START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Żeglarstwo
Silny wiatr na „Pucharze Burmistrza Nowego Targu”.
(żródło: KS Wiaterni)

 Wiatr o sile 8 m/s, a w porywach do 12 m/s (6 w skali Beauforta) przywitał młodych żeglarzy klasy regatowej Optimist na zawodach o Puchar Burmistrza Nowego Targu. W tych trudnych warunkach swoje umiejętności i odwagę pokazali zawodnicy w wieku od 7 do 14 lat z klubów sportowych YKP Kraków, Lider Kraków oraz KS Wiaterni Nowy Targ.   W galerii fotoreportaż 
( 28 Listopada 2016)
I Otwarte Regaty YC Vito
(żródło: E. Szcząchor PTŻ)

 W dniu 28 lipca 2016 na akwenie Jeziora Czorsztyńskiego  w porcie jachtowym Yacht Club Vito  w Czorsztynie rozegrane zostały I Otwarte Regaty YC Vito. Organizatorem regat była Tawerna Vito.  Ze względu na bardzo słaby wiatr odbył się tylko jeden bieg. Jachty rywalizowały w ramach swoich klas.   
( 30 Sierpnia 2016)
Regaty o Puchar Klubu Sportowego Wiaterni
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

 W miniony weekend odbyły się jedne z ostatnich regat żeglarskich w klasie Optimist w tym sezonie. Przy wsparciu Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg oraz BZ WBK o/Nowy Targ Klub Sportowy Wiaterni przeprowadził zawody, w których wystartowało ponad 30 zawodników (do lat 15) z 7 klubów z Dąbrowy Górniczej, Gdyni, Krakowa, Lublina, Nowego Targu, Rzeszowa, Tarnobrzega.
( 27 Października 2015)
Puchar Burmistrza Nowego Targu dla Konrada.
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

 W miniony weekend rozegrano Regaty o Puchar Burmistrza Nowego Targu w żeglarskiej klasie regatowej Optimist (zawodnicy do lat 15).
( 24 Października 2015)
Puchar Burmistrza Nowego Targu
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

W ubiegłym tygodniu odbyły się żeglarskie regaty sportowe w klasie Optimist „Puchar Burmistrza Nowego Targu”. Doskonała pogoda i stabilny wiatr pozwoliły na rozegranie wszystkich planowanych wyścigów. W rywalizacji drużynowej Kraków vs Nowy Targ górą byli zawodnicy z Nowego Targu, których do zwycięstwa 3-1 poprowadził kapitan drużyny Konrad Kurzak.
( 5 Listopada 2014)
Wiaterni z medalem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 2014!
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

Nowotarżanin Konrad Kurzak zdobył srebrny medal w rozegranych w Krakowie Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w żeglarskiej klasie regatowej Optimist. W regatach  wystartowało blisko 70 zawodników. Klub Sportowy Wiaterni reprezentowali Izabela Legutko, Michał Kowalski, Konrad Kurzak, Kacper Urzędowski. Wszyscy zawodnicy punktowali zajmując odpowiednio 11, 6, 2, 12 miejsce, co pozwoliło w łącznej klasyfikacji klubowej zająć Wiaternym 2 miejsce. To duży sukces młodych zawodników z Podhala. Gratulacje!    
( 30 Września 2014)
Regaty o Puchar Burmistrza
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

14 września 2014 odbyły się na Jeziorze Czorsztyńskim Regaty o puchar Burmistrza Nowego Targu Marka Fryźlewicza. Pogoda dopisała, był sprzyjający wiatr. Odbył się jeden długi bieg od przystani Yacht Klubu Polska Nowy Targ w Mizernej do bojki nawrotnej pod skałkami, następnie w kierunku Wyspy Ptasiej na wysokości Frydmana i powrotem do linii startu. Frekwencja również dopisała w sumie było 13 załóg w 5-ciu klasach (jeśli chodzi o rodzaj łódek).
( 15 Września 2014)
Regaty Komandora PTŻ
(żródło: E. Szcząchor PTŻ)

 W tym roku w Regatach O Puchar Komandora Podhalańskiego Towarzystwa Żeglarskiego wystartowało 19 jachtów w tym 57 osób między innymi z YKP Nowy Targ, YKP Zakopane, Rolski Sailing Team, żeglarze z PTŻ oraz niezrzeszeni żeglarze.
( 25 Sierpnia 2014)
Regaty o Puchar Zielonej Wstęgi Jeziora Czorsztyńskiego
(żródło: E. Szcząchor PTŻ)

Nie pierwszy już raz, okazało się, że Regaty o Puchar Zielonej Wstęgi Jeziora Czorsztyńskiego cieszą się ogromnym zainteresowaniem na tym jeziorze. Są to największe regaty organizowane przez Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie od szesnastu lat.  
( 18 Sierpnia 2014)
Takich regat jeszcze nie było w PTŻ , czyli polowanie na nagrody
(żródło: E. Szcząchor PTŻ)

Po raz pierwszy w historii klubu zostały zorganizowane dwudniowe regaty dla jachtów turystycznych. Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie udostępniło możliwość elektronicznego zgłaszania się do zawodów “Regaty Team Knap” . Z tej opcji skorzystało aż 12-ście jachtów na 20-ścia zgłoszonych do zawodów. 
( 29 Lipca 2014)
VII Regaty o puchar Bosmana Stacha
(żródło: E. Szcząchor PTŻ)

Zapowiadane VII regarty o puchar „Bosmana Stacha” mające się odbyć w dniu 12 lipca 2014 w sobotę, ze względu na pogodę zostały przełożone na 13 lipca 2014. To była doskonała decyzja, ponieważ niedziela okazała się wymarzonym dniem dla żeglarzy. Wiał wiatr około dwójki i trójki w skali Beauforta, słoneczko przygrzewało cały dzień. Odbyły się trzy biegi. Stan wody w jeziorze był tak wysoki, że stała konstrukacja pomostu była pod wodą, ale uczestnicy regat dzielnie maszerowali na swoje jachty.
( 15 Lipca 2014)
ZEWiada 2014 - regaty w doskonałych warunkach
(żródło: Sz Knurowski KS Wiaterni)

W miniony weekend na wodach Jeziora Czorsztyńskiego odbyła się II edycja ogólnopolskich regat żeglarskich "ZEWiada 2014" (I eliminacja Kadry Wojewódzkiej Młodzików na rok 2015). Organizatorem był Klub Sportowy Wiaterni, Partnerem ZEW Niedzica S.A.
( 11 Lipca 2014)
Regaty PTŻ Noc Świętojańska
(żródło: E. Szcząchor PTŻ)

W dniu 28.06.2014 Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie zorganizowało IV regaty „Nocy Świętojańskiej” na wodach Jeziora Czorsztyńskiego. W regatach wystartowało 15 jachtów, w tym 40 osób. Wiatr wiał w granicach „dwójki” w skali Beauforta, słoneczko przygrzewało cały dzień. Odbyły się dwa biegi.
( 1 Lipca 2014)
Żeglarskie Mistrzostwa Świata.
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

 W zakończonych w ostatnią niedzielę żeglarskich Mistrzostwach Świata w klasie Byte CII, rozegranych na Jeziorze Garda we Włoszech wystartował Szymon Urzędowski z Nowego Targu.
( 30 Kwietnia 2014)
Mistrzostwa Świata w klasie BYTE CII.
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

Zawodnik KS Wiaterni Nowy Targ Szymon Urzędowski wystartuje w żeglarskich Mistrzostwach Świata. Regaty odbędą się we Włoszech na akwenie przepięknego i silnowiatrowego Jeziora Garda. Zawodnicy będą ścigać się na jednoosobowych jachtach klasy Byte CII, które są w programie Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich (Igrzyska przypadają w tym roku i odbędą się w Nanjing w Chinach)
( 17 Kwietnia 2014)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
  
  

 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2021