Strażacy na boisku

13 czerwca  na stadionie COS w Zakopanem odbył się XI turniej Zawodowych Strażaków w piłce nożnej o Puchar Przewodniczącego Euroregionu Beskidy.  w rozgrywkach organizowanych przez  KP PSP w Zakopanem wzieło udział 9 drużyn reprezentujacych Komendy Państwowych Straży  Pożarnych z Nowego Targu, Suchej Beskidzkiej, Katowic, Zakopanego, Bielska Białej, Żywca oraz  słowackich Cadcy Żyliny i Dolnego Kubina . Gospodarze -okazali się mało gościnni bowiem zwyciężyli w finałowym meczu z Żyliną, Trzecie miejsce zajęli strażacy z Cadcy.  W galerii kilka fot z turnieju!!! fot: B. Ścisłowicz i własne.
( 13 Czerwca 2008)
29 kolejka VI Ligi Okręgowej. Derby Podhala - wygrana Porońca.

Druga niedziela czerwca   upłynęła pod znakiem piłki nożnej . W oczekiwaniu na mecz z Niemcami w Klagenfurcie, na  podhalańskich i nowosądeckich boiskach rozegrano mecze nowosądeckiej okręgówki.  Tylko dwie kolejki  dzielą piłkarzy VI ligi od końca sezonu rozgrywek. W derbowym spotkaniu  LKS Poroniec na swoim boisku wygrał z piłkarzami z KS Zakopane . Zawodnicy z Poronina zdobyli 3 gole podczas gdy zakopiańczycy ani jednego.  Orkan Raba Wyżna  walczący o utrzymanie się w lidze zremisował z Grodem Podegrodzie, a Orawa zwyciężyła 5-2 z Tymbarkiem na wyjeździe.
( 8 Czerwca 2008)
Nowe boisko piłkarskie w Nowym Targu.

W Nowym Targu uroczyście otwarto w piątek pierwsze na Podhalu boisko piłkarskie ze sztuczna nawierzchnią. Wśród zaproszonych gości był między innymi senator Maciej Płażyński - współpomysłodawca programu "Blisko-Boisko". Nowy Targ  złożył wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki  ponad rok temu. W pierwszym etapie zgłoszono ponad 500 wniosków. Ministerstwo wybrało do  realizacji 100 projektów. Boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 30x60m zostało wybudowane przy gimnazjum i szkole podstawowej na Placu Evry.
( 6 Czerwca 2008)
27 kolejka VI ligi - Porażka Zakopanego z viceliderem tabeli.

Pierwszy dzień czerwca nie był zbyt szczęśliwy dla zakopiańskich piłkarzy. Pojedynek z Uściem Gorlickim zakończył się zwycięstwem gości- pomimo wyrażnej przewagi w grze gospodarzy, Niestety kilkanaście strzałów na bramkę vicelidera tabeli nie przyniosło gola zakopiańczykom. Goście wykorzystali błąd obrony i w 66 minucie zdobyli bramkę po celnym dośrodkowaniu, główce i pieknym wykończeniu akcji.Zakopane znajduje się na 10 miejscu w tabeli  Poroniec przegrał z Orawą , 0-1 a Orkan Raba Wyżna zremisował z LKS Zagórzanami.
( 1 Czerwca 2008)
XV COOP BANK CUP Białka Tatrzańska 2008
(żródło: Paweł Iwan)

W dniu 29 maja 2008  na boisku KS " Watra" w Białce Tatrzańskiej  odbył się XV  turniej piłkarski O Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Bukowinie Tatrzańskiej. W rozgrywkach wziełi udział uczniowie   szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Bukowina Tatrzańska Organizatorami tej imprezy sportowej mającej na celu popularyzację sportu wśród młodziezy szkolnej  byli: Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Białce Tatrzańskiej i KS "Watra".
( 30 Maja 2008)
Puchar Ponic 2008
(żródło: St Skawski)

24 maja 2008 r., na asfaltowym boisku szkolnym przy SP i G w Ponicach odbyła się piąta już edycja turnieju piłki nożnej pod nazwą - Puchar Ponic. W tym roku patronat nad zawodami objęło Stowarzyszenie „ Poni…ce do kłębka”, które zajęło się też organizacją całej imprezy. W galerii kilka fot z turnieju  otrzymanych od St Skawskiego .
( 28 Maja 2008)
26 kolejka VI Ligi Okręgowej

Ta kolejka  dla podhalańskich drużyn nie była  specjalnie udana. KS Zakopane na wyjeździe zremisowało z znajdującą się  na oststnim miejscu drużyną Biecza, LKS Poroniec  Przegrał z Grodem Podegrodzie , a Orkan Raba Wyżna  również nie zdobył punktów  na własnym boisku.  Na czele tabeli znajduje się Gród Podegrodzie z 52 pkt, Drugie miejsce zajmuje  Uście Gorlickie 51 pkt a trzecie Helena Nowy Sącz (50 pkt)
( 26 Maja 2008)
25 kolejka VI Ligi Okręgowej Zakopane remisuje z Piwniczną

KS Zakopane  zremisowało z Ogniwem Piwniczną. mecz rozegrano w Zakopanem a bramki zdobyli  Mateusz Kłosowski ( Zakopane) i Robert Łodaj  (Ogniwo Piwniczna).  Pierwszą bramkę zdobył dla gospodarzy Mateusz Kłosowski a w 19 minucie wyrównanie dla gości uzyskał Robert Łodaj. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-1.   W drugiej połowie  pomimo ostrej gry- kilka żółtych i dwie czerwone kartki wynik nie zmienił się i punktami podzieliły się obydwie drużyny.  W galerii fotoreportaż z meczu KS Zakopane- Ogniwo Piwniczna!!
( 22 Maja 2008)
Puchar Ponic w piłce nożnej 2008
(żródło: St. Skawski)

Stowarzyszenie  „ Poni…ce do kłębka” organizuje 24 maja 2008 r.  turniej piłkarski o puchar Ponic , który rozpocznie się o  godz. 15.00 na boisku asfaltowym przy SP Ponice
( 20 Maja 2008)
25 kolejka VI Ligi Okręgowej Zwycięstwo Porońca- Przegrana Zakopanego
(żródło: fot P.Pełka)

W 25 kolejce bardzo dobrze spisali się zawodnicy LKS Poroniec, którzy na własnym boisku zwyciężyli z Zawadą Nowy Sącz 5 do 2  i zdobyli kolejne punkty w tabeli.  Z kolei piłkarze KS Zakopane zagrali na wyjeździe z znajdujacą się niżej drużyną Łososia Łososiny Dlnej i niestety przegrali mecz jeden do zera. Mecz Orawy Jabłonki z Ogniwem Piwniczna odbędzie się 5 czerwca
( 18 Maja 2008)
23 kolejka VI ligi okręgowej Zwycięstwo nad Grybowem zakopiańczycy zadedykowali Janowi Gut Mostowemu

23 mecz okręgowej VI ligi piłkarze KS Zakopane rozegrali na własnym boisku ze znajdującą się na 5 miejscu w tabeli Grybovią Grybów.   Zakopiańczycy  przystapili od pierwszych minut  spotkania z dużą determinacją- większośc akcji rozgrywana była na połowie boiska przeciwnika. Niestety w tej części meczu nie udało się wykorzystać kilku dobrych sytuacji podbramkowych i zawodnicy na przerwę zeszli z wynikiem 0-0. W galerii fotoreportaż z meczu!!!!
( 11 Maja 2008)
Piłkarski Puchar Polski - KS Zakopane- Lubań Maniowy

W meczu kolejnej edycji Pucharu Polski na boisku przy ulicy Orkana  piłkarze KS Zakopane gościli IV ligowy zespół Lubania Maniowy.  Silniejszy przeciwnik pokonał KS Zakopane, które zagrało bez  pięciu piłkarzy podstawowego składu, których zastąpili juniorzy.  Lubań Maniowy zagra w najbliższym czasie  o finał ubiegłorocznego Pucharu z Sandecją. W galerii fotoreportaż z meczu!!!!
( 7 Maja 2008)
VI Liga Wygrana Zakopanego z Orawą Jabłonka

W rozegranym w Zakopanem meczu derbowym piłkarze KS Zakopane jedną bramką wygrywają z Jabłonką.   Zwycięskiego gola w drugiej połowie strzela Pękala. KS Zakopane zdobywa kolejne trzy punkty.
( 4 Maja 2008)
Piłkarska Vi liga Przegrana Porońca z Olimpią

Swój mecz 22 kolejki Vi ligi piłkarskiej LKS Poroniec Poronin rozegrał w sobotę.  Niestety piłkarze z Poronina przegrali spotkanie z drużyną Olimpii Pisarzowa 2-1.  Jedynego gola dla Poronca zdobył Kucek z rzutu kranego w 85 minucie spotkania. To już trzecia przegrana z rzędu tej drużyny. Po 22 spotkaniach Poroniec znajduje się na 9 pozycji w tabeli mając 30 pkt  w niedzielę kolejne mecze o 14.00 na stadionie przy ul Orkana KS Zakopane zagra z Orawą Jabłonka.
( 3 Maja 2008)
21 kolejka VI ligi okręgowej - Przegrana KS Zakopane z Grodem Podegrodzie

W rozegranym na wyjeździe meczu z Podegrodziem piłkarze KS Zakopane ulegli gospodarzom 0-2  Poroniec  na wyjeździe  również przegrał z Heleną - zaledwie jedną bramką - mecz zakończył się wynikiem 2-3. Orawa Jabłonka  na swoim  boisku zagrała z Grybovią Grybów i wygrała 3-0