START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sportowcy Podhala
Zmarł Piotrek Rajwa
(żródło: www.przewodnictwo.org)

  W dniu 1 sierpnia  w Irlandii po ciężkiej chorobie w wieku 55 lat zmarł Piotr Rajwa, przewodnik tatrzański i ratownik TOPR.
( 12 Sierpnia 2015)
Ania Figura z Jackiem Żebrackim wbiegli na Gerlach, Lodowy Szczyt, Durny Szczyt oraz Łomnicę w 8h 45 minut
(żródło: fot A. Figura)

 Skialpinistka , przewodniczka tatrzańska Anna Figura wraz z Jackiem Żyłką Żebrackim pokonali w  8 godzi 45 minut trasę z Wyżnich Hagów do Tatrzańskiej Łomnicy. Wyczyn nie byłby tak spektakularny gdyby nie to że trasa prowadziła przez Gerlach Lodowy Durny i Łomnicę i miała 26,4 km długości i przewyższenia ponad 3,5 tys metrów. Gratulacje.
( 25 Lipca 2015)
Zmarł Marek Pęksa
(żródło: )

20 lipca zmarł Marek Pęksa przewodnik tatrzański, prezes Klubu Przewodników Tatrzańskich TPN-PTTK, członek Zarządu Centrum Przewodnictwa Tatrzańskiego, pracownik TPN, komandor Yacht Klubu Polski w Zakopanem, prezes Koła Łowieckiego „Watra” w Zakopanem. Msza św. pogrzebowa rozpocznie się w najbliższy czwartek 23 lipca o godzinie 14.00 w Starym Kościółku przy ul. Kościeliskiej. Marek Pęksa pochowany zostanie na Starym Cmentarzu.  
( 20 Lipca 2015)
Odeszli niosąc pomoc !
(żródło: TOPR)

  17 lipca w Słowackim Raju w rejonie Klastoriska w trakcie  akcji ratunkowej  wypadkowi uległ śmigłowiec ATE  z czterema ratownikami na pokładzie, którzy ponieśli śmierć.  
( 20 Lipca 2015)
Jacek Żebracki wbiegł na Mt Blanc w 4 h 17 minut
(żródło: taternik.org)

 Jacek Żyłka Żebracki ze Szczawnicy zdobył Mont Blanc i tym samym ustanowił rekord w biegu na ten szczyt.
( 19 Lipca 2015)
Zmarł trener Piotr Pochopień
(żródło: A. Kosman PZN)

Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że nie żyje Piotr Pochopień, trener kadry narodowej zjazdowców, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku w 1976 roku, szkoleniowiec w klubie SNPTT-1907 Zakopane. Zmarł w wieku 74 lat w rodzinnej Suchej Beskidzkiej. 
( 16 Lipca 2015)
Maciej Kot magistrem AWF
(żródło: )

 Jak przeczytaliśmy na oficjalnej stronie facebook Macieja Kota - został on dzisiaj oficjalnie magistrem wychowania fizycznego- Gratulacje
( 6 Lipca 2015)
Medal Pamiątkowy Podhala dla Roberta Nemsia
(żródło: www.nowotarski.pl)

  Podczas IX  sesji Rady Powiatu Nowotarskiego   Robertowi Nemś – założycielowi Centrum Kultury i Fitnessu „Maximus” w Czarnym Dunajcu,  wręczono Medal Pamiątkowy Podhala nadany przez Starostę w związku z wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie sportów walki oraz sportów siłowych, m.in. zdobyciem prowadzonej przez Niego drużyny Mistrzostwa Świata federacji WPA w trójboju siłowym w Łucku na Ukrainie. Odznaczony dziękował za nadane odznaczenie, będące wyrazem uznania wieloletniej pracy z młodzieżą.
( 26 Czerwca 2015)
W Kościelisku pożegnano olimpijczyka Stanisława Szczepaniaka
(żródło: )

 W piątek na cmentarzu w Kościelisku pożegnaliśmy Stanisława Szczepaniaka, dwukrotnego olimpijczyka (Innsbruck 1964 i Grenoble 1968r) i czterokrotnego medalistę mistrzostw świata w biathlonie. Sportowiec zmarł w niedzielę w wieku 81 lat.  Fotoreportaż z pogrzebu tutaj!!!
( 26 Czerwca 2015)
Zmarł biathlonista Stanisław Szczepaniak
(żródło: www.biathlon.com.pl)

  Ze smutkiem informujemy, że zmarł Stanisław Szczepaniak dwukrotny reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich - Innsbruck (AUT) 1964, Grenoble (FRA) 1968. Stanisław Szczepanik urodził sie w Kościelisku, reprezentował klub WKS Legia Zakopane.  Podczas Igrzysk Olimpijskich w Grenoble w 1968 zajął 4 miejsce w biegu indywidualnym. Pogrzeb odbędzie się w dniu 26.06.2015 o godz. 14:00 w Kościelisku.
( 22 Czerwca 2015)
Zmarł Tadeusz Bryś
(żródło: A. Kosman PZN)

 Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że nie żyje Tadeusz Bryś, wieloletni działacz Polskiego Związku Narciarskiego i Tatrzańskiego Związku Narciarskiego, wiceprezes PZN i TZN, inżynier, dyrektor fabryk nart na Kasprusiach i w Szaflarach.
( 11 Czerwca 2015)
Mistrz Polski z Szaflar
(żródło: K. Dygoń)

  Już w roku 2010 na Międzynarodowym Festiwalu Piłki Ręcznej w Pabianicach, którego był królem strzelców, zachwycał wszystkich swoją motoryką. Ten niezwykle pracowity, utalentowany i lubiany chłopak przez pięć lat był niekwestionowanym liderem swojego zespołu UKS-u Świt Adecco Szaflary.   W galerii fotoreportaż K. Dygonia
( 19 Maja 2015)
Zmarł Edward Miranowski
(żródło: )

 17 maja 2015 r. zmarł w wieku 84 lat Edward Miranowski taternik,alpinista, przewodnik tatrzański I klasy, ratownik TOPR, instruktor narciarski, uczestnik kilkunastu wypraw naukowych i alpinistycznych w Alpy, Dolomity, Kaukaz, Hindukusz, Himalaje i góry Norwegii. Msza Św. żałobna zostanie odprawiona w dniu 20 maja 2015 r. o godz.12.00 w Kościele  Św. Rodziny przy ul. Krupówki, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na nowy cmentarz przy ul. Nowotarskiej.  
( 19 Maja 2015)
Klemens Murańka na ślubnym kobiercu.
(żródło: )

 Skoczek narciarski Klemens Murańka dzisiaj stanął na ślubnym kobiercu.  W kościele parafialnym w Poroninie zawarł związek małżeński z Agnieszką. Młodej parze życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia.
( 25 Kwietnia 2015)
Lucjan Chorąży zginał pod Babią Górą
(żródło: )

 Lucjan Chorąży, ultramaratończyk zginął w sobotę na Babiej Górze. Biegacz przygotowywał się tam do Mistrzostw Europy. 35 – letni maratończyk ze Skawinek (gmina Lanckorona) wybrał się w sobotnie popołudnie na trening w góry, z którego jednak bardzo długo nie wracał. Pomoc wezwał jego kolega, przebywający wtedy w schronisku. Ratownicy GOPR-u wyruszyli na poszukiwania biegacza. W nocy, około 3 na ranem, w okolicach żółtego szlaku, znaleziono jego zwłoki. Lucjan Chorąży specjalizował się w maratonach i biegach wysokogórskich. Na Babiej Górze przygotowywał się do Mistrzostw Europy. 
( 16 Lutego 2015)
Archiwum
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni

 
  
 
 

 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018