START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty extremalne
Ruszają zapisy na VI Polartec® Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę
(żródło: organizator)

We wtorek 19 marca w samo południe ruszą zapisy na VI Polartec® Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę, który odbędzie się 19 października 2013 roku w Zakopanem. Liczba miejsc jest ograniczona.
( 17 Marca 2013)
Nowy termin i zapisy na Bieg Ultra Granią Tatr
(żródło: Monika Strojny TKN Tatra Team)

Już w poniedziałek 18 marca o godzinie 12 ruszą zapisy na pierwsze zawody ultra Bieg Granią Tatr. Po wielu dniach oczekiwania możemy ogłosić, że zawody odbędą się, ale w nowym terminie 17 sierpnia 2013r. Trasa pozostaje bez zmian - z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej przez Rakoń, Wołowiec do Hali Ornak, Czerwone Wierchy, Kasprowy, Halę Gąsienicową, Krzyżne, Dolinę Pięciu Stawów, Polanę Waksmundzką, Nosalową Przełęcz aż do mety w Kuźnicach: 70km i 5000m podbiegów. Takiego biegu w Polsce jeszcze nie było…  
( 14 Marca 2013)
Najazd freestylowców na Gubałówkę
(żródło: tekst organizator)

 Zawody ski tour sprint, Mistrzostwa Polski w snowboardzie w kategorii slopestyle i triki z najwyższej półki, narciarski snowboardowy i rowerowy big air  czyli  Sony VAIO Extreme Series Winter Edition w Zakopanem zakończony.   W galerii fotoreportaż J Chmiel  z zawodów !!!!
( 10 Marca 2013)
Przemysław Szukalski wygrywa CARPATHIA SPEEDRIDING CUP 2013
(żródło: Organizator)

Carpathia Speedriding Cup 2013 rozstrzygnięty! Na starcie  tegorocznych zawodów  łaczących elementy nraciarstwa i paralotniarstwa stanęło 19 riderów.  Zawody po raz trzeci rozegrane zostały w Ustrzykach Dolnych . Pierwsze przejazdy odbyły się w trudnych warunkach atmosferycznych, podmuchy wiatru oraz mgła skutecznie utrudniała pokonanie górnego odcinka trasy speed control slalomu.
( 28 Lutego 2013)
Polski zespół Salewa Trailteam mistrzami Europy w Adventure Racing!
(żródło: )

 Prawie 80 godzin ścigania non-stop i 500 km pokonanych w całości na orientację: pieszo, rowerem, na biegówkach i konno. Siedem zadań specjalnych, 54 zaliczone punkty kontrolne, kilkanaście upadków, naprzemienne wychłodzenie i przegrzanie, jedyne 2,5 godziny snu i halucynacje, piękna walka o zwycięstwo i ogromna radość na mecie – tak w skrócie wyglądały zakończone w sobotę w Beskidzie Niskim Mistrzostwa Europy w Adventure Racing.
( 30 Stycznia 2013)
Mistrzostwa Europy w Adventure Racing – Polacy prowadzą na półmetku
(żródło: M.Unolt)

Od środy 23 stycznia w Beskidzie Niskim trwają Mistrzostwa Europy w Adventure Racing. Na starcie stanęło 10 zespołów z Polski i zagranicy. Cała trasa rajdu ma blisko 500 km, a zawodnicy pokonują ją non-stop i w całości na orientację - pieszo, na rowerach, biegówkach i konno. W gronie faworytów do zwycięstwa jest polski zespół Salewa Trailteam w składzie Justyna Frączek, Maciej Dubaj, Artur Kurek i Łukasz Warmuz.  
( 25 Stycznia 2013)
Zespół Salewa TRAILteam przed Mistrzostwami Europy w Adventure Racing
(żródło: M. Uholt Trail Team)

Już za kilka dni na zaśnieżonych drogach, ścieżkach i bezdrożach Beskidu Niskiego rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w Adventure Racing (AREC). Na starcie zawodów (dystans ok. 480 km!) stanie między innymi utytułowany zespół Salewa TRAILteam, który z pewnością należy zaliczyć do grona faworytów imprezy.
( 18 Stycznia 2013)
Bieg Ultra Granią Tatr
(żródło: )

 22 czerwca w  Tatrach po raz pierwszy rozegrany zostanie najbardziej wymagający  i  ekstremalny  bieg górski- Granią Tatr . Inicjatorami biegu są Justyna Żyszkowska i Monika Strojny z TKN Tatra Team oraz Mariusz Rogus i Grzegorz Bargiel z TOPR. Nasz portal objał patronat medialny nad tymi zawodami Zapisy do biegu rozpoczną się od 15 stycznia 2013 r  i będa trwały do 30 marca lub do wyczerpania się limitu 350 miejsc.    
( 4 Grudnia 2012)
Starnawski w Hranickiej Propasti osiagnął głębokość 223 m.
(żródło: www.dualrebreather.com)

Płetwonurek z Warszawy i ratownik TOPR Krzysztof Starnawski w poniedziałek 1 października podczas nurkowania osiągnął glębokośc 223 m. Sonda podczas pomiarów dotknęła dna na 373 m. Tym samym czeska jakinia  podwodna znalazłą się na drugim miejscu na świecie . Wynurzenie trwało 8,5 godz. Nurek planuje zejść niżej aby dokonac dokładniejszych pomiarów. 19 m brakuje aby Harnicka Propast była najgłębszą jaskinie świata
( 4 Października 2012)
Wielki sukces polskiego zespołu SALEWA TRAILteam w Mistrzostwach Świata w Adventure Racing
(żródło: Tekst: Piotr Kosmala / Zdjęcia:Piotr Kosmala , Raid in France Jean Jacques Raynal Piotr Kosmala i Vladimir Rodas)

W piątek o 12:15, po 150 godzinach i  10 minutach od startu, polski zespół SALEWA TRAILteam w składzie: Justyna Frączek, Maciej Dubaj, Maciej Mierzwa i Łukasz Warmuz dotarł na metę Mistrzostw Świata w Adventure Racing rozgrywanych w tym roku we Francji. Nasi zawodnicy zajęli 9. miejsce!
( 24 Września 2012)
Polski zespół SALEWA TRAILteam na trasie Mistrzostw Świata w Adventure Racing
(żródło: Piotr Kosmala i fot Raid in France Jean Jacques Raynal Piotr Kosmala i Vladimir Rodas)

W sobotę rano rozpoczęły się Mistrzostwa Świata – największe zawody sezonu w Adventure Racing. Wśród najlepszych 4-osobowych zespołów z całego świata jest również jedyny z Polski SALEWA TRAILteam w składzie: Justyna Frączek, Maciej Dubaj, Łukasz Warmuz i Maciej Mierzwa.  
( 17 Września 2012)
SALEWA TRAILteam startuje w Mistrzostwach Świata w Adventure Racing
(żródło: Piotr Kosmala)

Wczesnym rankiem w najbliższy piątek SALEWA TRAILteam stanie na starcie najważniejszej i największej imprezy Adventure Racing tego sezonu – Mistrzostw Świata. 73 ekipy, rekordowa ilość jak na tę dyscyplinę, zostały dopuszczone do udziału. Prestiż imprezy i pula nagród ściągnęły najlepsze zespoły z całego świata. Wśród nich jedyny zespół z Polski w składzie: Justyna Frączej, Maciej Dubaj, Łukasz Warmuz i Maciej Mierzwa.
( 11 Września 2012)
Starnawski rekordzistą w nurkowaniu jaskiniowym. Zszedł na 217 m
(żródło: www.dualbreather.com)

Krzysztof Starnawski nurek i ratownik TOPR  pobił kolejny rekord. Tym razem podczas podczas eksploracji czeskiej jaskini Hranicka Propast.osiągnął głębokość 217 m Jest to nowy rekord Polski w nurkowaniu jaskiniowym.  
( 3 Lipca 2012)
II Frydman Triathon zakończony.
(żródło: L. Habieda KS Wiaterni)

Klub Sportowy Wiaterni  wraz z Powiatowym Centrum Kultury i mieszkańcami Frydmana po raz kolejny zorganizował zawody triathlonowe. Na starcie stawiło się 44 zawodników. Zmagania trochę pokrzyżowała pogoda ale nawet  „narybek” triathlonowy któremu start wypadł w ulewnym deszczu nie wycofał się  i zmagał z trasą i rywala
( 26 Lipca 2011)
„MOCARNY ZBÓJ” 2010 wyłoniony.
(żródło: Jan Tarasek KS Wiaterni Nowy Targ)

W Niedzicy rozegrano zawody w niezwykle trudnej ale coraz bardziej popularnej dyscyplinie sportowej Triathlon MTB. Pierwsze Mistrzostwa Polski w Triathlonie Górskim miały za zadanie wyłonienie Mistrza Polski w crosstriathlonie (X-terra) –po naszemu „Mocarnego Zbója – Niedzica 2010”. Został nim Michał Lisieński z Siemianowic, który całą trasę pokonał w czasie nieco powyżej 3 godz.
( 10 Sierpnia 2010)
Archiwum
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-78) »» Ostatni

 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020