START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin   UG Biały Dunajec


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki

 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  TZN Zakopane

     

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty motocyklowe
RAJD SARDYNII: MANEWR TAKTYCZNY, SONIK WRACA DO GRY
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Tuż przed półmetkiem Rajdu Sardynii Rafał Sonik tracił do przewodzącego stawce Mohameda Abu-Issy niemal godzinę i wydawało się, że strata jest już nie do odrobienia. Katarczyk popełnił jednak błąd i wypadł z rywalizacji. Co więcej sędziowie mają ponownie rozpatrzyć karę, jaką nałożyli na Polaka. We wtorek krakowianin był bezkonkurencyjny, wygrywając pierwszą część maratonu z przewagą niemal 20 minut nad Sebastienem Souday.
( 11 Czerwca 2014)
RAJD SARDYNII: TRZECIA ODSŁONA POJEDYNKU O PUCHAR ŚWIATA FIM
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Po pierwszych dwóch rundach tegorocznego Pucharu Świata FIM widać już było, że w walce o trofeum liczyć się będzie dwóch zawodników: obrońca trofeum Rafał Sonik oraz robiący szybkie postępy Mohamed Abu-Issa. Quadowcy podzielili się zwycięstwami na Półwyspie Arabskim. Teraz trwa kolejny pojedynek tuzów, tym razem na skalistej i górzystej Sardynii. W niedzielę ruszyła kolejna edycja prestiżowego Sardegna Rally Race.
( 10 Czerwca 2014)
RAJD FARAONÓW: PODWÓJNE PODIUM I KORONA RAJDÓW DLA RAFAŁA SONIKA
(żródło: )

Rafał Sonik zakończył Rajd Faraonów potrójnym sukcesem. W stawce quadów zdeklasował konkurentów, w cuglach wygrywając konkurencję i umacniając się w fotelu lidera Pucharu Świata FIM. Jednocześnie stał się pierwszym quadowcem, który zdołał stanąć na podium w łącznej klasyfikacji motocyklowej. Co więcej krakowianin sięgnął po koronę rajdów FIM, wygrywając we wszystkich lokalizacjach, gdzie w przeciągu ostatnich pięciu lat odbywały się przystanki cyklu.  
( 24 Maja 2014)
RAJD FARAONÓW: SONIK CORAZ BLIŻEJ CELU, KIERUNEK PIRAMIDY
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Zaledwie 3 minuty i 18 sekund dzieli Rafała Sonika od historycznego podium w klasyfikacji łącznej motocykli i quadowców. Do tej pory w historii rajdów Pucharu Świata FIM nie dokonał tego jeszcze żaden zawodnik. Na piątkowym etapie Rajdu Egiptu krakowianin odrobił kilkanaście minut do Stefano Chiussi i ponownie zdeklasował rywali w swojej klasie.  
( 23 Maja 2014)
RAJD FARAONÓW: SONIK CELUJE W PODWÓJNE PODIUM
(żródło: www.rafalsonik.pl)

 Sahara pokazała w czwartek swoje najpiękniejsze oblicze. Przez ponad 100 kilometrów uczestnicy Rajdu Faraonów przemierzali bezkres łagodnych, pofalowanych wydm. W morzu piasku doskonale poradził sobie Rafał Sonik, który ponownie wygrał rywalizację quadów, a także przesunął się na czwartą pozycję w klasyfikacji łącznej z motocyklistami.
( 22 Maja 2014)
Rajd Faraonów Rafał Sonik na czele.
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Od 19 maja na Saharze rozgrywany jest Rajd Faraonów, który po dwóch latach wrócił do kalendarza  cross country Po prologu i dwóch etapach Rafał Sonik jest na prowadzeniu i jedzie po koronę  rajdów.
( 21 Maja 2014)
SEALINE CROSS COUNTRY RALLY: ROZSTANIE Z „PIEKŁEM”, SONIK NADAL LIDEREM
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Zgodnie z przewidywaniami Rafał Sonik nie zdołał na ostatnim etapie Sealine Cross Country Rally odrobić półgodzinnej straty do Mohameda Abu-Issy, który startując dwie minuty za Polakiem, dogonił go i już nie pozwolił uciec. Tym samym kapitan Poland National Team zajął drugie miejsce, ale pozostał liderem Pucharu Świata.
( 25 Kwietnia 2014)
SEALINE CROSS COUNTRY RALLY: PIEKŁO KATARU, SONIK CIĄGLE WALCZY
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Rafał Sonik zdołał odrobić pięć minut do Mohameda Abu-Issy, wygrywając czwarty etap Rajdu Kataru. W klasyfikacji wciąż traci jednak do lidera niemal pół godziny (29 min. 14 sek.) i jak sam przyznaje, nie ma już wielkich szans na trzecie z rzędu zwycięstwo w Sealine Cross-Country Rally. W czwartek wszyscy zawodnicy zmagali się przede wszystkim z upałem, który sięgał 48 stopni Celsjusza.  
( 24 Kwietnia 2014)
SEALINE CROSS COUNTRY RALLY: KATARCZYK UCIEKA SONIKOWI
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Rafał Sonik nie krył frustracji po zakończeniu trzeciego etapu Rajdu Kataru. W pierwszej części odcinka specjalnego udawało mu się zbudować niewielką przewagę nad Mohamedem Abu-Issą, ale dwa błędy nawigacyjne kosztowały go pół godziny straty do Katarczyka, który umocnił się na pozycji lidera zmagań.
( 23 Kwietnia 2014)
SEALINE CROSS COUNTRY RALLY: Sonik drugi po drugim etapie
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Rafał Sonik   już po raz trzeci startuje w rajdzie Kataru Sealine Cross Country Raylly. Podczas dwóch poprzednich lat siegnął po tytuł mistrza. Czy tym razem sie mu uda - zobaczymy . W tej chwili po dwóch etapach zajmuje drugą pozycje mając   4.59 straty do katarczyka Mahameda Abu Issa.  
( 22 Kwietnia 2014)
DOMINACJA NA STARCIE SEZONU, KOLEJNY SKALP RAFAŁA SONIKA
(żródło: www.rafalsonik.pl)

 Abu Dhabi Desert Challenge był jednym z dwóch rajdów cyklu Pucharu Świata FIM, którego do tej pory nie wygrał Rafał Sonik. W tym roku, na otwarcie nowego sezonu, krakowski quadowiec zdominował rywalizację w Emiratach. Wygrał cztery z pięciu etapów rywalizacji i z przewagą ponad 40 minut nad drugim w klasyfikacji Rosjaninem osiągnął swój cel. Do „korony rajdów FIM” brakuje mu już tylko zaplanowanych na maj zawodów w Egipcie.  
( 11 Kwietnia 2014)
ABU DHABI DESERT CHALLENGE: RAFAŁ SONIK FRUWAŁ NAD KIEROWNICĄ
(żródło: www.rafalsonik.pl)

W tumanach kurzu i pustynnego pyłu wystartowała rywalizacja czwartego dnia Abu Dhabi Desert Challenge. Wspólny start motocyklistów i quadowców okazał się bardzo spektakularny, ale nie pozostał bez wpływu na sprzęt. Techniczne problemy miał między innymi Rafał Sonik, którego quad trzykrotnie wyrzucił w powietrze.
( 9 Kwietnia 2014)
ABU DHABI DESERT CHALLENGE: PUSTYNNY SURFING, SONIK BUDUJE PRZEWAGĘ
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Rafał Sonik pozostaje bezkonkurencyjny w pierwszej rundzie Pucharu Świata FIM. We wtorek kapitan Poland National Team wygrał już trzeci etap rywalizacji na pustyni wokół Abu Zabi i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej. – Przez chwilę widziałem dziś w oddali za sobą dwóch konkurentów. Ten widok tak mnie zmobilizował, że szybko im uciekłem i do mety dotarłem już samotnie – relacjonował.
( 8 Kwietnia 2014)
ABU DHABI DESERT CHALLENGE: OGROMNE WYZWANIE, SONIK W ROLI SAPERA
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Drugi etap rajdu Abu Dhabi Desert Challenge okazał się znacznie trudniejszy, niż kilometry pokonywane przez zawodników w niedzielne przedpołudnie. Rafał Sonik ponownie okazał się najszybszy w stawce quadów, ale jak sam przyznał, jazda tego dnia stanowiła ogromne wyzwanie ze względu wydmy, które ostatnie deszcze i wiatry poukładały w zupełnie niespodziewane kombinacje i kształty.
( 7 Kwietnia 2014)
Udane rozpoczęcie Abu Dhabi Desert Challenge przez Rafała Sonika I etap w cieniu tragedii
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Bardzo dobrze rozpoczął rywalizację w pustynnym rajdzie Abu Dabi krakowianin Rafał Sonik.  W prologu zajął trzecie miejsce a w pierwszym etapie  był pierwszy
( 6 Kwietnia 2014)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni

 
  
 
 

 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2017