START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Żeglarstwo
Regaty o Puchar Zielonej Wstęgi Jeziora Czorsztyńskiego
(żródło: E. Szcząchor PTŻ)

Nie pierwszy już raz, okazało się, że Regaty o Puchar Zielonej Wstęgi Jeziora Czorsztyńskiego cieszą się ogromnym zainteresowaniem na tym jeziorze. Są to największe regaty organizowane przez Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie od szesnastu lat.  
( 18 Sierpnia 2014)
Takich regat jeszcze nie było w PTŻ , czyli polowanie na nagrody
(żródło: E. Szcząchor PTŻ)

Po raz pierwszy w historii klubu zostały zorganizowane dwudniowe regaty dla jachtów turystycznych. Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie udostępniło możliwość elektronicznego zgłaszania się do zawodów “Regaty Team Knap” . Z tej opcji skorzystało aż 12-ście jachtów na 20-ścia zgłoszonych do zawodów. 
( 29 Lipca 2014)
VII Regaty o puchar Bosmana Stacha
(żródło: E. Szcząchor PTŻ)

Zapowiadane VII regarty o puchar „Bosmana Stacha” mające się odbyć w dniu 12 lipca 2014 w sobotę, ze względu na pogodę zostały przełożone na 13 lipca 2014. To była doskonała decyzja, ponieważ niedziela okazała się wymarzonym dniem dla żeglarzy. Wiał wiatr około dwójki i trójki w skali Beauforta, słoneczko przygrzewało cały dzień. Odbyły się trzy biegi. Stan wody w jeziorze był tak wysoki, że stała konstrukacja pomostu była pod wodą, ale uczestnicy regat dzielnie maszerowali na swoje jachty.
( 15 Lipca 2014)
ZEWiada 2014 - regaty w doskonałych warunkach
(żródło: Sz Knurowski KS Wiaterni)

W miniony weekend na wodach Jeziora Czorsztyńskiego odbyła się II edycja ogólnopolskich regat żeglarskich "ZEWiada 2014" (I eliminacja Kadry Wojewódzkiej Młodzików na rok 2015). Organizatorem był Klub Sportowy Wiaterni, Partnerem ZEW Niedzica S.A.
( 11 Lipca 2014)
Regaty PTŻ Noc Świętojańska
(żródło: E. Szcząchor PTŻ)

W dniu 28.06.2014 Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie zorganizowało IV regaty „Nocy Świętojańskiej” na wodach Jeziora Czorsztyńskiego. W regatach wystartowało 15 jachtów, w tym 40 osób. Wiatr wiał w granicach „dwójki” w skali Beauforta, słoneczko przygrzewało cały dzień. Odbyły się dwa biegi.
( 1 Lipca 2014)
Żeglarskie Mistrzostwa Świata.
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

 W zakończonych w ostatnią niedzielę żeglarskich Mistrzostwach Świata w klasie Byte CII, rozegranych na Jeziorze Garda we Włoszech wystartował Szymon Urzędowski z Nowego Targu.
( 30 Kwietnia 2014)
Mistrzostwa Świata w klasie BYTE CII.
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

Zawodnik KS Wiaterni Nowy Targ Szymon Urzędowski wystartuje w żeglarskich Mistrzostwach Świata. Regaty odbędą się we Włoszech na akwenie przepięknego i silnowiatrowego Jeziora Garda. Zawodnicy będą ścigać się na jednoosobowych jachtach klasy Byte CII, które są w programie Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich (Igrzyska przypadają w tym roku i odbędą się w Nanjing w Chinach)
( 17 Kwietnia 2014)
Regaty „Puchar Burmistrza Nowego Targu” – udane zawody w doskonałych warunkach.
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

W sobotę odbyły się zawody w żeglarskiej klasie regatowej Optimist „Puchar Burmistrza Nowego Targu”. Na starcie stanęło 20 jachtów z Klubu Sportowego Wiaterni Nowy Targ, Klubu Żeglarskiego Horn Kraków i Klubu Sportowego Omega Kraków. 
( 7 Października 2013)
ZEWiada na 5!
(żródło: P.Urzędowski KS Wiaterni)

 Dobre warunki sprzyjały rozegranym w weekend Ogólnopolskim Regatom Optimist ZEWiada 2013. Organizatorem zawodów był KS Wiaterni, Partnerem ZEW Niedzica S.A., a Przyjacielem Tauron Dystrybucja. Na Jeziorze Czorsztyńskim rozegrano 5 wyścigów przy sile wiatru 3 do 6 m/s.
( 5 Lipca 2013)
Zawodnik KS Wiaterni zwycięzcą wyścigu najlepszych!
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

W miniony weekend w Pucku odbyły się regaty "Puchar Zatoki Puck", które są II eliminacją Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy i gromadzą najlepszych zawodników z całej Polski.
( 23 Maja 2013)
Sukces zawodnika KS Wiaterni!
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

Szymon Urzędowski zdobył puchar za drugie miejsce (Gr.A chłopcy) w silnie obsadzonych regatach Śląski Puchar Optimista. W zawodach tych wystartowało blisko 120 zawodników z 18 klubów z całej Polski m.in. Poznania, Gdyni, Warszawy, Pucka, Złocieńca itd.  KS Wiaterni reprezentowało 7 zawodników.
( 17 Maja 2013)
Zawodnicy KS Wiaterni w Roverbelli.
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

 Zawodnicy KS Wiaterni wraz z opiekunem i trenerem złożyli wizytę we włoskiej Roverbelli, mieście partnerskim dla Nowego Targu. Spotkanie z władzami miasta było okazją do przekazania pozdrowień od Nowotarżan i upominków od Burmistrza Nowego Targu. Dla Polaków i Europejczyków Jezioro Garda leżące w pobliżu Roverbelli jest doskonałym miejscem do uprawiania żeglarstwa sportowego. Zawodnicy KS Wiaterni rozpoczynają sezon właśnie od treningów na Gardzie.  Sprzyja to utrzymywaniu i rozwijaniu wzajemnych kontaktów. Polacy zaprosili Włochów do Polski, a szczególnie na Podhale i do Nowego Targu. 
( 7 Maja 2013)
Puchar Burmistrza Miasta Nowego Targu w Żeglarstwie.
(żródło: KS Wiaterni)

W miniony weekend we Frydmanie nad Jeziorem Czorsztyńskim rozegrano Regaty o Puchar Burmistrza Miasta Nowego Targu. Zawodnicy ścigali się w dwóch klasach: Optimist i Laser 4,7.  Rozegrano 3 wyścigi przy dobrym, równym wietrze 5-8m/s. W zawodach uczestniczyła liczna grupa zawodników KS Wiaterni wspieranych przez ZEW NIEDZICA S.A. i TAURON DYSTRYBUCJA, którzy odgrywali czołowe role w swoich grupach.
( 28 Sierpnia 2012)
Duża weryfikacja umiejętności - Regaty o Puchar Komandora PTŻ
(żródło: Tekst i zdjęcia Dariusz Kostecki )

W dniu 25 sierpnia 2012 r. odbyły się coroczne Regaty o Puchar Komandora Podhalańskiego Towarzystwa Żeglarskiego.  Teraz powinien nastąpić nudny opis kolejnych rozegranych regat, ale nie tym razem, te regaty przejdą do historii.  W regatach udział wzięło 18 jachtów, co dało 72 uczestników
( 28 Sierpnia 2012)
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Żeglarstwie - Frydman 2012
(żródło: M. Knurowski KS Wiaterni)

Ogólnopolska Olimpiady Młodzieży to jedna z najważniejszych imprez w każdej dyscyplinie sportowej. Dzięki niej wyłonieni zostają mistrzowie Polski w kategoriach juniorskich. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w żeglarskich klasach Cadet i Optimist rozgrywana była we Frydmanie na Jeziorze Czorsztyńskim. Organizacja zawodów została powierzona Klubowi Sportowemu Wiaterni z Nowego Targu, który wspierany przez władze samorządowe: Starostę Nowotarskiego, Wójta Gminy Łapsze Niżne, Sołectwo Frydmana, Powiatowe Centrum Kultury, umiejętnie połączył klimaty żeglarskie z regionalnymi.
( 21 Sierpnia 2012)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022