START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
12 dzień Igrzysk - 6 Polaków na starcie
(żródło: )

Dzisiaj (22.02) w eliminacjach biegu sprinterskiego wystartowała Justyna Kowalczyk. Nistety Polce nie powiodło się - na trasie liczącej 1125m techniką dowolną zajęła dopiero 44 lokatę - do ćwierćwfinalów zakwalifikowało się 30 najlepszych zawodniczek. Zwyciężyła Kanadyjka Beckie Scott. Nasza reprezentantka straciła do niej aż 8,74 sek. Ok. godziny 11 będą znane wyniki eliminacji w biegu sprinterskim meżczyzn - na krótkim dystansie wystartują Janusz Krężelok i Maciej Kreczmer. Ok. godziny 14'45 na trasie slalomu specjalnego z nr 31 zobaczymy Katarzyne Karasińską Za to ok. godziny 17 na dystansie 1500m. zobaczymy panczenistkę Katarzynę Wójcicką - która zapewnia, że dziś da z siebie wszystko. Dzisiaj jako ostatni Polak wystartuje Dariusz Kulesza (short track) - ok 20'17 w biegu eliminacyjnym na 500m.
( 22 Lutego 2006)
13 miejsce biathlonowej sztafety
(żródło: )

Polska sztafeta biathlonowa 4 x 7.5 km zajęła dziś odległe 13 miejsce (na 17 ekip). Jednakże do połowy dystansu prznetowaliśmy się całkiem nieźle - Tomasz Sikora (Dynamit Chorzów) miał tak samo jak Ziemianin tylko jedno doładowanie, do tego bardzo dobrze pobiegł. Dało to awans na trzecią lokatę, ze startą niecałych czterech sekund do Włochów i 28 s do prowadzących Niemców. Niestety 2 następne zmiany (Piecha, Pływarczyk) zanotowały kiepskie strzelania i słabe wyniki biegu -  co ostatecznie dało 13 miejsce. Wygrali Nimcy, srebro przypadło w udziale Rosjanom a brąz Francuzom.
( 21 Lutego 2006)
Polscy skoczkowie na 5 pozycji w drużynowym konkursie skoków.
(żródło: )

Ekipa w składzie: Stefan Hula, Kamil Stoch, Robert Mateja i Adam Małysz osiągnęła najlepszy wynik jako drużyna polskich skoczków w historii zimowych igrzysk olimpijskich . Dotychczas najlepiej naszym zawodnikom w tej dyscyplinie  powiodło się cztery lata temu w Salt Lake City, gdzie zajęli 6. miejsce .  Po pierwszej serii zajmowali 5. miejsce . Jako pierwszy z Polaków skakał Stefan Hula , który uzyskał 118 m (99,9 pkt). Jeszcze lepiej skoczył w drugiej kolejce Kamil Stoch - 122 m (108,1 pkt). Jako trzeci z naszych reprezentantów na belce startowej pojawił się Robert Mateja i uzyskał 126 m (116,3 pkt), co było drugim rezultatem w swojej grupie - lepiej (129 m) skoczył tylko Janne Ahonen. Nie zawiódł również Adam Małysz - wylądował na 128 m i dopisał do naszego dorobku 120,9 pkt. W drugiej serii nasi reprezentanci nadal skakali bardzo dobrze. Hula uzyskał 119 m (101,2 pkt), Stoch - 124,5 m (112,6 pkt), Mateja 123,5 m (110,8 pkt), zaś Małysz 129,5 m (124,6 pkt). Polacy uzyskali łączną notę 894,4 pkt, utrzymali 5. pozycję . Szóstych Japończyków wyprzedzili o 1,3 pkt. Najdłuższy skok w konkursie oddał w drugiej próbie Roar Ljokelsoey . Norweg wylądował na 141 m i pobił rekord skoczni ustanowiony w ubiegłym roku przez Małysza. Niespodzianką była słaba postawa Czechów (z Jakubem Jandą , liderem klasyfikacji generalnej PŚ w składzie, zajęli 9. miejsce) i Słoweńców . Brązowi medaliści z Salt Lake City również nie zdołali awansować do II serii - sklasyfikowani zostali na 10. pozycji . Tytułu bronili Niemc y, którzy cztery lata temu po fenomenalnym konkursie pokonali o 0,1 pkt Finów . W tym roku z dorobkiem 922,6 pkt zajęli czwartą pozycję Austriacy z nowo kreowanym mistrzem ( Thomas Morgenstern ) i wicemistrzem (Andreas Kofler) olimpijskim z dużej skoczni uzupełnieni Andreasem Widhoelzlem i Martinem Kochem uzyskali łączną notę 984,0 pkt. i wywalczyli olimpijskie złoto . Drugie miejsce zajęli Finowie (976,6 pkt), zaś trzecie Norwegowie (950,1 pkt).
( 21 Lutego 2006)
Rewelacyjny start Katarzyny Wójcickiej
(żródło: )

Rewelacyjny start zaliczyła dzisiaj w Turynie nasza najlepsza  łyżwiarka szybka - Katarzyna Wójcicka. W rozgrywanym na 1000m panczenowym biegu zajęła bardzo dobre 8 miejsce!  Po starcie połowy z 36 zawodniczek była trzecia, ale wszystkie najlepsze panczenistki świata na tym dystansie dopiero przygotowywały się do startu. Reprezentująca barwy AZS Zakopane Katarzyna osiągnęła czas 1.17,28  o 1,93 s poprawiając swój własny rekord Polski! Polka pobiegła już w drugiej parze, mając za rywalkę Niemkę Judith Hesse. W dzisiejszych zawodach zwyciężyła Holenderka Marianne Timmer - 1.16,05. Srebrny medal wywalczyła Kanadyjka Cindy Klassen - 1.16,09, a brązowy  Niemka Anni Friesinger Warto dodać, że Katarzyna Wójcicka ma na swoim koncie - jak na razie nie poprawione przez nikogo - rekordy Polski na dystansach 500m, 1000m, 1500m, 3000m, i  5000m dodatkowo  w wieloboju i wieloboju małym.
( 19 Lutego 2006)
8 dzień olimpijskich zmagań w Turynie.
(żródło: )

W 8 dniu Igrzysk Olimpijskich zobaczyliśmy 12 naszych reprezentantów .  Bardzo dobrze  spisał się Konrad Niedźwiedzki - w łyżwiarskim biegu na 1000m zajął 13 miejsce . Daje to duże nadzieje na dobry start na jego koronnym dystansie - 1500m. Maciej Ustynowicz , podobnie jak w biegu na 500m przewrócił się i został zdyskwalifikowany.
( 19 Lutego 2006)
Dramat polskiej ekipy biathlonowej
(żródło: )

Poważne problemy miał Tomasz Sikora i pozostała część polskiej ekipy biathlonistów. Nasi zawodnicy nie mogli wyjechać z zasypanej śniegiem wioski olimpijskiej - odległej o kilkanaście kilometrów od tras biathlonowych. Tomasz Sikora i Wiesław Ziemianin mają wystartować dzisiaj o 14'30.
( 18 Lutego 2006)
12 Polaków dzisiaj w Turynie
(żródło: )

W sobotnich olimpijskich zmaganiach zobaczymy aż 12 naszych repreznetantów. Ok godz 12'00 w biegu na dochodzenie (10km) wystartuje Magdalena Gwizdoń, tuż po niej Krystyna Pałka a po 3 minutach - Magdalena Nykiel. Na 13'30 z 11'00 przesunięto super gigant mężczyzn - z powodu silnych opadów śniegu. Z numerem 53 zobaczymy Michała Kałwę. O 14'30  -  bieg pościgowy mężczyzn (12.5km) - Zobaczymy Tomasza Sikorę i Wiesława Ziemianina. O 17'00 rozpoczną się zmagania łyżwiarzy szybkich na dystansie 1000m - zobaczymy Konrada Niedźwiedzkiego i Macieja Ustynowicza. O 18'00 Adam Małysz, Kamil Stoch i Robert Mateja wystąpią na dużej skoczni (HS-140) w Pragelato. O 20'19 w ćwierćfinale short-tracku wystąpi jedyny nasz reprezentant - Dariusz Kulesza . Trzymamy kciuki!!
( 18 Lutego 2006)
Małysz, Mateja, Stoch - już w sobotę w Pragelato
(żródło: )

W sobotę 18 II na skoczni w Pragelato ujrzymy trzech Polaków. W konkursie olimpijskim na k-120 (HS 140) wystartują Adam Małysz, Kamil Stoch i Robert Mateja. W piątkowych kwalifikacjach najlepiej skakał Austriak Thomas Morgenstern i Janne Ahonen - 136m. Andreas Kofler skoczył 133m a mistrz olimpijski z k-90 - Lars Bystoel - 131.5m. Adam Małysz skalsyfikowany został na 14 pozycji - 125m, Kamil Stoch 42 - 110m, Robert Matej tuż obok - 43 pozycja za skok 108,5m. Piątkowe kwalifikacje nie były udane dla lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Czecha Jakuba Jandy, który oddał skok o jeden metr krótszy od Małysza i zajął 15. miejsce.
( 17 Lutego 2006)
Justyna Kowalczyk zeszła z trasy biegu na 10km.
(żródło: )

Nie powiodło się Justynie Kowalczyk w biegu na 10km. Po pierwszym pomiarze czasu zajmowała 8 lokatę. Niespełna  2.5 km przed metą widać było po niej ogromne zmęczenie - chwile później zrezygnowała z dalszego biegu. Okazało się, że Kowalczyk zasłabła na trasie . Skuterem śnieżnym przetransportowano ją do specjalnego namiotu medycznego, a później karetką pogotowia do szpitala polowego na mecie. Po badaniu zdiagnozowano bardzo niskie ciśnienie.
( 16 Lutego 2006)
7 dzień Igrzysk - byc może medal?
(żródło: )

W czwartkowych olimpijskich zmaganiach będziemy mogli zobaczyć aż 8 naszych reprezentantów. Szanse medalowe są - temu nie można zaprzeczyć - W czwartek bowiem, w biegu na 10km "klasykiem" wystartuje Justyna Kowalczyk, a w biathlonowym sprincie (7,5 km) Krystyna Pałka . Obok niej zobaczymy: Katarzyna Ponikwia, Magdalena Gwizdoń i Magdalena Nykiel.   Dopingować także będziemy  - miejmy nadzieję nie tylko w eliminacjach - Rafała Skarbka-Malczewskiego i Mateuesza Ligockiego w snowboard-crossie. Jako ostatnia dzisiaj z naszej reprezentacji  wystartuje Monika Wołowiec - skeletonistka. Trzymamy kciuki!!
( 16 Lutego 2006)
Biathlonowa ruletka - Tomasz Sikora poniżej oczekiwań
(żródło: )

14 lutego nie powiodło się Tomaszowi Sikorze. W rozgrywanym dziś sprincie (10km) zajął dopiero 20 pozycję. Zwyciężył 35-letni Niemiec - Sven Fischer. Polak pomylił się po jednym razie  leżąc i stojąc. Sikora stracił do Fischera 1.42,7. Wiesław Ziemianin ani razu nie spudłował - niestety okazał się biegowo słabszy - i ostatecznie zajął 26 pozycję. Michał Piecha był 66 a Grzegorz Bodziana 69
( 14 Lutego 2006)
Rewelacyjna Krystyna Pałka!!!
(żródło: )

13 luty był zapewne jednym z najszczęśliwszych dni w życiu młodziudkiej biathlonistki Krystyna Pałki. W końcu nie codziennie zdobywa się 6 moiejsce Igrzyskach Olimpijskich. Naszej olimpijce brakło tylko 2,26,6 min do zwyciężczyni - Swietłany Iszmuratowej. Krystyna doskonale poradziła sobie na strzelnicy - 4 strrzelania bez pudła!Gorzej spoisały się pozostałe Polki - Magdalena Gwizdoń - 4 błędy - po jednym w każdym strzelaniu i 34 pozycja. Gdyby nie te 4 pomyłki - mogła powalczyć o medal... Katarzyna Ponikwia została sklasyfikowana na 57 miejscu a Magdalena Grzywa na 72.
( 14 Lutego 2006)
Paulina Ligocka bez medalu...
(żródło: )

Niestety bez medalu wróci nasza snowboardowa nadzieja - Paulina Ligocka. W rozgrywanym 13 lutego halfpipie nie dostała się do finału. Po rewelacyjnym 1 przejeździe, niedokońca sprawiedliwie ocenionym przez sędziów, wyraźnie straciła wiarę w siebie - i w pozostałych dwóch przejazdach nie spisała się już tak dobrze. Ostatecznie Paulina sklasyfikowana została na 17 pozycji - do finału przeszło 12 najlepszych zawodniczek. Wygrała Hannah Teter przed Gretchen Bleiler (obie USA). Na trzeciej pozycji uplasowała się Norweżka - Kjersti Buass.
( 14 Lutego 2006)
Kadra Polska - Turyn 2006
(żródło: )

Kadra Polski na igrzyska w Turynie ustalona! Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego na środowym posiedzeniu zatwierdził przedstawiony przez Ministerstwo Sportu skład reprezentacji na zimowe igrzyska Turyn 2006. W reprezentacji znalazły się 44 osoby - 14 zawodniczek i 30 zawodników . Skład może jeszcze ulec korekcie w stosunku do łyżwiarstwa szybkiego i snowboardu. O tym, kto ostatecznie wystartuje w zadecyduje MKOL po opublikowaniu list rankingowych w tych  dyscyplinach.
( 19 Stycznia 2006)
Jagna Marczułajtis chorążym Polskiej drużyny Turyn 2006
(żródło: )

Jak podaje Polski Komitet Olimpijski   chorążym Polskiej reprezentacji podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Turynie będzie  Jagna Marczułajtis .  Pochodząca z Poronina Jagna, od lat znajduje się w światowej czołówce snowboardzistek. Na igrzyskach w Salt Lake City zajęła czwarte miejsce w slalomie gigancie równoległym. W ostatnią niedzielę wygrała w szwajcarskiej miejscowości Nendaz zawody Pucharu Świata.  PKOL Polską reprezentację powiększył jeszcze o trzy osoby   Do zimowej kadry olimpijskiej  dołączyła para taneczna Aleksandra Kauc i Michał Zych oraz startująca w skeletonie Monika Wałowiec . Polski snowboardzista Michał Ligocki (CCS Cieszyn) wygrał rozgrywane w szwajcarskim Zermatt zawody Pucharu Europy w konkurencji halfpipe i dzięki temu zdobył niezbędną do otrzymania kwalifikacji olimpijskiej liczbę punktów FIS. Tym samym ekipa będzie liczyła sobie 48 zawodników .
( 25 Stycznia 2006)
Archiwum
Pierwszy «« (165-179)(180-194)(195-209)(210-224)(225-226) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2023