START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Obiekty Sportowe
Po nartach na Liptowskie baseny.
(żródło: )

 Prócz doskonałych  terenów narciarskich region Liptów oferuje również inny sposób wypoczynku. Po nartach można zrelaksować się w basenach termalnych, których na Liptowie jest sporo. Między innym największą popularnością cieszą się Tatralandia i Gino  Paradise Beszeniowa.   W galerii kilka fot z basenów!!!
( 28 Marca 2013)
Otwarcie tras biegowych w Kościelisku.
(żródło: )

     Bardzo uroczystą oprawę miało oficjalne otwarcie tras biegowych w  Weronika Budny, Maria Bukowa - Kowalska, Józefa Chromik, Zofia Kiełpińska, Katarzyna Ponikwia,  Zofia Rumińska,  Małgorzata Ruchała, Barbara Sobańska , Edward Budny, Kazimierz Długopolski, Józef Łuszczek,  Stanisław Łukaszczyk Zbójnik,  Józef Gąsienica Sobczak, Józef Rysula, Stanisław Szczepaniak, Jan Szpunar,  Specjalnymi gośćmi byli Julian Gozdowski , Sebastian Karpiel Bułecka i Krystian Wieczorek.      W galerii fotoreportaż z otwarcia.!!!
( 29 Stycznia 2013)
Snow Park Witów
(żródło: www.witow-ski.pl)

W najbliższą niedziele 20.01.2013 o godz. 12.00 ona stacji Witów Ski zostanie otwarty  największy Snowpark w Polsce. Na  amatorów tego typu aktywności czeka  550 m  trasa z 3 liniami,  8 skoczni, 12 przeszków  Całość poddawana jest codzienie  reshap'owi a stacja organizuje też  muzyczne weekendy  
( 16 Stycznia 2013)
Trofeum MKOL 2012 - "Sport i rozwój w bezpiecznym środowisku"
(żródło: )

Każdego roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski przekazuje Narodowym Komitetom Olimpijskim tradycyjne trofeum MKOl. W każdym roku honoruje ono wybitne jednostki w innych dziedzinach. Takie trofeum przyznawane jest na wniosek Narodowego Komitetu Olimpijskiego jednej osobie bądź organizacji, która w swoim życiu, pracy i działalności w sposób szczególny promuje dziedzinę w jakiej trofeum jest przyznawane.  
( 15 Stycznia 2013)
"Kościelisko dla biegaczy!"
(żródło: )

Narciarstwo biegowe to jedna z najstarszych dyscyplin zimowych, jednak gwałtowny renesans tego sportu obserwujemy od paru lat a to dzięki sukcesom naszej rodaczki Justyny Kowalczyk. Kościelisko to jedna z "kolebek" polskiego narciarstwa. Świadczy o tym przede wszystkim wysoka liczba olimpijczyków pochodzących z Polan, jak kiedyś nazywano Kościelisko, jest ich aż 38.
( 14 Stycznia 2013)
Trasy narciarskie w Nowym Targu już przygotowane
(żródło: Marcin Jagła UM NowyTarg)

Burmistrz Miasta Marek Fryźlewicz serdecznie zaprasza miłośników biegania na nartach na przygotowane ratrakiem nowotarskie trasy biegowe. Aktualnie warunki śniegowe pozwoliły na przygotowanie odcinka trasy biegnącego z lotniska pod kładkę, dalej wzdłuż Dunajca w stronę Szaflar. Następnie trasa przebiega wokół rezerwatu Bór na Czerwonem z powrotem na lotnisko. Został przygotowany również odcinek biegnący od mostu na Białym Dunajcu do kładki.
( 10 Stycznia 2013)
Planowanie trasy rowerowej w Euroregionie „Tatry“
(żródło: UM Zakopane)

W minionym roku Euroregion Tatry przygotował pakiet projektów dotyczących  budowy tras rowerowych na Polskim i Słowackim Podtatarzu poniżej szczegóły..
( 4 Stycznia 2013)
Miejski stadion do modernizacji
(żródło: Piotr Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

Krakowska firma Chemobudowa wykona modernizację Miejskiego Stadionu im. Józefa Piłsudskiego. We środę Burmistrz Marek Fryźlewicz podpisał z przedstawicielami firmy umowę, na podstawie której do końca września 2014 r. miejski stadion znacznie podwyższy standardy obsługi sportowców i kibiców.  
( 20 Grudnia 2012)
Zapraszamy na nowotarskie lodowisko
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

Nowy Targ zaprasza do skorzystania z nowej atrakcji turystycznej – lodowiska na Rynku. Nie trzeba nawet mieć własnych łyżew, by spróbować swoich sił na sztucznym lodzie. Przy obiekcie działa wypożyczalnia łyżew. Tuż przed ratuszem można aktywnie spędzić wolny czas uprawiając jeden z najpopularniejszych sportów zimowych – łyżwiarstwo.
( 19 Grudnia 2012)
Kolejna Bania w Białce Tatrzańskiej. Tym razem z czterema gwiazdkami.
(żródło: informacja prasowa Hotelu****Bania Thermal&Ski)

Do tej pory marka Bania była kojarzona z góralską rodziną Dziubasików, do której należą m.in. ośrodek narciarski i  pensjonat  o tej wdzięczniej nazwie. Z Banią wiąże się również sukces rynkowy całej Białki Tatrzańskiej. Rok temu za sprawą Dziubasików uruchomiono tu kompleks basenów termalnych Bania. Aby nie było wątpliwości, że  rodzina przedsiębiorców z Podhala nie spoczywa na laurach, 20 grudnia 2012 zostanie otwarty pierwszy w Polsce hotel termalno-narciarski, okraszony czterema gwiazdkami.
( 30 Listopada 2012)
Zmiana terminu zakończenia przyjmowania zgłoszeń do konkursu na Najlepszy Obiekt Sportowy
(żródło: )

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji (IAKS Polska) podjął decyzję o zmianie terminu przyjmowania zgłoszeń obiektów do konkursu na „Najlepszy Obiekt Sportowy i Rekreacyjny”. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 stycznia 2013r. Zmianie ulegają także terminy ogłoszenia zwycięzców oraz organizacja uroczystej gali wręczenia nagród.
( 21 Listopada 2012)
Orlik z placem zabaw uroczyście otwarte
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

Trzeci już z kolei w Nowym Targu kompleks boisk w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”, a czwarte w mieście boisko ze sztuczną trawą zostało otwarte w piątek przy Szkole Podstawowej nr 2. Oddanie Orlika było także okazją do otwarcia zrealizowanego równolegle placu zabaw w ramach programu „Radosna szkoła”.  
( 16 Listopada 2012)
Starosta Tatrzański w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
(żródło: Starostwo Powiatowe www.powiat.tatry.pl)

23 października, 2012r. odbyło się spotkanie Starosty Tatrzańskiego, Andrzeja Gąsienicy-Makowskiego z Panią minister Sportu i Turystyki, Joanną Muchą w Warszawie. Starosta, w obecności dyrektorów szkół sportowych, podniósł sprawę subwencji dla szkół tego typu. Pani minister zadeklarowała swoje poparcie dla tej sprawy. Jednocześnie zapewniła, że tor do szybkiej jazdy na łyżwach w zakopiańskim COS-ie będzie uruchomiony 15 listopada b.r.  
( 29 Października 2012)
Konkurs na najlepszy obiekt sportowy i rekreacyjny
(żródło: Z. Michalski - biuro prasowe Organizatora)

Polska edycja międzynarodowego konkursu na najlepszy obiekt sportowy i rekreacyjny szansą na promocję Podhala i województwa małopolskiego za granicą   Obiekty sportowe i rekreacyjne z województwa małopolskiego mogą wziąć udział w polskiej edycji międzynarodowego konkursu na „Najlepszy Obiekt Sportowy i Rekreacyjny”. Konkurs organizowany jest przez Polski Komitet Olimpijski, Polski Komitet Paraolimpijski, Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji (IAKS Polska) oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski, a do komitetu honorowego przystąpił Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa. Zgłoszenia będą przyjmowane do 26 października br.
( 22 Sierpnia 2012)
Prawie cztery miliony na ścieżki rowerowe w Nowym Targu
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

Ponad trzy miliony dziewięćset tysięcy złotych dofinansowania ścieżek rowerowych w Nowym Targu trafi do miejskiej kasy dzięki decyzji samorządu województwa uwzględniającego nasz wniosek. Co najważniejsze, część pieniędzy zostanie przeznaczone na planowane w harmonogramie inwestycje, ale dofinansowane zostały też już zrealizowane inwestycje, takie jak kładka na Białym Dunajcu.
( 31 Lipca 2012)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020