START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Wspinaczka
XI Memoriał Bartka Olszańskiego
(żródło: fot M. Nowogródzki www.wspinanie.pl)

  W ten weekend na "Ścianie Wiecznego Deszczu" w Dolinie Wielickiej rozegrano XI Memoriał Bartka Olszańskiego,   W zawodach wzięło udział 34 zawodników w tym 7 kobiet i 26 mężczyzn.    4 drogi wspinaczkowe o stopniach trudności VI+, VI+/VII-, VII+/ VIII-, VIII- przygotowali  Tony Suchy i Jan Korenko  z HZS.  O zwycięstwie decydowała liczba punktów zdobyta na wszystkich drogach + suma czasów ze wszystkich dróg.  
( 18 Lutego 2013)
Potrzebna pomoc dla Wojtka „Rekina” Wenty
(żródło: A. Szymaszek)

      Wojciech Wenta(KW Szczecin) w środowisku wspinaczkowym znany jako Rekin, rocznik 1971, wspina się od 25 lat. W czasie kariery przeszedł w górach ok. 200 dróg wspinaczkowych, głównie w Tatrach i Dolomitach. Jest współautorem - wraz z Maciejem Tertelisem - trzynastu nowych dróg i wariantów w Polskich Tatrach Wysokich (latem i zimą), w tym dróg, które należą dziś do kanonu klasyków w rejonie Morskiego Oka, m.in. „Zemsta Wacława” na Mnichu oraz „Pachniesz Brzoskwinią” na Kopie Spadowej.   
( 1 Lutego 2013)
adidas Zako Boulder Power 2012
(żródło: wyniki www.wspinanie.pl)

9 września rozegrano finały adidas Zako Boulder Power. Impreza była kolejną edycją Pucharu Polski w boulderingu, a jednocześnie stałą imprezą towarzyszącą Spotkaniom z Filmem Górskim w Zakopanem.
( 11 Września 2012)
Adidas Zako Boulder Power
(żródło: )

 W ramach 8 Spotkańz Filmem Górskim w Zakopanem rozgrywane są zawody boulderowe będące równocześnie edycją Pucharu Polski w tej dyscyplinie sportu. Finały odbęda się w niedzielę 9 września przy Dworcu Tatrzańskim w Zakopanem  Nie jest to jedyny akcent sportowy podczas Spotkań. Swój outdorowy  team zaprezentował Adidas a jedną z atrakcji był slack line.  W galerii fotoreportaż zawodów oraz pokazów highline  nad Krupówkami.!!!!!  
( 8 Września 2012)
8 Spotkanie z Filmem Górskim Spotkanie z mistrzynią wspinaczki lodowej
(żródło: www.spotkania.zakopane.pl)

Dzisiaj 8 września o godz. 16:30 w zakopiańskim Kinie Sokół odbędzie się  spotkanie z Ines Papert - jedną z najwszechstronniej wspinających się kobiet na świecie, wybitną specjalistką od wspinaczki lodowej i mikstowej,  wielokrotną mistrzynią świata we wspinaczce lodowej.  
( 8 Września 2012)
Odsłonięcie tablicy Wandy Rutkiewicz na Cintorinie pod Osterwa.
(żródło: )

 Pamiątkowa tablica  poświęcona Wandy Rutkiewicz została uroczyście odsłonięta na Cmentarzu Symbolicznym Ofiar gór pod Osterwą  przy Popradzkim Stawie.  Tablica została umieszczona na Skale Himalajskiej obok tablic Jerzego Kukuczki i Piotra Morawskiego.  Odsłoniecia tablicy dokonał himalaista Andrzej Sobolewski
( 6 Maja 2012)
WANDA RUTKIEWICZ symbolicznie powraca w Tatry
(żródło: www.zakopane.eu)

W sobotę, 5 maja o godz. 12.00 na Symbolicznym Cmentarzu pod Osterwą w Tatrach Słowackich zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona Wandzie Rutkiewicz.  
( 2 Maja 2012)
W Nowym Targu powstała ścianka wspinaczkowa
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ fot Organizator)

Nowy Targ wzbogacił się o nową atrakcję rekreacyjną dla Mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto. Młodzi ludzie, których pasją jest wspinaczka skałkowa otworzyli w Nowym Targu centrum wspinaczkowe. W zamkniętej hali przy ul. Konfederacji Tatrzańskiej znajdują się ścianki o wysokości nawet do 10 metrów o różnym stopniu trudności. Wielkość obiektu pozwala na korzystanie ze ściany wielu osobom w tym samym czasie.
( 20 Kwietnia 2012)
X jubileuszowy Memoriał Bartka Olszańskiego w klasycznej wspinaczce zimowej " Dry Tooling"
(żródło: Fot . R. Szadkowski www.tatrygory.pl)

 W przepięknej scenerii Doliny Kieżmarskiej w słowackich Tatrach Wysokich rozegrany został jubileuszowy X Memoriał Bartka Olszańskiego w klasycznej wspinaczce zimowej.    W zawodach wystartowało ponad 50 wspinaczy z Polski, Słowacji a nawet z Austarlii.   Uczestnicy rywalizowali na czterech bardzo trudnych drogach wytyczonych przez Jaśka Muskata u podnóża Jastrzębiej Turni. Zwycięzcami zostali Ilona Gawęda z KW Kraków oraz Dawid Sysak z KW Wrocław.  W galerii fotoreportaż R. Szadkowskiego z zawodów!!!!
( 27 Lutego 2012)
X Memoriał Bartka Olszańskiego w Klasycznej Wspinaczce Zimowej "Dry Tooling"
(żródło: )

25-26 lutego w Dolinie Kieżmarskiej w słowackich Tatrach Wysokich przeprowadzony zostanie X Memoriał Bartka Olszańskiego w klasycznej wspinaczce zimowej " Dry Tooling" Zawody rozgrywane są dla upamiętnienia  Bartka Olszańskiego, Ratownika TOPR  ktory razem z Markiem Łabunowiczem Mają zginął 30 grudbnia 2011 pod lawiną w czasie akcji ratunkowej pod Szpiglasową Przełęczą.    
( 23 Lutego 2012)
Zakopiańczycy zdobyli Koronę Ziemi!
(żródło: )

   21 grudnia 2011 roku zakopiańczycy Małgorzata Pierz-Pękala z synem Danielem Mizerą stanęli na szczycie australijskiej Góry Kościuszki zdobywając pełną Koronę Ziemi składającą się z najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów. To pierwsza konfiguracja „matka-dziecko” na świecie, której udał się ten wyczyn. W środę w urzędzie miasta odbyła się konferencja prasowa z Małgorzatą Pierz Pękalą.   W galerii kilka fot udostępnionych przez Malgorzatę Pierz Pękalę z jej archiwum!!!  
( 11 Stycznia 2012)
Simone Moro w Adventure Sports
(żródło: Testa)

Simone Moro – członek teamu wspinaczkowego The North Face, jeden z najlepszych himalaistów na świecie będzie gościem sieci sklepów sportowych Adventure Sports. 2 grudnia w sklepie Adventure Sports znajdującym się w krakowskiej Galerii Kazimierz. Simone Moro będzie promował swoją książkę „Kometa nad Annapurną”. Każdy kto odwiedzi sklep w godzinach pomiędzy 18:00,  a 19:00 będzie mógł spotkać się z tym wybitnym i wszechstronnym himalaistą oraz zdobyć jego autograf.  
( 27 Listopada 2011)
VI Zako Boulder Power 2011, Zakopane
(żródło: www.wspinanie.pl)

  Na dwa dni plac przed Dworcem Tatrzańskim, znaną placówką kulturalną i rozrywkową Zakopanego stał się areną zmagań najlepszych polskich wspinaczy. W dniach 10 -11 września w ramach 7. Spotkań z Filmem Górskim rozegrano tu po raz VI zawody Zako Boulder Power. Impreza ta, poświęcona pamięci zasłużonego wspinacza i taternika Bogusia Probulskiego, jest organizowana od 2006 roku. W zeszłym roku uzyskała status Pucharu Polski.
( 12 Września 2011)
Odsłonięcie tablicy Andrzeja Zawady.
(żródło: )

  Na murze obok kaplicy na Wiktorówkach odsłonięta została tablica upamiętniająca Andrzeja Zawadę.   W galerii kilka fot z uroczystości !!!!  
( 27 Sierpnia 2011)
Spotkania z Filmem Górskim . Marco i Herve Barmasee- gośćmi w Zakopanem
(żródło: Jacek Będkowski Snow PR)

 Włoscy wspinacze Herve Barmasse i jego ojciec Marco  9 września będą goścmi Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem, który już 8 września po raz 7 rozpocznie się pod Tatrami.  
( 26 Sierpnia 2011)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024