START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Wspinaczka
Zakopiańczycy wystartują w zawodach biegowych The Elbrus Race.
(żródło: www.polskihimalaizmzimowy.pl)

W połowie września młodzi adepci himalaizmu i sportów wysokogórskich wezmą udział w zawodach biegowych The Elbrus Race. W skład reprezentacji Polskiego Związku Alpinizmu wchodzi między innymi trójka zakopiańczyków : Justyna Żyszkowska i Andrzej Bargiel  oboje TKN Tatra Team oraz Kacper Tekieli KW Zakopane
( 1 Września 2010)
100 lecie śmierci Klemensa Bachledy.
(żródło: )

6 sierpnia minęło 100 lat od śmierci   " Króla przewodników tatrzańskich" Klimka Bachledy, który zginął w trakcie wyprawy ratunkowej po Stanisława Szulakiewicza na Małym Jaworowym Szczycie.   Z tej okazji Stowarzyszenie Przewodników tatrzańskich im Klemensa Bachledy poświęciło sztandar  Poniżej wspomnienie o Klimku Bachledzie autorstwa Wojciecha Szatkowskiego. W galerii fot ze zbiorów W. Szatkowskiego.!!!
( 7 Sierpnia 2010)
100 lecie zdobycia Zamarłej Turni
(żródło: )

 23 lipca minęła 100 rocznica zdobycia południowej ściany Zamarłej Turni.   Na Nowym Cmentarzu w Zakopanem złożono wązanki kwiatów na grobie jednego z pierwszych zdobywców Stanisława Zdyba. a Apoloniusz Rajwa przypomniał historię zdobycia Zamarłej Turni.
( 23 Lipca 2010)
100. rocznica zdobycia południowej ściany Zamarłej Turni
(żródło: W. Szatkowski fot archiwum Muzeum tatrzańskiego i prywaten)

W piątek 23 lipca mija 100. rocznica zdobycia południowej ściany Zamarłej Turni. Przy grobie jednego ze zdobywców tej ściany, Stanisława Zdyba, na Nowym Cmentarzu, odbędą się uroczystości związane z tą ważną dla historii taternictwa rocznicą. Inicjatorem spotkania, które rozpocznie się w piątek o godzinie 12.00, jest przewodnik tatrzański Apoloniusz Rajwa.  
( 22 Lipca 2010)
VIII Memoriał Bartka Olszańskiego w klasycznej wspinaczce zimowej.
(żródło: Organizator)

W dniach 20-21.02.2010 r. w Tatranskiej Kotlinie po słowackiej stronie Tatr odbył się VIII Memoriał Bartka Olszańskiego w klasycznej wspinaczce zimowej. W zawodach wzięło udział osiem zawodniczek (to największa liczba uczestniczek w historii Memoriału Bartka) i trzydziestu zawodników.  Fotoreportaż z zawodów wkrótce!!!!
( 23 Lutego 2010)
VIII Memoriał Bartka Olszańskiego w dry-toolingu
(żródło: organizator)

W dniach 20-21 II 2010 w Tatrzańskich Kotlinach odbędzie się VIII Memoriał Bartka Olszańskiego w klasycznej wspinaczce zimowej- "dry-tooling". Impreza poświęcona jest pamięci ratownika TOPR, który 30 grudnia 2001 roku zginął w lawinie podczas akcji ratunkowej pod Szpiglasową Przełęczą w Tatrach.
( 16 Lutego 2010)
25 Sherpa rallye.
(żródło: Wyniki fot www.vetroplachmagazin.sk)

 25 października na trasie Popradzki Staw - Chata pod Rysami rozegrane zostały po raz 25  zawody wysokogórskich "nosicow".  Zawody wygrał piąty  raz z rzędu Martin Malicky z Teryego Chaty, a w kategorii  kobiet Lenka Hiklova z Kamienki.  
( 28 Października 2009)
IV Zako Boulder Power za nami.
(żródło: )

12 września w ramach V Spotkań z filmem górskim w Zakopanem rozegrane zostały zawody wspinaczkowe im Bogusia Probulskiego. W tym roku zawody zaliczane były do rankingu Pucharu Polski.  Rywalizację na sciance wspinaczkowej w starej straznicy przy Placu Niepodległości w Zakopanem  zwyciężyli Edyta Ropek i Piotr Bunsch, który obronił zeszłoroczne zwycięstwo. W galerii kilka fot z eliminacji!!!!
( 14 Września 2009)
IV zawody wspinaczkowe im. Bogusia Probulskiego Zako Boulder Power,
(żródło: www.spotkania.zakopane.pl)

IV Zawody wspinaczkowe Zako Boulder Power  noszące imię Bogusia Probulskiego- zakopiańskiego wspinacza, który zginął podczas samotnej wspinaczki na Giewoncie  odbędą się już 12 września (sobota) w Zakopanem. Zawody organizowane są w ramach 5. Spotkań z Filmem Górskim odbędą się na sztucznej ścianie w Starej Strażnicy przy ul. Orkana, koło kina Sokół. Tegoroczna edycja zawodów zyskała prestiżową rangę zawodów wchodzących w skład Pucharu Polski 2009 w boulderingu.
( 9 Września 2009)
5 spotkania z Filmem Górskim
(żródło: )

    W tym roku Spotkania z Filmem Górskim obchodzą piąte urodziny. Od 10 do 13 września 2009 będą się odbywać  pokazy filmów z całego świata, wernisaż fotografii góskiej, wernisaż Marcina Rząsy i Krzysztofa Kokoryna, wystawa zdjęć Piotra Fudakowskiego (producenta oskarowego filmu "Tsotsi"). Już w czwartek 10 września spotkanie z Piotrem Pustelnikiem, a w piątek Wojtek Szatkowski opowie o "Czasie Odkrywców".  Odbędzie się także rozstrzygnięcie konkursu fotografii " Przestrzeń życia" , która już po raz trzeci jest organizowany przy okazji spotkań i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnościa.
( 9 Września 2009)
DZIEŃ OTWARTY TOPR 2009
(żródło: )

14 sierpnia Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe szeroko otworzyło drzwi dla odwiedzajacych. W ramach otwartych dni   w centrali wyświetlano filmy o pogotowiu a także zaprezentowanosprzet ratunkowy.  Z kolei na Równi Krupowej  największa popularnością cieszyły się  ścianki wspinaczkowe, pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz pozorowana akcja z użyciem śmigłowca Sokół. Otwarty dzień zorganizowano w ramach 100 lecia powstania TOPR.  W galerii fotoreportaż  z pokazów na Równi Krupowej.!!!!
( 14 Sierpnia 2009)
15 ROCZNICA TRAGICZNEGO WYPADKU ŚMIGŁOWCA TOPR
(żródło: Jan Krzysztof www.topr.pl)

W dniu 11 sierpnia 1994 roku o godz. 13.17 miało miejsce najtragiczniejsze zdarzenie w historii polskiego ratownictwa górskiego. W czasie pełnienia czynności ratowniczych w katastrofie śmigłowca Sokół w Dolinie Olczyskiej śmierć ponieśli ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego: Janusz Kubica i Stanisław Mateja oraz ratownicy - piloci: Bogusław Arendarczyk i Janusz Rybicki. 11 SIERNIA 2009 ROKU O GODZ.18.00 W KAPLICY SIÓSTR URSZULANEK NA BORACH W ZAKOPANEM ZOSTANIE ODPRAWIONA MSZA W INTENCJI ZMARŁYCH RATOWNIKÓW I PILOTÓW. DRUGA MSZA  ZOSTANIE ODPRAWIONA O GODZ. 19.00 W SANKTUARIUM NA KRZEPTÓWKACH.
( 10 Sierpnia 2009)
99 rocznica śmierci KLIMKA BACHLEDY
(żródło: J. Krzysztof www.topr.pl)

 6 sierpnia przypada 99 rocznica śmierci Klimka Bachledy, który zginął podczas akcji ratunkowej na małym Jaworowym Szczycie. W środę 5 sierpnia o godzinie 17:00 w Starym Kościółku przy ul. Kościeliskiej w Zakopanem została odprawiona Msza Św. za duszę śp. Klimka Bachledy. Po mszy delegacje przewodników i ratowników  na Nowym Cmentarzu złożyły kwiaty na grobie Klimka Bachledy.
( 5 Sierpnia 2009)
Keep Mountains: w Murowanicy - tym razem opowieść o Mnichu.
(żródło: Tekst Łukasz Razowski)

MNICH- dumna wspinaczka opowieść Grześka Jaskulskiego będzie tematem  kolejnego cyklicznego spotkania w kinokawiarni hotelu Murowanicaw Zakopanem, które odbędzie się 23 czerwca o godz 20.00
( 22 Czerwca 2009)
Keep Mountains w Murowanicy -Spotkanie z Michałem Ślusarczykiem i Przemkiem Wójcikiem.
(żródło: Łukasz Razowski)

  W ubiegłym tygodniu w ramach spotkań Keep Mountains w zakopiańskiej "Murowanicy " o swoich wyprawach w Himalaje opowiadali fascynaci gór Michał Ślusarczyk i Przemek Wójcik z KW Zakopane.
( 17 Czerwca 2009)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni

 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018