START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sportowcy Podhala
Odeszła Janina Murańka
(żródło: )

 10 maja  br po krótkiej chorobie odeszła Janina Murańka matka skoczka Klemensa Murańki.  Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.
( 11 Maja 2021)
Odeszły Irena Marasek i Karolina Niklińska
(żródło: ZSMS Zakopane)

 Dziś dotarły do nas dwie ogromnie smutne wiadomości. Odeszły pani Irenka Marasek - przez wiele lat związana z SMS jako nauczycielka biologii, oraz absolwentka szkoły, Karolina Niklińska. Rodzinom i przyjaciołom składamy wyrazy współczucia.
( 23 Kwietnia 2021)
Zmarł Christian Parma
(żródło: K. Dudziński)

 21 marca 2021 w Warszawie zmarł Christian Parma, speleolog, grotołaz i fotograf. Pochodził z Cieszyna, wiele lat mieszkał w Zakopanem, potem w Warszawie.  Działalność jaskiniową rozpoczął w 1963 roku w Akademickim Klubie Grotołazów w Gliwicach. Później przeniósł się do Zakopanego gdzie był członkiem Sekcji Taternictwa Jaskiniowego Klubu Wysokogórskiego a w latach 1969–1974 pełnił funkcję przewodniczącego Sekcji. 
( 25 Marca 2021)
Żegnamy Czesławę Stopkę
(żródło: UM Zakopane)

 Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ŚP. Czesławy Stopki - narciarki, biegaczki z Zakopanego, olimpijki z Innsbrucku z 1964 roku.
( 8 Marca 2021)
Maryna Gąsienica-Daniel: Ważne, by uczyć się w czasie każdych zawodów
(żródło: M. Lewkowicz BP PKL)

 Trwa najlepszy sezon w dotychczasowej karierze czołowej polskiej narciarki alpejskiej. Maryna Gąsienica–Daniel pokazała, że może nawiązać walkę ze światową czołówką slalomu giganta. Czy jej śladem pójdą kolejni młodzi zawodnicy? Jak mówi reprezentantka Polski – trzeba konsekwentnie pracować nad tym, co chce się osiągnąć.
( 5 Marca 2021)
Zmarł Antoni Marmol. Miał 92 lata
(żródło: )

 Zmarł Antoni Marmol. Miał 92 lata Narciarz, trener Józefa Łuszczka, przewodniki  tatrzański , ratownik  TOPR, członek honorowy zakopiańskiego Sokola, 
( 25 Lutego 2021)
Odeszli Małgorzata Kącka i Krzysztof Ślęzak
(żródło: SITN)

 W sobotę 13 lutego spod Kopy Kondrackiej na słowacką stronę zeszła lawina zabierając ze sobą troje skialpinistów. Dwojgu z nich odebrała życie. W obliczu tej tragedii środowisko instruktorskie łączy się w bólu i żałobie z bliskimi Małgosi Kąckiej, naszej członkini, oraz Krzysztofa "Krisa" Ślęzaka. Cześć Ich pamięci!
( 16 Lutego 2021)
Zmarł Józef Borgosz. Żołnierz AK „Ciupaga”, zasłużony działacz sportowy
(żródło: M.Zubek www.podhaleregion.pl)

 11 lutego br odszedł na wieczną warte  Śp. Józef Borgosz - Zołnierz Armii Krajowej Oddziału " Ciupaga", wieloletni Prezes LKS Poroniec Poronin - Honorowy Prezes klubu, działacz sportowy - cześć jego pamięci R.I.P [*]. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 18 lutego mszą św ,  o godz 13,00  w kościele parafialnym w Poroninie .
( 12 Lutego 2021)
ZMARŁ MICHAŁ GAJEWSKI CZŁONEK HONOROWY TOPR
(żródło: TOPR)

 Z prawdziwym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Michała Gajewskiego. Zmarł w dniu 22 stycznia 2021 roku w Zakopanem w wieku 92 lat. Był Członkiem Honorowym TOPR, instruktorem seniorem ratownictwa górskiego.
( 22 Stycznia 2021)
Zmarła olimpijka biegaczka Maria Kowalska
(żródło: UG Kościelisko. PKOL)

 Dziś zmarła Maria  Kowalska z domu Gąsienica Bukowa (ur. 2 stycznia 1936 w Kościelisku) – polska narciarka, instruktor narciarstwa. Zawodniczka klubów Kolejarz Zakopane 1952-1958 i SNPTT Zakopane 1959-1960. Uczestniczka IO w Cortina d’Ampezzo w 1956, gdzie zdobyła 5. miejsce w sztafecie 3 x 5 km. Do jej największych sukcesów należało 4. miejsce MŚ w Lahti (1958) oraz 5. miejsce IO w Cortina d’Ampezzo, wywalczone w sztafetach 3 x 5 km. 5-krotna mistrzyni Polski. Żona olimpijczyka Aleksandra Kowalskiego.  Uroczystości pogrzebowe  rozpoczną się 30 grudnia br o godz. 9,30  w kościele parafialnym w Kościelisku, o godz. 10,00 rozpocznie się Msza po której  Zmarła zostanie odprowadzona na miejsce wiecznego spoczynku n miejscowym cmentarzu
( 27 Grudnia 2020)
Odszedł Józef Rysula
(żródło: )

 Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ŚP. Józefa Rysuli, wybitnego polskiego narciarza klasycznego, biegacza, zawodnika klubu SNPTT Zakopane w latach 1954-1973, trzykrotnego olimpijczyka igrzysk w Squaw Valley 1960, Innsbrucku 1964 i Grenoble 1968. Trzykrotnie startował w mistrzostwach świata: w Zakopanem 1962,  Oslo 1966 i Szczyrbskim Jeziorze w 1970 roku. Zdobył dwadzieścia tytułów Mistrza Polski i sześciokrotnie zwyciężył w Memoriale Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny. Swą zwieńczona wieloma sukcesami karierę zakończył w 1973 roku.  
( 23 Listopada 2020)
Podobizny olimpijczyków ozdobiły Miejską Halę Lodową
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Północna i południowa ściana Miejskiej Hali Lodowej zapełniła się podobiznami wychowanków nowotarskiego hokeja, uczestników Igrzysk Olimpijskich.
( 24 Października 2020)
Zmarł Marek Żołądź
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Ta wiadomość wstrząsnęła środowiskiem piłkarskim na Podhalu. W poniedziałek, w godzinach popołudniowych w wieku zaledwie 45 lat zmarł Marek Żołądź.
( 20 Października 2020)
Odszedł Paweł Kauzal
(żródło: )

 W środę 16 września pod Niżnim Żabim Szczytem zginął Paweł Kauzal – nasz przyjaciel, pracownik Działu Badań Naukowych i Planowania Ochrony Przyrody. Paweł był człowiekiem pełnym pasji, niezwykle oddanym swojej pracy, o wielkiej wrażliwości, szczególnie w sprawach ochrony przyrody.
( 18 Września 2020)
Ludzie podhalańskiej piłki. Na boisku od rana do wieczora.
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Kiedyś marzył by być wielkim piłkarzem, dzisiaj marzy by wychować wielkiego piłkarza. Adam Gubała – góral z krwi i kości - to kolejny bohater naszego cyklu.
( 25 Maja 2020)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022