Rajd Dakar Sonik drugi!!!!

Historycznego wyczynu dokonał kierowca quada Rafał Sonik, który zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej – to najwyższa pozycja Polaka w Rajdzie Dakar. Sonik pojechał w tym roku rewelacyjnie. Tylko na jednym etapie zajął miejsce poza podium, dwukrotnie był najlepszy, ale nie starczyło mu mocy na bezkonkurencyjnego Ignacio Casale. Mimo wszystko odniósł ogromny sukces w swoim piątym starcie w Rajdzie Dakar.
( 18 Stycznia 2014)
12 etap rajdu Dakar - Sonik czwarty w La Serenie ale drugi w klasyfikacji.

12 etap Rajdu Dakar już za nami. Rafał  Sonik przejechał dzisiejszy OS w 5:24.18 co dało mu 4 pozycję i 19.10 straty do lidera Casale. W klasyfikacji generalnej bez zmian - Rafał utrzymał drugą lokatę. 4 czas na . Do mety w Valparaiso pozostały już tylko jeden etap...
( 17 Stycznia 2014)
11 etap rajdu Dakar Sonik czwarty.

W jedenastym  etapie kluczowym dla całego rajdu i prowadzącym  przez pustynie Atacamę Rafał Sonik zajął czwartą lokatę . Polak ze stratą 19,27 do Cassale uplasował się tuż za podium. Casale, Gallegos Lozic, Abu-Issa, Sonik - tak prezentuje się czołówka quadowców w dzisiejszych zmaganiach.
( 16 Stycznia 2014)
10 etap rajdu Dakar Sonik szósty na mecie

Na mecie 10 etapu Rafał Sonik zameldował się z szóstym czasem ale nadal plasuje się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Niestety powiększa się strata Polaka do lidera. Ignacio Casale uciekł Sonikowi na ponad godzinę.
( 15 Stycznia 2014)
9 etap rajdu Dakar Sonik trzeci na mecie i w klasyfikacji.

Dzisiejszy odcinek rajdu Dakar wygrał Husseini z ponad 20 minutową przewagą.  Na dziesiątym  i jedenastym pomiarze czasu Polak zajmował drugą lokatę ale  na  końcówce etapu Sonika wyprzedził Casale, który zajął drugą lokatę.  Polak na mecie zameldował się jako trzeci i utrzymał w klasyfikacji generalnej  równieżz trzecią lokatę.
( 14 Stycznia 2014)
Nowotarski trial trzyma się dobrze
(żródło: AMK Gorce)

Auto Moto Klub "Gorce" Nowy Targ, sportowa kolebka Tadeusza Błażusiaka, najlepszy trialowy klub w Polsce podsumował swój zakończony sezon 2013. Jak podkreśla prezes Klubu Mieczysław Batkiewicz, sukcesy przyszły dzięki ciężkiej sportowej pracy zawodników, ale również dzięki wsparciu samorządu Miasta Nowego Targu.
8 etap Rajdu Dakar Sonik czwarty na mecie ale trzeci w klasyfikacji

Na mecie 8  etapu tegorocznego rajdu Dakar Rafał Sonik zameldował się czwarty z czasem 6:34.51 do trzeciego miejsca zabrakło zaledwie 36 sek.  Sonik jednak zachował trzecią pozycję w generalce.
( 13 Stycznia 2014)
7. etap Dakaru Sonik czwarty na mecie. Spadek w klasyfikacji

Rafał Sonik na mecie 7 etapu zameldował się jako czwarty quadowiec. W generalce kolejna zmiana, Rafał spada na trzecią lokatę.
( 12 Stycznia 2014)
6. etap Rajdu Dakar i drugie zwycięstwo Rafała Sonika

Piątkowy 6 etap Rafał Sonik ukończył na pierwszym miejscu z czasem 4:57.43  54 sekundy później metę przekracza Lafuente. W generalce Sonik wskakuje na drugą lokatę ze stratą do Lafuente 22.18
( 10 Stycznia 2014)
Rajd Dakar Sonik trzeci na 5 etapie

Dzisiejszy skrócony  dla motocykli i quadów etap Rafał Sonik zakończył jako trzeci  tracąc do pierwszego  zawodnika na mecie w tej kategorii Urugwajczyka Lafuente 42,14
( 9 Stycznia 2014)
Rajd Dakar Rafał Sonik czwarty na czwartym etapie

Czwarty etap był dla  Rafała Sonika pechowy na 265 km razem z Hosseinim, i Lafuente pomylił drogę i znacznie stracił do Cassale, który przyjechał jako pierwszy na metę etapu z czasem 7:15.31  Polak  w trakcie jazdy odrobił trochę straty  i na mecie zameldował się jako czwarty z czasem 7:31.16 i stratą do Cassale 15.45
( 8 Stycznia 2014)
Rajd Dakar 2014. Rafał Sonik wygrywa trzeci etap

Dzisiejszy trzeci odcinek specjalny - będący pierwszą częścią etapu maratońskiego padł łupem  Rafała Sonika. Co prawda Polak na pierwszym pomiarze czasu był drugi a na kolejnym spadł na trzecią pozycję to ostatnie kilometry należały do zawodnika z Krakowa, który  ostatecznie zwyciężył z czasem 4:58.00  i zajmuje pozycję lidera Klasyfikacji generalnej. Drugi był Casale a trzeci  Sergio Lafuente.
( 7 Stycznia 2014)
Dakar - Rafał Sonik kończy drugi OS na trzecim miejscu

Rafał Sonik zakończył dzisiejszy odcinek specjalny na trzeciej pozycji! 359 km przejechał w 4:45:34. Przed nim na mecie pojawili się jedynie dwaj miejscowi - Marcos Patronelli i Lucas Bonetto.
( 6 Stycznia 2014)
Dakar Rafał Sonik czwarty na pierwszym OS-e

Najtrudniejszy rajd świata rozpoczął się już na dobre - Rafał Sonik z Krakowa  zaliczył pierwszy odcinek specjalny  i zajął czwarte miejsce  na pierwszym OS -ie Rajdu Dakar! Do pierwszego dzisiaj Casale zabrakło mu 00:1:30.
( 5 Stycznia 2014)
MŚ w SuperEnduro - Błażusiak drugi w Łodzi

Nowotarżanin Tadeusz Błażusiak  wywalczył  srebrny medal w drugich eliminacjach mistrzostw świata SuperEnduro, które  rozegrano w Łodzi i utrzymał pozycję lidera  klasyfikacji generalnej.