START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Wspinaczka
VI Memoriał Bartka Olszańskiego
(żródło: www.wspinanie.pl)

W dniach 1-2.03.2008 na górze Wdżar Snozka, w pobliżu wsi Kluszkowce (już po raz czwarty w tej lokalizacji), odbyła się szósta edycja Memoriału Bartka Olszańskiego w Klasycznej Wspinaczce Zimowej.
( 5 Marca 2008)
Filmy w Chochliku Spotkania z Filmem Górskim
(żródło: )

   W najbliższy weekend (2-3 listopada) Spotkania z Filmem Górskim gościć będą w zakopiańskiej willi Chochlik przy ul. Piaseckiego 14. W piątek i w sobotę będzie można obejrzeć siedem filmów nagradzanych na wszystkich dotychczasowych edycjach imprezy. W piątek od godz. 19 obejrzymy filmy nagrodzone podczas pierwszej i drugiej edycji Spotkań, a w sobotę o tej samej godzinie - najlepsze filmy tegorocznych , III Spotkań z Filmem Górskim . Pokazom towarzyszyć będzie wystawa prac nagrodzonych podczas I Międzynarodowego Konkursu Fotografii Górskiej Przestrzeń życia. Dodatkowo przewidzieliśmy różne spotkaniowe niespodzianki ;) Wstęp kosztuje 5 zł, a zebrane w ten sposób fundusze sfinansują nam ogrzewanie sali. Poniżej dokładny program
( 30 Października 2007)
III Spotkania z Filmem Górskim zakończone. Zwycięska „Pętla”
(żródło: )

Grand Prix konkursu filmowego III Spotkań z Filmem Górskim jury przyznało filmowi „Loop” („Pętla”). Tym samym statuetka autorstwa Marcina Rząsy z charakterystyczną kamerą oraz nagroda wysokości 1000 euro przekazane zostaną do … Norwegii , ponieważ stamtąd pochodzi reżyser filmu - Sjur Paulsen.
( 10 Września 2007)
II Zako Boulder Power
(żródło: )

W Zakopanem do późnych godzin wieczornych  trwały II zawody wspinaczkowe w ramach III Spotkań z Filmem Górskim.    Zawody nosza imię Bogusia Probulskiego - znakomitego wspinacza Zakopiańskiego, który zginął podczas samotnej wspinaczki północną ścianą Giewontu  29 grudnia 1994 roku.  Pogoda nie zraziła uczestników których  wzięło udział 12 pań oraz 30 panów oraz Kibiców, którzy licznie zgromadzili się na  Placu Niepodległości gdzie ustawiona byłą scianka wspinaczkowa. Wsród pań zawody wygrała Katarzyna Jurek, druga była Kinga Ociepka a trzecia pozycję zajęła Katarzyna Ceran. Wśród panów triumfował Marcin Wszołek drugie miejsce zajął Roman Główka a trzecie Grzegorz Karolak . W galerii fotoreportaż z eliminacji.
( 10 Września 2007)
Orla Perć jednokierunkowa.
(żródło: )

Względy bezpieczeństwa ale i wygoda dla tych, którzy chcą przejśc utworzony ponad  100 lat temu  według pomysłu poety Franciszka  Nowickiego pod kierownictwem księdza Walentego Gadowskiego  szlak Orlej Perci, zadecydowały o wydaniu zarządzenia przez dyrektora  Tatrzańskiego Parku Narodowego Pawła Skawińskiego o ruchu jednokierunkowym na trasie od Zawratu po Kozi Wierch. Stało to się na wyraźne sugestię turystów, którzy postulowali kilka rozwiązań - między innymi likwidację łancuchów i klamer a zastąpienie ich stalowymi linami (tzw via ferraty).  W galerii kilka zdjęć Rafała Gratkowskiego  z warsztatów dla dziennikarzy na Orlej Perci.!!!!!
( 4 Lipca 2007)
V Memoriał im. Bartka Olszańskiego - emocjonujące finały
(żródło: )

25 lutego na Placu Zwycięstwa w Zakopanem odbył się finał 5 Memoriału im. Bartka Olszańskiego klasycznej w wspinaczce zimowej – czyli „dry toolingu”.       Niewtajemniczonym przypomnijmy, że dyscyplina ta charakteryzuje się między innymi tym, że wspinający się zamiast palców - używa czekanów – czyli „dziab” a na nogach założone ma raki.        Do finału zakwalifikowali się: Przemek Wójcik z KW Zakopane, Marcin Gąsienica Kotelnicki reprezentujący TOPR, Marcin Nowogródzki (UKA Warszawa), Paweł Kopta (KS Korona Kraków), Rafał Mikler (TOPR), Paweł Zioło (KW Bielsko-Biała), Michał Król (KW Warszawa) i Marcin „Flower” Poznański (TKTJ Tarnowskie Góry). Do finału zakwalifikowało się także wszystkie pięć zawodniczek: Magda Waluszek (Krakowski Klub Alpinistyczny), Iwona Soczyńska (SKTJ), Agnieszka Ostrzałek (KW Jastrzębie), Małgorzata Kukuła (niezrzeszona) i Katarzyna Okuszko (Speleoklub Warszawa). Wśród pań najlepiej z finałowa trasą poradziła sobie Iwona Soczyńska, druga była Agnieszka Ostrzałek, trzecią pozycję zajęła Magda Waluszek. Wśród panów najlepszy okazał się Paweł Zioło (KW Bielsko-Biała), na drugim miejscu uplasował się Rafał Mikler (TOPR), trzeci był Paweł Kopta (KS Korona Kraków). Obejrzyj galerię z finałów!!!!!!! Warto dodać, że zdobywcy pierwszych miejsc w obu kategoriach otrzymali równiez okolicznościowe statuetki wykonane przez uczennice zakopianskiej Szkoły Plastycznej im. Antoniego Kenara - Deborę Jaworską.
( 25 Lutego 2007)
V Memoriał Bartka Olszańskiego.Z dziabami w akcji
(żródło: )

W Zakopanem rozpoczęły się eliminacje V Memoriału Bartka Olszańskiego w klasycznej wspinaczce zimowej (dry-toolingu). Zawodnicy rywalizują na sztucznej ścianie, która staneła na Placu Niepodległości. Impreza poświęcona jest pamięci Bartka Olszańskiego , ratownika TOPR, który 30 grudnia 2001 roku zginął w lawinie podczas akcji ratunkowej pod Szpiglasową Przełęczą. W tym roku po raz pierwszy zawody odbywają się na sztucznej ścianie, którą przygotowało Centrum Wspinaczkowe Transformator z Katowic.    W galerii kilka zdjęć  Michała Kowalskiego z sobotnich eliminacji!!!
( 24 Lutego 2007)
V Memoriał Bartka Olszańskiego.!
(żródło: )

W dniach 23 - 25 luty na Placu Niepodległości w Zakopanem odbędzie się MEMORIAŁ BARTKA OLSZAŃSKIEGO W KLASYCZNEJ WSPINACZCE ZIMOWEJ. Organizatorem memoriału jest TOPR.
( 22 Lutego 2007)
Medal dla zdobywcy Mount Mac Kinleya Jana Matei.
(żródło: )

Podczas ostatniej  sesji tej kadencji rady gminy Czarny Dunajec  nie zabrakło akcentów sportowych. Radni jedną z ostatnich uchwał postanowili uhonorować medalem za zasługi dla Gminy Czarny Dunajec Jana Mateję - mieszkańca gminy, który 30 czerwca br roku stanął wraz z Józefem Michalcem   zakopiańskim przewodnikiem na Mount Mac Kinley (6193 m n.p.m.) - najwyższej i najzimniejszej górze kontynentu północnoamerykańskiego. W galerii kilka zdjęć z wyprawy udostępnionych przez Jan Mateję, oraz zdjęcia z uroczystości!!!
( 26 Października 2006)
I Zako Boulder Power.
(żródło: )

  W ramach II Spotkań Z filmem Górskim na placu przed kinem Sokół w Zakopanem zostały rozgrane zawody we wspinaczce sportowej Zako Bulder Power.  Były to pierwsze zawody we wspinaczce sportowej organizowane przy tej okazji. Bardzo duże zainteresownia jest prognozą iż zawody  na stałe staną sie imprezą  towarzyszącą Spotkaniom z Filmem Górskim.  Do zmagań zgłosiło się  11 pań i 30 panów. Wyniki ponizej:   W galerii fotoreportaż z finałow !!!!  W galerii dodane są zdjęcia Jarosława Matyjasika z Finałów Pań.
( 22 Października 2006)
II Spotkanie z Filmem Górskim Zako Boulder Power.
(żródło: )

Zawody we wspinaczce boudlerowej pod wdzięczna nazwą Zako Boulder Power to jedna z imprez towarzyszących tegorocznym II Spotkaniom z Filmem Górskim. Trudno w to uwierzyć, ale będą to pierwsze profesjonalne zawody wspinaczkowe na sztucznej ścianie rozgrywane w Zakopanem.
( 16 Października 2006)
II spotkania z Filmem Górskim Zakopane 20 -22 X.
(żródło: )

Zapraszamy na II Spotkania z Filmem Górskim, które odbywać się będą w Zakopanem w dniach 20-22 października. Gwiazdą Spotkań będzie Włoch Mauro „Bubu" Bole , jeden z najlepszych wspinaczy na świecie. W programie również inni znakomici goście ( m.in. Piotr Pustelnik, Piotr Morawski, Krzysztof Zanussi), konkurs filmowy o Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dyrektora TPN, archiwalne filmy tatrzańskie (m.in. "Biały Ślad", "Błękitny Krzyż", "Spirala", "Góry o zmierzchu"), filmy z tegorocznego Trento Film Festival (największego i najbardziej prestiżowego festiwalu filmów górskich w Europie), pokazy slajdów z tegorocznych wypraw (m.in. Himalaje, Karakorum, Patagonia), Spotkania z Książką Górską (targi wydawnictw górskich oraz spotkanie z Władysławem Cywińskim ), zawody boulderowe "Zako Boulder Power" (nagrody będzie wręczać sam Mauro "Bubu" Bole!), wystawy fotografii górskiej („Oblicza Afryki Wschodniej", „Na każde wezwanie. TOPR wczoraj i dziś" ) i wiele innych atrakcji.
( 16 Października 2006)
Archiwum
Pierwszy «« (60-74)(75-89)(90-104)(105-119)(120-131)

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024