START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Snowboard
OSCYP 2018
(żródło: P. Gatys Oscyp Contest)

 "W niedzielę, po raz dziesiąty w historii polskiego snowboardingu zorganizowany został OSCYP Snowboard Contest. Największe i najdłużej organizowane w Polsce zawody snowboardowe rozegrane zostały ponownie na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Ich zwycięzcą został Wojtek Pawlusiak!"  
( 28 Stycznia 2018)
Snowboardziści poza finałami Pucharu Świata w Bańsku
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W niedzielę snowboardziści z Kadry Narodowej Alpejskiej rywalizowali w Pucharze Świata w slalomie gigancie równoległym, który rozegrany został w Bańsku. Najlepiej z biało-czerwonych spisała się Aleksandra Król, która ukończyła eliminacje na 21. miejscu. W eliminacjach najlepsza okazała się Czeszka Ester Ledecka oraz Szwajcar Nevin Galmarini.
( 28 Stycznia 2018)
Snowboardziści poza finałami w Bańsku!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W piątkowy poranek w Bańsku rozegrane zostały kwalifikacje snowboardowego Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym. W eliminacjach kobiet zwyciężyła Czeszka Ester Ledecka, natomiast u mężczyzn triumfował Austriak Sebastian Kislinger. Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Oskar Kwiatkowski, który ukończył rywalizację na 23. miejscu. 
( 26 Stycznia 2018)
Życiowe wyniki Nowaczyka i Kwiatkowskiego w PŚ!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Bardzo dobrze w niedzielnym Pucharze Świata w slalomie gigancie równoległym zaprezentowali się nasi snowboardziści. Najlepsze jak dotąd wyniki w karierze osiągnęli Michał Nowaczyk i Oskar Kwiatkowski, którzy ukończyli Puchar Świata w Rogli na 19. i 20. miejscu. Zwycięstwo odnieśli Niemka Ramona Theresia Hofmeister oraz Austriak Benjamin Karl.  
( 22 Stycznia 2018)
Aleksandra Król 16. w Pucharze Świata w Bad Gastein
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Aleksandra Król wywalczyła 16. miejsce w snowboardowym Pucharze Świata w slalomie równoległym, który rozgrywany był w austriackim Bad Gastein. Polka w 1/8 finału musiała uznać wyższość zwyciężczyni kwalifikacji, którą okazała się Niemka Selina Joerg. Natomiast w finale najlepsza była inna z reprezentantek Niemiec, 21-letnia Ramona Theresia Hofmeister, która w walce o triumf w zawodach pokonała Rosjankę Ekaterinę Tudegeshevą. 
( 12 Stycznia 2018)
PŚ w Lackenhof: Wielki sukces Król i Nowaczyka!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W sobotę w austriackim Lackenhof rozegrane zostały zawody drużynowe w snowboardowym Pucharze Świata. Wielki sukces odnieśli reprezentanci Polski, którzy uplasowali się tuż za podium. Aleksandra Król wspólnie z Michałem Nowaczykiem wywalczyli czwarte miejsce, przegrywając walkę o najniższy stopień podium z niemiecką drużyną - Seliną Joerg oraz Patrickiem Busslerem. Zwyciężył trzeci zespół gospodarzy w składzie Claudia Riegler i Andreas Prommegger.
( 6 Stycznia 2018)
Michał Nowaczyk wygrywa Puchar Europy w Hochfügen!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Znakomicie dla Michała Nowaczyka ułożyły się niedzielne zawody w niemieckim Hochfügen. Reprezentant Polski wygrał snowboardowy Puchar Europy w slalomie gigancie równoległym i tym samym osiągnął swój największy sukces w karierze. Podpieczmy Piotra Skowrońskiego po raz pierwszy stanął na podium Pucharu Europy i to od razu na jego najwyższym stopniu
( 10 Grudnia 2017)
Aleksandra Król siódma w Mistrzostwach Niemiec!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 W sobotę Hochfügen nasi snowboardziści z Kadry Narodowej Alpejskiej rozpoczęli sezon zimowy. W Mistrzostwach Niemiec w slalomie gigancie równoległym najlepiej z podopiecznych Piotra Skowrońskiego spisała się Aleksandra Król, która ukończyła zawody na siódmym miejscu. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Szwajcarka Ladina Jenny, natomiast u mężczyzn triumfował Koreańczyk Sang-Ho Lee
( 9 Grudnia 2017)
Snowboardzista Michał Pawlikowski wrócił do Polski.
(żródło: J.Dobrowolski Mat prasowe)

 Reprezentant Polski w Speed Snowboardingu wraca do zdrowia po poważnym wypadku we francuskich Alpach. Zawodnik przewrócił się podczas testów nowego sprzętu przy prędkości około 100 kilometrów na godzinę. Ze stoku został przetransportowany helikopterem do szpitala w Gap gdzie został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. W niej był utrzymywany przez kolejnych 9 dni. W tym czasie przeszedł operację złamanej nogi. 
( 5 Kwietnia 2017)
Triumf Karoliny Sztokfisz w Pucharze Europy!
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Znakomicie w drugim dniu rywalizacji w Pucharze Europy zaprezentowała się Karolina Sztokfisz, która zwyciężyła w slalomie równoległym rozgrywanym w szwajcarskim Scuol. W wielkim finale Polka pokonała reprezentantkę gospodarzy Patrizię Kummer. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Włoch Maurizio Bormolini.
( 3 Kwietnia 2017)
Oskar Kwiatkowski siódmy w Pucharze Europy
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Oskar Kwiatkowski zajął siódme miejsce w Pucharze Europy w slalomie gigancie równoległym, który rozgrywany był w szwajcarskim Scuol. Rywalizację zdominowali reprezentanci gospodarzy, a zwycięstwa odnieśli - Ladina Jenny oraz Nevin Galmarini.
( 2 Kwietnia 2017)
Rekordzista Polski w Speed Snowboardingu wraca do zdrowia po wypadku!
(żródło: J. Dobrowolski Mat prasowe)

 Michał Pawlikowski, który uległ poważnemu wypadkowi podczas treningu w Vars we Francji wraca do zdrowia. Reprezentanta Polski w Speed snowboardzie lekarze ze szpitala w Gap wybudzili ze śpiączki farmakologicznej, w którą został wprowadzony zaraz po upadku. Michał Pawlikowski przeszedł także operację złamanej kości strzałkowej w nodze.  
( 29 Marca 2017)
Polki tuż za podium w Pucharze Europy!
(żródło: A. Kosman PZN)

 We wtorek, 28 marca w słoweńskiej Rogli rozegrany został Puchar Europy w slalomie gigancie równoległym. Bardzo dobrze wyniki uzyskały nasze snowboardzistki, który uplasowały się tuż za podium. Czwarte miejsce wywalczyła Weronika Biela, piąta była Aleksandra Króla, natomiast na szóstym miejscu zawody ukończyła Karolina Sztokfisz. Zwycięstwo odniosła Rosjanka Milena Bykova oraz Austriak Sebastian Kislinger.
( 28 Marca 2017)
Karolina Sztokfisz 12. w Pucharze Europy w Racines
(żródło: A. Kosman PZN)

 W niedzielę nasi snowboardziści wystartowali w Pucharze Europy w slalomie równoległym we włoskim Racines. Zawody kobiet wygrała Austriaczka Jemima Juritz przed Holenderką Michelle Dekker i Szwajcarką Stefanie Mueller. Karolina Sztokfisz zajęła 12. miejsce, natomiast Aleksandra Król nie ukończyła przejazdu.
( 26 Marca 2017)
Aleksandra Król na podium Pucharu Europy w Racines
(żródło: A. Kosman PZN)

 Aleksandra Król zajęła drugie miejsce w sobotnich zawodach Pucharu Europy w slalomie równoległym, które rozgrywano we włoskim Racines. Nasza reprezentantka uplasowała się tuż za Szwajcarką Ladiną Jenny, natomiast trzecie miejsce zajęła Austriaczka Sabine Schoeffmann. W czołowej "10" znalazła się też druga z Polek - Karolina Sztokfisz (10. lokata).
( 25 Marca 2017)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni

 
  
 
  
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020