START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Obiekty Sportowe
Udane pierwsze dni nowotarskiego basenu
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

W pierwszy weekend swojego funkcjonowania nowotarska Miejska Pływalnia przeżyła prawdziwe oblężenie. Przez sobotę i niedzielę przyszło tam ponad 3 tys. osób. W sumie podczas pięciu dni rozruchu obiektu, w trakcie których obowiązywały promocyjne ceny 5 zł za bilet normalny i 2 zł za ulgowy, skorzystało z niego ponad 6.8 tys, osób.
( 25 Lutego 2014)
Nowotarski basen już otwarty
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

 Punktualnie o ósmej rano Miejska Pływalnia została otwarta w ramach rozruchu technologicznego. Pierwsi klienci byli osobiście witani przez Dyrektora Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji Bartosza Ścisłowicza, po czym przez kasy i szatnię weszli do niecek i testowali basen. O samej ósmej było ich zaledwie kilku, ale pół godziny później pływało ich już około dwadzieścia osób.
( 19 Lutego 2014)
Nowotarski basen czynny od środy 19 lutego
(żródło: )

    W imieniu Dyrektora Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji Bartosza  Ścisłowicza informuję, że od najbliższej środy (19 luty) w ramach  rozruchu technologicznego czynna będzie Miejska Pływalnia. Do 23 lutego  obowiązywać będą promocyjne ceny: za godzinę 5 zł dla dorosłych i 2 zł  za okazaniem legitymacji nowotarskich szkół (w tym średnich). Szczegóły zostaną podane na stronie www.basen.nowytarg.pl która obecnie jest w  fazie uruchamiania i wkrótce powinna działać.
( 17 Lutego 2014)
Sezon narciarski na Słowacji rozpoczęty
(żródło: Ján Bošnovič Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce)

29.11 wystartował sezon narciarski na Słowacji. Jako pierwszy swoje stoki dla narciarzy udostępnił jeden z najwyżej położonych ośrodków narciarskich Strbske Pleso w Wysokich Tatrach /40 cm śniegu/, którego dolna stacja znajduje się na wysokości 1400 m n.p.m. www.vt.sk .   
( 29 Listopada 2013)
Ślizgawki już od niedzieli
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

Już w najbliższą niedzielę rusza drugi sezon ślizgawek pod gołym niebem na nowotarskim Rynku. Przed ratuszem montowane jest właśnie lodowisko, które w poprzednim sezonie zdało egzamin i w tym roku również będzie funkcjonowało przez zimę. Pierwszy dzień, czyli niedziela, będzie bezpłatny.  
( 29 Listopada 2013)
Zaplecze „Gorców” do końca września 2014 r.
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

Do końca września przyszłego roku firma Saltex Europa sp. z o. o. z Wrocławia zmodernizuje zaplecze terenowe Hali „Gorce” w ramach programu „Rozbudowa i modernizacja obiektów sportowych”. W poniedziałek Burmistrz Marek Fryźlewicz podpisał umowę z przedstawicielem wykonawcy, po czym przedstawiciele firmy i urzędu udali się na miejsce celem przekazania placu budowy.
( 28 Października 2013)
Modernizacja stadionu lekkoatletycznego w Nowym Targu.
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

Trwa modernizacja Stadionu Miejskiego im. Józefa Piłsudskiego przy ul. Kolejowej, gdzie już wyłania się ostateczny kształt zarówno płyty boiska, jak i trybun oraz budynków gospodarczych. Tymczasem projekt pn. „Rozbudowa i modernizacja obiektów sportowych” obejmuje również modernizację terenowych obiektów Hali „Gorce” i wkrótce również amatorzy lekkoatletyki powinni mieć nowoczesne miejsce do treningów. 
( 10 Października 2013)
Ścieżka rowerowa w Nowym Targu coraz dłuższa
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

    Dwa nowe odcinki ścieżki pieszo-rowerowej powstają w Nowym Targu. I choć co prawda są one traktowane jako dwie osobne inwestycje, zresztą dofinansowywane są z dwóch różnych programów unijnych, to tworzą one spójną całość. Trasa, którą oczywiście można przemierzać w obie strony, zaczyna się platformą widokową w Borze na Czerwonem, a kończy się obecnie pod mostem na tzw. zakopiance na Czarnym Dunajcu.  
( 30 Lipca 2013)
Po nartach na Liptowskie baseny.
(żródło: )

 Prócz doskonałych  terenów narciarskich region Liptów oferuje również inny sposób wypoczynku. Po nartach można zrelaksować się w basenach termalnych, których na Liptowie jest sporo. Między innym największą popularnością cieszą się Tatralandia i Gino  Paradise Beszeniowa.   W galerii kilka fot z basenów!!!
( 28 Marca 2013)
Otwarcie tras biegowych w Kościelisku.
(żródło: )

     Bardzo uroczystą oprawę miało oficjalne otwarcie tras biegowych w  Weronika Budny, Maria Bukowa - Kowalska, Józefa Chromik, Zofia Kiełpińska, Katarzyna Ponikwia,  Zofia Rumińska,  Małgorzata Ruchała, Barbara Sobańska , Edward Budny, Kazimierz Długopolski, Józef Łuszczek,  Stanisław Łukaszczyk Zbójnik,  Józef Gąsienica Sobczak, Józef Rysula, Stanisław Szczepaniak, Jan Szpunar,  Specjalnymi gośćmi byli Julian Gozdowski , Sebastian Karpiel Bułecka i Krystian Wieczorek.      W galerii fotoreportaż z otwarcia.!!!
( 29 Stycznia 2013)
Snow Park Witów
(żródło: www.witow-ski.pl)

W najbliższą niedziele 20.01.2013 o godz. 12.00 ona stacji Witów Ski zostanie otwarty  największy Snowpark w Polsce. Na  amatorów tego typu aktywności czeka  550 m  trasa z 3 liniami,  8 skoczni, 12 przeszków  Całość poddawana jest codzienie  reshap'owi a stacja organizuje też  muzyczne weekendy  
( 16 Stycznia 2013)
Trofeum MKOL 2012 - "Sport i rozwój w bezpiecznym środowisku"
(żródło: )

Każdego roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski przekazuje Narodowym Komitetom Olimpijskim tradycyjne trofeum MKOl. W każdym roku honoruje ono wybitne jednostki w innych dziedzinach. Takie trofeum przyznawane jest na wniosek Narodowego Komitetu Olimpijskiego jednej osobie bądź organizacji, która w swoim życiu, pracy i działalności w sposób szczególny promuje dziedzinę w jakiej trofeum jest przyznawane.  
( 15 Stycznia 2013)
"Kościelisko dla biegaczy!"
(żródło: )

Narciarstwo biegowe to jedna z najstarszych dyscyplin zimowych, jednak gwałtowny renesans tego sportu obserwujemy od paru lat a to dzięki sukcesom naszej rodaczki Justyny Kowalczyk. Kościelisko to jedna z "kolebek" polskiego narciarstwa. Świadczy o tym przede wszystkim wysoka liczba olimpijczyków pochodzących z Polan, jak kiedyś nazywano Kościelisko, jest ich aż 38.
( 14 Stycznia 2013)
Trasy narciarskie w Nowym Targu już przygotowane
(żródło: Marcin Jagła UM NowyTarg)

Burmistrz Miasta Marek Fryźlewicz serdecznie zaprasza miłośników biegania na nartach na przygotowane ratrakiem nowotarskie trasy biegowe. Aktualnie warunki śniegowe pozwoliły na przygotowanie odcinka trasy biegnącego z lotniska pod kładkę, dalej wzdłuż Dunajca w stronę Szaflar. Następnie trasa przebiega wokół rezerwatu Bór na Czerwonem z powrotem na lotnisko. Został przygotowany również odcinek biegnący od mostu na Białym Dunajcu do kładki.
( 10 Stycznia 2013)
Planowanie trasy rowerowej w Euroregionie „Tatry“
(żródło: UM Zakopane)

W minionym roku Euroregion Tatry przygotował pakiet projektów dotyczących  budowy tras rowerowych na Polskim i Słowackim Podtatarzu poniżej szczegóły..
( 4 Stycznia 2013)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024