START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Olimpiada młodzieży
Uroczyste Otwarcie XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Ziemia Małopolska 20
(żródło: )

 Pomimo iż  już od dwóch tygodni na sportowych arenach zmagają się młodzi sportowcy dopiero  w piątek pod Wielką Krokwią nastąpiła ceremonia oficjalnego otwarcia XIII OOM. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, ministerstwa Sportyu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Małopolskiego Związku Stowarzyszeń Kultury Fizycznej oraz władz samorządowych: Zakopanego, Kościeliska, Krynicy , Powiatu Tatrzańskiego oraz zaproszeni goscie. parlamentarzyści i mistrzowie sportowi.   W galerii fotoreportaż z otwarcia XXX OOM!!!
( 17 Lutego 2007)
XIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Majerczyk, Niewiadomy, Kłusak najlepszymi alpejczykami OOM
(żródło: )

  Zakończyła się, OOM w narciarstwie alpejskim. Po juniorach rywalizowali juniorzy młodsi. Zawody w tej kategorii wiekowej rozgrywane były tylko w obsadzie krajowej. Slalomy giganty i super gigant przeprowadzono na Kasprowym slalom w Kluszkowcach. Gwiazdami tegorocznej OOM byli Sabina Majerczyk ze Śmigu i Martyna Niewiadomy z Beskidów Żywiec (przyznano pierwsze miejsce ex equo) oraz Jakub Kłusak z AKS Zakopane. Punktację klubową wygrał Śmig Zakopane a punktację wojewódzką - województwo małopolskie.
( 18 Lutego 2007)
XIII OOM Konkurencje Alpejskie Juniorzy Młodsi
(żródło: )

W ramach XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodziezy  odbyły się konkurencje alpejskie na Kasprowym Wierchu  Po juniorach zjazdy rozpoczęli juniorzy młodsi Wsród Juniorek młodszych  mistrzowski tytuł w slalomie gigancie wywalczyłą  Martyna Niewiadomy, TS Beskidy Żywiec , drugie miejsce uzsykała Sabina Majerczyk  z MUKS Śmig Zakopane a trzecie miejsce  Agata Wykrot z KS Wisła Ustronianka .  Wsród Juniorów młodszych w tej dyscyplinie  złoty medal zdobył Kacper Wróblewski z TS Beskidy Żywiec , Srebro wywalczył Paweł Starzyk z SNPTT a brąz Michał Lipczyński z KS Grań/ Mitanski
( 15 Lutego 2007)
12-13 luty XIII OOM w narciarstwie alpejskim.
(żródło: )

Od 12 lutego na Kasprowym Wierchu w ramach XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Ziemia Małopolska 2007 odbywały się konkurencje zjazdowe Juniorów i Juniorek .
( 14 Lutego 2007)
11 luty XIII OOM w Biathlonie Dwie złote sztafety BKS WP Koscielisko.!!!
(żródło: )

W ostatnim dniu trwania  XIII Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w biathlonie odbyły się biegi sztafetowe.  Do swojego indywidualnego dorobku medalowego zawodnicy BKS WP Kościelisko dorzucili jeszcze dwa złote krążki. Juniorzy Adam Kwak, Łukasz Szczurek i Wojciech Maryniarczyk   wywalczyli mistrzowski tytuł na dystansie  3x7,5 km  a w ich ślady poszły juniorki młodsze, Katarzyna Leja, Katarzyna Szeliga i Iwona Iwaniec , które biegły na dystansie 3x 6 km.
( 12 Lutego 2007)
10 luty XIII OOM w biathlonie bieg indywidualny. Złoty Łukasz Szczurek!
(żródło: )

Po dniu przeznaczonym na treningi rozegrana została kolejna biathlonowa konkurencja – bieg indywidualny. Jest to koronny dystans Łukasza Szczurka, który właśnie podczas tego – długiego biegu we włoskim Martell wywalczył tytuł tegorocznego Mistrza Świata juniorów młodszych. Faworyt nie zawiódł kibiców.  Na 15 km dystansie uzyskał czas biegu 38.41,1 i miał tylko trzy niecelne strzały ( w tej konkurencji za każde pudło doliczana jest minuta karna) i ostatecznie łączny czas na mecie to 41.41,1   „ Dzisiaj śnieg był lepszy- zmrożony więc biegło mi się lepiej niż w czwartek. Ostatnio przygotowywałem się na inne trasy. Na świecie  są dłuższe nieraz o minutę  podbiegi i zjazdy więc można odpocząć. Tutaj  trasa  z krótkimi podbiegami i zjazdami dużo zakrętów jest trudno, ale dałem z siebie wszystko”   powiedział po biegu  Łukasz Szczurek.   Walka była bardzo zacięta – bowiem jak już wcześniej mówiliśmy zawodnik BKS WP Kościelisko startuje w tym roku już  ze starszymi kolegami w kategorii juniorów. W galerii fotoreportaz z sobotnich zawodów!!!!!  Pełne wyniki  biegu indywidualnego w formacie excela do pobrania tutaj!!!!!!
( 10 Lutego 2007)
8 luty XIII OOM w Biathlonie Drugie mistrzostwo Adama Kwaka.
(żródło: )

Kolejną konkurencją po biegach sprinterskich w biathlonie jest bieg na dochodzenie. Na trasę biegu zawodnicy wyruszają w kolejności zajętych miejsc w dniu poprzednim.  Bieg na długim dystansie (12,5 km,10 km 7,5km) jest bardzo emocjonujący.  Cztery strzelania dwa leżąc dwa stojąc maj decydujące znaczenie bowiem za każdy niecelny strzał  obowiązuje karna runda.   W drugim dniu trwania Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biathlonie na starcie stanęło blisko 130 zawodników dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych Junior i Junior Młodszy.  Kolejne tytuły mistrzowskie wywalczyli Adam Kwak (BKS WP Kościelisko), Weronika Nowakowska (AZS AWF Katowice) oraz  Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice).   Rafał Lepel (AZS AWF Katowice), który wystartował do biegu jako pierwszy pośród juniorów młodszych na metę zameldował się z drugim czasem, Jakub Gąsienica (BKS WP Kościelisko) , który  w biegu sprinterskim był 10, miał dzisiaj  rewelacyjne tempo i pomimo 10 niecelnych strzałów przyszedł na metę czwarty.     W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!!!.
( 8 Lutego 2007)
7 luty XIII OOM. Adam Kwak mistrzem Polski juniorów.
(żródło: )

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży traktowana jest jako mistrzostwa polski w kategorii juniorów i juniorów młodszych . Jest to więc najważniejsza impreza sportowa w roku dla młodych biathlonistów. W pierwszym dniu trwania zawodów zostały przeprowadzone biegi sprinterskie, na dystansach 10km, 7,5km oraz 6 km. Na starcie stanęło 131 dziewcząt i chłopców, którzy wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych junior i junior młodszy. Sukcesy odnieśli zawodnicy z reprezentacji województwa małopolskiego( wszyscy trenujący w BKS WP Kościelisko), którzy zdobyli aż 5 medali: jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe . W galerii obszerny fotoreportaż z zawodów. Pełne wyniki  biegu sprinterskiego do pobrania tutaj w formacie excela!!!
( 7 Lutego 2007)
6 luty. Otwarcie XIII OOM w biathlonie.
(żródło: )

Tegoroczne ogólnopolskie zmagania młodzieży w sportach zimowych rozpoczną się jedną z najtrudniejszych dyscyplin sportowych- biathlonu . We wtorek(6) na stadionie biatlonowym  wójt gminy Kościelisko Bohdan Pitoń uroczyście otworzył zawody biathlonowe, które potrwają do najbliższej niedzieli.
( 6 Lutego 2007)
XIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biathlonie.
(żródło: )

Już jutro rozpoczną się biathlonowe emocje w Kirach. Dzisiaj ( 5 stycznia) przyjechali uczestnicy XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  Małopolska 2007. Zawody potrwaja do 11 stycznia. We wtorek (6) o 9:30 rozpocznie się oficjalny trening  juniorów i juniorów młodszych a około 11:40 nastąpi uroczyste otwarcie Olimpiady godz. 12:00 oficjalny trening juniorek i juniorek młodszych
( 5 Lutego 2007)
XIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.
(żródło: )

W dniach od 5 do 25 stycznia między innymi w Zakopanem odbędzie się największa impreza sportu młodzieżowego w  Polsce  Ogólnopolska Olimpiada Młodziezy w sportach Zimowych Małopolska 2007.   Mimo iż oficjalne otwarcie olimpiady nastąpi  dopiero  17 lutego, już od  najbliższego poniedziałku 5 lutego w  Kościelisku Kirach  pojawią się pierwsze ekipy. 7 lutego w biegu sprinterskim wystartują  biathlonistki i biathloniści .  Od kolejnego poniedziałku (12) w Zakopanem rozpoczną się konkurencje zjazdowe . 16 lutego  na torze rozpoczną zmagania panczeniści  a kilka dni później biegacze i  skoczkowie .Zmagania potrwają do 25 lutego. Łyżwiarstwo figurowe, short track, snowboard oraz saneczkarstwo   rozgrywane będą w Krynicy i tam też 25 lutego nastąpi ceremonia zamknięcia .   Współorganizatorami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży są: Mnisterstwo Sportu RP, Województwo Małopolskie, oraz Urząd Miasta Zakopane , Urząd Miasta  Krynica , Powiat tatrzański a także Polska federacja Sportu Młodzieżowego i Małopolski Związek Stowarzyszen Kultury Fizycznej  .  Poniżej przedstawiamy szczegółowy program zawodów,
( 1 Lutego 2007)
Archiwum
Pierwszy «« (135-149)(150-164)(165-179)(180-194)(195-205)

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024