Wyniki Konkursu Literackiego World Snow Day.

Na konkurs literacki na wiersz o tematyce zimowej nawiązującej do obchodów 6. edycji Światowego Dnia Śniegu wpłynęły 34 prace.
World Snow Day 2017 Zakopane .Wycieczka skiturowa i lawinowa

W ramach tegorocznego WORLD SNOW DAY w sobotę 14 stycznia  odbędą się dwie wycieczki dla dzieci. Jednaski turowa a druga do centrum lawinowego na Kalatówkach. Szczegóły poniżej.
WORLD SNOW DAY Zakopane 2017

WORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", w wolnym tłumaczeniu oznaczającej „zabierz dzieci na śnieg”. URZĄD MIASTA ZAKOPANE organizuje wielką imprezę rodziną WORLD SNOW DAY już po raz szósty, tym razem w formie dwudniowego święta śniegu, który odbędzie się 14 i 15 stycznia.
Puchar Zakopanego - zawody dla AMATORÓW, nagroda dla ZAWODOWCÓW Ruszy 4 edycja zawodów!
(żródło: A.Karpiel Semberecka UM Zakopane)

Porozumienie zostało zawarte. Zakopiańskie Centrum Kultury wspólnie z zakopiańskimi stacjami narciarskimi zorganizuje 4. edycję amatorskich zawodów. Puchar ruszy już 14 stycznia na stoku Szymoszkowa - zapisy online przyjmowane są na stronie zakopane.pl.
( 6 Stycznia 2017)
XL Szkolna Liga Sportów Zimowych w łyżwiarstwie rozpoczęta.
(żródło: MOSiR Zakopane)

3 stycznia na torze lodowym zakopiańskiego COS rywalizację  w ramach 40 Szkolnej Ligi Sportów Zimowych  zainaugurowali łyżwiarze. Na starcie stanęło 270 dziewcząt i chłopców ze szkól podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy w zależności od kategorii wiekowych startowali na dystansach 200 300 i 400 m Pełne wyniki tutaj w formacie pdf (RAR)    W galerii fotoreportaż  MOSiR z zawodów
( 3 Stycznia 2017)
II Zakopiański Bieg Noworoczny dla Justyny Kostrzewskiej i Patryka Rydzyńskiego.

W mniej licznie obsadzie  niż na Biegu Sylwestrowym biegacze powitali Nowy Rok. Tym razem na trasie 2 Zakopiańskiego Biegu Noworocznego stanęło 63 zawodniczek i zawodników.  Trofeum noworoczne trafiło do rąk Justyny Kostrzewskiej oraz Patryka Rydzyńskiego. Zawody zostały zorganizowane przez MOSiR Zakopane. W galerii fotoreportaż z biegu
( 1 Stycznia 2017)
II Zakopiański Bieg Sylwestrowy za nami

71 biegaczek i biegaczy pożegnało stary rok na sportowo biorąc udział w drugim Zakopiańskim Biegu Sylwestrowym  zorganizowanym przez MOSiR Zakopane w rejonie Bachledzkiego Wierchu. Każdy z uczestników miał do pokonania 5 km trasę.  Najszybsi byli Wioletta Jonczyk z Daleszyc oraz Adam Bodurka .   W galerii fotoreportaż MOSiR  z biegu
40 Szkolna Liga Sportów Zimowych w skokach i kombinacji norweskiejdruga edycja

W przedostatnim dniu 2016 roku rozegrano drugą edycję 40 Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w skoakch i kombinacji norweskiej.  Tym razem do rywalizacji na obiektach Średnich Krokwi stanęło 6 skoczkiń,  63 skoczków. natomiast w kombinacji norweskiej wystartowało 35 dwuboistów.   W galerii fotoreportaż z zawodów
( 31 Grudnia 2016)
Nieodpłatne korzystanie z lodowiska!
(żródło: UM Zakopane)

Zakopiańska młodzież  uczęszczająca do szkół podstawowych i gimnazjów może w okresie przerwy świątecznej i ferii zimowych korzystać nieodpłatnie z lodowiska COS OPO Zakopane za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej.   Dokładne daty darmowych wejść na lodowisko:   24 grudnia 2016 - 13 stycznia 2017    30 stycznia 2017- 12 luty 2017
( 28 Grudnia 2016)
XL Szkolna Liga Sportów Zimowych w skokach i kombinacji norweskiej rozpoczęta.

23 grudnia konkursami na Średniej Krokwi rozpoczęła się 40 Szkolna Liga Sportów Zimowych w skokach i kombinacji norweskiej. W rywalizacji wzięło udział 6 skoczkiń 83 skoczków a w kombinacji norweskiej sklasyfikowanych zostało 32 zawodników.
( 27 Grudnia 2016)
Turniej badmintona w Warszawie.
(żródło: K.Wiśniowski " Żaba")

W dniach 17-18.12 zawodnicy sekcji badmintona UKS "ORŁY" uczestniczyli w Turnieju Badmintona w Warszawie.
( 20 Grudnia 2016)
Turniej piłki ręcznej dziewcząt gimnazjada gminy Zakopane

Szczypiornistki z Gimnazjum przy ZSO i G wygrały gminny turniej piłki ręcznej i wezmą udział w rywalizacji powiatowej w marcu 2017 r. Rozgrywki zorganizowane przez MOSiR Zakopane odbyły się w sali sportowej ZCE.
( 15 Grudnia 2016)
Turniej piłki ręcznej chłopcy gimnazjada gminy Zakopane

Reprezentacja Gimnazjum nr 2 wygrała gminny turniej piłki ręcznej chłopców i weźmie udział w etapie powiatowym zaplanowanym na  marzec 2017 r. Rywalizacja zorganizowana przez MOSiR Zakopane odbyła się w sali sportowej  ZCE .
Zakończenie 22 Letniej Ligi Szkolnej w skokach i kombinacji norweskiej.

W  pawilonie Wielkiej Krokwi w Zakopanem uroczyście podsumowano rywalizację 22 Letniej Ligi Szkolnej w skokach i kombinacji norweskiej. Podczas spotkania zostały wręczone puchary oraz dyplomy najlepszym zawodnikom i klubom.   W galerii fotoreportaż z zakonczenia
( 8 Grudnia 2016)
Turniej piłki ręcznej chłopców licealiada młodzieży szkolnej powiatu tatrzańskiego

Szczypiorniści z ZSHT wygrali powiatową Licealiadę i  wezmą udział w etapie rejonowym 14 lutego 2017 w Suchej Beskidzkiej. Turniej został zorganizowany przez MOSiR Zakopane w sali sportowej ZCE.   W galerii fotoreportaż MOSiR z turnieju
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni