START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Kajakarstwo
Sukcesy zawodników KS Pieniny w Pucharze Europy Juniorów
(żródło: KS Pieniny)

 Kolejna odsłona Pucharu Europy Juniorów w Czeskich Budziejowicach, będąca jednocześnie zawodami "Nadzieji Olimpijskich", przyniosła znów sukcesy zawodników KS Pieniny.
( 9 Sierpnia 2013)
Mistrzostwa Polski Młodzików 2013 - Wietrznice
(żródło: KS Pieniny)

 Pięć medali to dorobek zawodników KS Pieniny w II Mistrzostwach Polski Młodzików, które zostały rozegrane w sobotę (3 sierpnia) na torze w Wietrznicach. Na najwyższym stopniu podium stanęli w C2 Wiktor Czaja i Oskar Maciąga, powtarzając tym samym ubiegłoroczny sukces. Wiktor Czaja w C1 zdobył medal srebrny, także na drugim miejscu uplasowała się osada Bartosz Kubik i Konrad Szymanek w C2. Brązowe medale zdobyli natomiast Małgorzata Mędoń w K1 i Oskar Maciąga również w K1.   
( 4 Sierpnia 2013)
Złoto na Mistrzostwach Europy
(żródło: KS Pieniny)

Po srebrnym medalu na Mistrzostwach Świata Młodzieżowców tym razem zespołowi C2x3, w skład którego weszli: osada KS Pieniny Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, a także dwie osady AWF Kraków Filip i Andrzej Brzezińscy oraz Kacper Gondek i Wojciech Pasiut, udało się stanąć na najwyższym stopniu podium i tym samym zdobyć tytuł Mistrzów Europy w tej konkurencji podczas zawodów we francuskim Bourg Saint Maurice. Indywidualnie w piątek bracia Brzezińscy ostatecznie w finale zdobyli brązowe medale, natomiast dwójka Pienin zakończyła rywalizację na 13 pozycji.
( 4 Sierpnia 2013)
Srebro na Mistrzostwach Świata
(żródło: KS Pieniny)

Osada Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak zdobyła srebrny medal w konkurencji C2x3 U23 na Mistrzostwach Świata Juniorów i Młodzieżowców w Liptovskym Mikulasu. W składzie zespołu znaleźli się także Filip i Andrzej Brzezińscy oraz osada Dariusz Chlebek i Dominik Węglarz wszyscy zawodnicy obecnie reprezentują AWF Kraków. Bracia Brzezińscy indywidualnie sięgnęli po brąz, Chlebek / Węglarz zajęli czwarte, a zawodnicy KS Pieniny piąte miejsce.
( 20 Lipca 2013)
VIII Puchar Burmistrza Szczawnicy
(żródło: KS Pieniny)

 Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych ponad sześćdziesięciu zawodników z siedmiu klubów stanęło na starcie sobotnich zawodów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Pienin wygrywając u siebie w sześciu z jedenastu rozegranych wyścigów. 
( 16 Lipca 2013)
Mistrzostwa Europy w kajakarstwie górskim - medale dla zawodników z Pienin
(żródło: FOT WWW.ODKRYJMALOPOLSKE.PL)

  W Krakowie na torze kajakowym w Tyńcu rozegrano mistrzostwa Europy w kajakarstwie górskim.. W sumie Polacy zdobyli na mistrzostwach  dwa srebrne i brązowy medal. Srebro zdobyli:  Marcin Pochwała/Piotr Szczepański w konkurencji C2. brąz w konkurencji K1 i Dariusz Popiela, Grzegorz Polaczyk i Rafał Polaczyk. Srebro zdobyła również drużyna C2x3 (Pochwała - Szczepański, Filip Brzeziński - Andrzej Brzeziński oraz Dariusz Chlebek - Dominik Węglarz.
( 9 Czerwca 2013)
Kajakarze popłynęli Dunajcem
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

210 zweryfikowanych zawodników popłynęło we czwartek spod kładki przy lodowisku w trasę LXXII Międzynarodowego Spływu Kajakowego na Dunajcu im. Tadeusza Pilarskiego. W przyszłym roku impreza obchodzi 80. rocznicę organizacji pierwszej edycji.  
( 31 Maja 2013)
Kajakowe Mistrzostwa Polski w zjeździe -4 medale zawodników Pienin
(żródło: KS Pieniny)

Zawodnicy KS Pieniny zdobyli 4 medale na MP w zjeździe (jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe). Oprócz srebrnego krążka w sprincie osady Wiercioch / Majerczak po złoto indywidualnie, w klasycznym zjeździe odbywającym się w sobotę, sięgnął Jan Węglarz w konkurencji K1 juniorów pokonując liczne grono zawodników - zarówno slalomistów jak i płaskarzy z którymi nie rywalizuje na codzień z takich klubów jak Górnik Czechowice, Yacht Club Kraków, "4" Katowice. W sobotę osada Wiercioch / Majerczak do swojej bogatej kolekcji trofeów dołożyła brązowy medal, podobnie w niedzielę w zespołach C2x3 zdobyli także brąz, wspólnie z osadami Radosław Wojtaszek / Artur Wojtaszek i Piotr Mędoń / Adam Czaja. Gratulacje !
( 20 Października 2012)
Maraton szlakiem bł. Jana Pawła II 2012 -
(żródło: K. Sarata KS Pieniny)

Rywalizacja na trasie Sromowce Wyżne - Szczawnica rozpoczęła się od uroczystej Mszy św. sprawowanej przez księdza Grzegorza Gila. Oprócz zawodników, trenerów i osób związanych z kajakarstwem we Mszy św. udział wzięła liczna rzesza szczawnickiej społeczności, a także poczty sztandarowe Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich, OSP w Szczawnicy, Gimnazjum Publicznego w Szczawnicy oraz KS Pieniny, wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie.  
( 7 Października 2012)
Zawody w ramach zadania "Kajakarstwo - sposób na aktywny wypoczynek"
(żródło: KS Pieniny)

Przez całe lato KS Pieniny wraz z Miastem i Gminą Szczawnica organizował program "Kajakarstwo - sposób na aktywny wypoczynek". Każdy, kto aktywnie chciał spędzić czas, mógł brać udział w bezpłatnych zajęciach, korzystać ze sprzętu i poznawać tajniki tej pięknej dyscypliny sportu. Wraz z końcem okresu letniego przyszedł czas na podsumowanie programu w formie zawodów. Uczestnicy brali udział w dwóch konkurencjach, najpierw walczyli na trasie sprintu, a potem w slalomie. Niedzielne spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem. Poniżej wyniki.  
( 18 Września 2012)
Medale Mistrzostw Europy Juniorów i U23 dla kajakarzy KS Pieniny.
(żródło: KS Pieniny fot M. Ćwiertniewicz)

W Solkan (Słowenia) rozgrywane są Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców (do 23 lat). Pierwszy dzień finałów przyniósł trzy medale dla reprezentacji Polski. Po złoto sięgnął zespół C2x3 młodzieżowców w którym startowała osada KS Pieniny Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak wspólnie z pochodzącymi również z regionu Pienin: Dominikiem Węglarzem (były zawodnik Pienin, obecnie AZS AWF Kraków) wraz z partnerem Dariuszem Chlebkiem (były zawodnik Sokolicy Krościenko, teraz także AWF Kraków), w składzie znaleźli się także bracia Filip i Andrzej Brzezińscy (AWF Kraków, wcześniej Sokolica).  
( 9 Września 2012)
52 Międzynarodowe Regaty Slalomowe - Memoriał A.A. Wernerów
(żródło: K. Sarata KS Pieniny)

W Szczawnicy rozegrano po raz 52 Międzynarodowe Regaty Slalomowe  Memoriał A. A. Wernerów. Zawody były równocześnie IV  rzutem Pucharu Polski w slalomie kajakowym.  Pod nieobecność czołówki polskich kajakarzy górskich startujących w Pucharze Świata i Mistrzostwach Europy wykazać się mogli młodsi  i mniej utytułowani zawodnicy. Zawody jednak były emocjonujące a rywalizacja była ostra.    W galerii fotoreportaż K Saraty z zawodów!!!!
( 27 Sierpnia 2012)
PŚ w Pradze: Mateusz Polaczyk na podium!
(żródło: fot M. Ćwiertniewicz)

Wychowanek KS Pieniny Szczawnica  Mateusz Polaczyk stanął na podium zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie górskim w konkurencji K-1. W finale zawodów  jakie rozgrywane są w Pradze Polak zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Francuzem Etienne Daille.  
( 25 Sierpnia 2012)
MP Seniorów 2012 Nowy Sącz . Grad medali dla zawodników z Pienin.
(żródło: KS Pieniny)

Podczas Mistrzostw Polski w slalomie kaajkowym,które rozegrane zostały 11 i 12 sierpnia w Nowym Sączu podium zdominowali zawodnicy z Pienin - i to nie tylko  obecni zawodnicy  KS Pieniny Szczawnica ale również wychowankowie  tego klubu bracia Polaczykowie, bracia Brzezińscy a także Monika Liptak ze Sromowiec.  
( 13 Sierpnia 2012)
MP Juniorów i OOM Medale dla kajakarzy z KS Pieniny
(żródło: Ks Pieniny)

Mistrzostwa Polski Juniorów i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w tym roku zostały rozegrane na torze w Krakowie. Po raz kolejny w tym sezonie medalowe pozycje przypadły w udziale zawodnikom KS Pieniny. Organizatorem tegorocznych zmagań w XVIII OOM jest Małopolska, w imprezie tej startują zawodnicy w wieku 15 i 16 lat.
( 23 Lipca 2012)
Archiwum
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-87) »» Ostatni

 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020