START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Wspinaczka
Akademia Górska
(żródło: A. Szymaszek fot J. Chudko. Ł. Ziółkowski)

 3-4 września 2016, Tatry Ruszyły zapisy do kolejnej, letniej edycji Akademii Górskiej. Wszyscy miłośnicy gór będą mogli spróbować letnich aktywności pod okiem górskich autorytetów. Akademia Górska odbędzie się w dniach 3-4 września w Tatrach podczas 12. Spotkań z Filmem Górskim.  
( 5 Sierpnia 2016)
12. Spotkania z Filmem Górskim Zakopane 31.08 – 04.09.
(żródło: A. Szymaszek)

 Zobacz filmy  górskie z 15 krajów! Przeżyj prawdziwą górską przygodę!  22 filmy z 15 krajów będzie można zobaczyć w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmu Górskiego podczas 12. Spotkań z Filmem Górskim, które odbędą się w Zakopanem w dniach 31.08 – 04.09. Do tego kilkadziesiąt filmów poza konkursem. Wśród gości będą najwięksi himalaiści i wspinacze z Polski i zagranicy. Górskie warsztaty z ekspertami, sztuka teatralna, wycieczka retro w Tatry, Puchar Polski we wspinaczce – to kolejne atrakcje zakopiańskiego festiwalu.   
( 4 Sierpnia 2016)
12. Spotkania z Filmem Górskim
(żródło: A. Szymaszek)

Zimowi zdobywcy Nanga Parbat –Simone Moro i Alex Txikon będą gwiazdami 12. Spotkań z Filmem Górskim. Zaproszony został Andrzej Bargiel, który rozpoczął właśnie swój wyścig o tytuł Śnieżnej Pantery. Przyjadą także legendarny John Porter oraz „alpejscy wojownicy” – ikony słoweńskiego alpinizmu. 12. Spotkania z Filmem Górskim odbędą się w dniach 31 sierpnia – 4 września w Zakopanem.  
( 7 Lipca 2016)
Zako Boulder Power 2015 – triumfują Sylwia Buczek i Serhij Topiszko
(żródło: wspinanie.pl)

Podczas Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem tradycyjnie już odbyły się zawody Pucharu Polski w Boulderingu – Zako Boulder Power 2015. Dwudniową (5-6 września) rywalizację zakończyły wieczorne, niedzielne finały, w których najlepsi okazali się Ukrainiec Serhij Topiszko i Sylwia Buczek. 
( 6 Września 2015)
11 Spotkania z Filmem Górskim zakończone Grand Prix dla Jurka
(żródło: )

Główną nagrodę 11 Spotkań z Filmem Górskim otrzymał film w reżyserii Pawła Wysoczańskiego JUREK  Nagroda Naczelnika TOPR przypadła filmowi Panorama, a nagrodę dyrektora TPN zdobył obraz ALEXANDER SYN PASTERZA. Film TASHI i MNICH otrzymał nagrodę burmistrza miasta Zakopane, nagroda specjalna Jury przypadła NINIi. Publiczność uhonorowała METANOIE JEFFA LOWE  a młodzież z Liceum Sztuk Plastycznych nagrodziła VALLEY UPRISING
( 6 Września 2015)
140 lat Przewodnictwa Tatrzańskiego
(żródło: )

  Od 140 lat przewodnicy oprowadzają swoich klientów po Tatrach. Z okazji jubileuszu w niedzielę grono przewodników tatrzańskich z całej Polski przemaszerowało Krupówkami od oczka wodnego do Muzeum Tatrzańskiego gdzie zostało zrobione wspólne okolicznościowe zdjęcie. Przemarsz została zorganizowany w ramach jubileuszu.   W galerii fotoreportaż a poniżej zarys historii przewodnictwa.  
( 16 Sierpnia 2015)
Orla Perć
(żródło: )

 Najtrudniejszy szlak tatrzański Orla Perć powstał  w latach 1903-1906. Na poprowadzonej graniami lub w jej pobliżu od Zawratu po Krzyżne trasie od początku jej istnienia  śmierć poniosło 122 osoby. Dlatego TPN ,TOPR wraz z Przewodnikami Wysokogórskimi przy wsparciu firmy  Amer Sports - Salomon zorganizowali panel poświęcony bezpieczeństwu turystów pokonujących Orlą Perć.  
( 25 Lipca 2015)
XIII Memoriał Bartka Olszańskiego Morskie Oko
(żródło: fot R. Szadkowski)

XIII  Memoriał Bartka Olszańskiego już za nami.  W tym roku do rywalizacji stanęło 65 wspinaczy z  Czech Słowacji i Polski.  Do dyspozycji mieli 6 dróg  w dolnej części Buli pod Bandziochem o trudnościach od VI+ do VIII+   W galerii fotoreportaż R. Szadkowskiego z Memoriału!!!
( 17 Grudnia 2014)
Powołanie Fundacji Narodowe Centrum Górskie
(żródło: A. Szymaszek)

6 września 2014 r. powołana została Fundacja Narodowe Centrum Górskie. Inicjatorem jej założenia jest Centrum Górskie Korona Ziemi, które powstaje w Zawoi pod Babią Górą. Członkami Fundacji są wybitni himalaiści, taternicy, a także dziennikarze, reżyser oraz inicjatorzy wydarzeń kulturalnych związanych z górami.
( 8 Września 2014)
Kamil Ferenc i Sylwia Buczek zwyciężają w Zako Boulder Power 2014
(żródło: Wyniki wspinanie.pl)

 Sylwia Buczek i Kamil Ferenc zwyciężyli  w tegorocznej  edycji zawodów Zako Boulder Power Im Bogusia Probulskiego ,które zostały rozegrane w Zakopanem w ramach 10 Spotkań z Filmem Górskim. Zawody zaliczane były do Cyklu Pucharu Polski w boulderingu.  W galerii kilka fot z zawodów!!!!
( 7 Września 2014)
Grand Prix10 Spotkań z Filmem Górskim dla Cerro Torre- szanse kuli snieżnej w piekle
(żródło: A. Szymaszek)

     Dzisiaj zakończyły się  10 jubileuszowe Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem . Głowną nagrodę zdobył film Cerro Torre  -Szanse kuli śnieżnej w piekle  
( 7 Września 2014)
A baby wlazły na Żabiego Mnicha...
(żródło: K. Tasz)

Kilkanaście samodzielnych taterniczek wyruszyło wspólnie na wspinanie na Żabim Mnichu. Kobiece zespoły przeszły m.in. południową ścianę Żabiego drogą WC 37 (trudność V). Na większe wyczyny nie było czasu, bo prognozy wróżyły burze z piorunami. Na szczęście aura okazała się litościwa - zlewa nie doszła do Morskiego Oka. 
( 7 Września 2014)
To będą wyjątkowe Spotkania z Filmem Górskim!
(żródło: A. Szymaszek)

W dniach 3-7 września do Zakopanego zawitają setki miłośników gór. Okazją będą jubileuszowe, 10. Spotkania z Filmem Górskim – jeden z najbardziej znanych festiwali górskich w Polsce. Swoją obecność potwierdzili wyjątkowi goście, w tym Edurne Pasaban – pierwsza kobieta, która zdobyła Koronę Himalajów, oraz najlepsi polscy himalaiści zarówno młodego pokolenia, jak i złotej epoki polskiego himalaizmu. 
( 22 Sierpnia 2014)
Akademia Górska lato
(żródło: A. Szymaszek)

6-7 września 2014, Tatry Rusza kolejna, letnia edycja Akademii Górskiej. Wszyscy miłośnicy gór będą mogli spróbować letnich aktywności pod okiem górskich autorytetów. Pierwsza, letnia edycja Akademii cieszyła się wielkim zainteresowaniem – miejsca na warsztatach rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Kolejna - zimowa podobnie. Akademia Górska odbędzie się w dniach 6-7 września podczas 10. Spotkań z Filmem Górskim.
( 22 Sierpnia 2014)
XII Memoriał Bartka Olszańskiego w klasycznej wspinaczce zimowej
(żródło: Fot R. Szadkowski)

 14 i 15 grudnia w dolinie Złomisk w rejonie Tępej rozegrano po raz dwunasty Memoriała Bartka Olszańskiego.  W rywalizacji wzięło udział 30 pań i panów
( 16 Grudnia 2013)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018