Licealiada dziewcząt w siatkówce Zwycięstwo " Hotelarza."

25 i 26 października w sali sportowej ZSHT w Zakopanem odbyły się rozgrywki turnieju siatkarskiego dziewcząt w ramach licealiady organizowanej przez UM Zakopane  W turnieju wzięły udział cztery drużyny reprezentujące:  Zespół Szkól Ogólnokształcących, Zespół Szkół  Budowlanych, Zespół Szkół  Zawodowych nr 2  i Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem .    Rozgrywki przeprowadzone systemem każdy z każdym wyłoniły najlepszy zespół, którym okazała się reprezentacja " Hotelarza " na drugim miejscu uplasowały się  siatkarki z I LO ZSO a trzecie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Budowlanych w Zakopanem  W galerii fot z rozgrywek!!!!
( 26 Października 2007)
Indywidualne zawody pływackie Zakopane 23 X

W ramach Dni Sportu Szkolnego na basenie pływackim Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem przeprowadzono doroczne zawody pływackie dzieci i młodzieży ze szkół Powiatu Tatrzańskiego. Poza konkursem w zawodach wystartowały dzieci z Nowego Targu . W zmaganiach zorganizowanych przez Zakopiański Urząd Miasta   ponad 250 dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół średnich, pływało stylem dowolnym i klasycznym na dystansach  50 i25 m  Poniżej wyniki Fot z zawodów w galerii!!!
( 24 Października 2007)
XIII Letnia Liga Biegowa. Przełaje 18 X

18 października na Równi Krupowej odbyły się kolejne biegi przełajowe w ramach XIII Letniej Ligi Szkolnej.  W zawodach wzięło udział ponad 200  dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjów z Powiatu Tatrzańskiego. Wyniki  do pobrania tutaj w formacie excela!!!   W galerii fot z biegów.
( 20 Października 2007)
MS 2013 Zakopane pierwsze przedstawi swoją kandydaturę

Delegacja Zakopanego - kandydata do organizacji Mistrzostw Świata w konkurencjach klasycznychw 2013 roku wróciła z Republiki Południowej Afryki. Przedstawiciele miasta zapoznali się z warunkami w jakich w dniach od 22 do 30 maja 2008 odbywać się będzie kongres FIS, podczas którego wybrani zostaną organizatorzy mistrzostw świata w konkurencjach zimowych w 2013 roku
( 19 Października 2007)
Piłka Nożna 11-tki Gimnazjum eliminacje I grupy

17 października na stadionie  przy Ul Orkana rozpoczęli rozgrywki piłkarze gimnazjaliści W eliminacjach I grupy "11-tek" wzięły udział trzy drużyny reprezentujace gimnazja: nr 1 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zakopanem i Gimnazjum w Kościelisku  Do finałów zakwalifikowali  się piłkarze Gimnazjum nr 1, którzy zdobyli 12 pkt.  W galerii kilka fot z rozgrywek!!!
( 18 Października 2007)
Piłka Koszykowa Gimnazjum Finały

16 października przeprowadzono finałowe mecze   piłki koszykowej  gimnazjalistów. Na boisku w parku miejskim w Zakopanem   zagrało sześć drużyn, które wywalczyły w eliminacjach prawo  udziału w finałach Trzy pierwsze drużyny z eliminacji  w grupach  tzn. Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Zakopanem oraz Gimnazjum w Bukowinie Tatrzańskiej zagrały o miejsca I-III a Gimnazja z Poronina , Nowego Bystrego oraz Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem zagrały o miejsca IV-VI I miejsce wywalczyło  Gimnazjum w Bukowinie Tatrzańskiej , na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum nr 1 w Zakopanem a trzecie miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 w Zakopanem. Kolejne pozycje zajęły Gimnazjum w Nowem Bystrem , Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem oraz Gimnazjum w Poroninie.   W galerii fotoreportaż z finałów
( 16 Października 2007)
Czwórbój lekkoatletyczny Szkół Średnich

W ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej  na stadionie przy ul Orkana w Zakopanem  10 X przeprowadzony został czwórbój lekkoatletyczny . Młodzież z 9 zakopiańskich szkół średnich zmierzyła się w skoku w dal, pchnięciu kulą oraz biegu na 60 i 1200/900. W galerii fotoreportaż z zawodów !!!! Pełne wyniki do pobrania tutaj w formacie excela !!!!
( 15 Października 2007)
Eliminacje II grupy piłki Koszykowej Gimnazjalistów

W II grupie o prawo gry  w finałach zmierzyły się trzy drużyny: gimnazjum w Poroninie Nr 1 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zakopane. Koszykarze zakopiańskiej jedynki wygrali dwa spotkania i tak samo dwa wygrali gimnazjaliści z Poronina. W bezpośrednim starciu jedynka była lepsza od Poronina i to ona właśnie zagra w finałach.  W galerii fotoreportaż z eliminacji !!!
( 13 Października 2007)
XIII Letnia Liga Szkolna Skoki i Kombinacja Norweska 11 X 2007

11 października na zakopiańskich skoczniach przeprowadzona została kolejna edycja  XIII Letniej Ligi Szkolnej  w skokach i Kombinacji Norweskiej Wśród najmłodszych  startujacych na najmniejszej skoczni  K15   wygrał Andrzej Pałasz ze Starego Bystrego, do którego należy najdłuższy skok- 16,5 m w pierwszej serii. W finałowej rundzie wylądował  na 15 m. Drugie miejsce zajął Michał Ziobro z WKS Zakopane, a trzecie - Mariusz Gil.   W galerii fotoreportaż z skoków.
Piłka Koszykowa Gimnazjum Chłopców - eliminacje I grupy:

11 października  na boisku w parku miejskim mecze eliminacyjne w koszykówce  rozegrały drużyny gimnazjalistów z GMS. Betlejem nr 2 w Zakopanem oraz G Murzasichle.  Drużyny zagrały w oarach a nastepnie o Pierwsze i Trzecie miejsce  W galerii fotoreprotaż z eliminacji
( 12 Października 2007)
Finały Piłkarskich "7 -ek" Zakopane

11 października na boisku przy ul Orkana rozegrano mecze finałowe piłkarskich "7-ek"   W rozgrywkach finałowych , które zostały zorganizowane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej wzięli  zdobywcy I miejsc w eliminacjach SP Nowe Bystre, SP Nr 4 i SP nr 1  Zakopane,  oraz SP Białka Tatrzańska.     Najlepszą druzyną okazała się reprezentacja SP w Nowym Bystrem. W galerii Fotoreportaż z finałowych spotkań.
( 11 Października 2007)
MŚ FIS 2013 - Delagacja Zakopanego w Kapsztadzie

11 Października do południowoafrykańskiego Kapsztadu wylatuje  trzyosobowa delegacja  Zakopanego- jako kandydata  do organizacji Mistrzostw Swiata w konkurencjach klasycznych w 2013 roku .  W Kapsztadzie zakopiańczycy zapoznają się z miejscem gdzie zmierzą się z kontrkandydatami podczas prezentacji przed decydujacym głosowaniem.
( 10 Października 2007)
Urodziny Barbary Grocholskiej Kurkowiak - Rywalizacja Szkół Podsumowanie- Zakopane

9 października  w Zakopiańskim Urzędzie Miasta  zorganizowano spotkanie urodzinowe z Barbarą Grocholską - Kurkowiak, uczestniczką Powstania Warszawskiego (ps. "Kuczerawa),  25. krotną mistrzynią Polski w narciarstwie alpejskim, reprezentantką na zimowe igrzyska olimpijskie w Oslo (1952) i Cortina d'Ampezzo (1956), trenerką i instruktorem narciarskim oraz  poetką. Jubilatce wręczone zostały okolicznościowe adresy oraz wiązanki kwiatów . Spotkanie  było również okazją do podsumowania sportowej rywalizacji  zakopiańskich szkół. Nagrody za miniony rok wręczone zostały przedstawicielom szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich.   W galerii fotoreportaż ze spotkania.
Sztafetowe Biegi Przełajowe

8 października na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem przeprowadzone zostały Sztafetowe Biegi Przełajowe zorganizowane przez UM Zakopane w ramach Dni Sportu Szkolenego.  w zawodach wystartowało 198 uczniów szkoł podstawowych oraz 160 gimnazjalistów .  W galerii fotoreportaz z biegów
( 9 Października 2007)
Program "Już pływam" - w Zakopanem

Od września  w zakopiańskim Aqua Parku realizowany jest program powszechnej nauki pływania dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych oraz klas pierwszych  gimnazjów z Zakopanego. Program został uroczyście zainaugurowany pokazem pływania w wykonaniu aktualnych Mistrzów Polski - Katarzyny Kowalczyk w stylu dowolnym oraz Wojciecha Bziuka w stylu motylkowym, którzy objęci są szkoleniem Pekin 2008.    W galerii fotoreportaż z jednej z lekcji pływania