START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty samolotowe
Marek Szufa zginął podczas lotu akrobacyjnego w Płocku.
(żródło: )

 Znany wszystkim miłośnikom akrobacji lotniczej  Marek Szufa  pilotując samolot Christen Eagle  zginął w wypadku podczas Pikniku Lotniczego w Płocku.  Pomimo akcji reanimacyjnej prowadzonej jeszcze na miejscu wypadku a następnie w szpitalu pilot zmarł.  
( 18 Czerwca 2011)
XVII Rajdowe Mistrzostwa Świata Dubnica- podsumowanie
(żródło: Bolesław Radomski Team menager Polish Flying Team Dubnica)

W sobotę zakończyły się XVII Rajdowe Mistrzostwa Świata, o których na pewno można mówić za udane dla polskich lotników. Pogoda umożliwiła rozegrać wszystkie cztery konkurencje przy czym pierwsza z nich zostaje zakwalifikowana do oficjalnego treningu.
( 16 Sierpnia 2010)
ZŁOTE WIEŚCI Z DUBNICY!
(żródło: www.wrfc-201.sk/ www.zawodysamolotowe.pl)

 Polscy piloci: Janusz Darocha i Zbigniew Chrząszcz zdobyli Mistrzostwo Świata w  Dubnicy. Kolejne trzy miejsce zajęły również polskie załogi, które rogromiły reprezentacje innych krajów. Gratulacje.  
( 14 Sierpnia 2010)
Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Świata Dubnica - Spadek Polskich zespołow.
(żródło: www.wrfc-201.sk/ www.zawodysamolotowe.pl)

Polskie załogi samolotowe odnotowały  po  czwartkowej konkurencji  spadek w klasyfikacji o jedno miejsce.  Bolesław radomski i Dariusz lechowski  znajdują się na 3 miejscu, kolejne trzy pozycje zajmują również polskie załogi: Krzysztof Wieczorek i Krzysztof Skrętowicz, Janusz Darocha i Zbigniew Chrząszcz oraz Michał Wieczorek i Michał Osowski. Marek Kachniak z Łukaszem Pawlakiem zajmują 9 lokatę  Poniżej komentarz Kamila Klizy.
( 14 Sierpnia 2010)
Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Świata w Dubnicy Polacy nadal w czołówce.
(żródło: Kamil Kliza fot Juraj Chudy www.wrfc-2010.sk)

 W drugim dniu trwania Samolotowych Mistrzostw Świata  w Dubnicy na Słowacji rozegrano drugą konkurencję w której zwyciężyli piloci z Czech. Polacy nadal w czołówce  MIchał Wieczorek z Michałem Osowskim uplasowali się na drugim miejscu, Jan Darocha z Zbigniewem Chrząszczem zajęli 3 miejsce a na kolejnych pozycjach znajdują się załogi:  Bolesław Radomski i Dariusz Lechowski oraz Krzysztof Wieczorek i Krzysztof Skrętowicz. 7 miejsce wywalczyli Marek Kachniak i Łukasz Pawlak. Gratulacje - poniżej relacja jednego z uczestników zawodów  Kamila Klizy.
( 12 Sierpnia 2010)
Mistrzostwa Świata w Rajdach Samolotowych Dubnica- Polacy na czele.
(żródło: www.wrfc-201.sk/ www.zawodysamolotowe.pl)

W pierwszym dniu  Rajdowych Mistrzostw Świata w  Dubnicy na Słowacji Polskie załogi  znajdują się  na czele .  11 sierpnia zwyciężyła załoga Janusz Darocha i Zbigniew Chrząszcz. Drugie miejsce zajęli Krzysztof Wieczorek i Krzysztof Skrętowicz a trzecie Marek Kachniak i Łukasz Pawlak. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze  sklasyfikowani na 6 pozycji Jerzy Markiewicz i Dawid Sysio oraz na 7 Michał Wieczorek i Michał Osowski. Sklasyfikowano  łacznie 60 załóg
( 11 Sierpnia 2010)
17 Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Świata Dubnica Słowacja Treningi Polskiej reprezentacji.
(żródło: www.zawodysamolotowe.pl/ Bogusław Radomski)

4 Sierpnia Samolotowa Nawigacyjna Kadra Narodowa wyruszyła na słowacką ziemie walczyć o prym w lataniu rajdowym. Bronić tytułu Mistrzów Świata w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej nie będzie łatwo. Obecnych będzie 59 załóg z 16 Państw: Austria, Francja, Wielka Brytania, Republika Południowej Afryki, Rosja, Włochy, Niemcy, Cypr, Szwecja, Hiszpania, Dania, Polska, Słowacja, Czechy, Węgry oraz Isreal, z których każda będzie się starać uzyskać jak najlepszy wynik
( 9 Sierpnia 2010)
Reprezentacja Polski trenowała w Nowym Tragu przed Mistrzostwami Świata w lataniu precyzyjnym
(żródło: )

Od 9 do 15 sierpnia w Dubnicy na słowacji rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w lataniu precyzyjnym. Polscy piloci są liczącymi się zawodnikami w tej dyscyplinie zdobywając 146 medali . 7 polskich załóg - reprezentacja Polski trenowała w Nowym Targu przed tymi mistrzostwami.   W galerii kilka fot z  nowotarskiego treningu  nadesłanych przez Bogusława Radomskiego!!!!
( 28 Lipca 2010)
Nowotarski Piknik Lotniczy
(żródło: )

24 i 25 lipca w Nowym Targu obchodzone jest 80 lecie lotniska. w ramach jubileuszu odbędzie się  Piknik Lotniczy.
( 24 Lipca 2010)
Balonowa Fiesta w Krakowie" Niebo Otwartej Europy"
(żródło: K. Fabjaniak On Board Public Relations )

Podczas fiesty balonowej "Niebo Otwartej Europy" w Krakowie (17-20 września br.)Po raz pierwszy zaprezentowany został  nowy balon Gaspol i przedstawił członków załogi . Zespół na czele z pilotem kadry narodowej Arkadiuszem Iwańskim, zajął II miejsce w czasie inauguracyjnych zawodów w Krakowie, a w przyszłości planuje sięgnąć po najwyższe trofea. Marzy o tytule Mistrza Świata w lotach balonem.
( 21 Września 2009)
Balonowa Fiesta "Niebo Otwartej Europy"
(żródło: Organizator)

Od 17 do 20 września w Krakowie -Nowej Hucie  odbędzię się IV Puchar Unii Europejskiej Balonów na Ogrzane Powietrze W trakcie imprezy  w piątek około godz 21.30 zaprezentowany zostanie  nowy balon firmy Gaspol, wyprodukowany przez firmę Lindstrand, światowego lidera wśród producentów balonów wyścigowych, Rownocześnie zaprezentuje się drużyna dowodzona przez znakomitego pilota i lidera Pucharu Polski – Arkadiusza Iwańskiego – 
( 16 Września 2009)
Air Show Radom 2009
(żródło: fot Rafał Jeżak i Radosław Rybak)

 W ubiegły weekend w Radomiu odbyły się  międzynarodowe pokazy lotnicze Air Show. Niestety wspaniała zabawa dla miłosników lotnictwa zakończyła się  tragedią - Dwaj piloci białoruskich sił powietrznych zginęli w wypadku samolotu myśliwskiego SU 27 Zapraszamy do obejrzenia galerii z pokazów- zdjęcia  w tym archiwalne z lat poprzednich zostały naszemu portalowi udostępnione przez  Rafał Jeżaka i Radosława Rybaka- Serdecznie dziękujemy.  Galerie:   Air Show Radom  2009 !!!!  Air Show Radom 2005 2007!!!!
( 4 Września 2009)
6 Małopolski Piknik Lotniczy Kraków.
(żródło: )

 27 i 28 czerwca na starym lotnisku na Czyżynach  odbył się Piknik Lotniczy. Pokazy akrobacji samolotowej w wykonaniu Marka Szufy, Zespołu Żelazny czy tez inscenizacje historyczne to tylko niektóre atrakcje, które przyciągnęły szerokie rzesze miłośników lotnictwa z całej Polski.  Niestety na zakończenie Pikniku doszło do tragedii. Jeden z samolotów odlatujących do Warszawy uległ wypadkowi. Zginęła jedna osoba a trzy zostały ranne. Awionetka rozbiła się w parku nieopodał terenów pokazów.     Obszerny fotoreportaż z pikniku  w galerii!!!!  II galeria zdjęć!!!!
( 29 Czerwca 2009)
Zawody Modeli Szybowców w Nowym Targu.
(żródło: A. Morawski)

W dniach 25 i 26 kwietnia w Nowym Targu rozegrano zawody F3B zaliczane do Pucharu Polski. Zawody w Nowym Targu zorganizowała sekcja modelarska Aeroklubu Nowy Targ a Honorowy Patronat objął Burmistrz Miasta Nowy Targ, który dla najlepszych ufundował puchary.  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!
( 27 Kwietnia 2009)
III RC Air Show w Nowym Targu
(żródło: )

 Blisko 80 pilotów z Polski i Słowacji i ponad 100 modeli bierze udział w dwudniowym RC Air Show w Nowym Targu, organizowanym przez: Aeroklub w Nowym Targu, Roberta Szala, Grzegorza Baraniaka i  nowotarskich pilotów RC.  W galerii fotoreportaż  z zawodów!!!!!
( 2 Sierpnia 2008)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-38) »» Ostatni

 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022