XV OOM w żeglarstwie zakończona.

Po czterech dniach zmagania na Jeziorze Czorsztyńskim zakończyli młodzi żeglarze, którzy brali udział w zawodach na Optymistach i Laserach.  W klasie Optymist bezapelacyjnie zwycięzyła aktualna  wicemistrzyni świata z Brazylii Ewa Szczęsna. W śród chłopców zwyciezył w tej klasie Jarosław Figiel  w laserach triumfowali Aleksandra Dzik oraz Damian Pietruszewski.  Jedyny reprezentant Podhala Szymon Knurowski, który startował w kategorii Optymist  zajął 23 miejsce na 63 sklasyfikowanych zawodników.  W galerii fotoreportaż z regat!!!
( 23 Sierpnia 2009)
XV OOM w Żeglarstwie
(żródło: PTŻ)

Od czwartku na jeziorze Czorsztyńskim trwają finały XV OOm w Zeglarstwie ponad 190 zawodników  z 13 województw startuje w regatach klasy Optymist i Laser.  Rozegrane zostały 4 wyścigi w klasie Laser  4,7 i 3 w klasie Optymist. Lekki wiatr 2-5 m/s a dzisiaj cisza i przymusowe oczekiwanie na wiatr.
( 21 Sierpnia 2009)
XV OOM w Triathlonie Frydman 2009

19 dziewczat i 43 chłoców wystartowało do finału  XV OOM w triathlonie, rozegranego 2 sierpnia we Frydmanie nad jeziorem czorsztyńskim.  Zawody wygrali: Mariola Krzemińska z Katowic i  Szymon Scholtz z Leszna   W galerii fotoreportaż z zawodów.
( 2 Sierpnia 2009)
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Triathlonie
(żródło: T. Watycha Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ)

W niedzielę  2 sierpnia 2009 r. na trasie od "Przystani" we Frydmanie przez  Krempachy do szkoły w Nowej Białej będzie rozgrywany wyścig rowerowy w ramach  XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich, Małopolska 2009.
( 25 Lipca 2009)
XIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: małopolskie pierwsze, wsród klubów AZS Zakopane drugi

Po zakończeniu wszystkich dyscyplin XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych najwiecej medali - 109 (36 złotych, 39 srebrnych i 34 brązowe)  zdobyli reprezentanci Małopolski. Również w klasyfikacji województw pierwsze miejsce zajęło małopolskie. W klasyfikacji klubów na pierwszej pozycji uplasowała się Juvenia Białystok, na drugiej AZS Zakopane, a na trzeciej Wisła Ustronianka.
( 9 Marca 2008)
8 medali zawodników AZS/SMS Zakopane podczas XIV OOM. Klub AZS Zakopane na 2 miejscu

Podobnie jak przed rokiem klub AZS Zakopane zajął II miejsce wśród wszystkich klubów w Polsce. Pamiętajmy jednak, że w tym roku byliśmy pozbawieni wsparcia najlepszej polskiej snowboardzistki, Karoliny Sztokfisz, która startuje w Pucharze Świata.
( 5 Marca 2008)
5 medali zawodników AZS-SMS Zakopane w slalomie gigancie równoległym OOM

Rewelacyjnie zaprezentowali się zawodnicy AZS-SMS Zakopane podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych  XIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rozgrywanych w Szczyrku. Nasi zawodnicy zdobyli aż 5 medali w konkurencji PGS (slalom gigant równoległy).
( 25 Lutego 2008)
„F2 Dawidek Team.pl” klubowym Mistrzem Polski w snowboardowym slalomie.
(żródło: P. Dawidek)

W dniach 22-23.02 w Szczyrku nasi zawodnicy rywalizowali o medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.  W piątek rozegrano konkurencje Big Air. W kategorii juniorów nasz klub reprezentował Piotr Tokarczyk. Zajął on świetne 4. miejsce. Przegrywając z zawodnikami z Bielska i Krakowa. Sobota to nasza specjalność czyli slalom gigant równoległy.
XIV OOM i Mistrzostwa Polski Juniorów w skokach i kombinacji. Medale zakopiańczyków.

W rozgrywanych  na nowo otwartej Skoczni HS 106 w Szczyrku Skalite Mistrzostwach Polski Juniorów w ramach XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w ciągu dwu dni tytuły Mistrza Polski wywalczyli zakopiańczycy. 20 lutego najlepszy wynik  uzyskał Maciej Kot SKS Start Krokiew,  który ze skokami o długości 104,5m oraz 103,5 m uzyskał notę 268 pkt co dało mu  tytuł Mistrza Polski juniorów.
( 21 Lutego 2008)
XIV OOM w slalomie

W rozegranym w Szczyrku slalomie specjalnym zaliczanym do klasyfikacji XIV OOM brązowe medale zdobyli Kamil Januszek (MUKS Smig) oraz Agata Popieluch AZS Zakopane. Złota medalistka super kombinacji i supergigantu Maryna Gąsienica Daniel niestety nie ukończyła konkurencji  podobnie jak Jakub Kominko  z SNPTT
( 16 Lutego 2008)
XIV OOM w narciarstwie alpejskim 7 medali zakopiańczyków

W rozgrywanych w Szczyrku alpejskich konkurencjach XIV OOM siedem medali zdobyli zakopiańscy zawodnicy. Złote medale:  w supergigancie i kombinacji zdobyła Maryna Gąsienica Daniel . a srebro w supergigancie wywalczyła Agnieszka Wójcicka -obydwie zawodniczki MUKS Śmig Zakopane
( 15 Lutego 2008)
XIV OOM w biegach

W  przeprowadzonych w ramach XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży biegach techniką dowolną  bardzo dobrze spisali się zawodnicy LKS Poroniec.
XIV OOM w Biathlonie rozpoczęta.

170 zawodników z 14 klubów reprezentuje 6 województw podczas Biathlonowej XIV Ogólnopolskiej OIimpiady Młodzieży w Kościelisku Kirach.  Zawody zostały przeniesione z Dusznik z powodu braku śniegu. W galerii kilka fot z rozpoczęcia.!!!
( 5 Lutego 2008)
XIV OOM w Biathlonie na koniec sztafety BKS najlepszy.

W ostatnim dniu trwana XIV  Biathlonowej Ogólnopolskiej Olompiady młodzieży rozgerane zostały sztafety. Złote medale XIV OOM zdobyły  drużyny BKS WP Kościelisko dziewcząt i chłopców a sztafeta juniorów wywalczyła Wice mistrzostwo Polski.   W  galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 10 Lutego 2008)
XIV OOM w Biathlonie Kościelisko Kiry - Zwycięstwo Karoliny Pitoń w sprincie.

W pierwszym dniu zmagań  XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biathlonie rozegrano biegi sprinterskie.  Bieg juniorów był równocześnie  klasyfikowany jako  Mistrzostwa Polski.  Tytuł ten zdobyli:  Karolina Pitoń z Kościeliska oraz Adrian Maciulewicz z Wrocławia. Złote medale  w juniorach młodszych wywalczyli Katarzyna Leja z Kościeliska oraz  Rafał Lepel z Katowic.   W galerii fotoreportaż z zawodów!!!