START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Żeglarstwo
Regaty „Puchar Burmistrza Nowego Targu” – udane zawody w doskonałych warunkach.
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

W sobotę odbyły się zawody w żeglarskiej klasie regatowej Optimist „Puchar Burmistrza Nowego Targu”. Na starcie stanęło 20 jachtów z Klubu Sportowego Wiaterni Nowy Targ, Klubu Żeglarskiego Horn Kraków i Klubu Sportowego Omega Kraków. 
( 7 Października 2013)
ZEWiada na 5!
(żródło: P.Urzędowski KS Wiaterni)

 Dobre warunki sprzyjały rozegranym w weekend Ogólnopolskim Regatom Optimist ZEWiada 2013. Organizatorem zawodów był KS Wiaterni, Partnerem ZEW Niedzica S.A., a Przyjacielem Tauron Dystrybucja. Na Jeziorze Czorsztyńskim rozegrano 5 wyścigów przy sile wiatru 3 do 6 m/s.
( 5 Lipca 2013)
Zawodnik KS Wiaterni zwycięzcą wyścigu najlepszych!
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

W miniony weekend w Pucku odbyły się regaty "Puchar Zatoki Puck", które są II eliminacją Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy i gromadzą najlepszych zawodników z całej Polski.
( 23 Maja 2013)
Sukces zawodnika KS Wiaterni!
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

Szymon Urzędowski zdobył puchar za drugie miejsce (Gr.A chłopcy) w silnie obsadzonych regatach Śląski Puchar Optimista. W zawodach tych wystartowało blisko 120 zawodników z 18 klubów z całej Polski m.in. Poznania, Gdyni, Warszawy, Pucka, Złocieńca itd.  KS Wiaterni reprezentowało 7 zawodników.
( 17 Maja 2013)
Zawodnicy KS Wiaterni w Roverbelli.
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

 Zawodnicy KS Wiaterni wraz z opiekunem i trenerem złożyli wizytę we włoskiej Roverbelli, mieście partnerskim dla Nowego Targu. Spotkanie z władzami miasta było okazją do przekazania pozdrowień od Nowotarżan i upominków od Burmistrza Nowego Targu. Dla Polaków i Europejczyków Jezioro Garda leżące w pobliżu Roverbelli jest doskonałym miejscem do uprawiania żeglarstwa sportowego. Zawodnicy KS Wiaterni rozpoczynają sezon właśnie od treningów na Gardzie.  Sprzyja to utrzymywaniu i rozwijaniu wzajemnych kontaktów. Polacy zaprosili Włochów do Polski, a szczególnie na Podhale i do Nowego Targu. 
( 7 Maja 2013)
Puchar Burmistrza Miasta Nowego Targu w Żeglarstwie.
(żródło: KS Wiaterni)

W miniony weekend we Frydmanie nad Jeziorem Czorsztyńskim rozegrano Regaty o Puchar Burmistrza Miasta Nowego Targu. Zawodnicy ścigali się w dwóch klasach: Optimist i Laser 4,7.  Rozegrano 3 wyścigi przy dobrym, równym wietrze 5-8m/s. W zawodach uczestniczyła liczna grupa zawodników KS Wiaterni wspieranych przez ZEW NIEDZICA S.A. i TAURON DYSTRYBUCJA, którzy odgrywali czołowe role w swoich grupach.
( 28 Sierpnia 2012)
Duża weryfikacja umiejętności - Regaty o Puchar Komandora PTŻ
(żródło: Tekst i zdjęcia Dariusz Kostecki )

W dniu 25 sierpnia 2012 r. odbyły się coroczne Regaty o Puchar Komandora Podhalańskiego Towarzystwa Żeglarskiego.  Teraz powinien nastąpić nudny opis kolejnych rozegranych regat, ale nie tym razem, te regaty przejdą do historii.  W regatach udział wzięło 18 jachtów, co dało 72 uczestników
( 28 Sierpnia 2012)
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Żeglarstwie - Frydman 2012
(żródło: M. Knurowski KS Wiaterni)

Ogólnopolska Olimpiady Młodzieży to jedna z najważniejszych imprez w każdej dyscyplinie sportowej. Dzięki niej wyłonieni zostają mistrzowie Polski w kategoriach juniorskich. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w żeglarskich klasach Cadet i Optimist rozgrywana była we Frydmanie na Jeziorze Czorsztyńskim. Organizacja zawodów została powierzona Klubowi Sportowemu Wiaterni z Nowego Targu, który wspierany przez władze samorządowe: Starostę Nowotarskiego, Wójta Gminy Łapsze Niżne, Sołectwo Frydmana, Powiatowe Centrum Kultury, umiejętnie połączył klimaty żeglarskie z regionalnymi.
( 21 Sierpnia 2012)
14 regaty o Zieloną Wstęgę Jeziora Czorsztyńskiego.
(żródło: Edyta Szcząchor PTŻ)

 Rafał Rolski zdobył Puchar Przechodni  w 14 regatach o Zieloną Wstęgę Jeziora Czorsztyńskiego, które rozgrane zostały  15 sierpnia. Wystartowało w nich  28 łodzi, 79 osoby z YKP Nowy Targ, YKP Zakopane, PTŻ, Willa Jordanówka, z OZŻ Nowego Sącza oraz załogi z Krakowa, Wieliczki i z Zakopanego.  
( 16 Sierpnia 2012)
Sukcesy zawodników KS „Wiaterni” w Otwartych Mistrzostwach Małopolski w żeglarstwie
(żródło: KS Wiaterni)

Reprezentacja klubu KS Wiaterni w składzie: Ania Stanaszek, Iza Legutko, Daniel Legutko, Charles Dundon i Michał Wojciechowski rywalizowała ze swoimi rówieśnikami na zalewie Bagry Wielkie w Krakowie.
( 28 Czerwca 2012)
Puchar Starosty Nowotarskiego i Regaty NIVEA Błękitne Żagle
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

  W miniony weekend we Frydmanie nad Jeziorem Czorsztyńskim pojawiła się  grupa 80 młodych żeglarzy klasy Optimist uczestniczących w Ogólnopolskich Regatach o Puchar Starosty Nowotarskiego i Regatach NIVEA Błękitne Żagle.
( 15 Czerwca 2012)
Jest kwalifikacja do OOM. Gdynia szczęśliwa dla Wiaternych!
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

Zawodnicy KS Wiaterni Ania Petryla, Kornel Gruszka i Szymon Urzędowski przy wsparciu ZEW Niedzica S.A. i Tauron Dystrybucja trenują i startują na wodach Bałtyku. Na początku maja w Pucku, a w miniony weekend w Gdyni, gdzie rozegrano zawody będące pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) 2012 w żeglarstwie.  
( 27 Maja 2012)
Pierwsze regaty, Wiaterni z pucharami!
(żródło: P. Urzędowski KS Wiaterni)

W Rybniku odbyły się pierwsze w tym sezonie regaty w klasie Optimist - "Śląski Puchar Optimista". Na starcie stawiło się blisko 100 zawodników. Pogoda dopisała i rozegrano komplet (6) zaplanowanych wyścigów w dobrych warunkach wiatrowych 3-4Bft.
( 3 Maja 2012)
XII REGATY O PUCHAR PREZYDENTA KRAKOWA
(żródło: M. Wojciechowski KS Wiaterni)

W weekend (17-18 września) 12-tu najmłodszych Wiaternych pod nieobecność swoich starszych kolegów, którzy w tym czasie startowali w Kamieniu Pomorskim wzięło udział w regatach o Puchar Prezydenta Krakowa. Regaty odbyły  się na zalewie Bagry Wielkie i dla niektórych były to pierwsze w życiu regaty, ale przy wsparciu rodziców i pod przewodnictwem pana trenera Grzegorza  daliśmy radę.  
( 26 Września 2011)
Daniel Legutko zdobywcą Błękitnej Wstęgi Zalewu Zegrzyńskiego.
(żródło: Sz. Knurowski KS Wiaterni)

W dniach  3-4.09.2011 najmłodsi żeglarze z klubu Sportowego Wiaterni uczestniczyli w regatach NIVEA Błękitne Żagle. To była VII i ostatnia w tym sezonie  edycja regat głównych dla najmłodszych Optimiściarzy. Tym razem regaty odbywały się pod Warszawą, w Nieporęcie. Do regat zgłosiło się aż 221 zawodników.
( 9 Września 2011)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
  
  

 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2021