START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  TZN Zakopane     KS Pieniny  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sport UG Poronin
III Tatrzański Turniej o Góralski Kapelusz w łucznictwie tradycyjnym
(żródło: UG Poronin)

 W lesie na Polanie Zgorzelisko zorganizowany został III Tatrzański Turniej o Góralski Kapelusz w łucznictwie tradycyjnym.   W zawodach wzięło udział ponad 100 uczestników z całej Polski. Zawodnicy rywalizowali w łucznictwie terenowym 3D, oddając strzały do rozstawionych w lesie figur zwierząt.
( 21 Czerwca 2017)
Kolejna edycja projektu „Już pływam” w Gminie Poronin
(żródło: UG Poronin)

 Projekt „Już pływam – edycja 2017” ma na celu mądre i aktywne zagospodarowanie czasu wolnego uczniów szkół podstawowych po zakończeniu zajęć lekcyjnych, daje każdemu uczniowi szkoły podstawowej szansę zdobycia umiejętności pływackich.
( 3 Kwietnia 2017)
Podpisanie umowy partnerskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020
(żródło: UG Poronin)

 22 marca 2017 roku w Urzędzie Miasta Dolny Kubin Wójt Gminy Poronin Bronisław Stoch podpisał umowę partnerską w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020 na realizację projektu nr PLSK.01.01.00 – SK-0020/16 pn. ”Rowerem po kulturowym i przyrodniczym dziedzictwie pogranicza”. 
( 28 Marca 2017)
Gmina Poronin zakończyła udział w projekcie pn.”Jeżdżę z głową – edycja 2017”
(żródło: UG Poronin)

 Projekt był skierowany do dzieci z szkół podstawowych, które nie miały kontaktu z narciarstwem zjazdowym, biegowym oraz snowboardem.   Nauka odbywała się w ramach zajęć pozalekcyjnych przez wykwalifikowanych instruktorów na stoku Stacji Narciarskiej Suche i trasie biegowej, zgodnie z obowiązującym wytycznymi Polskiego Związku Narciarskiego dla tego typu zajęć.
( 28 Marca 2017)
Gminny Turniej Piłki Ręcznej Szkół Gimnazjalnych
(żródło: UG Poronin)

 24 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Poroninie, rozegrano Gminne Turnieje Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców gimnazjum.
( 27 Marca 2017)
Kamil Stoch wygrywa w Vikersund i jest drugi w Raw Air!
(żródło: A. Kosman PZN)

 To był wspaniały dzień dla Kamila Stocha! Reprezentant Polski wygrał niedzielne zawody Pucharu Świata w Vikersund i wskoczył na drugi stopień podium w turnieju Raw Air, plasując się tuż za Stefanem Kraftem. Konkurs obfitował w niespodziewane zwroty akcji - lider Raw Air Andreas Wellinger spadł w finałowej serii na 166 metr i zajął dopiero trzecie miejsce w turnieju. Stoch odrobił dziś wiele punktów do Stefana Krafta i przed kończącym sezon weekendem w Planicy traci do lidera klasyfikacji generalnej tylko 31 punktów!
( 19 Marca 2017)
Podsumowanie Parady Gazdowskiej 2017
(żródło: UG Poronin)

 2 marca 2017 r. w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie odbyło się wręczenie nagród podsumowujące tegoroczną edycję Parady Gazdowskiej 2017. W tym roku Parad Gazdowska odbyła się w: Kościelisku, Szaflarach, Poroninie, Ludźmierzu, Bukowinie Tatrzańskiej i Białym Dunajcu.
( 14 Marca 2017)
Zawody w Slalomie Gigancie w Suchem
(żródło: ug Poronin)

 7 marca 2017 r. odbyły się na Stacji Narciarskiej Suche Zawody w Slalomie Gigancie o Puchar Wójta Gminy Poronin, w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców.  Zimowe zmagania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród narciarzy. Do sportowej rywalizacji Szkół Gminy Poronin zgłosiło się 102 uczniów.
( 9 Marca 2017)
Polak znów triumfuje w Pucharze Świata w Sapporo!
(żródło: A. Kosman PZN)

 To był wspaniały weekend dla polskich skoczków narciarskich, którzy zdominowali rywalizację podczas Pucharu Świata w Sapporo, dwukrotnie wygrywając zawody. Pierwszego dnia na najwyższym stopniu podium stanął Maciej Kot wspólnie z Peterem Prevcem, natomiast w niedzielnym konkursie bezkonkurencyjny okazał się Kamil Stoch. Podopieczny Stefana Horngachera po skokach na odległość 137,5 oraz 140 metrów pewnie triumfował w zawodach. Drugie miejsce wywalczył reprezentant Niemiec Andreas Wellinger, który do Stocha stracił ponad siedem punktów. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Austriak Stefan Kraft.
( 12 Lutego 2017)
Otwarte Zawody Narciarskie 2017
(żródło: UG Poronin)

 W niedzielę 5 lutego 2017 r. na stoku „Potoczki” w Zębie odbyły się Otwarte Zawody Narciarskie, w których wystartowało mnóstwo uczestników. Zawodnicy świetnie się bawili rywalizując w slalomie gigancie i gigancie telemarkiem. Najlepsi z nich zostali nagrodzeni.
( 10 Lutego 2017)
Kamil Stoch na trzecim stopniu podium w Oberstdorfie
(żródło: A. Kosman PZN)

 Kamil Stoch znów na podium Pucharu Świata! W sobotę lider klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce w konkursie lotów narciarskich na przebudowanym obiekcie w niemieckim Oberstdorfie. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft, a tuż za nim znalazł się reprezentant gospodarzy Andreas Wellinger, do którego od dziś należy nowy rekord skoczni - 234,5 metra.
( 4 Lutego 2017)
IV HALOWY TURNIEJ SOŁECTW W PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY BIAŁY DUNAJEC
(żródło: Tekst: Stanisław Trebunia – Tutka, Józefa Kolbrecka, Marek Sosiński )

 25 marca 2012 roku odbył  się IV Halowy Turniej Sołectw w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Biały Dunajec, którego organizatorem był Ludowy Klub Sportowy „BIALI” Biały Dunajec.  W rozgrywkach wzięło udział 5 reprezentacji poszczególnych sołectw a najlepszą drużyną okazał się team z  Białego Dunajca. W galerii fotoreportaż A. Bieleckiego z turnieju.!!!!  
( 31 Marca 2012)
Parada Gazdowska 2017 za nami
(żródło: UG Poronin fot własne i PM)

 Niedzielne przedpołudnie 29 stycznia 2017 r. na Polanę Lichajówki koło Małego Cichego przyciągnęło wielu miłośników koni i tłumy widzów. W przepięknej zimowej scenerii podczas Parady Gazdowskiej można było podziwiać piękne konie, starodawne uprzęże i sanie ręcznie rzeźbione czy malowane. Ten uroczy zakątek w Gminie Poronin zimową porą przyciąga również swym niezapomnianym i niepowtarzalnym klimatem.   W galerii obszerny fotoreportaż
( 30 Stycznia 2017)
PŚ w Zakopanem: Kamil Stoch królem Wielkiej Krokwi!
(żródło: A.Karczewska PZN fot własne)

 Kamil Stoch w pięknym stylu zwyciężył w niedzielnych zawodach Pucharu Świata rozgrywanych na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Lider klasyfikacji generalnej o 1,6 punktu wyprzedził drugiego w konkursie Andreasa Wellingera z Niemiec. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny z podopiecznych Wernera Schustera - Richard Freitag.    W galerii  obszerny fotoreportaż z konkursu!!!
( 23 Stycznia 2017)
Ząb – trasa biegowa
(żródło: UG Poronin)

 Trasa biegowa w Zębie jest jedną z najwyżej położonych tras biegowych na Podhalu z być może najpiękniejszą tatrzańską panoramą. Trasa położona jest mniej więcej na wysokości Gubałówki, za zabudowaniami, dzięki czemu nic nie przesłania widoku. Po przypięciu nart ma się przed oczyma całą panoramę Tatr: od najdalej wysuniętych Tatr Zachodnich z bliskim Giewontem, przez groźnie piętrzące się Tatry Wysokie, po położone nieco na uboczu przepiękne Tatry Bielskie. 
( 17 Stycznia 2017)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
 

 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018