START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Wspinaczka
Zakopiańczycy zdobyli Koronę Ziemi!
(żródło: )

   21 grudnia 2011 roku zakopiańczycy Małgorzata Pierz-Pękala z synem Danielem Mizerą stanęli na szczycie australijskiej Góry Kościuszki zdobywając pełną Koronę Ziemi składającą się z najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów. To pierwsza konfiguracja „matka-dziecko” na świecie, której udał się ten wyczyn. W środę w urzędzie miasta odbyła się konferencja prasowa z Małgorzatą Pierz Pękalą.   W galerii kilka fot udostępnionych przez Malgorzatę Pierz Pękalę z jej archiwum!!!  
( 11 Stycznia 2012)
Simone Moro w Adventure Sports
(żródło: Testa)

Simone Moro – członek teamu wspinaczkowego The North Face, jeden z najlepszych himalaistów na świecie będzie gościem sieci sklepów sportowych Adventure Sports. 2 grudnia w sklepie Adventure Sports znajdującym się w krakowskiej Galerii Kazimierz. Simone Moro będzie promował swoją książkę „Kometa nad Annapurną”. Każdy kto odwiedzi sklep w godzinach pomiędzy 18:00,  a 19:00 będzie mógł spotkać się z tym wybitnym i wszechstronnym himalaistą oraz zdobyć jego autograf.  
( 27 Listopada 2011)
VI Zako Boulder Power 2011, Zakopane
(żródło: www.wspinanie.pl)

  Na dwa dni plac przed Dworcem Tatrzańskim, znaną placówką kulturalną i rozrywkową Zakopanego stał się areną zmagań najlepszych polskich wspinaczy. W dniach 10 -11 września w ramach 7. Spotkań z Filmem Górskim rozegrano tu po raz VI zawody Zako Boulder Power. Impreza ta, poświęcona pamięci zasłużonego wspinacza i taternika Bogusia Probulskiego, jest organizowana od 2006 roku. W zeszłym roku uzyskała status Pucharu Polski.
( 12 Września 2011)
Odsłonięcie tablicy Andrzeja Zawady.
(żródło: )

  Na murze obok kaplicy na Wiktorówkach odsłonięta została tablica upamiętniająca Andrzeja Zawadę.   W galerii kilka fot z uroczystości !!!!  
( 27 Sierpnia 2011)
Spotkania z Filmem Górskim . Marco i Herve Barmasee- gośćmi w Zakopanem
(żródło: Jacek Będkowski Snow PR)

 Włoscy wspinacze Herve Barmasse i jego ojciec Marco  9 września będą goścmi Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem, który już 8 września po raz 7 rozpocznie się pod Tatrami.  
( 26 Sierpnia 2011)
Pamięci Lidera (1928-2000)
(żródło: Ewa Matuszewska)

W 40. rocznicę zdobycia dziewiczego szczytu Kuyang Chhish (7852 m) w Karakorum przez polską wyprawę, kierowaną przez Andrzeja Zawadę, 26 sierpnia o godz. 16.00, na Wiktorówkach zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Lidera. W uroczystości weźmie udział Anna Milewska, żona Andrzeja Zawady.  
( 24 Sierpnia 2011)
EUROPEAN CLIMBING ROUTE- PODSUMOWANIE ETAPU DRUGIEGO- EUROPA PÓŁNOCNA
(żródło: Monika Cieślar )

Rozpoczynając drugi etap projektu na rozgrzewkę pojechaliśmy w miejsce, w którym pogoda jest zawsze pewna- do chorwackiej Paklenicy, gdzie byliśmy też w zeszłym roku. Towarzyszył nam Marcin Wróbel. Był to pierwszy wyjazd Marcina na drogi wielowyciągowe.   W galerii kilka fot z Norwegii !!!!!
( 17 Sierpnia 2011)
IX Memoriał Bartka Olszańskiego
(żródło: fot . B Chlipała)

W  miniony weekend juz po raz dziewiąty odbyły się zawody w klasycznej wspinaczce zimowej dry tooling. Tym razem zawody zostały przeprowadzone w dawnym kamieniołomie andezytu na górze Wdzar. W zawodach wystartowła rekordowa lilośc uczestników -66.    Fotoreportaż B. Chlipały w  galerii !!!
( 21 Lutego 2011)
10 lecie współpracy TOPR z Plus-em
(żródło: )

Tuż przed zimowym sezonem w siedzibie TOPR podsumowanio 10 lat współpracy TOPR z Plus-em.  Podczas spotkania przedstawiono dotychczasowe osiągnięcia  i wsparcie jakie operator telefonii komórkowej udzielił  górskim służbom ratowniczym do tej pory.  Jak chociażby nr ratunkowy 601 100 300 .Równocześnie  przedstawione zostały zamierzenia na najbliższy rok.
( 10 Grudnia 2010)
Leszek Cichy gościem VIII Zjazdu Delegatów PTT "XXX rocznica pierwszego zimowego wejścia nas Mount Everest"
(żródło: )

 W Zakopanem specjalnym gościem VIII Zjazdu Delegatów Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego był Leszek Cichy, który 30 lat temu razem z Krzysztofem Wielickim zdobyli  jako pierwsi zimą  Mount Everest.(17 Lutego 1980)  
( 13 Listopada 2010)
Reinhold Messner w Zakopanem
(żródło: )

Członkowie i sympatycy Polskiego Klubu Alpejskiego spotkali sie w Zakopanem podczas XI Dni Lajtowych. Gościem specjalnym był pierwszy zdobywca Korony Himalajów, podróżnik, pisaż i fotograf Reinhold Messner.
( 13 Listopada 2010)
XXVI Memoriał Jozefa Psotki
(żródło: fot T. Figura)

 16 października w słowackich Tatrach Wysokich  rozegrana została 26 edycja słynnego biegu  wysokogórskiego  Memoriału Józefa Psotki. W kategorii kobiet zwyciężyła zakopianka Anna Figura a wśród mężczyzn Jacek Żebracki - ratownik GP GOPR  
( 17 Października 2010)
V Zako Boulder Power im B. Probulskiego.
(żródło: )

 Kinga Ociepka i Tomasz Oleksy zwyciężyli w V edycji Zako Boulder Power, które rozgrane zostały 2 października w Zakopanem.  W galerii fotoreportaż z finałów!!!
( 2 Października 2010)
Andrzej Bargiel zwycięża na Elbrusie! pełne wyniki!!!
(żródło: )

Jak podaje  oficjalna strona PZA  zakopiańczyk Andrzej Bargiel zwyciężył  VI zawody Elbrus Race w kategorii Extreme z czasem 3 h 23 min!  Tym samym pobił rekord Denisa  Urubko z 2006 , który wynosił 3,55,58
( 24 Września 2010)
El Capitan 2010 -wyprawa Jaśka Meli
(żródło: Agnieszka Pleti Fundacja Poza Horyzonty)

El Capitan – niezwykła formacja skalna położona w parku Yosemite w Kalifornii. To ponad 1000 metrów litej, granitowej ściany, stanowiącej cel wielu wspinaczy z całego świata. Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty postanowiła zorganizować wyprawę wspinaczkową z udziałem dwóch osób niepełnosprawnych i zmierzyć się z wielkim „El Capem”! To kolejne wyzwanie, któremu spróbuje sprostać Jasiek Mela z niepełnosprawnym towarzyszem. W skład wyprawy wchodzi  nowotarżanin Tadeusz Grzegorzewski.  
( 23 Września 2010)
Archiwum
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni

 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018