START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty motocyklowe
DAKAR 2015: RAFAŁ SONIK W GRONIE FAWORYTÓW
(żródło: www.raflasonik.pl)

Zbliżająca się wielkimi krokami, 37. edycja Rajdu Dakar ma być jeszcze bardziej wymagająca od poprzedniej, której nie ukończyła ponad połowa zawodników. Swoich sił w tym morderczym rajdzie spróbuje w tym roku 16 Polaków, a wśród nich Rafał Sonik, którego organizatorzy, firma ASO (Amaury Sport Organisation), podczas konferencji prasowej w Paryżu umieściła w gronie faworytów.  
( 29 Grudnia 2014)
Deklasacja Błażusiaka. Udany debiut Kaczmarczyka
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

Tadeusz Błażusiak nie miał sobie równych w pierwszej rundzie Halowych Mistrzostw Świata w Superenduro, które rozegrano w gdańskiej ErgoArenie. W rywalizacji juniorów świetnie spisał się inny nowotarżanin Oskar Kaczamrczyk. Zajął ósme miejsce, najwyższe spośród Polaków.  
( 7 Grudnia 2014)
RAJD MAROKA: POPIS SONIKA W OSTATNIM AKCIE WIELKIEGO FINAŁU SEZONU
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Sześć etapów i sześć zwycięstw Rafała Sonika w OiLibya Rally to najlepsze zakończenie sezonu cross-country, jakie mógł sobie wyobrazić krakowski quadowiec. Zdobywca Pucharu Świata za 2014 rok całkowicie zdominował rywalizację, a na ostatnim etapie zmagań, po raz kolejny zajął wysokie, 15. miejsce w klasyfikacji łącznej z motocyklistami.
( 9 Października 2014)
RAJD MAROKA: NOWA JAKOŚĆ SILNIKA, SONIK JEDZIE PO ZWYCIĘSTWO
(żródło: www.rafalsonik.pl)

 Już drugi rok z rzędu Rafał Sonik może potraktować Rajd Maroka jako przygotowanie i decydujący trening przed Dakarem. Podczas sierpniowego Dos Sertoes w Brazylii zapewnił sobie trzeci w karierze Puchar Świata i teraz może w pełni poświęcić się testom na wymagających terenach północno-zachodniej Sahary. Mimo to krakowianin zamierza powtórzyć zeszłoroczny rezultat i tym samym przypieczętować swój sukces czwartym zwycięstwem w sezonie.
( 8 Października 2014)
Triumf Błażusiaka. Rewelacyjny Kaczmarczyk
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Zwycięstwem Tadeusza Błażusiaka zakończyła się pierwsza edycja ekstremalnych zawodów w Hard Enduro „Red Bull 111 Mega Wat", które rozegrano w kopalni węgla kamiennego w Bełchatowie. Rewelacyjnie zaprezentował się też 17 letni nowotarżanin Oskar Kaczmarczyk, jeden z najmłodszych uczestników imprezy. W końcowej klasyfikacji zajął miejsce szóste.  
( 9 Września 2014)
Psychika siadała
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Po raz kolejny Oskar Kaczmarczyk potwierdził, że doskonale czuje się w ekstremalnych wyzwaniach. W miniony weekend wziął udział w Rumunii w jednych z najtrudniejszych w świecie zawodów w Hart Enduro „Regiment 13". Jak na debiut, spisał się rewelacyjnie, kończąc zawody na miejscu 15.
( 1 Września 2014)
RAJD BRAZYLII: STEMPEL PRZYBITY, RAFAŁ SONIK ZDOBYŁ PUCHAR ŚWIATA
(żródło: www.rafalsonik.pl)

 Rafał Sonik wygrał ostatni etap rajdu Dos Sertoes i tym samym postawił kropkę nad „i”, po raz trzeci zdobywając Puchar Świata FIM. W klasyfikacji brazylijskich zmagań kapitan Poland National Team zajął drugie miejsce, ustępując tylko miejscowemu „wyjadaczowi” Robertowi Nahasowi.
( 30 Sierpnia 2014)
RAJD BRAZYLII: SONIK POKONAŁ PROBLEMY I WYGRAŁ ETAP
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Już tylko jeden etap rajdu Dos Sertoes dzieli Rafała Sonika od wywalczenia trzeciego w karierze Pucharu Świata. W piątkowych zmaganiach, mimo nieustannie przegrzewającego się silnika, kapitan Poland National Team okazał się najszybszym quadowcem, o nieco ponad minutę wyprzedzając swojego najpoważniejszego konkurenta Roberta Nahasa.  
( 30 Sierpnia 2014)
RAJD BRAZYLII: DECYDUJĄCE ROZDANIE W ETAPIE MARATOŃSKIM
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Piąty dzień rajdu Dos Sertoes był etapem maratońskim. Po przebyciu 335 km odcinka specjalnego żaden z zawodników nie mógł skorzystać z pomocy mechaników. Przed znacznie krótszym, piątkowym oesem najważniejsza była więc chłodna głowa i taktyka. W rywalizacji quadów najszybszy był Robert Nahas, po którym na mecie stawił się Rafał Sonik. Z czasem 5:09.00 Polak awansował na drugie miejsce w klasyfikacji zmagań.  
( 29 Sierpnia 2014)
RAJD BRAZYLII: NAJDŁUŻSZY ODCINEK Z KROWĄ NA PIERWSZYM PLANIE
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Rafał Sonik zawsze podkreśla, że najlepiej czuje się na długich odcinkach specjalnych. Czwartego dnia rajdu Dos Sertoes zawodnicy mieli do pokonania 585 km, w tym 364 kilometry oesowe. To wystarczyło liderowi Pucharu Świata, żeby zostawić w tyle konkurentów i pomimo bliskiego spotkania trzeciego stopnia z brazylijską krową, na moment odzyskać prowadzenie. Moment, bo sędziowie nałożyli na krakowianina karę czasową ponownie zrzucając go na trzecią pozycję.
( 28 Sierpnia 2014)
RAJD BRAZYLII: WALKA W KURZU I PYLE, SONIK WRACA DO GRY
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Wtorek na rajdzie Dos Sertoes był dla Rafała Sonika dniem odrabiania strat. Po problemach nawigacyjnych na drugim etapie rywalizacji, quadowiec startował do kolejnego odcinka specjalnego z siódmej pozycji, a to oznaczało, że będzie skazany na wyprzedzanie. Po bardzo wymagającym, ponad 200-kilometrowym oesie udało mu się zająć trzecie miejsce i zniwelować znaczną część strat i wrócić do walki o zwycięstwo.
( 27 Sierpnia 2014)
RAJD BRAZYLII: ROLNIK SPARALIŻOWAŁ ETAP, SONIK SZUKAŁ DROGI
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Brazylia kolejnego dnia zmagań w rajdzie Dos Sertoes nie przestaje zaskakiwać zawodników. Tym razem ponad 200-kilometrowy odcinek specjalny musiał zostać skrócony do zaledwie 50 km, ponieważ swoją zgodę na przejazd pojazdów w ostatniej chwili cofnął właściciel terenu, gdzie miała odbywać się znaczna część rywalizacji. Na skróconej trasie Rafał Sonik, będąc na prowadzeniu miał problemy z odnalezieniem trasy i do mety dojechał z siódmym czasem.  
( 26 Sierpnia 2014)
Debiut marzenie
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Zakończyły się Mistrzostwa Polski w Super Enduro. Debiutujący w tej imprezie nowotarżanin Oskar Kaczmarczyk w klasyfikacji generalnej zajął ostatecznie doskonałe miejsce drugie, ustępując jedynie Emilowi Juszczakowi z Joniec Team.   
( 25 Sierpnia 2014)
RAJD BRAZYLII: RAFAŁ SONIK W DRODZE PO TRZECI PUCHAR ŚWIATA
(żródło: www.rafalsonik.pl)

 W 2010 roku Rafał Sonik, jako pierwszy rajdowiec spoza Ameryki Południowej wygrał Rajd Brazylii w klasie quadów i zapewnił sobie Puchar Świata FIM. Trzy lata później pech sprawił, że na półmetku spadł poza podium, ale to wystarczyło by ponownie zapewnić sobie trofeum. W tym roku krakowianin przystępuje do rywalizacji z tym samym celem – zdobyć puchar. Po raz trzeci.
( 25 Sierpnia 2014)
Po raz 69 w historii
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

  W weekend Nowy Targ opanowali motocykliści. Odbyła się bowiem 69 edycja Rajdu Tatrzańskiego im. Kazimierza Jurkowskiego. To najstarsze zawody trialowe w kraju.  
( 5 Sierpnia 2014)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni

 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020