START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Wspinaczka
Orla Perć
(żródło: )

 Najtrudniejszy szlak tatrzański Orla Perć powstał  w latach 1903-1906. Na poprowadzonej graniami lub w jej pobliżu od Zawratu po Krzyżne trasie od początku jej istnienia  śmierć poniosło 122 osoby. Dlatego TPN ,TOPR wraz z Przewodnikami Wysokogórskimi przy wsparciu firmy  Amer Sports - Salomon zorganizowali panel poświęcony bezpieczeństwu turystów pokonujących Orlą Perć.  
( 25 Lipca 2015)
XIII Memoriał Bartka Olszańskiego Morskie Oko
(żródło: fot R. Szadkowski)

XIII  Memoriał Bartka Olszańskiego już za nami.  W tym roku do rywalizacji stanęło 65 wspinaczy z  Czech Słowacji i Polski.  Do dyspozycji mieli 6 dróg  w dolnej części Buli pod Bandziochem o trudnościach od VI+ do VIII+   W galerii fotoreportaż R. Szadkowskiego z Memoriału!!!
( 17 Grudnia 2014)
Powołanie Fundacji Narodowe Centrum Górskie
(żródło: A. Szymaszek)

6 września 2014 r. powołana została Fundacja Narodowe Centrum Górskie. Inicjatorem jej założenia jest Centrum Górskie Korona Ziemi, które powstaje w Zawoi pod Babią Górą. Członkami Fundacji są wybitni himalaiści, taternicy, a także dziennikarze, reżyser oraz inicjatorzy wydarzeń kulturalnych związanych z górami.
( 8 Września 2014)
Kamil Ferenc i Sylwia Buczek zwyciężają w Zako Boulder Power 2014
(żródło: Wyniki wspinanie.pl)

 Sylwia Buczek i Kamil Ferenc zwyciężyli  w tegorocznej  edycji zawodów Zako Boulder Power Im Bogusia Probulskiego ,które zostały rozegrane w Zakopanem w ramach 10 Spotkań z Filmem Górskim. Zawody zaliczane były do Cyklu Pucharu Polski w boulderingu.  W galerii kilka fot z zawodów!!!!
( 7 Września 2014)
Grand Prix10 Spotkań z Filmem Górskim dla Cerro Torre- szanse kuli snieżnej w piekle
(żródło: A. Szymaszek)

     Dzisiaj zakończyły się  10 jubileuszowe Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem . Głowną nagrodę zdobył film Cerro Torre  -Szanse kuli śnieżnej w piekle  
( 7 Września 2014)
A baby wlazły na Żabiego Mnicha...
(żródło: K. Tasz)

Kilkanaście samodzielnych taterniczek wyruszyło wspólnie na wspinanie na Żabim Mnichu. Kobiece zespoły przeszły m.in. południową ścianę Żabiego drogą WC 37 (trudność V). Na większe wyczyny nie było czasu, bo prognozy wróżyły burze z piorunami. Na szczęście aura okazała się litościwa - zlewa nie doszła do Morskiego Oka. 
( 7 Września 2014)
To będą wyjątkowe Spotkania z Filmem Górskim!
(żródło: A. Szymaszek)

W dniach 3-7 września do Zakopanego zawitają setki miłośników gór. Okazją będą jubileuszowe, 10. Spotkania z Filmem Górskim – jeden z najbardziej znanych festiwali górskich w Polsce. Swoją obecność potwierdzili wyjątkowi goście, w tym Edurne Pasaban – pierwsza kobieta, która zdobyła Koronę Himalajów, oraz najlepsi polscy himalaiści zarówno młodego pokolenia, jak i złotej epoki polskiego himalaizmu. 
( 22 Sierpnia 2014)
Akademia Górska lato
(żródło: A. Szymaszek)

6-7 września 2014, Tatry Rusza kolejna, letnia edycja Akademii Górskiej. Wszyscy miłośnicy gór będą mogli spróbować letnich aktywności pod okiem górskich autorytetów. Pierwsza, letnia edycja Akademii cieszyła się wielkim zainteresowaniem – miejsca na warsztatach rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Kolejna - zimowa podobnie. Akademia Górska odbędzie się w dniach 6-7 września podczas 10. Spotkań z Filmem Górskim.
( 22 Sierpnia 2014)
XII Memoriał Bartka Olszańskiego w klasycznej wspinaczce zimowej
(żródło: Fot R. Szadkowski)

 14 i 15 grudnia w dolinie Złomisk w rejonie Tępej rozegrano po raz dwunasty Memoriała Bartka Olszańskiego.  W rywalizacji wzięło udział 30 pań i panów
( 16 Grudnia 2013)
Adidas Zako Boulder Power 2013
(żródło: )

 Tomasz Oleksy oraz Sylwia Buczek zwyciężyli w tegorocznych zawodach Zako Boulder Power im Bogusia Probulskiego.  Rywalizacja stanowiła 3 edycje  Pucharu Polski w boulderingu i  była imprezą towarzyszącą tegorocznych Spotkań z Filmem Górskim  
( 9 Września 2013)
Otwarcie wystawy fotografii „Pierwsze zimowe zdobycie Broad Peak” i spotkanie poświęcone Maćkowi Berbece
(żródło: mat prasowe)

 Wernisaż wystawy zdjęć z pierwszego zimowego zdobycia Broad Peak był jednym z pierwszych punktów programu rozpoczętych wczoraj 9. Spotkań z Filmem Górskim. Po wernisażu, który miał miejsce na Placu Niepodległości, w Dworcu Tatrzańskim odbył się wieczór poświęcony Maćkowi Berbece.
( 5 Września 2013)
Dziś w Zakopanem ruszyły 9 Spotkania z Filmem Górskim
(żródło: Organizator mat prasowe)

Każdego roku na początku września do Zakopanego zjeżdżają miłośnicy gór i filmu. Spotkania z Filmem Górskim wpisały się na stałe w zakopiański krajobraz górski i kulturalny. Bo gdzie lepiej oglądać filmy górskie i spotykać się z ludźmi gór niż pod Tatrami? Tym razem gwiazdą Spotkań będzie wybitny himalaista Simone Moro. Gośćmi  będą również znani himalaiści polscy, w tym Kinga Baranowska, Piotr Pustelnik i Krzysztof Wielicki. 
( 4 Września 2013)
9.Spotkania z Filmem Górskim Zakopane
(żródło: Organizator mat prasowe)

 4 września, zaczynają się w Zakopanem tegoroczne, czterodniowe, 9. Spotkania z Filmem Górskim. Gośćmi specjalnymi będą wybitni himalaiści: Simone Moro i Kinga Baranowska.
( 3 Września 2013)
Wyprawa Jacka Berbeki na Broad Peak już wyruszyła.
(żródło: )

 Kilka dni temu na wyprawę  na Broad Peak wyruszył Jacek Berbeka wraz Jackiem Hugo Baderem,  Jackiem Jawieniem i Krzysztofem Tarasewiczem.   "Będziemy robić wszystko co w naszej mocy, aby zrealizować podstawowy cel, czyli znależć i przetransportować ciała   do podstawy Broad Peak, czyli do bazy na 4 700 m npm, tak aby nasze czyli Maćka i Tomka rodziny mogły dotrzeć do miejsca, gdzie zostaną pochowani. To jest priorytetem".  mówi  Jacek Berbeka, ktory  sam jest wybitnym himalaistą, zdobywcą m.in. czterech ośmiotysięczników - w 1995 roku Gasherbrum I i Gasherbrum II  i rok później Cho Oyu i Shisha Pangma.
( 20 Czerwca 2013)
Wyprawa zimowa PZA na Broad Peak - Szczyt zdobyty !!!!!!!!!!!
(żródło: www.polskihimalaizmzimowy.pl)

  5 marca br między godziną 17.30 do 18.00 czasu lokalnego wszyscy 4 wspinacze zespołu szturmowego:  zakopiańczyk Maciej Berbeka, Adam Bielecki, Tomasz Kowalski, Artur Małek dokonali pierwszego zimowego wejścia na szczyt Broad Peak 8047 m.    Niestety Maciej Berbeka  i Tomasz Kowalski nie dotarli do obozu czwartego Nie ma z nimi kontaktu.  
( 5 Marca 2013)
Archiwum
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024