Alpejski Puchar Wójta Gminy Jabłonka
(żródło: UG Jabłonka)

Wójt Gminy Jabłonka oraz Zespół Ekonomiczno - Administracyjny Szkół w Jabłonce, serdecznie zapraszają na Gminne Zawody w Narciarstwie Alpejskim o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka” które odbędą się 29 stycznia 2011 r. o godz.10.00 na wyciągu narciarskim w Orawce Informacje dotyczące zawodów znajdują się w załączonym regulaminie zawodów.
( 25 Stycznia 2011)
Gminny Turniej Tenisa Stołowego w Jabłonce

W niedzielę, 28 listopada 2010 roku na Hali Sportowej w Jabłonce rozegrany został Gminny Turniej Tenisa Stołowego o „ Puchar Wójta Gminy Jabłonka”. W turnieju wystąpiło 30 zawodników, którzy rywalizowali w turnieju indywidualnym w dwóch kategoriach wiekowych: do 25 lat oraz powyżej 25 lat.
( 2 Grudnia 2010)
Nowe Orliki w Gminie Jabłonka

5 listopada uroczyście otwarto dwa nowe boiska piłkarskie Orlik 2012. Lipnica Mała i Zubrzyca Górna  to kolejne po Jabłonce miejscowości w gminie wyposażone w boiska ze sztuczną trawą.  Budowę kolejnego boiska tym razem w Podwilku planuje się na przyszły rok.    W galerii fotoreportaż z otwarcia obydwu boisk!!!!!
( 5 Listopada 2010)
Biegi Przełajowe o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka”

W sobotę, 9 października 2010 roku na stadionie sportowym w Jabłonce rozegrano zawody w Biegach Przełajowych o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka”. Organizatorami zawodów byli Wójt Gminy Jabłonka oraz Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Jabłonce.
( 11 Października 2010)
Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze 2010 Jabłonka

W dniu 12 września 2010 r. na terenie Gminy Jabłonka odbyły się Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
( 18 Września 2010)
Nowa sala gimnastyczna w Zubrzycy Górnej.

2 września uroczyście otwarto nową salę gimnastyczna w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Zubrzycy Górnej.  Nową salę poświęcił ks kardynał St. Dziwisz.  Jednocześnie szkole nadano imię Jana Pawła II   a społeczność uczniowska otrzymał sztandar.  W galerii fotoreportaż z uroczystości.!!!!
( 2 Września 2010)
FC Gazdowie zwycięzcami Orawskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej w Jabłonce.

We wtorek rozegrane zostały dwa ostatnie mecze tegorocznej edycji Orawskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej.  Zwycięzcami ligi zostali piłkarze FC Gazdowie.    W galerii fotoreportaż z finałów i zakończenia!!!!
( 29 Czerwca 2010)
Rozgrywki Orawskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej wkraczają w decydującą fazę
(żródło: Z. Suwada UG Jabłonka)

Rozgrywki Orawskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej wkroczyły w decydującą fazę. Do półfinałow awansowali FC Żubr, Iskra Opole, FC Podwilk i FC Gazdowie
( 21 Czerwca 2010)
Orawska Amatorska Liga Piłki Nożnej ostatnie rozgrywki fazy zasadniczej.

10 i 15 czerwca rozegrane zostały ostatnie mecze w grupach- do dalszej fazy zakwalifikowały się po cztery druzyny z każdej grupy, które w czwartek i piątek zagrają ćwierćfinały. Są to FC Żubr, Piekielnik, Iskra Opole, Kartex, FC Podwilk, FC Działek, No Name i FC Gazdowie
( 16 Czerwca 2010)
Karpacki Wyścig Kurierów w Jabłonce

11.06.2010 kilka minut po godzinie 19 na mecie zlokalizowanej przy budynku Urzędu Gminy Jabłonka finiszowali kolarze Karpackiego Wyścigu Kurierów. Zwycięzcą III etapu został reprezentant Polski Adrian Honkisz, drugie miejsce wywalczył Bazhkou Stanislau, reprezentant Białorusi. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został kolejny reprezentant Polski, Kamil Zieliński.
( 15 Czerwca 2010)
Orawska Amatorska Liga Piłki Halowej rozgrywki grupy II

25 i 28 maja rozgrane zostały kolejne mecze drugiej grupy.  Nie doszło do spotkania FC Działek - FC Gazdowie , mecz został przełożony a spotkanie FC Lipnica - Lech również nie doszło do skutku z powodu nie stawienia się drużyny z FC Lipnica. Dzień później ta sama drużyna ponownie nie stawiła się na meczu i została wykluczona z rozgrywek. .
( 2 Czerwca 2010)
FUNKCJONOWANIE BOISKA SPORTOWEGO „ORLIK 2012” W JABŁONCE

Wójt Gminy Jabłonka informuje i równocześnie zaprasza wszystkich mieszkańców i osoby odwiedzające naszą gminę do korzystania z obiektu sportowego „ORLIK 2012” zlokalizowanego przy Stadionie Sportowym w Jabłonce. Korzystanie z boisk „Orlik 2012” oparte jest na  regulaminach dostępnych na stronie www.jablonka.pl  oraz harmonogramie podanym poniżej.
( 28 Maja 2010)
Kwietny Bieg w Jabłonce.

Już po raz kolejny powitaliśmy na orawskiej ziemi sztafetę Kwietnego Biegu, która wystartowała 26 maja w Jastrzębiu Zdroju dla uczczenia pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny. Trasa Kwietnego Biegu prowadzi wokół Polski miejscowościami nadgranicznymi. Łączna trasa biegu wynosi 3530  kilometrów.
Orawska Amatorska Liga Piłki Nożnej Halowej grupa I

18 , 20, i 21  maja w Jabłonce rozegrane zostały mecze I grupy. Na czele tabeli znajduje się FC Żubr, drugie miejsce wywalczyła Iskra Opole a trzecie FC Podwilk
( 25 Maja 2010)
IV miejsce w Małopolsce dla młodych siatkarzy ze szkoły nr 3 Lipnicy Małej

4 maja 2010 roku,  z udziałem drużyny chłopców Szkoły Podstawowej nr 3 w Zespole Szkół w Lipnicy Małej, odbyły się w Tarnowie Małopolskie Igrzyska Młodzieży szkolnej w mini piłce siatkowej chłopców. Drużyna z Lipnicy Małej w składzie : Wojciech Stehura, Wojciech Stasik, Marcin Łuka, Michał Gwiżdż,  Dawid Wojtyczek,  Adrian Wojtyczek, Mateusz Michalak, Jakub Wójciak, Adrian Gwiżdż, Michała  Gwiżdż zajęła 4 miejsce.