „10” wywalczyła Zuzanna Witych, która z sumą 53.25 punktu wywalczyła siódmą pozycję, natomiast w rywalizacji mężczyzn reprezentant Polski – Bartłomiej Sibiga zajął 28. lokatę. W sobotę triumfowali reprezentanci Szwajcarii Giulia Tanno oraz Fabiano Boesch.  
( 1 Grudnia 2014)
Snowboardowy Puchar Europy Tomasz Wolak 6
(żródło: )

Zakopiańczyk Tomasz Wolak zajął szóste miejsce w  snowboardowej konkurencji slopstyle w Pucharze Europy rozegranym  w piatek w holenderskim Landgraaf. Piotr Janosz był 8 a Jakub Wolak uplasował się na 21 pozycji . Piotr Tokarczyk był 29.  W niedzielę zostanie rozegrana kolejna edycja PE.
( 28 Listopada 2014)
Film "Just Ride" z udziałem Wolak Bros.
(żródło: M. Mróz Extrem Series)

W grudniu 2013 roku zrobiło się głośno na wieść o premierze w Multikinach nowego filmu o sportach ekstremalnych „Just Ride”. Projekt filmowy był zwieńczeniem cyklu imprez ekstremalnych Sony Extreme Series, który w 2013 był robiony po raz trzeci. Organizatorzy cyklu zawsze kończą sezon imprez stworzeniem video, które podobnie jak zawody łączy różne sporty ekstremalne
( 8 Kwietnia 2014)
Słoneczny snowboard
(żródło: Mat prasowe AZS)

W dniach 20-23 marca w Białce Tatrzańskiej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie organizowane przez Klub Uczelniany AZS UŚ Katowice.  Zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności  w trudnych warunkach pogodowych, jednak atmosfera oraz dobre humory dopisywały przez cały czas trwania zawodów.
( 26 Marca 2014)
Snowboardowe Mistrzostwa Polski slalom równoległy.
(żródło: )

 W drugim dniu snowboardowych  mistrzostw Polski rozegrany został slalom równoległy podobnie jak w gigancie na najwyższym stopniu podium stanęła Karolina Sztokfisz AZS Zakopane ,  Wśród mężczyzn zwyciężył Oskar Bom F2 Dawidek team.  W galerii kilka fot  z zawodów
( 13 Marca 2014)
Snowboardowe Mistrzostwa Polski slalom gigant równoległy
(żródło: fot www.snowplanet.pl)

  W pierwszym dniu snowboardowych mistrzostw Polski rozegrano olimpijską konkurencję PGs Slalom gigant równoległy.  Zawodnicy AZS SMS Zakopane zdobyli 4 medale: dwa złote i dwa srebrne  po brązowym krązku zdobyli zawodnicy F2 Dawidek team i KS Spójna Warszawa
( 12 Marca 2014)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni

 
  
 
 

 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2017