DWA ZŁOTE MEDALE MELAFIRU W OSTATNIM DNIU OOM
(żródło: PZBiathlonu)

Juniorzy oraz juniorki młodsze UKN Melafir Czarny Bór triumfowały w sobotnich biegach sztafetowych kończących XXVIII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży rozgrywaną w Dusznikach-Zdroju. W wyścigu juniorów młodszych zwyciężyli zawodnicy z Kościeliska.
( 13 Marca 2022)
DUBLETY NĘDZY-KUBINIEC, BADACZA I POTOŃCA

Drugiego dnia XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży trzy złote medale wywalczyli przedstawiciele województwa dolnośląskiego. W biegach pościgowych triumfowali Konrad Badacz, Anna Nędza-Kubiniec (juniorzy) oraz Jakub Potoniec i Oliwia Arendarczyk (juniorzy młodsi).
( 9 Marca 2022)
XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Snowboardzie
(żródło: PZN)

25 lutego rozegrane zostały ostatnie zawody w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Snowboardzie, które odbywały się w Zieleńcu. Ostatniego dnia uczestnicy zmagali się w slalomie równoległym, podzielonym na kategorie wiekowe: Juniorka, Junior, Juniorka Młodsza i Junior Młodszy.
( 7 Marca 2022)
OOM 2022 Dolny Śląsk - sprinty indywidualne stylem dowolnym
(żródło: skipol.pl)

Druga konkurencja rozgrywanej w Jakuszycach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dolny Śląsk 2022 w biegach narciarskich to sprinty indywidualne stylem dowolnym na dystansie 1200 metrów.
( 15 Lutego 2022)
OOM 2022 Dolny Śląsk - biegi stylem dowolnym dla Oliwii Buśko i Kamili Idziniak oraz Roberta Bugary i Dawida Pilcha

Pierwsza konkurencja rozgrywanej w Jakuszycach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dolny Śląsk 2022 w biegach narciarskich to biegi indywidualne ze startem interwałowym stylem dowolnym. Dzisiaj juniorki i juniorki młodsze rywalizowały na dystansie 5 kilometrów, juniorzy młodsi 7,km, a juniorzy 10 kilometrów. Poniżej prezentujemy pierwsze szóstki rywalizacji.
( 14 Lutego 2022)
Zakopane gości XXVIII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży
(żródło: UM Zakopane)

Rozpoczyna się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych, której gospodarzem jest województwo dolnośląskie. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 15 lutego na Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Kiryka w Szklarskiej Porębie. Rywalizacja młodych sportowców potrwa do 15 marca.
( 2 Lutego 2022)
OOM Śląsk 2020 - sztafety sprinterskie dla woj. śląskiego i MKS Istebna oraz SSR LZS Sokół Szczyrk i UKS Regle Kościelisko

Dzisiaj w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Śląsk 2020 na trasach Kubalonki rozegrano sztafety sprinterskie. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w team sprintach 6x1300 metrów stylem klasycznym.
( 22 Lutego 2020)
OOM Śląsk 2020: Skoczkowie rywalizowali na HS-104
(żródło: A.Karczewska PZN)

Skoczkowie narciarscy w czwartek zakończyli rywalizację w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Na skoczni normalnej HS-104 złote medale wywalczyli: Adam Niżnik w Juniorze Młodszym oraz Tomasz Pilch w Juniorze. Wśród kobiet triumfowała Anna Twardosz
( 20 Lutego 2020)
OOM Śląsk 2020: wyniki biegu łączonego

W czwartek podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży biegacze narciarscy rywalizowali na Kubalonce w biegu łączonym. Złote medale zdobyli: Hanna Popko, Sebastian Bryja, Magdalena Kobielusz i Michał Boreczek.
OOM Śląsk 2020: złote medale Jarosza i Kudzi

Za nami drugie zawody kombinatorów norweskich podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W czwartek złote medale wywalczyli Mateusz Jarosz w Juniorze Młodszym oraz Piotr Kudzia w Juniorze.
OOM Śląsk 2020: rozdano pierwsze medale w alpejskim

W poniedziałek, 17 lutego alpejczycy rozpoczęli zmagania w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Jako pierwszy do rywalizacji przystąpili narciarze ze starszych kategorii wiekowych - Junior oraz Juniorka. Złote medale w supergigancie zdobyli Emilia Żółtek i Bartłomiej Sanetra, natomiast w slalomie gigancie na najwyższym stopniu podium stanęli Anna Skarbek-Malczewska oraz Bartosz Szkoła.
( 19 Lutego 2020)
OOM Śląsk 2020: wygrana Szczechowicza i Jarosza

Kombinatorzy norwescy rozpoczęli rywalizację w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która w tym roku odbywa się w Beskidach. Pierwszego dnia zmagań zawodnicy walczyli na obiekcie HS-77 w Szczyrku oraz na trasach biegowych Kubalonki.
OOM Śląsk 2020: wyniki sprinterskiej rywalizacji

Drugiego dnia zmagań w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży biegacze narciarscy rywalizowali w sprincie techniką techniką dowolną. Drugi złoty medal do kolekcji zdobyła dzisiaj Magdalena Kobielusz z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk.
OOM Śląsk 2020: Konkurs drużynowy za nami

W środę, 19 lutego 2020 skoczkowie narciarscy rywalizowali w konkursie drużynowym rozgrywanym na obiekcie HS-104 w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Złote medale w kategorii Junior Młodszy zdobyli reprezentanci pierwszego zespołu Małopolski w składzie: Mateusz Jarosz, Stanisław Majerczyk oraz Adam Niżnik. Natomiast na najwyższym stopniu podium wśród Junior stanęli zawodnicy pierwszej drużyny Śląska, czyli: Szymon Jojko, Karol Niemczyk i Tomasz Pilch.
Skoczkinie zadebiutowały na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W poniedziałek, 17 lutego 2020 roku na skoczni HS-77 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w skokach narciarskich, które rozgrywane były w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Złoty medal wywalczyła Anna Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice, która dwukrotnie uzyskała 66,5 metra. Tytuł wicemistrzowski zdobyła Nicole Konderla z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, która oddała skoki na odległość 62,5 oraz 67 metrów. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Sara Tajner z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk, która skoczyła 64 oraz 61,5 metra.