MŚwL w Bad Mitterndorf: Timi Zajc liderem na półmetku, dwóch Polaków w dziesiątce!
(żródło: skijumping.pl)

Timi Zajc prowadzi po pierwszym dniu konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata w lotach narciarskich na skoczni Kulm (HS235) w Bad Mitterndorf. Reprezentant Słowenii poszybował w piątkowych seriach na odległość 228,5 m oraz 227 m. Drugie miejsce zajmuje Stefan Kraft, natomiast trzecie Johann Andre Forfang. W czołowej dziesiątce plasuje się dwóch Polaków - szósty Piotr Żyła i dziewiąty Aleksander Zniszczoł. Polacy w komplecie wystąpią w sobotnich rundach.
( 26 Stycznia 2024)
MŚ w lotach w Bad Mitterndorf. Skład Polskiego Teamu
(żródło: Polski Związek Narciarski)

Trener Thomas Thurnbichler  tuż po konkursie PŚ w Zakopanem ogłosił skład polskiej ekipy na mistrzostwa świata w lotach narciarskich , które odbędą się na skoczni mamuciej  Kulm w austriackim Bad Mitterndorf
( 21 Stycznia 2024)
Oprawa Igrzysk Europejskich w rytmie Dragon Dancing
(żródło: M.Sieczko)

Igrzyska Europejskie Kraków - Małopolska 2023 dobiegają końca. Nie da się ukryć, że biorąc pod uwagę prezentację sportu, potocznie zwaną oprawą imprez, była to wyjątkowa produkcja i wyjątkowe Igrzyska.
( 2 Lipca 2023)
IE w Krakowie: Dawid Kubacki ze złotym medalem na Wielkiej Krokwi!

Dawid Kubacki mistrzem Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 na dużej skoczni! Reprezentant Polski triumfował na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem po skokach na odległość 139 m oraz 134,5 m. Srebrny medal wywalczył Jan Hoerl, a brązowy Philipp Raimund. Siódme miejsce zajął Piotr Żyła, a dziesiątkę zamknął Aleksander Zniszczoł. Polacy w komplecie awansowali do finału.
( 1 Lipca 2023)
IE w Krakowie: Kriznar nokautuje na Wielkiej Krokwi, dwie Polki w finale

Nika Kriznar mistrzynią Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 na dużej skoczni! Reprezentantka Słowenii nie dała swoim rywalkom żadnych szans i triumfowała na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem po skokach na odległość 137,5 m i 132 m. Srebrny medal wywalczyła Nika Prevc, a brąz trafił do Seliny Freitag. Na dziewiętnastej pozycji rywalizację zakończyła Nicole Konderla. W finale wystąpiła również dwudziesta dziewiąta Anna Twardosz.
( 30 Czerwca 2023)
IE w Krakowie: Austria najlepsza w mikście, Polska piąta

Reprezentacja Austrii z trzecim złotym medalem Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Drużyna w składzie Marita Kramer, Jan Hoerl, Jacqueline Seifriedsberger i Daniel Tschofenig triumfowała w mikście rozegranym na Średniej Krokwi (HS105) w Zakopanem. Srebro zdobyła Norwegia, a brąz Słowenia. Polska sklasyfikowana została na piątej pozycji.
( 29 Czerwca 2023)
IE w Krakowie: Tschofenig ze złotem na Średniej Krokwi, Żyła siódmy

Daniel Tschofenig mistrzem Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 na normalnej skoczni! Reprezentant Austrii triumfował w zawodach na Średniej Krokwi (HS105) w Zakopanem dzięki skokom na odległość 104 m i 104,5 m. Srebrny medal wywalczył Jan Hoerl, a brąz Gregor Deschwanden. Siódme miejsce zajął Piotr Żyła, zaś dziesiąty był Dawid Kubacki. W finale wystąpiło czterech Polaków.
IE w Krakowie: Seifriedsberger wygrywa na Średniej Krokwi, trzy Polki w finale

Jacqueline Seifriedsberger mistrzynią Igrzysk Europejskich na normalnej skoczni. Reprezentantka Austrii triumfowała we wtorkowym konkursie na Średniej Krokwi (HS105) po skokach na odległość 99 m i 98,5 m. Srebrny medal wywalczyła Nika Prevc, która straciła 0,3 punktu do zwyciężczyni. Brąz zdobyła Marita Kramer. W finale wystąpiły trzy Polki. Najlepsza z Biało-Czerwonych, Anna Twardosz zajęła dwudziestą piątą lokatę.
( 27 Czerwca 2023)
Składy wszystkich reprezentacji W skokach narciarskich na Igrzyska Europejskie w Krakowie

21 czerwca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie odbędzie się ceremonia otwarcia III Igrzysk Europejskich. W ramach tego wydarzenia rozegrane zostaną zawody w skokach narciarskich na igelicie na Średniej i Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Na starcie spodziewani są przedstawiciele 15 reprezentacji narodowych.
( 25 Czerwca 2023)
Polacy przygotowani do startu w IE 2023. Na kadrę czekają już w COS OPO Zakopane
(żródło: COS OPO Zakopane)

Za nieco ponad dwa tygodnie bokserzy rozpoczną w Nowym Targu rywalizację o medale III Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023. Uczestnicy tegorocznych pięściarskich zmagań zostaną zakwaterowani w dużej mierze na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Jednymi z gości tatrzańskiego centrum będą pięściarze reprezentacji Polski, której trenerzy wybrali już skład na IE 2023.
( 15 Czerwca 2023)
Reprezentacja PZN na Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023
(żródło: A.Karczewska PZN)

Przedstawiamy kadrę kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich na Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Rywalizacja skoczkiń i skoczków narciarskich będzie się odbywała na obiektach w Zakopanem od 27 czerwca do 1 lipca. Arenami zmagań będą Średnia i Wielka Krokiew.
( 31 Maja 2023)
FIS Games już od 2028 roku. Trwają poszukiwania gospodarza

Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa oficjalnie zapowiedziała powstanie nowej imprezy rangi mistrzowskiej - FIS Games. Pierwsza edycja tego rozgrywanego raz na cztery lata wydarzenia zostanie rozegrana w 2028 roku. FIS skontaktowała się już ze wszystkimi członkami federacji i zaprezentowała dokumenty dotyczące procesu aplikacyjnego dla kandydatów do organizacji tych zawodów.
( 25 Maja 2023)
MŚ w Planicy: Słoweńcy najlepszą drużyną świata, Polacy tuż za podium

Reprezentacja Słowenii w składzie Lovro Kos, Ziga Jelar, Timi Zajc i Anze Lanisek wygrała konkurs drużynowy mistrzostw świata na dużej skoczni (HS138) w Planicy. Srebrne medale wywalczyli Norwegowie, a brązowe Austriacy. Polacy zakończyli rywalizację na czwartej pozycji.
( 4 Marca 2023)
MŚ w Planicy: Złoto dla Zajca, Kubacki z brązowym medalem!

Dawid Kubacki z brązowym medalem mistrzostw świata na dużej skoczni (HS138) w Planicy! Reprezentant Polski w konkursie na Bloudkovej Velikance oddał skoki na odległość 129 m oraz 135 m. Złoto wywalczył Słoweniec Timi Zajc (137,5 m i 137 m), a srebro Japończyk Ryoyu Kobayashi (135 m i 129,5 m). Tuż za podium konkurs zakończył Kamil Stoch, a dziewiąty był Piotr Żyła. W finale wystąpił również dwudziesty trzeci Aleksander Zniszczoł.
( 3 Marca 2023)
MŚ w Planicy: Zajc wygrywa kwalifikacje, Kubacki drugi, Stoch trzeci!

Timi Zajc zwyciężył w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego mistrzostw świata na dużej skoczni (HS138) w Planicy. Reprezentant Słowenii wygrał dzięki próbie na odległość 136 metrów. Drugi był Dawid Kubacki (131,5 m), a trzeci Kamil Stoch (136 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.