MŚ w Planicy. Świetny występ polskich drużyn w sprincie.
(żródło: PZN)

Maciej Staręga i Dominik Bury wywalczyli 8 miejsce w team sprincie podczas Mistrzostw Świata w Planicy.  Weronika Kaleta i Izabela Marcisz zajęły 9 miejsce.  W kwalifikacjach Staręga i Bury  zajęli 4 lokatę a Kaleta i Marcisz 7. Po złote medale sięgnęli Norwegowie i Szwedki.
( 26 Lutego 2023)
MŚ w Planicy: Zwycięski powrót Riibera! Szczechowicz 42.
(żródło: skipol.pl)

Jarl Magnus Riiber okazał się najlepszy w dzisiejszym konkursie indywidualnym na normalnej skoczni i biegu na 10 kilometrów w kombinacji norweskiej. Norweg, który w ostatnim czasie musiał mierzyć się z wieloma problemami zdrowotnymi przez co stracił szansę na kolejną kryształową kulę w karierze w dziejszym konkursie nie pozostawił rywalom złudzeń i pewnie sięgnął po tytuł mistrza świata. Jedyny Polak w stawce, Adnrzej Szczechowicz zajął 42 pozycję.
MŚ w Planicy: Niemcy po raz piąty z rzędu ze złotem w mikście, Polska ósma
(żródło: skijumping.pl)

Reprezentacja Niemiec obroniła tytuł mistrzów świata drużyn mieszanych, który dzierżą nieprzerwanie od 2015 roku. Selina Freitag, Karl Geiger, Katharina Althaus i Andreas Wellinger triumfowali w niedzielnym konkursie na Srednjej Skakalnicy (HS102) w Planicy. Srebro wywalczyła Norwegia, a brąz Słowenia. Polska zakończyła zawody na ósmej pozycji.
MŚ w Planicy- program kolejnych dni reprezentanci

Poniżej przedstawiamy program kolejnych dni Mistrzostw Świata w Planicy oraz  skład naszej reprezentacji.
( 25 Lutego 2023)
MŚ w Planicy: Niemki górą w konkursie drużynowym, Polki dziewiąte

Reprezentanki Niemiec - Anna Rupprecht, Luisa Goerlich, Selina Freitag i Katharina Althaus - drużynowymi mistrzyniami świata na normalnej skoczni w Planicy. Podopieczne Maximiliana Mechlera triumfowały w sobotnim konkursie na Srednjej Skakalnicy (HS102). Srebrne medale wywalczyły Austriaczki, a brązowe - Norweżki. Polki nie awansowały do serii finałowej i zakończyły zawody na dziewiątej pozycji.
MŚ w Planicy: Piotr Żyła obronił tytuł mistrza świata!

Wspaniały występ polskich skoczków w Planicy! Piotr Żyła jako drugi skoczek w historii obronił tytuł mistrza świata na normalnej skoczni (HS102)! Wiślanin w drugiej serii ustanowił oficjalny rekord skoczni - 105 metrów. Srebro wywalczył Niemiec Andreas Wellinger, a brąz jego rodak, Karl Geiger. Piąty był Dawid Kubacki, a szósty Kamil Stoch. Biało-Czerwoni w komplecie awansowali do finału.
Mistrzostwa Świata w Planicy: Gyda Westvold Hansen ze złotym medalem, Joanna Kil na 19 miejscu!

Od rywalizacji kobiet zaczęły się tegoroczne mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Planicy dla przedstawicieli kombinacji norweskiej. W piątkowe popołudnie złoty medal powędrował do Gydy Westvold Hansen z Norwegii, która obroniła tytuł wywalczony dwa lata wcześniej w niemieckim Oberstdorfie. Jedyna Polska w stawce, Joanna Kil zajęła 19 miejsce.
( 24 Lutego 2023)
MŚ w Planicy: Lanisek wygrywa kwalifikacje, Kubacki ósmy

Anze Lanisek zwyciężył w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego mistrzostw świata na normalnej skoczni (HS102) w Planicy. Reprezentant Słowenii w swojej próbie uzyskał odległość 98 metrów. Ósmy był Dawid Kubacki (95 m), dziesiąty Piotr Żyła (95,5 m), a jedenasty Kamil Stoch (99,5 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
MŚ Planica 2023: Mistrzami Świata w sprintach Sundling i Klaebo, Kamil Bury 15, Weronika Kaleta 25, Izabela Marcisz 30!

No i zaczęło się. Pierwsze złote medale Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym Planica 2023 rozdane. Mistrzami Świata w sprincie stylem klasycznym zostali Jonna Sundling (SWE) i Johannes Klaebo (NOR). Bardzo dobrze wypadli nasi reprezentanci, trójka z nich Weronika Kaleta, Izabela Marcisz i Kamil Bury awansowała do ćwierćfinałów.
( 23 Lutego 2023)
MŚ w snowboardzie. Polska drużyna ósma w slalomie równoległym

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski w swoim trzecim i zarazem ostatnim starcie na Mistrzostwach Świata w Bakuriani wystąpili wspólnie w zawodach drużynowych. Mimo sporych apetytów, Polakom nie udało się stanąć na podium.
( 22 Lutego 2023)
MŚ w snowboardzie. Tym razem bez medalu

Aleksandra Król oraz Oskar Kwiatkowski w slalomie równoległym  po pomyślnie przejechanych kwalifikacjach niestety odpadli w 1/8 finału.  Przed polskimi snowboardzistami kolejna szansa na medal czeka jutro. bowiem w środę rozegrany zostanie   drużynowy  mieszany slalom równoległy . Początek godz 10,00 czasu polskiego
( 21 Lutego 2023)
MŚ w snowboardzie. Oskar Kwiatkowski Mistrzem Świata Ola Król z brązem

Mamy pierwszego w historii Polski MISTRZA ŚWIATA w snowboardzie alpejskim  Oskar Kwiatkowski zdobył złoty medal mistrzostw świata seniorów w slalomie gigancie równoległym w Bakuriani . Ola Król wywalczyła brązowy medal. Wielkie brawa dla naszego Mistrza i całego teamu 🇵🇱 Jesteśmy z Was mega dumni
( 19 Lutego 2023)
MS w Biathlonie . POLKI PODTRZYMAŁY DOBRĄ PASSĘ
(żródło: PZBiathlonu)

Anna Mąka, Kamila Żuk, Joanna Jakieła, Natalia Sidorowicz - biegnąc w takim składzie Polki zajęły dziewiąte miejsce w sztafecie podczas MŚ w Oberhofie. Nasze reprezentantki ponownie najlepszy rezultat w sezonie odnotowały na najważniejszej imprezie sezonu.
( 18 Lutego 2023)
Reprezentacja na Mistrzostwa Świata Seniorów Planica 2023
(żródło: A.Karczewska PZN)

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata seniorów w narciarstwie klasycznym, które od 22 lutego do 4 marca będą odbywały się w słoweńskiej Planicy. Na seniorski czempionat powołanych zostało 18 zawodników i 27 członków sztabu szkoleniowego.
MŚ w biathlonie. MĄKA BOHATERKĄ DNIA W POLSKIEJ EKIPIE

Szesnaste miejsce Anny Mąki i Marcina Zawoła to najwyższa lokata w krótkiej historii startów reprezentantów Polski w tej konkurencji na Mistrzostwach Świata. - Zrobiłam fajną robotę. W końcu wyglądało to tak jak na treningach - powiedziała Mąka przed kamerą TVP Sport.