Gimnazjada w piłce ręcznej dziewcząt w gminie Poronin.
(żródło: fot MOSiR Zakopane)

Szczypiornistki z gimnazjum w Poroninie wygrały gminne eliminacje w piłce ręcznej i wezmą udział w finale powiatowym na przełomie marca i kwietnia 2015 r w Białym Dunajcu. Najlepszym strzelcem turnieju została Karolina Skupień z Gimnazjum w Poroninie zdobywczyni 14 bramek.     W galerii kilka fot z turnieju!!!
( 1 Grudnia 2014)
Minikoszykówka dziewcząt gminy Poronin.

Zawodniczki z SP w Murzasichlu wygrały gminny turniej minikoszykówki, który odbył się  w Zębie 18 listopada w ramach IMS. Będą one reprezentować gminę Poronin na szczeblu rozgrywek powiatowych 21 listopada w Białym Dunajcu.  Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Justyna Rejczak, która zdobyła 14 pkt. Rywalizacja została zorganizowana przez: starostę powiatu tatarzańskiego, zespół szkół w Zębie, urząd gminy Poronin i MOSIR Zakopane
( 18 Listopada 2014)
Minikoszykówka chłopców gminy Poronin

14 listopada  w sali sportowe w Zębie rozegrano turniej minikoszykówki chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Najlepszą druzyną została ekipa z Murzasichla, która będzie reprezentowła gimnę Poronin na szczeblu rozgrywek powiatowych 24 listopada w Białym Dunajcu.  Rywalizacja została zorganizowana przez  Starostę Powiatu Tatrzańskiego, Zespół szkół w  Zębie, Urząd Gminy Poronin i MOSIR Zakopane
( 17 Listopada 2014)
Podsumowanie sportowej rywalizacji szkól w gminie Poronin

5 listopada 2014 roku odbyła się  uroczystość podsumowującą rywalizację sportową szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Poronin.
( 7 Listopada 2014)
Turniej Koszykówki Poronin

9 i 13 października w  sali gimnastycznej  Zespołu Szkół w Zębie w ramach gimnazjady  rozegrany został   turniej koszykówki dziewcząt i chłopców.   Do rozgrywek na szczeblu powiatowym , który  odbędzie się 17 października w Białym Dunajcu zakwalifikowały sie dziewczęce  reprezentacje gimnazjów w Poroninie i Zębie oraz chłopięca drużyna z Nowego Bystrego.  Zawody w ramach rywalizacji szkół zorganizowali ZS w Zębie oraz MOSIR Zakopane
( 14 Października 2014)
X JUBILEUSZOWE MIĘDZYNARODOWE ZAWODY W TRIALU ROWEROWYM

W niedzielę 14 września 2014 r . w Nowem Bystrem, odbyły się jubileuszowe dziesiąte zawody w  Trialu Rowerowym o Puchar Wójta Gminy Poronin. Na starcie zjawiło się dużo zawodników pośród których byli wielokrotni uczestnicy Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i medaliści Mistrzostw Polski. Licznie zjawili się też młodzi adepci trialu rowerowego z Nowego Bystrego i okolic. Z roku na rok ich przybywa więc może już wkrótce pośród nich wyrosną przyszli mistrzowie Polski i świata.
( 19 Września 2014)
Strażacy z Nowego Bystrego znów najlepsi w Gminie Poronin

24 sierpnia 2014 roku na boisku sportowym w Nowem Bystrem odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek z terenu gminy Poronin. Zawody te były zawodami eliminacyjnymi do zawodów powiatowych.
( 26 Sierpnia 2014)
Justyna Kowalczyk i Konrad Motor zwyciężają w 7 zawodach nartorolkowych w Murzasichlu.

Reprezentanci AZS AWF Katowice Justyna Kowalczyk i Konrad Motor  wygrali 3 km bieg pod górę na nartorolkach , jaki rozegrany został w Murzasichlu. Kolejne miejsca zajęli Sylwia Jaśkowiec z LKS Hiltop Osieczany Wiśniowa,  Paweł Klisz AZS AWF Katowice oraz Kornelia Kubińska z AZS AWF Katowice i Maciej  Staręga z UKS Rawa Siedlce. Bieg został zorganizowany przez LKS Poroniec a zawodnicy walczyli o puchar wójta gminy i prezesa LKS Poroniec.    W galerii fotoreportaż z zawodów!!
( 27 Lipca 2014)
Bieg z historią w tle

W piątek, 13.06.2014 r., na boisku sportowym w Nowem Bystrem odbyła się 19. edycja Biegu Sztafetowego im. Bronisława Czecha. W rywalizacji szkół podstawowych wzięło udział sześć drużyn, a w rywalizacji gimnazjów – cztery drużyny.
( 26 Czerwca 2014)
Mistrzostwa Polski pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki - IMAF PL.

7 czerwca 2014r. na zawodach w Olkuszu kilku zawodników podhalańskiego klubu miało okazję reprezentować Podhale i stanąć w szranki z kolegami i koleżkami reprezentującymi kluby Sztuk Walki z całej Polski.
( 13 Czerwca 2014)
Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej szkół podstawowych - rozegrany

14.05.2014 r.  w sali sportowej w Poroninie rozegrano Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej szkół podstawowych.   Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół z terenu gminy
( 19 Maja 2014)
Szachowe Ogólnopolskie Mistrzostwa

W dniach 29.04.2014 r. do 04.05.2014 r. w OW Limba na Kośnych Hamrach  odbędą się zawody szachowe dla najmłodszych w kategoriach do 7 i 8 lat.   Udział weźmie ok 300 dzieci z całego kraju. Najlepsi z nich będą reprezentować kraj na ME i MŚ.
( 28 Kwietnia 2014)
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ GMINY PORONIN PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

10 kwietnia 2014 r. w hali sportowej gimnazjum w Poroninie w ramacj IMS rozgrano turniej piłki ręcznej dziewcząt. Do turnieju zgłosiły się 4 drużyny. Do fazy powiatowej, które zostaną rozegrane 15 kwietnia w Białym Dunajcu zakwalifikowały się szcypiornistki z SP Poronin
( 10 Kwietnia 2014)
GMINNY TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWE

Jak co roku w Zespole Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie odbędą się Gminne Rozgrywki  Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych.   Zapraszamy do udziału drużyny Szkół Podstatwowych z terenu Gminy Poronin.
( 9 Kwietnia 2014)
Zawody w slalomie gigancie o Puchar Wójta Gminy Poronin

W poniedziałek, 10 marca na Stacji Narciarskiej SUCHE rozegrano zawody o Puchar Wójta Gminy Poronin w slalomie gigancie.   W zawodach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych klasy od III do VI oraz gimnazjaliści z całej Gminy Poronin. Dzięki życzliwości Stacji Narciarskiej SUCHE już po raz drugi zawody odbyły się na bardzo profesjonalnie przygotowanej trasie, z bardzo wykwalifikowaną obsługą w przepięknej pogodzie i bardzo przyjemnej atmosferze.