START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin   UG Biały Dunajec


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki

 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  TZN Zakopane

     

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
IO w Soczi: Maciej Kreczmer 39. w biegu łączonym
(żródło: A. Kosman PZN)

Fantastyczny finisz i zwycięstwo Szwajcara – Dario Cologna zdobywa złoto w biegu łączonym mężczyzn na dystansie 15 km techniką klasyczną + 15 km techniką dowolną Wicemistrzem olimpijskim został Marcus Hellner, a brązowy medal wywalczył reprezentant Norwegii - Martin Johnsrud Sundby. Dobry wynik osiągnął Maciej Kreczmer, który zakończył bieg na 39. miejscu
( 9 Lutego 2014)
ZIO Soczi. Dobry czas Katarzyny Bachledy Curuś i dyskwalifikacja.
(żródło: )

 O bardzo dużym pechu może powiedzieć nasza panczenistka Katarzyna Bachleda Curuś.   W biegu na 3000 m jadąc w parze z fenomenalną Czeszką Martiną Sablikową uzyskała  z czasem 4.06,73 szósty  rezultat   ale nieznaczne  przekroczenie linii na   spowodowało dyskwalifikację Polki.  Natalia Czerwonka uplasowała się na tym dystansie na 16 miejscu a Luiza Złotkowska była 18.  
( 9 Lutego 2014)
Soczi -Maciej Kot piąty w kwalifikacjach
(żródło: tekst PZN)

 Nasi skoczkowie pomyślnie przeszli dzisiejsze kwalifikacje i w komplecie awansowali do konkursu na skoczni normalnej. Najlepiej zaprezentował się Maciej Kot, który po skoku na odległość 98,5 metra zajął piąte miejsce. Natomiast kwalifikacje wygrał Austriak - Michael Hayboeck, który uzyskał 101 metrów. Kamil Stoch w grupie  najlepszych skoczków uzyskał w swojej próbie 100 m
( 8 Lutego 2014)
Soczi. Polscy biathloniści poza pięćdziesiątką.
(żródło: )

 Sprinty- pierwsza konkurencja w biathlonie rozegrana na Krasnej Polanie nie była zbyt szczęśliwa dla Polskich biathlonistów.   Panowie na mecie zameldowali się poza pięćdziesiątką .
( 8 Lutego 2014)
Jan Szymański 13. w biegu na 5000 metrów
(żródło: )

 Panczenista LKS Poroniec Poronin Jan Szymański zajął 13. miejsce w biegu na 5000 metrów. Drugi z polskich łyżwiarzy startujących na tym dystansie Sebastian Druszkiewicz ukończył rywalizację na 23. pozycji. Podium zostało zdominowane przez Holendrów.  Na najwyższym stopniu podium stanął  Sven Kramer,  drugi był Jan Blokhuijsen, a brązowy medal zdobył Jorrit Bergsma.
( 8 Lutego 2014)
Soczi - Kowalczyk szósta w biegu łączonym.
(żródło: )

  Justyna Kowalczyk zajęła 6. miejsce w biegu łączonym na 15 km.  Złoty medal zdobyła Norweżka Marit Bjoergen, srebrny  Szwedka Charlotte Kalla, natomiast brązowy   również Norweżka  Heidi Weng.
( 8 Lutego 2014)
Jan Antolec i Paweł Klisz dołączają do Reprezentacji Polski na igrzyska w Soczi!
(żródło: A. Kosman PZN)

    Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) opublikowała dzisiaj ostateczne kwoty startowe uprawniające do udziału w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Polska otrzymała dodatkowe miejsce w biegach narciarskich. Nominację na igrzyska otrzymali  tym samym Jan Antolec zawodnik LKS Poroniec Poronin, oraz Paweł Klisz LKS Klimczok Bystra.
( 24 Stycznia 2014)
Joanna Zając wystartuje w Soczi.
(żródło: )

 Joanna Zając snowboardzistka z Nowego Sącza specjalizująca się w half pipe  została dookoptowana do PoOlskiej reprezentacji  na ZIo w Soczi. Tym samym  w Igrzyskach wystartuje 58 Polaków.
( 23 Stycznia 2014)
Zarząd PKOl zatwierdził skład Reprezentacji Polski na igrzyska w Soczi!
(żródło: PZN PKOL)

 Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego zatwierdził dzisiaj skład Reprezentacji Polski na XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi (7-23 lutego 2014). O złote, srebrne i brązowe medale powalczy łącznie 57 sportowców, w tym 21 zawodników i zawodniczek Polskiego Związku Narciarskiego w dyscyplinach: skoki narciarskie, biegi narciarskie, kombinacja norweska, narciarstwo alpejskie oraz skicross. łyżwiarstwo reprezentuje 11 zawodników, bobsleje, 5, Biathlon  10, saneczkarstwo -5  snowboard   5,  To jedna z najliczniejszych reprezentacji naszego kraju w historii zimowych igrzysk.
( 21 Stycznia 2014)
Kraków walczy o zimowe igrzyska olimpijskie w 2022 roku
(żródło: A. Kosman PZN)

Polski Komitet Olimpijski oficjalnie zgłosił  Kraków jako kandydata do roli gospodarza XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich oraz XIII Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w 2022 roku. Zawody mają zostać rozegrane w trzech strefach - w Krakowie, Zakopanem oraz słowackiej Jasnej.
( 9 Listopada 2013)
Mateusz Polaczyk czwarty na igrzyskach olimpijskich w Londynie.
(żródło: )

  Mateusz Polaczyk po zaciętej walce w finale zajął czwarte miejsce w slalomie kajakowym, rozgrywanym w ramach Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Do podium zawodnikowi rodem ze Szczawnicy brakło zaledwie 1,23 sek, do złotego medalu zaledwie  2.71 sek.  Tytuł Mistrza Olimpijskiego zdobył Wloch Daniele Molmenti, vicemistrzem został  Vavrinec Hradilek z Czech a brązowy medal  przypadł niemieckiemu kajakarzowi Hannesowi Aignerowi.
( 1 Sierpnia 2012)
7 miejsce Mateusza Polaczyka w eliminacjach olimpijskich.
(żródło: fot M. Ćwiertniewicz)

 Wychowanek KS Pieniny Mateusz Polaczyk zajął 7 miejce w eliminacjach na olimpijskim torze w Londynie. Polak w pierwszej rundzie zapewnił sobie start w półfinale. 1 sierpnia  do dalszej walki o medal w kajakarstwie górskim wyruszy z siódmej pozycji.
( 29 Lipca 2012)
Uroczyste przyrzeczenie olimpijczyków kajakarza Mateusza Polaczyka.
(żródło: Maria Ćwiertniewicz )

Kajakarz górski ( K-1)  Mateusz Polaczyk wychowanek KS.Pieniny Szczawnica, obecnie reprezentant Zawiszy Bydgoszcz  16 lipca złożył uroczyste ślubowanie w imieniu zawodników  
( 18 Lipca 2012)
Brąz dla Katrzyny Rogowiec w jubileuszowych, X Igrzyskach Paraolimpijskich w kanadyjskim Vancouver
(żródło: )

Katarzyna Rogowiec w biegu narciarskim na 15 km techniką klasyczną wywalczyła brąząwy medal trwających w Kanadzie Igrzysk Paraolimpijskich. W swoim dorobku pochodząca z Rabki zawodniczka nowosądeckiego startu ma m.in. dwa złote medale paraolimpiady w Turynie (15 i 5km). Jest też mistrzynią świata w biathlonowym biegu indywidualnym na 12,5 km.oraz potrójną srebrną medalistką mistrzostw świata w biegach narciarskich na 10 km i 15 km oraz w sztafecie 3 x 2,5 km.  
( 16 Marca 2010)
Niesamowity sukces - brązowy medal w łyżwiarstwie szybkim dla Polski po 50 latach.
(żródło: )

 Po 50 latach medal  olimpijski dla Polski w biegu drużynowym wywalczyły panczenistki:  Katarzyna Woźniak, Katarzyna Bachleda Curuś oraz Luiza Złotkowska. Ostatni raz medale w lyżwiarstwie szybkim zdobyły w Sqaw Valley Elwira Seroczyńska- srebro i Helena Pilejczykowa -brąz.  
( 28 Lutego 2010)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni

 
  
 
 

 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2017