START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rozmaitości
Maksymilian Wielgus ponownie Mistrzem Polski
(żródło: O. Maciek)

 W kieleckim klubie ‘Squash Korona” odbywają się tegoroczne mistrzostwa Polski juniorów w squashu . Zawody w kategorii chłopców do 19 roku życia odbywały się w miniony piątek. Duży sukces  odniósł w nich pochodzący z Zakopanego Maksymilian Wielgus. 
( 2 Czerwca 2018)
III INTEGRACYJNY BIEG PPWSZ Z HANDICAPEM
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 33 sportowców z niepełnosprawnością  wystartowało w minioną sobotę w III Integracyjnym Biegu PPWSZ Z HANDICAPEM w Nowym Targu. Bieg zorganizowała Fundacja HANDICAP Zakopane  ze wsparciem PPWSZ w Nowym Targu, przy okazji biegów  o Puchar Rektora PPWSZ. Trasa miała 300m długości i prowadziła po płycie rynku dookoła Ratusza. W biegu uczestniczyli zawodnicy w wieku od 4 do 38 lat. Zwyczajowo, po biegu wszyscy sportowcy, którzy ukończyli bieg samodzielnie lub z asystą otrzymali medale i dyplomy.  
( 28 Maja 2018)
Sokół dla afrykańskich i zakopiańskich dzieci
(żródło: A.Karpiel Semberecka TG Sokół)

 W miejscowości Bafoussam w Kamerunie znajduje się misja Sióstr Pallotynek z Polski. Siostry m.in. prowadzą szkołę. Część uczęszczających do niej uczniów została objęta programem Adopcji Serca prowadzonym przez wspólnoty ruchu Maitri z Gdańska i z Warszawy. W nagrodę za wybitne osiągnięcia do uczniów poleciały specjalne prezenty z Zakopanego. Młodzież otrzymała unikalne koszulki Weekendu Biegowego z Sokołem. Jak widać niespodzianka przypadła dzieciom do gustu.
( 27 Maja 2018)
HANDICAP – Zakopane na XVI Spartakiadzie Integracyjnej w Rabce
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 15 sportowców trenujących z Fundacją HANDICAP Zakopane uczestniczyło w czwartkowej  XVI Spartakiadzie Integracyjnej Dzieci i Młodzieży na stadionie w Rabce –Zdroju. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 dzieci i młodzieży szkolnej oraz uczniowie szkół specjalnych i ośrodków rehabilitacyjnych. 
( 25 Maja 2018)
25 lat służby śmigłowca W-3A Sokół w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym
(żródło: TOPR/ PZL Świdnik)

 PZL-Świdnik i Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (TOPR) z przyjemnością informują o 25. rocznicy wprowadzenia do służby TOPR śmigłowca W-3A Sokół. Pierwszy śmigłowiec W-3A Sokół dla TOPR zszedł z taśm produkcyjnych w Świdniku dokładnie  12 lutego 1993 r., a jego „chrzest” w TOPR odbył się kilka dni później, tj. 18 lutego 1993 r. W marcu 1993 r. pierwszy TOPR-owski Sokół rozpoczął dyżury ratownicze. Był darem Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy na rzecz ratownictwa górskiego prowadzonego przez TOPR.
( 24 Maja 2018)
Świetne występy podhalańskich akrobatów
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 . Siedem medali w tym cztery złote przywieźli z Międzynarodowych Mistrzostw Polski Nowoczesnych Sztuk Walki Silesia Samurai młodzi reprezentanci Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej.
( 21 Maja 2018)
Maturzyści pomagają kilometrami
(żródło: )

 Wolontariusze Fundacji „Jesteśmy Blisko” razem z grupą kolegów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie organizują charytatywną akcję pt.  Maturzyści pomagają kilometrami, której celem jest zgromadzenie 16 tys. zł na rehabilitację ich nauczyciela – Marcela  Freja.   
( 15 Maja 2018)
Nowe trójkołowce od Przemka Sobczyka dla sportowców Fundacji HANDICAP Zakopane
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 Czołowy polski ultra-biegacz górski, ski-alpinista, twórca kultowego miejsca spotkań narciarzy i miłośników gór Yurta-Bar, przyjaciel Fundacji HANDICAP Zakopane, pan Przemek Sobczyk podarował dla naszych Sportowców z niepełnosprawnością dwa "trójkołowce" do treningów rowerowych.   
( 24 Kwietnia 2018)
Poznaliśmy część Kadr Narodowych PZN na sezon 2018/2019
(żródło: A.Karczewska PZN)

 Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego, na posiedzeniu w dniu 17 kwietnia 2018 roku, zatwierdził część Kadr Narodowych w narciarstwie klasycznym, alpejskim oraz dowolnym na sezon 2018/2019. Pozostałe składy zawodnicze i sztaby szkoleniowe zostaną powołane do końca kwietnia 2018 roku, o czym PZN poinformuje na stronie internetowej. 
( 19 Kwietnia 2018)
Krystian Kicmal z Handicap Zakopane wystartuje na Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w lekkoatletyce,
(żródło: Handicap Zakopane)

 Miło nam poinformować że nasz 12-letni zawodnik Krystian Kicmal będzie reprezentował Fundację HANDICAP Zakopane, Klub Olimpiad Specjalnych I LOVE SKI ZAKOPANE, Podhale i Małopolskę w Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w lekkoatletyce, które odbędą się w dn. 9-12 czerwca 2018 w Katowicach.  To już piąty zawodnik trenujący z naszą Fundacją, ktőry wystąpi w olimpijskiej rywalizacji ogőlnopolskiej. Gratulacje dla Krystiana i trzymamy kciuki za jak najlepsze występy w biegu na 100 m i w skoku w dal.
( 16 Kwietnia 2018)
Pożegnanie zimy z Handicap-em
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 Fundacja HANDICAP Zakopane zorganizowała w czwartek, na stoku Gigant pod Krokwią, ostatnie w tym sezonie narciarskim zawody - slalom równoległy przebierańców – POŻEGNANIE ZIMY 2018. Uczestniczyli w nim nasi młodzi sportowcy z niepełnosprawnością, trenujący przez cały rok z Fundacją HANDICAP Zakopane. 
( 12 Kwietnia 2018)
Wesołych Świat Wielkanocnych
(żródło: )

 Wesołych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka i mokrego śmigusa życzy zespół www.podhale-sport.pl
( 29 Marca 2018)
Narciarze Fundacji HANDICAP Zakopane medalistami Mistrzostw Polski SPRAWNI-RAZEM 2018.
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 We wtorek i środę na stokach stacji  Suche-Ski odbyły się narciarskie Mistrzostwa Polski  osób z niepełnosprawnością SPRAWNI-RAZEM.56 zawodników z całej Polski  rywalizowało w slalomie i  gigancie w kilku grupach. Fundacja HANDICAP Zakopane wystawiła 11-osobową reprezentację w narciarstwie alpejskim, oraz 6-osobową w biegach narciarskich. Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane zakończyli rywalizację sukcesami, zdobywając 5 medali w narciarstwie alpejskim i 1 w biegach na nartach..   
( 28 Lutego 2018)
Bieganie z pomaganiem na Górnej Równi Krupowej
(żródło: mat prasowe)

 Już tylko niespełna tydzień pozostał do Memoriały Mieczysława Króla-Łęgowskiego, który odbędzie się 24 lutego na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem. Podczas zawodów, zarówno na startujących, jak i kibiców czeka sporo atrakcji. Wydarzenie będzie miało przede wszystkim charakter charytatywny, ponieważ całe wpisowe zostanie przekazane na działalność Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka. 
( 19 Lutego 2018)
Narciarze Fundacji HANDICAP Zakopane z medalami w Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce.
(żródło: M.Tlałka Długosz )

 W Rabce trwa Memoriał Marii Kaczyńskiej w narciarstwie alpejskim. W poniedziałek  w slalomie gigancie wystartowali narciarze ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz osoby z niepełnosprawnością.  Do udziału zaproszeni zostali Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane. Rywalizacja odbyła się na trudnym stoku Polczakówka, w otwartej kategorii osób z niepełnosprawnością.   
( 12 Lutego 2018)
Archiwum
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni

 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019