START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Podsumowanie sezonu 2005/2006
(żródło: )

  Sezon zimowy dobiega końca. Dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego Barbara Sobańska   dokonała podsumowania osiagnięć uczniów tej szkoły w poszczególnych konkurencjach. Poniżej przedstawiamy statystykę medalową. Sezon 2005/2006 w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego  im. Stanisława Marusarza w Zakopanem                                         OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE Na IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH - TURYN' 2006 reprezentowało szkołę:  8 absolwentów i 1 uczeń.
( 9 Kwietnia 2006)
O Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem
(żródło: )

Trzydzieści lat temu w 1975 roku przy dwóch szkołach zakopiańskich powstała Szkoła Sportów Zimowych . W SP nr3 na Bystrym młodzież trenowała narciarstwo alpejskie, przy SP nr 7 na Cyrhli - biegi. Utworzenie tego typu szkoły mającej na celu kształcenie sportowe, połączone z nauczaniem ogólnym - miało sprzyjać osiąganiu lepszych wyników dydaktyczno-wychowawczych. Eksperyment się udał. Po trzech latach wytężonej pracy w Polsce powołano 5 szkół mistrzostwa sportowego w tym w Zakopanem. Nastąpiło to w 1977 roku. Inicjatorem powstania Szkoły Mistrzostwa Sportowego a zarazem jej pierwszym dyrektorem był mgr Stefan Rogalski. W pierwszym okresie istnienia szkoły wychowankowie mogą się pochwalić szeregiem sukcesów sportowych w mistrzostwach Świata, Europy czy też Polski. Przewijają się takie nazwiska jak. Zofia Tokarczyk, Lidia Olcoń, Paweł Zygmunt, Tomasz Świst- w łyżwiarstwie szybkim. Dorota i Małgorzata Tlałka, Katarzyna Różańska, Ewa Grabowska, Jakub Malczewski, Andrzej Bielawa w narciarstwie alpejskim. To tylko niektóre z nazwisk zawodników osiągających sukcesy.  W tym czasie w skład SMS wchodziły: Szkoła Podstawowa, oraz 2 liceum Ogólnokształcące  W 1992 roku SMS zostaje rozwiązany. Szkołą Podstawowa pozostaje w dotychczasowym budynku, 2LO zostaje przeniesione na ul. Słoneczną wchodząc w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących, a Zasadnicza Szkołą Zawodowa nr 4 do Zespołu Szkół Budowlanych..  W 1999 roku Starostwo Tatrzańskie powołało do życia Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i fakt ten w znaczącym stopniu przyczynił się do powołania w 2000 r. Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego.
( 19 Listopada 2005)
ZSMS Poświęcenie nowego samochodu.
(żródło: )

W kilka miesięcy po Jubileuszu 30 lecia zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego doszło do ponownej uroczystosci ale trochę na mniejszą skalę. Starosta tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski podczas jubileuszu sprawił nie lada prezent szkole - obiecał nowy samochód- i stało się. Nowy busik, z przyczepą na sprzęt stoi już od kilku dni pod szkołą, a właśnie w  czwartek(3 I) samo południe dokonano uroczystego poświęcenia nowego nabytku i oddanie  go do użytku szkole.  Ojcem chrzestnym został fundator - Andrzej Gąsienica Makowski a poświęcenia dokonał katecheta szkoły Ojciec Serafin.  W galerii kilka fot z uroczystości!!!
( 3 Stycznia 2008)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-47)

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024