KONDOLENCJE

Panu Andrzejowi Podgórskiemu - prezesowi SSA Wojas Podhale Nowy Targ składamy głębokie wyrazy współczucia z powodu śmierci Ojca . Redakcja
( 29 Października 2009)
II Alpin Sport Tatrzański bieg pod górę.

Zimowa aura pokrzyżowała szyki organizatorom i bieg zamiast na Kasprowy Wierch został rozegrany na trasie na Kalatówki. Na starcie stanęło blisko 300 zawodników - biegaczy z całej Polski. Najszybciej dystans  z  ronda im Jana Pawła II na Kalatówki pokonał Andrzej Długosz z Asics Kolland, który na mecie zameldował się z czasem 14,33,1 Najszybszą panią  była Mariola Konowalska z Częstochowy, która trasę biegu pokonała w 17.47,6 m.     W galerii fotoreportaż z trasy biegu!!!!!
( 17 Października 2009)
Powiatowe biegi przełajowe w Nowym Targu
(żródło: T. Watycha PCKiS Nowy Targ)

W dniu 9.10.2009r. na lotnisku w Nowym Targu odbyły się zorganizowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w biegach przełajowych w ramach realizacji systemu współzawodnictwa dzieci i młodzieży Szkolnego Związku Sportowego.   W galerii kilka fot z biegów !!!
( 13 Października 2009)
III Święto Latawca udane mimo deszczu.
(żródło: Marcin Jagła/ fot tekst Piotr Rayski Pawlik)

Mimo deszczowej pogody w III Święcie Latawca "Tęcza nad Podhalem" wzięło udział łącznie aż 69 zawodników. W konkurencji indywidualnej wystartowało 35 osób, pozostałe 31 osób reprezentowały szkoły w konkurencjach zespołowych.
( 12 Października 2009)
Turniej szachowy dzieci i młodzieży Ośrodka sportowego Szczawnica.
(żródło: J. Dyda Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ)

24 września w szkole podstawowej w Krościenku rozegrany zostal szachowy turniej dzieci i młodzieży.W rozgrywkach organizowanych przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Urząd Gminy i SP  Krościenko wzieło udział 37 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu gmin Krościenko, Łapsze Nizne, Ochotnica i Szczawnica.   W galerii fotorrportaż z turnieju przesłany przez mgr J. Dydę Koordynatora Sportu PCK w Nowym Targu!!!!
( 30 Września 2009)
Skate Jam Nowy Targ
(żródło: tekst fot M. Czerwińska)

W minioną sobotę w Nowym Targu odbyły się pierwsze oficjalne deskorolkowe zawody "Skat Jam". W świeżo otworzonym skate parku przy ulicy Solidarności do zawodów zgłosiło się 26 śmiałków z Nowego Targu, Zakopanego a także z Tarnowa. Był to konkurs dla amatorów deskorolek,  którzy popisywali się swoimi umiejętnościami oraz pokazali, że żyją tym sportem na co dzień.
( 20 Września 2009)
90 lat Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.

W Zakopanem Tatrzański Związek narciarski obchodził 90 lecie istnienia. Z inicjatywy działaczy SNPTT dnia 26 grudnia 1919 roku pięć klubów funkcjonujących wtedy w Polsce utworzyło Polski Związek Narciarski. Na jego czele stanęli zakopiańscy działacze – Prezesem został dr Mieczysław Świerz, a jego zastępcą kpt. Władysław Ziętkiewicz. Data powyższa uważana jest również za początek działalności Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. W galerii fotoreportaż z jubileuszu!!!
( 12 Września 2009)
Grindbox Skate Jam 2009 Zakopane

16 sierpnia w zakopiańskim skate parku rozegrane zostały zawody deskorolkowe, które zostały przesuniete z 21 czerwca. W zawodach wzięli udział  skate'owcy z Zakopanego i Nowego Targu, Mielca  Nowego Sącza i Chrzanowa.  W galerii fotoreportaż z zawodów !!!!
( 16 Sierpnia 2009)
Kaszubi - kontra powiat nowotarski.

Jedną z atrakcji związanych z otwarciem nowego mostu w Nowej Białej był mecz piłkarski reprezentacji samorządowców Powiatu Nowotarskiego z reprezentacją Kaszubów. Mecz wygrali 2-0 piłkarze nowotarscy.   W galerii fotoreportaż z meczu.!!!
( 31 Lipca 2009)
Złoty medal Pawła Winiarskiego w grze w "Skate" w Piwnicznej

15 letni zakopiańczyk Paweł Winiarski zdobył złoty medal w Piwnicznej w  deskorolkowych zawodach tzw grze w "Skate". W zmaganiach   wzięło udział ponad 30 skate'owców, którzy zmierzyli sie w popularnej grze.polegającej na powtórzeniu po poprzednikach skate'owych tricków. Paweł uzyskał najwięcej powtórzeń i zdobył złoty medal.
( 15 Lipca 2009)
Zakopiański Dzień Deskorolki przeniesiony

Zawody w skate parku przełożone. W związku z deszczową aurą i dbaniem o bezpieczeństwo zawodników, którzy zgłosili chęć startu w Grindbox Dzień Deskorolki 2009 Organizatorzy zmuszeni są do odwołania zawodów planowanych na dzisiaj - 21.06.2009 r. o godz. 12:00 - w skate parku przy Zakopiańskim Centrum Edukacyjnym. O kolejnym terminie imprezy w skate parku  poinformujemy niebawem.