START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Wspinaczka
Moc Gór – karnety i Akademia Górska
(żródło: mat prasowe)

 Wspinanie w skałach i nie tylko, poruszanie się w terenie eksponowanym i ABC via ferrat, to tematy warsztatów w ramach Akademii Górskiej, która po raz kolejny odbędzie się w ramach festiwalu Moc Gór. Akademia odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia w rejonie Mnicha, w Dolinie Lejowej i w Tatrzańskiej Kotlinie. Do sprzedaży trafiły także karnety na festiwal w cenie 99 zł.
( 24 Lipca 2020)
HIMALAJSKIE WIECZORY W KINIE MIEJSCE
(żródło: )

 Tatry, w nich wszystko jest inne. Nawet zmęczenie ma słodki smak. A jakie są Himalaje? Czy faktycznie lotnisko w Lukli jest najbardziej niebezpiecznym portem na świecie? Co ma w sobie stolica Nepalu, która z jednej strony męczy, a z drugiej fascynuje?  Ponoć jest w tym mieście coś urzekającego, magicznego, magnetyzującego. Ale co konkretnie? Czy każdy może wybrać się na himalajski szlak? Ile to kosztuje? Jakie miesiące są najbardziej korzystne?  
( 5 Lipca 2020)
Zako Boulder Power 2019, czyli Puchar Polski w boulderingu w Zakopanem
(żródło: wspinanie.pl)

 W niedzielę, 8 września, w Zakopanem odbył się Puchar Polski w boulderingu. Impreza zamykała długi sportowy weekend, którego kulminacją były Mistrzostwa Europy. Krajowym zmaganiom towarzyszyła piękna pogoda, a na najwyższym stopniu podium zameldowali się – Magdalena Suder oraz Adrian Chmiała.
( 11 Września 2019)
Piotr Schab szósty W ME w boulderingu,
(żródło: )

  Piotr Schab z KS Korona Kraków zajął 6 miejsce w Mistrzostwach Europy w Boulderingu, które rozgrane zostały w Zakopanem w ramach 15 Spotkań z Filmem Górskim. Złote medale wywalczyli Słowenka Urska Repusic i Francuz Mickael Mawem.    W galerii fotoreportaż 
( 8 Września 2019)
Sięgamy gwiazd podczas XV edycji zakopiańskich Spotkań z Filmem Górskim.
(żródło: )

 W dniach 5 - 8 września w Zakopanem odbędą się Spotkania z Filmem Górskim.  Pod Tatrami spotkamy się już 15 raz! Postanowiliśmy podsumować to, co wydarzy się już za kilka dni… 
( 4 Września 2019)
Akademia Górska z PZU na 15. Spotkaniach z Filmem Górskim
(żródło: D. Wahl)

 Podczas tegorocznej edycji Spotkań z Filmem Górskim po raz kolejny będzie można wziąć udział w warsztatach Akademii Górskiej z PZU: praktycznych realizowanych w Tatrach i teoretycznych odbywających się w dwóch namiotach w miasteczku festiwalowym. Będą to warsztaty, wykłady i inne aktywności dla dzieci i dorosłych. Tematy warsztatów to m.in. nawigacja, ferraty, wycofywanie się ze ścian, wspinanie czy trekkingi himalajskie. Akademia Górska potrwa od 6 do 8 września.
( 30 Lipca 2019)
Blok Górski podczas finału Czyste Tatry ekoMałopolska 2019
(żródło: M. Ziaja Żebracka)

 Finał inicjatywy Czyste Tatry ekoMałopolska już w najbliższy weekend, a wraz z nim Blok Górski, który stał się już tradycją każdej edycji projektu. W Namiocie Multimedialnym, zlokalizowanym na terenie Miasteczka Finałowego na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem, zaplanowano na piątkowy wieczór wystąpienia gości specjalnych oraz projekcje filmów dokumentalnych
( 23 Lipca 2019)
Elena Yarowa i Adrian Chmiała najlepsi w Zako Boulder Power 2018
(żródło: wspinanie.pl)

Wczoraj rozstrzygnięto premierową rundę Pucharu Polski 2018 w boulderingu. A pierwszych tegorocznych zwycięzców wyłoniły zawody Zako Boulder Power im. Bogusia Probulskiego (edycja nr. 13). W Zakopanem zwyciężyli Elena Yarowa i Adrian Chmiała.  W ramach tegorocznej rywalizacji odbyły się również zawody dla dzieci.   W galerii fotoreportaż Mp z zawodów
( 2 Września 2018)
14. Spotkania z Filmem Górskim: Międzynarodowy Konkurs Filmowy
(żródło: SzFG)

 W Międzynarodowym Konkursie Filmowym o główną nagrodę powalczą 24 filmy z m.in. z Korei Południowej, Francji, Słowacji, Polski, USA, a także Wielkiej Brytanii, Australii, RPA, Austrii i Kanady. Wybór nie był łatwy – do konkursu zgłoszono ponad 1500 filmów. 
( 30 Lipca 2018)
„O pasji, przyjaźni i partnerstwie w górach najwyższych” - goście 14 SzFG
(żródło: SzFG)

 „O pasji, przyjaźni i partnerstwie w górach najwyższych” - Gośćmi 14. edycji Spotkań z Filmem Górskim będą Elisabeth Revol, Adam Bielecki, Jarosław Botor i Piotr Tomala, którzy podczas spotkania prowadzonego przez Dominika Szczepańskiego, po raz pierwszy wspólnie opowiedzą o akcji ratunkowej na Nanga Parbat.  
( 30 Lipca 2018)
Polskie Himalaje w Kościelisku
(żródło: J. Kalinowski PAP)

 Mija pięć lat, kiedy zrodził się pomysł zorganizowania wyjątkowego przedsięwzięcia na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Było to z końcem kwietnia 2013 roku u podnóża Kanczendzongi (8586 m), dokąd wyprawę PAP prowadzili Anna Czerwińska i Marcin Mentel. Na tej trzeciej pod względem wysokości góry Ziemi, położonej na granicy Nepalu z Indiami, na zawsze pozostała 13 maja 1992 roku Wanda Rutkiewicz.   
( 27 Kwietnia 2018)
Zako Boulder Power 2017
(żródło: PZA)

 W ramach 13 Spotkań z Filmem Górskim rozegrane zostały zawody Zako Boulder Power , które były równocześnie Pucharem Polski w Boulderingu
( 4 Września 2017)
Znamy już zwyciezców 13 Sz FG 2017
(żródło: mat prasowe)

 Znamy już zwycięzców tegorocznych Spotkań z filmem Górskim Jury  ogłosiło swój werdykt. Grand Prix zdobył film " Wyrok Hadwina" w reżyserii Sashy Snow'a.
( 3 Września 2017)
13 Spotkania z Filmem Górskim - ludzie i czyny, które mogą zawładnąć wyobraźnią
(żródło: mat prasowe organizatora)

 13. SzFG, odbywające się w dniach 30.08-03.09 to nie tylko okazja do wzięcia udziału w aktywnościach outdoorowych, czy seansach znakomitych filmów - to też miejsce spotkań z podróżnikami, wspinaczami, autorami książek i celebrytami, którzy żyją górami.
( 21 Sierpnia 2017)
Anna Figura zrezygnowała z próby wejścia na Aconcaguę
(żródło: )

  Anna Figura nie pobiła rekordu wejścia na Aconcaguę. Po osiągnięciu wysokości 5600  m npm poczuła się źle i podjęła odważną i odpowiedzialną decyzję o rezygnacji z wejścia na szczyt. Gratulacje samozaparcia i odwagi.  
( 15 Stycznia 2017)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024