START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Żeglarstwo
W Regatach Bosmana Stacha – połamane dwa stery.
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

  Pęcherze na dłoniach, zakwasy w rękach, dwa połamane stery, wiatr we włosach i uśmiech na twarzy – taki jest bilans XII Regat Bosmana Stacha. Ale nikt się nie refował – regaty, panie, regaty... Od tygodnia było wiadomo - wiatr, i to silny, będzie. Wszystkie prognozy wskazywały jednoznacznie, że będzie dmuchać. I powiało.
( 9 Lipca 2019)
Regaty Puchar Burmistrza Nowego Targu.
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

 Na starcie żeglarskich regat Puchar Burmistrza Nowego Targu stanęło 37 zawodników z klubów YKP Kraków, Lider Kraków, Klub Sportowy Wiaterni Nowy Targ. Zawody odbyły się w klasach regatowych Optimist i Laser 4,7. Dobre warunki (wiatr 4-5m/s) pozwoliły na rozegranie 4 wyścigów. 
( 27 Listopada 2018)
IV Regaty o Puchar Burmistrza – z 18 jachtami i sekstantem od komandora
(żródło: A.Szopińska www.podhaleregion.pl)

 Przy pięknej słonecznej pogodzie i lekkim wietrze odbyły się na Jeziorze Czorsztyńskim IV Regaty o Puchar Burmistrza Nowego Targu. Organizatorem zawodów był Yacht Klub Polski Nowy Targ z siedzibą w Mizernej.
( 23 Sierpnia 2018)
Regaty o Puchar Burmistrza - sympatycznie, ale z flautą...
(żródło: www.podhaleregion.pl)

  Ponad 20 jachtowych załóg z różnych klubów zgromadziły w minioną sobotę na Jeziorze Czorsztyńskim Otwarte Regaty o Puchar Burmistrza Nowego Targu. Wielce sympatyczne, żeglarskie zmagania odbyły się przy słonecznej, ale, niestety, bezwietrznej pogodzie. Dlatego pokonanie wymaganego trójkąta zajęło startującym aż pięć godzin.
( 31 Sierpnia 2017)
W Regatach o „ZielonąWstęgę” – triumfował Wojciech Parużnik
(żródło: A. Szopińska www.podhaleregion.pl)

 15 sierpnia, zgodnie z tradycją, odbyły się najważniejsze zawody w sezonie żeglarskim regionu podhalańskiego - XIX Otwarte Regaty o Puchar "Zielonej Wstęgi Jeziora Czorsztyńskiego". Organizatorzy to, jak zwykle: ZEW Niedzica S.A., Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie w Nowym Targu oraz Yacht Klub Polski Zakopane.
( 18 Sierpnia 2017)
Sukces zawodniczki KS Wiaterni.
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

 W miniony weekend, na wodach Jeziora Tarnobrzeskiego odbyły się żeglarskie regaty Pucharu Polski w klasie Optimist (do lat 15) - VI Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia. Dwudniowe zawody zgromadziły ponad 40 zawodników, rozegrano 4 wyścigi w bardzo dobrych warunkach wiatrowych 5 - 6 m/s. Puchar za trzecie miejsce zdobyła zawodniczka Klubu Sportowego Wiaterni Nowy Targ Martyna Bystrowska.   W galerii fotoreportaż 
( 15 Sierpnia 2017)
II Otwarte Regaty Yacht Clubu Vito
(żródło: E. Szcząchor PTŻ)

 W sobotę 22 lipca 2017 na Jeziorze Czorsztyńskim rozegrały się II Otwarte Regaty Yacht Clubu Vito. Pogoda była piękna, niestety żeglarzom nie dopisał wiatr. Z tego powodu odbył się tylko jeden bieg.   
( 26 Lipca 2017)
Silny wiatr na „Pucharze Burmistrza Nowego Targu”.
(żródło: KS Wiaterni)

 Wiatr o sile 8 m/s, a w porywach do 12 m/s (6 w skali Beauforta) przywitał młodych żeglarzy klasy regatowej Optimist na zawodach o Puchar Burmistrza Nowego Targu. W tych trudnych warunkach swoje umiejętności i odwagę pokazali zawodnicy w wieku od 7 do 14 lat z klubów sportowych YKP Kraków, Lider Kraków oraz KS Wiaterni Nowy Targ.   W galerii fotoreportaż 
( 28 Listopada 2016)
I Otwarte Regaty YC Vito
(żródło: E. Szcząchor PTŻ)

 W dniu 28 lipca 2016 na akwenie Jeziora Czorsztyńskiego  w porcie jachtowym Yacht Club Vito  w Czorsztynie rozegrane zostały I Otwarte Regaty YC Vito. Organizatorem regat była Tawerna Vito.  Ze względu na bardzo słaby wiatr odbył się tylko jeden bieg. Jachty rywalizowały w ramach swoich klas.   
( 30 Sierpnia 2016)
Regaty o Puchar Klubu Sportowego Wiaterni
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

 W miniony weekend odbyły się jedne z ostatnich regat żeglarskich w klasie Optimist w tym sezonie. Przy wsparciu Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg oraz BZ WBK o/Nowy Targ Klub Sportowy Wiaterni przeprowadził zawody, w których wystartowało ponad 30 zawodników (do lat 15) z 7 klubów z Dąbrowy Górniczej, Gdyni, Krakowa, Lublina, Nowego Targu, Rzeszowa, Tarnobrzega.
( 27 Października 2015)
Puchar Burmistrza Nowego Targu dla Konrada.
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

 W miniony weekend rozegrano Regaty o Puchar Burmistrza Nowego Targu w żeglarskiej klasie regatowej Optimist (zawodnicy do lat 15).
( 24 Października 2015)
Puchar Burmistrza Nowego Targu
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

W ubiegłym tygodniu odbyły się żeglarskie regaty sportowe w klasie Optimist „Puchar Burmistrza Nowego Targu”. Doskonała pogoda i stabilny wiatr pozwoliły na rozegranie wszystkich planowanych wyścigów. W rywalizacji drużynowej Kraków vs Nowy Targ górą byli zawodnicy z Nowego Targu, których do zwycięstwa 3-1 poprowadził kapitan drużyny Konrad Kurzak.
( 5 Listopada 2014)
Wiaterni z medalem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 2014!
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

Nowotarżanin Konrad Kurzak zdobył srebrny medal w rozegranych w Krakowie Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w żeglarskiej klasie regatowej Optimist. W regatach  wystartowało blisko 70 zawodników. Klub Sportowy Wiaterni reprezentowali Izabela Legutko, Michał Kowalski, Konrad Kurzak, Kacper Urzędowski. Wszyscy zawodnicy punktowali zajmując odpowiednio 11, 6, 2, 12 miejsce, co pozwoliło w łącznej klasyfikacji klubowej zająć Wiaternym 2 miejsce. To duży sukces młodych zawodników z Podhala. Gratulacje!    
( 30 Września 2014)
Regaty o Puchar Burmistrza
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

14 września 2014 odbyły się na Jeziorze Czorsztyńskim Regaty o puchar Burmistrza Nowego Targu Marka Fryźlewicza. Pogoda dopisała, był sprzyjający wiatr. Odbył się jeden długi bieg od przystani Yacht Klubu Polska Nowy Targ w Mizernej do bojki nawrotnej pod skałkami, następnie w kierunku Wyspy Ptasiej na wysokości Frydmana i powrotem do linii startu. Frekwencja również dopisała w sumie było 13 załóg w 5-ciu klasach (jeśli chodzi o rodzaj łódek).
( 15 Września 2014)
Regaty Komandora PTŻ
(żródło: E. Szcząchor PTŻ)

 W tym roku w Regatach O Puchar Komandora Podhalańskiego Towarzystwa Żeglarskiego wystartowało 19 jachtów w tym 57 osób między innymi z YKP Nowy Targ, YKP Zakopane, Rolski Sailing Team, żeglarze z PTŻ oraz niezrzeszeni żeglarze.
( 25 Sierpnia 2014)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022