START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty extremalne
Piąty Mocarny Zbój – było ekstremalnie
(żródło: www.tri-fun.pl)

To było wydarzenie! Gorąca triathlonowa atmosfera, podgrzewana pełnym słońcem, kilkudziesięciu śmiałków, chłodna woda i wymagająca trasa. W minioną sobotę został rozegrany piąty Mocarny Zbój Cross Triathlon. Emocje sięgały zenitu! 
( 29 Maja 2014)
"Karpackie Wyzwanie” wyróżnione w Kolosach Roku
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

  Wielka wyprawa Krzysztofa Mroszczaka z Nowego Targu, Szymona Pietrowskiego z Aleksandrowa Łódzkiego i Wojciecha Stolarczyka z Bańskiej Niżnej - „Karpackie Wyzwanie 2013” pod honorowym patronatem Burmistrza Marka Fryźlewicza została wyróżniona w kategorii Wyczyn Roku prestiżowej nagrody Kolosy. W niedzielę podczas 15. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni wręczone zostały nagrody i wyróżnienia.  
( 11 Marca 2014)
Mistrzostwa Świata w Adventure Racing rozstrzygnięte
(żródło: Natalia i Michał Unolt)

Dokładnie po 7 dobach i 23 minutach, po pokonaniu ponad 800 km pieszo, na rowerze, kajakiem i pontonem, reprezentujący Szwecję zespół Thule jako pierwszy przekroczył linię mety rozgrywanych na Kostaryce Mistrzostw Świata w Adventure Racing. Jedyny polski zespół: Sportovia TRAILteam (Justyna Frączek, Maciek Dubaj, Maciek Mierzwa i Łukasz Warmuz), mimo realnych szans na walkę o najwyższe miejsca, musiał niestety wycofać się z rywalizacji w połowie trasy. Powodem tego było poważne osłabienie i kłopoty z chorobą wysokościową jednego z zawodników. 
( 12 Grudnia 2013)
Mistrzostwa Świata 2013 w Adventure Racing rozpoczęte!
(żródło: tekst i fot Natalia i Michał Unolt)

W poniedziałek 2 grudnia o godz. 14.00, 60 zespołów z 25 krajów stanęło na granicy kostarykańsko-panamskiej, gdzie rozpoczęła się rywalizacja o tytuł Mistrza Świata w Adventure Racing. Z ponad 800 kilometrową trasą mierzy się również jedna polska drużyna, Sportovia TRAILteam, w składzie: Justyna Frączek, Maciek Dubaj, Maciek Mierzwa i Łukasz Warmuz
( 4 Grudnia 2013)
Polacy na Mistrzostwach Świata w Adventure Racing
(żródło: Tekst: Natalia i Michał Unolt)

Dzika przyroda, prawdziwie tropikalny klimat, znaczne przewyższenia terenu i przede wszystkim olbrzymi, 800-kilometrowy dystans to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników rozgrywanych na Kostaryce Mistrzostw Świata w Adventure Racing. O tym, co jeszcze chowają w zanadrzu organizatorzy, będzie miał okazję przekonać się na początku grudnia najlepszy polski zespół – Sportovia TRAILteam.
( 13 Listopada 2013)
Triathlon we Frydmanie.
(żródło: www.frydmantriathlon.pl)

Ponad 300 kobiet i mężczyzn wystartowało w minioną niedziele (14 lipca) w  czwartych zawodach triathlonowych rozgrywanych na zbiorniku Czorsztyńskim. Każdy z uczestników miał do pokonania pływanie , jazdę na rowerze oraz bieg. zawody rozegrano na dystansie olimpijskim indywidualnie w kategoriach wiekowych oraz w sztafetach.   W galerii kilka fot z zawodów   Pełne wyniki w formacie pdf tutaj!!!
( 15 Lipca 2013)
Ruszają zapisy na VI Polartec® Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę
(żródło: organizator)

We wtorek 19 marca w samo południe ruszą zapisy na VI Polartec® Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę, który odbędzie się 19 października 2013 roku w Zakopanem. Liczba miejsc jest ograniczona.
( 17 Marca 2013)
Nowy termin i zapisy na Bieg Ultra Granią Tatr
(żródło: Monika Strojny TKN Tatra Team)

Już w poniedziałek 18 marca o godzinie 12 ruszą zapisy na pierwsze zawody ultra Bieg Granią Tatr. Po wielu dniach oczekiwania możemy ogłosić, że zawody odbędą się, ale w nowym terminie 17 sierpnia 2013r. Trasa pozostaje bez zmian - z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej przez Rakoń, Wołowiec do Hali Ornak, Czerwone Wierchy, Kasprowy, Halę Gąsienicową, Krzyżne, Dolinę Pięciu Stawów, Polanę Waksmundzką, Nosalową Przełęcz aż do mety w Kuźnicach: 70km i 5000m podbiegów. Takiego biegu w Polsce jeszcze nie było…  
( 14 Marca 2013)
Najazd freestylowców na Gubałówkę
(żródło: tekst organizator)

 Zawody ski tour sprint, Mistrzostwa Polski w snowboardzie w kategorii slopestyle i triki z najwyższej półki, narciarski snowboardowy i rowerowy big air  czyli  Sony VAIO Extreme Series Winter Edition w Zakopanem zakończony.   W galerii fotoreportaż J Chmiel  z zawodów !!!!
( 10 Marca 2013)
Przemysław Szukalski wygrywa CARPATHIA SPEEDRIDING CUP 2013
(żródło: Organizator)

Carpathia Speedriding Cup 2013 rozstrzygnięty! Na starcie  tegorocznych zawodów  łaczących elementy nraciarstwa i paralotniarstwa stanęło 19 riderów.  Zawody po raz trzeci rozegrane zostały w Ustrzykach Dolnych . Pierwsze przejazdy odbyły się w trudnych warunkach atmosferycznych, podmuchy wiatru oraz mgła skutecznie utrudniała pokonanie górnego odcinka trasy speed control slalomu.
( 28 Lutego 2013)
Polski zespół Salewa Trailteam mistrzami Europy w Adventure Racing!
(żródło: )

 Prawie 80 godzin ścigania non-stop i 500 km pokonanych w całości na orientację: pieszo, rowerem, na biegówkach i konno. Siedem zadań specjalnych, 54 zaliczone punkty kontrolne, kilkanaście upadków, naprzemienne wychłodzenie i przegrzanie, jedyne 2,5 godziny snu i halucynacje, piękna walka o zwycięstwo i ogromna radość na mecie – tak w skrócie wyglądały zakończone w sobotę w Beskidzie Niskim Mistrzostwa Europy w Adventure Racing.
( 30 Stycznia 2013)
Mistrzostwa Europy w Adventure Racing – Polacy prowadzą na półmetku
(żródło: M.Unolt)

Od środy 23 stycznia w Beskidzie Niskim trwają Mistrzostwa Europy w Adventure Racing. Na starcie stanęło 10 zespołów z Polski i zagranicy. Cała trasa rajdu ma blisko 500 km, a zawodnicy pokonują ją non-stop i w całości na orientację - pieszo, na rowerach, biegówkach i konno. W gronie faworytów do zwycięstwa jest polski zespół Salewa Trailteam w składzie Justyna Frączek, Maciej Dubaj, Artur Kurek i Łukasz Warmuz.  
( 25 Stycznia 2013)
Zespół Salewa TRAILteam przed Mistrzostwami Europy w Adventure Racing
(żródło: M. Uholt Trail Team)

Już za kilka dni na zaśnieżonych drogach, ścieżkach i bezdrożach Beskidu Niskiego rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w Adventure Racing (AREC). Na starcie zawodów (dystans ok. 480 km!) stanie między innymi utytułowany zespół Salewa TRAILteam, który z pewnością należy zaliczyć do grona faworytów imprezy.
( 18 Stycznia 2013)
Bieg Ultra Granią Tatr
(żródło: )

 22 czerwca w  Tatrach po raz pierwszy rozegrany zostanie najbardziej wymagający  i  ekstremalny  bieg górski- Granią Tatr . Inicjatorami biegu są Justyna Żyszkowska i Monika Strojny z TKN Tatra Team oraz Mariusz Rogus i Grzegorz Bargiel z TOPR. Nasz portal objał patronat medialny nad tymi zawodami Zapisy do biegu rozpoczną się od 15 stycznia 2013 r  i będa trwały do 30 marca lub do wyczerpania się limitu 350 miejsc.    
( 4 Grudnia 2012)
Starnawski w Hranickiej Propasti osiagnął głębokość 223 m.
(żródło: www.dualrebreather.com)

Płetwonurek z Warszawy i ratownik TOPR Krzysztof Starnawski w poniedziałek 1 października podczas nurkowania osiągnął glębokośc 223 m. Sonda podczas pomiarów dotknęła dna na 373 m. Tym samym czeska jakinia  podwodna znalazłą się na drugim miejscu na świecie . Wynurzenie trwało 8,5 godz. Nurek planuje zejść niżej aby dokonac dokładniejszych pomiarów. 19 m brakuje aby Harnicka Propast była najgłębszą jaskinie świata
( 4 Października 2012)
Archiwum
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-84) »» Ostatni

 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022