START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sportowcy Podhala
Premiera filmu dokumentalnego "Piotr Malinowski. 33 zgłoś się..."
(żródło: UM Zakopane)

 Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na premierę filmu dokumentalnego "Piotr Malinowski. 33 zgłoś się...", która odbędzie się 23 kwietnia o godzinie 17.00 w Kini Sokół, ul. Orkana 2. 
( 11 Kwietnia 2017)
Konrad Niedźwiedzki sportowcem roku!
(żródło: PZŁS)

 Podczas tegorocznej Gali Sportu AWF Katowice 2017, reprezentant Polski zakopiańczyk Konrad Niedźwiedzki został wybrany sportowcem roku w kategorii: „Najlepszy sportowiec sportów zimowych”.
( 28 Marca 2017)
Zmarł Jan Szpunar
(żródło: J. K Leśnik)

 17 marca 2017r. zmarł Jan Szpunar.Urodzony w Kościelisku Biathlonista Olimpijczyk,trzykrotny Mistrz Świata Juniorów,Brązowy medalista Mistrzostw Świata Seniorów Mistrz Polski Seniorów oraz wielokrotny Mistrz Polski Juniorów.   Pożegnamy Jana w Poniedziałek 20 Marca o godzinie 13:30 w Kościele Parafialnym w Kościelisku.
( 18 Marca 2017)
Kolosy dla Andrzeja Bargiela i Krzysztofa Starnawskiego
(żródło: TOPR)

 Ratownicy, Andrzej Bargiel i Krzysztof Starnawski otrzymali prestiżowe nagrody podróżniczo-eksploracyjne - KOLOSY.   Andrzej w kategorii "alpinizm" za ustanowienie rekordu zdobycia pięciu szczytów byłego ZSRR czyli Śnieżnej Pantery.   Krzysztof w kategorii "eksploracja jaskiń" za konsekwencję w eksploracji jaskini Hranciká Propast na Morawach, dzięki czemu stała się ona najgłębszą znaną podwodną jaskinią świata   Gratulujemy!:)
( 12 Marca 2017)
Zmarł były trener podhalańskich klubów.
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Po ciężkie i długiej walce z chorobą nowotworową w wieku 54 lat we czwartek nad ranem zmarł Jerzy Grabara.
( 26 Stycznia 2017)
W Zakopanem pożegnano olimpijczyka Władysława Gąsienicę - Roja
(żródło: )

 W środę na cmentarzu w Zakopanem pochowany został Władysław Gąsienica - Roj. Olimpijczyk z Cortina d Ampezzo (1956)  zmarł w 22 grudnia w wieku 83 lat. 
( 28 Grudnia 2016)
Zmarł Władysław Gąsienica-Roj
(żródło: A. Kosman PZN)

 Z głębokim żalem informujemy, że w czwartek, 22 grudnia 2016 roku w Zakopanem w wieku 83 lat zmarł Władysław Gąsienica-Roj. To sędzia FIS w latach 1976-1993, delegat techniczny w skokach i kombinacji norweskiej, wiceprezes PZN w latach 1981-1984, Mistrz Polski w skokach i kombinacji norweskiej. Wieloletni działacz klubu sportowego AZS Zakopane. Był członkiem Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego, wiceprezes Tatrzańskiego Okręgu, a później Związku Narciarskiego. Wieloletni organizator zawodów najwyższej rangi. Rzecznik sędziów FIS. Wyszkolił wielu sędziów, w tym sędziów i delegatów technicznych FIS. Honorowy Członek PZN. Honorowy Prezes TZN.
( 23 Grudnia 2016)
HOKEIŚCI PODHALA WZIĘLI UDZIAŁ W SZLACHETNEJ PACZCE
(żródło: www.mmks-podhale.pl)

 W ten weekend odbył się Finał Szlachetnej Paczki. To  jest ten czas kiedy  paczki przygotowane przez darczyńców trafią do najbardziej potrzebujących. Nazywamy to weekendem cudów. Drugi rok z rzędu w akcji „wielkiego odruchu serca” i wrażliwości na potrzeby innych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej  udział wzięli  hokeiści TatrySki Podhale Nowy Targ   organizując wraz z Przyjaciółmi Klubu – Szlachetną Paczkę.  
( 12 Grudnia 2016)
Zmarł Ryszard Szafirski (1937-2016)
(żródło: wspinanie.pl)

Po długiej i ciężkiej chorobie 18 listopada odszedł Ryszard Szafirski (1937-2016). Wybitny alpinista i ratownik górski, bohater książki „Przeżyłem, więc wiem”. Zdobywca Kunyang Chhish, od lat mieszkający w Kanadzie.
( 20 Listopada 2016)
Odszedł od nas Stanisław Trebunia Tutka " Ujek"
(żródło: )

Z wielkim smutkiem informujemy że  dzisiaj zmarł nagle  znakomity  sportowiec, trener, działacz sportowy i dobry człowiek- Stanisław Trebunia Tutka. Pozostanie w naszej pamięci. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz 14,00 w kościele w Poroninie w najbliższy poniedziałek (21 listopada)
( 18 Listopada 2016)
Głosujmy na Krzysztofa Starnawskiego
(żródło: )

 Krzysztof Starnawski  jest nominowany do prestiżowego konkursu Adventure of the Year, organizowanego przez amerykańską edycję National Geographic.  O przyznaniu prestiżowej nagrody decydują  głosy internautów oddane  za pośrednictwem  strony http://www.nationalgeographic.com/…/adventurers-of-the-year/ Głosować można codziennie (raz dziennie) aż do 16 grudnia. Podajcie informację dalej, zmobilizujmy się i pomóżmy Krzysztofowi wygrać!
( 7 Listopada 2016)
Odszedł Mieczysław Król Łęgowski
(żródło: )

     W wieku 65 lat po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Mieczysław Król Łęgowski, zakopiański kowal, rzeźbiarz, poeta, kolekcjoner sprzętu narciarskiego,  orędownik powstania Muzeum Sportu w Zakopanem. Pogrzeb odbędzie się 24 września na Cmentarzu przy ul Nowotarskiej o godz 12.00 Łączymy się w bólu z całą Rodziną.
( 21 Września 2016)
Gwiazdy Sportu w Cetniewie
(żródło: Tekst : Barbara Miranowska Kapłan , Jacek Kapłan Czech Zdjęcia : Barbara Miranowska Kapłan)

 W sobotę 25 czerwca 2016 r. we Władysławowie – Cetniewie odbyła się 17 edycja odsłonięcia gwiazd mistrzów sportu . Wśród tablic  w tym roku znalazły się między innymi  gwiazdy: Bronisława Czecha Wojciecha Fortuny czy też Rafała Sonika.   W galerii fotoreportaż B. Miranowskiej Kapłan z uroczystości!!
( 2 Lipca 2016)
Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia Mistrzu!!!!
(żródło: PZŁS)

  Nasz brązowy olimpijczyk w łyżwiarstwie szybkim, Konrad Niedźwiedzki miał  bardzo poważny wypadek podczas jazdy rowerem w Holandii. Polak zderzył się z kombajnem i trafił do szpitala. Ma m.in. złamane żebra, przebite płuco, czeka go też rekonstrukcja łopatki i barku. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.    
( 29 Maja 2016)
100 rocznica urodzin Janiny Czech Kapłan
(żródło: Jacek Kapłan Czech)

14 kwietnia 2016 r. minęła setna rocznica urodzin Janiny Czech Kapłan młodszej siostry Bronisława Czecha . Janina z domu Czechówna była postacią nietuzinkową miała wiele pasji , uprawiała : taternictwo , narciarstwo , malarstwo na szkle i na porcelanie , grała na pianinie . Zmarła 26 lutego 2005 r.   W galerii kilka fot udostępnionych przez Jacka Kapłan Czecha
( 17 Maja 2016)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
 

 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018