Parada Gazdowska w Murzasichlu odwołana
(żródło: UG Poronin)

Urząd Gminy Poronin informuje, że Parada Gazdowska 2014 w Murzasichlu na Polanie Lichajówki zaplanowana na 2 marca 2014 r. zostaje odwołana.   Z powodu braku odpowiedniej ilości pokrywy śnieżnej potrzebnej do przygotowania bezpiecznej trasy przejazdu zaprzęgów.
( 28 Lutego 2014)
II Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie

Strażacy zakończyli zmagania na Palenicy efektowną konkurencją drużynową, w której bezkonkurencyjni okazali się druhowie z Zębu.
( 29 Stycznia 2014)
Sportowa Rywalizacja Szkół w gminie Poronin podsumowana

21 listopada 2013 r. odbyło się podsumowanie rywalizacji sportowej szkół podstawowych i gimnazjów z naszej gminy.   Zostały wręczone nagrody dla zwycięzców Sportowej Rywalizacji Szkół za rok szkolny 2012/2013, których sukcesy sportowe są wynikiem systematycznej pracy uczniów i nauczycieli.
( 10 Grudnia 2013)
GIMNAZJADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ GMINY PORONIN W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

Szczypiornistki z Gimnazjum w Poroninie wygrały gminne eliminacje igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej i będa reprezentować gminę na szczeblu powiatowym , którego rozegranie zaplanowano na przełom marca i kwietnia 2014r w Białym Dunajcu
( 5 Grudnia 2013)
GIMNAZJADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW GMINA PORONIN

27 listopada w sali sportowej w Poroninie rozegrano  gminne eliminacje  gimnazjady w piłce ręcznej chłopców . Z czterech drużyn do etapu powiatowego  zakwalifikowali się szczypiorniści z Gimnazjum w Poroninie, Najlepszym strzelcem turnieju , który zdobył 12 bramek został Marcin Łaś ze zwycięskiej drużyny. W galerii fotoreportaż M. Tragarza z turnieju!!!
( 27 Listopada 2013)
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ GMINY PORONIN W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

14 listopada w sali sportowej w Zębie rozegrano turniej koszykówki dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej gminy Poronin. Spośród czterech reprezentacji najlepsze okazały się koszykarki z SP w Poronnie, które pokonały rywalki i będą reprezentowaćc gminę w zawodach szczebla powiatowego
( 21 Listopada 2013)
Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w minikoszykówce - Ząb

Koszykarze z SP w Nowym Bystrym zwyciężyli w rozgrywkach gminnych mini koszykówki. W rozgrywkach wzięły udział cztery reprezentacje szkół podstawowych z terenu gminy Poronin  Turniej rozegrano systemem każdy z każdym,
( 15 Listopada 2013)
Gminny turniej koszykówki w Zębie

6 i 7 listopada w sali sportowej ZS w Zębie rozegrano gminne eliminacje turnieju koszykówki w ramach gimnazjady. Zarówno wśród dziewcząat jak i chłopców najlepsze okazały się obydwie reprezentacje gimnazjum w Poroninie i to one będą reprezentować gminę w finale powiatowym w Białym Dunajcu,   W galerii fotoreportaż M . Tragarza z rozgrywek
( 14 Listopada 2013)
XXIII Jesienny Wyścig Rowerowy

Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę października odbył się w Małem Cichem Jesienny Wyścig Rowerowy. Zawody zorganizowane po raz XXIII honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Małopolskiego. Słoneczna pogoda zapewniła wyjątkowo barwną oprawę zgodną z nazwą imprezy.
( 9 Października 2013)
XXIII Jesienny Wyścig Rowerowy w Małem Cichem

Szkoła Podstawowa w Małem Cichem, Rada Rodziców przy SP Małe Ciche i Urząd Gminy Poronin organizują co roku od ponad 20 lat w październiku Jesienny Wyścig Rowerowy. W tym roku 6 października odbędzie się XXIII Jesienny Wyścig Rowerowy.
( 17 Września 2013)
Trial Rowerowy 2013 Nowe Bystre

8 września 2013 roku na terenie Nowego Bystrego w Cieplicy, odbyły się kolejne zawody w trialu rowerowym. Głównymi organizatorami tej sportowej imprezy byli: Urząd Gminy Poronin, Klub Sportowy Aquila Wadowice przy współpracy Dębnickiego Klubu Sportowego PKS w Krakowie.
( 11 Września 2013)
Zawody Nartorolkowe w Murzasichlu.

Agnieszka Szymańczak i Maciej Staręga wygrali zawody nartorolkowe , które zostały rozegrane w Murzasichlu na 3,6 km trasie. Rywalizacja otwarła cykl tegorocznego Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. Zawody rozegrane zostały w ramach Tatrzańskich Wici  W galerii fotoreportaż z biegu.
( 4 Sierpnia 2013)
XVIII Bieg Sztafetowy imienia Bronisława Czecha
(żródło: P. Garbacz Nowe Bystre)

W dniu 21 czerwca 2013 r. w Nowem Bystrem odbył się XVIII Bieg Sztafetowy imienia Bronisława Czecha – zorganizowany przez Zespół Szkół w Nowem Bystrem i Urząd Gminy w Poroninie. Na starcie stanęli uczniowie i uczennice ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego.     W galerii fotoreportaż z zawodów nadesłany przez P. Garbacza!!
( 26 Czerwca 2013)
Turniej ALP w Poroninie

W ostatnią niedzielę 09.06.2013 na terenie Tatrzańskiego Parku Rozrywki w Poroninie odbył się turniej Paintballa Sportowego (Speedball) z cyklu ALP, nad którym patronat objęła Gmina Poronin.
( 12 Czerwca 2013)
LKS Poroniec Poronin triumfuje w sprintach drużynowych
(żródło: A. Kosman PZN)

Reprezentanci klubu LKS Poroniec Poronin zgarnęli dziś oba złote medale mistrzostw Polski w biegach narciarskich w konkurencji sprint drużynowy techniką dowolną. Mistrzyniami kraju zostały Paulina Maciuszek i Martyna Galewicz, a mistrzami Patryk Chudoba i Jan Antolec. Zawody na Kubalonce zakończyły tegoroczne zmagania podczas mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.