START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Kajakarstwo
Złote medale Joanny Mędoń Polaczyk i braci Brzezińskich w slalomie kajakowym w Mikulaszu
(żródło: )

   W miniony weekend w Liptowskim Mikulaszu rozegrany został 66 Tatrzański  Międzynarodowy Slalom Kajakowy o memoriał Ondreja Cibaka. Zawody były równocześnie pierwszymi eliminacjami do kadr narodowych zarówno w Polsce jak i na Słowacji.  Polscy kajakarze górscy  udowodnili po raz kolejny że zaliczają się do ścisłej czołowki zajmując medalowe miejsca  
( 13 Maja 2014)
Złoto , srebro i brąz Polskich kajakarzy w australijskim Penrith
(żródło: M. Ćwiertniewicz)

O udanym starcie Podczas Mistrzostw Swiata Juniorów i młodzieżowców w kajakarstwie górskim, jakie rozgrane zostały w australijskim Penrith mogą powiedzieć polscy zawodnicy. Złoto w drużynie 3 x K1M srebro w i brąz w C-2 to naprawdę duże powody do satysfakcji. Niżej podsumowanie Marii Cwiertniewicz.  
( 28 Kwietnia 2014)
Brązowe medale MSJ Kuby Brzezińskiego i Adama Kozuba
(żródło: M.Biel Zachwieja)

     Polska osada kajakarzy górskich Kuba Brzeziński /Adam Kozub wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w kategorii C2. Polacy ulegli tylko Czechom ( M . Matejka/ J. Vetrovsky) oraz Nowozelandczykom ( D. Munro/ L. Robinson)  
( 26 Kwietnia 2014)
MŚ Juniorów i Młodzieżowców - Penrith
(żródło: KS Pieniny Fot Maria Biel Zachwieja)

    W pierwszym dniu finałów, podczas Mistrzostwach Świata Juniorów i Młodzieżowców, Polacy startowali ze zmiennym szczęściem. Trzy medalowe krążki to dobry wynik ale mogło być znacznie lepiej. Po półfinale zawodnicy KS Pieniny Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak zajmowali 5 pozycję, fatalny przejazd finałowy spowodował, że rywalizację skończyli na miejscu 8. Bracia Filip i Andrzej Brzezińscy po półfinale na 3 miejscu, ostatecznie zostali sklasyfikowani na 2 pozycji. Na pocieszenie zawodnicy w C2 wygrali w konkurencji zespołowej zdobywając złote medale. Trzeci krążek dla polskiej ekipy został wywalczony przez zespół K1x3 w składzie Rafał Polaczyk , Maciej Okręglak, Michał Pasiut. 
( 25 Kwietnia 2014)
Krakowskie Slalomy 2014
(żródło: KS Pieniny)

 Pomijając Noworoczny Slalom rozegrany w styczniu, Krakowskie Slalomy, które odbyły się w ubiegły weekend były dla kajakarzy właściwym rozpoczęciem sezonu. Brak czołowych zawodników z grupy młodzieżowców, którzy przygotowują się do startu w Mistrzostwach Świata, na olimpijskim torze w australijskim Penrith, nie umniejszył rangi zawodów, a rywalizacja pomiędzy zawodnikami kadry Polski, a przedstawicielami Rosji, Słowacji, Czech, Niemiec i Szwecji była naprawdę interesująca. Na końcowe rezultaty zawodów wpływ miały zarówno sobotnie jak i niedzielne zmagania.  
( 22 Kwietnia 2014)
V Maraton Szlakiem bł. Jana Pawła II
(żródło: KS Pieniny)

Tradycyjnie już Maraton szlakiem bł. Jana Pawła II rozpoczął się Mszą świętą, którą podobnie jak przed rokiem, odprawił ksiądz Grzegorz Gil. Sportowa cześć zawodów rozpoczęła się od rywalizacji młodzików, którzy mieli do pokonania dystans od Hukoweł Skały do przystani kajakowej.
( 6 Października 2013)
Mistrzostwa Polski w zjeździe - Leśna 2013
(żródło: KS Pieniny fot M. Ćwiertniewicz)

Kolejna edycja  Kajakarskich Mistrzostw Polski w zjeździe odbyła się w Leśnej. W piątkowej rywalizacji w sprincie tytuły Mistrza Polski i złote medale zdobyli Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak. Zawody w sprincie zostały rozegrane w formule open, co oznacza jednoczesną rywalizację juniorów i seniorów. W K1 mężczyzn 8 miejsce zajął Jan Węglarz, a 11 Krzysztof Majerczak, natomiast w K1 kobiet Izabella Węglarz uplasowała się na 7 lokacie.  
( 3 Października 2013)
Srebro polskiej drużyny w kajakarskich mistrzostwach świata
(żródło: http://prague2013.worldchampionships.events.slalom.canoeicf.com fot M. Ćwiertniewiocz)

  Polski team Mateusz , Grzegorz Polaczykowie i Dariusz Popiela  zostali wicemistrzami świata w slalomie kajakowym,w  Pradze. Polaków wyprzedzili tylko Włosi.
( 14 Września 2013)
Brąz MŚ Mateusza Polaczyka
(żródło: http://prague2013.worldchampionships.events.slalom.canoeicf.com fot M. Ćwiertniewicz)

 Wychowanek KS Pieniny Mateusz Polaczyk wywalczył dzisiaj brązowy medal kajakarskich Mistrzostw Świata w K-1 w Pradze. Finałowy przejazd ukończył bez pkt karnych ale do srebrnego medalu zabrakło mu zaledwie 0,08 sek.
( 14 Września 2013)
Awans polskich kajakarzy do półfinałów MŚ w Pradze.
(żródło: )

  Trzy polskie osady w C-2 awansowały do półfinałów Mistrzostw Świata w  kajakarstwie górskim w Pradze. Dwie osady to zawodnicy z Pienin: bracia Brzezińscy oraz Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak.
( 13 Września 2013)
Międzynarodowy Puchar Pienin im. Bronisława Warusia
(żródło: www.pieninyinfo.pl)

 W rozgrywanym po raz pierwszy memoriale Bronisława Warusia o Puchar Pienin wzięło udział ponad sto zawodniczek i zawodników z 9 klubów z Polski i Słowacji. Na torze kajakowym rywalizowali m.in. bracia Brzezińscy, wychowankowie SKS Sokolica Krościenko, których pierwszym trenerem był Bronisław Waruś.
( 7 Września 2013)
MŚ w kajakarstwie górskim. Zawodnicy z Pienin w składzie polskiej reprezentacji.
(żródło: )

Od 11 do 15 września 2013 roku w Pradze odbędą się mistrzostwa świata w kajakarstwie górskim. W skład 14 osobowej reprezentacji Polski wchodzą zawodnicy z Pienin  Srebrnego medalu sprzed dwóch lat bronić będzie Mateusz Polaczyk w konkurencji K1. Polacy trenują na torze już od minionego poniedziałku  
( 5 Września 2013)
Bracia Polaczykowie i Dariusz Popiela wygrywają w kajakowym Pucharze Świata.
(żródło: fot M. Ćwiertniewicz)

 Polscy kajakarze górscy Grzegorz i Mateusz Polaczykowie oraz Dariusz Popiela wygrali drużynową rywalizację K1 w zawodach Pucharu Świata w Bratysławie. Z kolei Mateusz Polczyk indywidualnie w K 1  wywalczył 3 miejsce. Gratulacje  
( 24 Sierpnia 2013)
Memoriał Wernerów 2013
(żródło: K. Sarata KS Pieniny)

Reprezentanci Pienin Szczawnica podczas niedzielnych regat Memoriału Wernerów i Pucharu Polski stawali na podium w czterech z pięciu rozegranych konkurencji. W K1 mężczyzn drugie miejsce zajął Krzysztof Majerczak rozdzielając braci Polaczyków: Rafała (z Zawiszy Bydgoszcz) oraz Łukasza (AZS AWF Kraków). W C2 mężczyzn na trzeciej lokacie zawody ukończyli bracia Wojtaszkowie Artur i Radosław. Zwyciężyli reprezentanci Polski Dariusz Chlebek i Dominik Węglarz (AZS AWF Kraków), a na drugim miejscu znalazła się osada Startu Nowy Sącz Maciej Okręglak i Rafał Kij.
( 18 Sierpnia 2013)
Mały Memoriał Wernerów i zawody weteranów im W. Piecyka w slalomie kajakowym.
(żródło: K. Sarata KS Pieniny)

 17 sierpnia na Dunajcu rozegrane zostały Mały Memoriał Wernerów i zawody weteranów im W. Piecyka w Slalomie kajakowym.   W  Małym Memoriale wystartowało ponad 90 młodych kajakarzy a w Zawodach weteranów  24 -ech  Galeria z zawodów tutaj
( 18 Sierpnia 2013)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni

 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020