XIV OOM w Biathlonie na koniec sztafety BKS najlepszy.

W ostatnim dniu trwana XIV  Biathlonowej Ogólnopolskiej Olompiady młodzieży rozgerane zostały sztafety. Złote medale XIV OOM zdobyły  drużyny BKS WP Kościelisko dziewcząt i chłopców a sztafeta juniorów wywalczyła Wice mistrzostwo Polski.   W  galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 10 Lutego 2008)
XIV OOM w Biathlonie Kościelisko Kiry - Zwycięstwo Karoliny Pitoń w sprincie.

W pierwszym dniu zmagań  XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biathlonie rozegrano biegi sprinterskie.  Bieg juniorów był równocześnie  klasyfikowany jako  Mistrzostwa Polski.  Tytuł ten zdobyli:  Karolina Pitoń z Kościeliska oraz Adrian Maciulewicz z Wrocławia. Złote medale  w juniorach młodszych wywalczyli Katarzyna Leja z Kościeliska oraz  Rafał Lepel z Katowic.   W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 6 Lutego 2008)
XIV OOM w Biathlonie- Bieg pościgowy- drugie złoto Karoliny Pitoń

W drugim dniu trwania XIV OOM w biathlonie rozegrano bieg pościgowy. Tytuły Mistrzów Polski Juniorów  wywalczyli: Karolina Pitoń (BKS WP Kościelisko), Adrian Maciulewicz (AZS AWF Wrocław) a złote medale OOM zdobyli juniorzy młodsi  Monika Hojnisz ( UKS LIDER Katowice) oraz  Mateusz Matusik (UKN Melafir Czarny Bór) Zawody zostały rozegrane w zimowych warunkach- bowiem  nocny deszcz zamienił się w  uporczywą śnieżycę, która zmieniłą warunki na trasie ale i również utrudniała strzelanie. W galerii kilka fot z zawodów.!!!!!
( 7 Lutego 2008)
XIV OOM w Biathlonie - Bieg Indywidualny- Karolina Pitoń trzecia, Grzegorz Penar V-ce mistrzem Polski

Po jednodniowej przerwie poświeconej  treningom oraz dekoracji zwyciezców za poprzednie dni do zmagań powrócili biathloniści. tym razem przeprowadzono bieg indywidualny- Najdłuższy z wszystkich biegów dystans od 15 km do 10 km z czterema strzelaniami wymagał od zawpdników niesamowitej kondycji  na trasie biegu i koncentracji na strzelnicy.   W galerii fotoreportaż z biegów!!!
( 9 Lutego 2008)
XIV OOM W BIATHLONIE 4 – 10 LUTY 2008 r. Kościelisko - Kiry

Ze względu na brak śniegu planowana Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biathlonie w Dusznikach została przeniesiona do Kościeliska
( 4 Lutego 2008)
XIV OOM w Biathlonie

Wyniki XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biathlonie
XIII OOM Podsumowanie

XIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Małopolska 2007 jest już za nami.  Pora na podsumowanie . Województwo małopolskie zajęło w klasyfikacji medalowej drugie miejsce - zdobyło  łącznie 122 medali: 38 złotych,47 srebrnych i 37 brązowych. W punktacji dyscyplin zajęło pierwsze miejsce zdobywając razem 2124,65 pkt,
( 1 Marca 2007)
9 medali zawodników AZS-SMS podczas OOM

9 medali zdobyli zawodnicy AZS-SMS podczas rozegranych zawodów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krynicy. Oto miejsca zawodników AZS-SMS:
XIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w skokach. Sukcesy Startu Krokiew na Wielkiej Krokwi.

W ostatnim dniu trwania XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, konkurs skoków na Wielkiej Krokwi rozegrali Juniorzy A. Nie zawiedli faworyci. Pierwsze cztery miejsca przypadły w udziale  zawodnikom zakopiańskich klubów. KS Start Krokiew i TS Wisła Zakopane. Zresztą w klasyfikacji medalowej klubów  KS Start Krokiew Zakopane zdobył podczas XIII OOM w skokach aż 13 medali: 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe i  tym samym zajął pierwsze miejsce wśród klubów. W galerii fotoreportaż z niedzielnego konkursu skoków!!!!!
( 25 Lutego 2007)
24 luty XIII OOM Kombinacja Norweska mass start.

W przedostatnim dniu trwania XIII  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zakopanem na starcie stanęli kombinatorzy norwescy. Od godz. 9.00 na trasach biegowych zmagało się 23 zawodników  z województw:  Małopolskiego, Śląskiego i Dolnośląskiego. Z mass startu Juniorzy A mieli do pokonania dystans 7,5 km a Juniorzy B 5 km  Fotoreportaż z zawodów przedstawiamy w galerii!!!!
( 24 Lutego 2007)
23 luty XIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Skokach Konkurs Drużynowy Trzy medale Startu.

Kolejny dzień Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  dla zawodników KS Start Krokiew Zakopane był pełen sukcesów. W konkursie drużynowym zawodnicy zdobyli dla macierzystego klubu aż trzy medale - dwa złote i jeden srebrny . Wśród Juniorów A     najlepsze wyniki odniosła drużyna KS Start Krokiew Zakopane w składzie  Wojciech Gąsienica Kotelnicki, Dawid Kowal i Sebastian Toczek . Łączna nota 672 pkt zapewniła skoczkom mistrzowski tytuł.
( 23 Lutego 2007)
22 luty XIII OOM Skoki i Kombinacja Norweska

W kolejnym dniu trwania XIII  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrane zostały kolejne konkursy skoków  Juniorów A i Juniorów B na skoczni  HS 94 . W konkursie wzięło udział  43 skoczków.
( 22 Lutego 2007)
21 luty XIII OOM Biegi indywidualne.

W kolejnym dniu  trwania XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrane zostały biegi indywidualne s tylem klasycznym .  Juniorzy A i B mieli do pokonania dystans 10 km a, Juniorki A 7,5 km a Juniorki B 5 km.  Do startu stanęło 94 biegaczy reprezentantów województw: małopolskiego, śląskiego podkarpackiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego pomorskiego, podlaskiego i lubelskiego.  W galerii przedstawiamy fotoreportaż z zawodów.!!!
( 21 Lutego 2007)
21 luty XIII OOM Konkurs Skoków Junior B HS 72. Trzy medale KS Start Krokiew Zakopane.

21 lutego na skoczni HS  72   w ramach XIII ogólnopolskiej Olimpiady młodziezy zmierzyli się skoczkowie w kategorii Junior B  Do konkursu zgłosiło się 26 skoczków reprezentantów województw: małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego .  Aż pięciu  zawodników KS Start Krokiew znalazło się w pierwszej dziesiątce dzisiejszego konkursu . Trzy medale,  szóste i dziewiąte miejsce to dzisiejszy (21 luty) dorobek reprezentantów tego klubu.    W galerii foto z konkursu skoków.!!!!
19 Luty XIII OOM Biegi Podwójne

W drugim dniu Biegów rozgrywanych w ramach XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrane zostały biegi podwójne juniorów i juniorek A oraz biegi indywidualne stylem klasycznym juniorów B i juniorek B.  Wśród juniorów A, którzy dwukrotnie musieli pokonać dystans 10km raz stylem dowolnym a raz klasycznym  Józef Tatar wywalczył srebrny medal . do zwycięzcy konkurencji Mariusza Michałka brakło mu  1.06,8  Trzeci na mecie zameldował się Piotr Tkacz z AZS AWF Katowice.  Wśród juniorek A , które miały do pokonania dwukrotnie dystans 5 km zwyciężyła Anna Staręga z UKS Rawa Siedlce, drugie miejsce wywalczyłą Kinga Bieszczad z LKS Klimczok Bystra a na trzeciej pozycji uplasowała się Aleksandra Prekurat. AZS AWF Katowice.