START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Kajakarstwo
Kajakowe Mistrzostwa Polski w zjeździe -4 medale zawodników Pienin
(żródło: KS Pieniny)

Zawodnicy KS Pieniny zdobyli 4 medale na MP w zjeździe (jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe). Oprócz srebrnego krążka w sprincie osady Wiercioch / Majerczak po złoto indywidualnie, w klasycznym zjeździe odbywającym się w sobotę, sięgnął Jan Węglarz w konkurencji K1 juniorów pokonując liczne grono zawodników - zarówno slalomistów jak i płaskarzy z którymi nie rywalizuje na codzień z takich klubów jak Górnik Czechowice, Yacht Club Kraków, "4" Katowice. W sobotę osada Wiercioch / Majerczak do swojej bogatej kolekcji trofeów dołożyła brązowy medal, podobnie w niedzielę w zespołach C2x3 zdobyli także brąz, wspólnie z osadami Radosław Wojtaszek / Artur Wojtaszek i Piotr Mędoń / Adam Czaja. Gratulacje !
( 20 Października 2012)
Maraton szlakiem bł. Jana Pawła II 2012 -
(żródło: K. Sarata KS Pieniny)

Rywalizacja na trasie Sromowce Wyżne - Szczawnica rozpoczęła się od uroczystej Mszy św. sprawowanej przez księdza Grzegorza Gila. Oprócz zawodników, trenerów i osób związanych z kajakarstwem we Mszy św. udział wzięła liczna rzesza szczawnickiej społeczności, a także poczty sztandarowe Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich, OSP w Szczawnicy, Gimnazjum Publicznego w Szczawnicy oraz KS Pieniny, wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie.  
( 7 Października 2012)
Zawody w ramach zadania "Kajakarstwo - sposób na aktywny wypoczynek"
(żródło: KS Pieniny)

Przez całe lato KS Pieniny wraz z Miastem i Gminą Szczawnica organizował program "Kajakarstwo - sposób na aktywny wypoczynek". Każdy, kto aktywnie chciał spędzić czas, mógł brać udział w bezpłatnych zajęciach, korzystać ze sprzętu i poznawać tajniki tej pięknej dyscypliny sportu. Wraz z końcem okresu letniego przyszedł czas na podsumowanie programu w formie zawodów. Uczestnicy brali udział w dwóch konkurencjach, najpierw walczyli na trasie sprintu, a potem w slalomie. Niedzielne spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem. Poniżej wyniki.  
( 18 Września 2012)
Medale Mistrzostw Europy Juniorów i U23 dla kajakarzy KS Pieniny.
(żródło: KS Pieniny fot M. Ćwiertniewicz)

W Solkan (Słowenia) rozgrywane są Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców (do 23 lat). Pierwszy dzień finałów przyniósł trzy medale dla reprezentacji Polski. Po złoto sięgnął zespół C2x3 młodzieżowców w którym startowała osada KS Pieniny Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak wspólnie z pochodzącymi również z regionu Pienin: Dominikiem Węglarzem (były zawodnik Pienin, obecnie AZS AWF Kraków) wraz z partnerem Dariuszem Chlebkiem (były zawodnik Sokolicy Krościenko, teraz także AWF Kraków), w składzie znaleźli się także bracia Filip i Andrzej Brzezińscy (AWF Kraków, wcześniej Sokolica).  
( 9 Września 2012)
52 Międzynarodowe Regaty Slalomowe - Memoriał A.A. Wernerów
(żródło: K. Sarata KS Pieniny)

W Szczawnicy rozegrano po raz 52 Międzynarodowe Regaty Slalomowe  Memoriał A. A. Wernerów. Zawody były równocześnie IV  rzutem Pucharu Polski w slalomie kajakowym.  Pod nieobecność czołówki polskich kajakarzy górskich startujących w Pucharze Świata i Mistrzostwach Europy wykazać się mogli młodsi  i mniej utytułowani zawodnicy. Zawody jednak były emocjonujące a rywalizacja była ostra.    W galerii fotoreportaż K Saraty z zawodów!!!!
( 27 Sierpnia 2012)
PŚ w Pradze: Mateusz Polaczyk na podium!
(żródło: fot M. Ćwiertniewicz)

Wychowanek KS Pieniny Szczawnica  Mateusz Polaczyk stanął na podium zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie górskim w konkurencji K-1. W finale zawodów  jakie rozgrywane są w Pradze Polak zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Francuzem Etienne Daille.  
( 25 Sierpnia 2012)
MP Seniorów 2012 Nowy Sącz . Grad medali dla zawodników z Pienin.
(żródło: KS Pieniny)

Podczas Mistrzostw Polski w slalomie kaajkowym,które rozegrane zostały 11 i 12 sierpnia w Nowym Sączu podium zdominowali zawodnicy z Pienin - i to nie tylko  obecni zawodnicy  KS Pieniny Szczawnica ale również wychowankowie  tego klubu bracia Polaczykowie, bracia Brzezińscy a także Monika Liptak ze Sromowiec.  
( 13 Sierpnia 2012)
MP Juniorów i OOM Medale dla kajakarzy z KS Pieniny
(żródło: Ks Pieniny)

Mistrzostwa Polski Juniorów i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w tym roku zostały rozegrane na torze w Krakowie. Po raz kolejny w tym sezonie medalowe pozycje przypadły w udziale zawodnikom KS Pieniny. Organizatorem tegorocznych zmagań w XVIII OOM jest Małopolska, w imprezie tej startują zawodnicy w wieku 15 i 16 lat.
( 23 Lipca 2012)
Brązowy medal pienińskich kajkarzy na MŚ U23
(żródło: K. Sarata KS Pieniny - fot Polski Związek Kajakowy)

Osada KS Pieniny Michał Wiercioch / Grzegorz Majerczak wywalczyła brązowy medal w konkurencji indywidualnej C2 młodzieżowców w Wausau w Stanach Zjednoczonych.  Filip Brzeziński i Andrzej Brzeziński zajęli piąte miejsce Gratulacje!  
( 16 Lipca 2012)
VII Puchar Burmistrza Szczawnicy w slalomie kajakowym
(żródło: K. Sarata KS Pieniny.)

 7 lipca tor kajakowy na rzece Dunajec w Szczawnicy był areną zmagań dzieci i młodzieży z Polski i Słowacji w slalomie kajakowym. Blisko 80 dziewcząt i chłopców  z 10 klubów kajakowych rywalizowało na kajakach w zawodach o puchar Burmistrza miasta Szczawnica. Zawody zostały zorganizowane przez KS Pieniny.    W galerii kilka fot z zawodów!!!!!    Więcej fot  tutaj.!!!
( 8 Lipca 2012)
Spływ po raz 71.
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

Około dwustu kajakarzy z Polski, Słowacji, Czech, Węgier i Niemiec wzięło udział w 71. Międzynarodowym Spływie Kajakowym na Dunajcu im. Tadeusza Pilarskiego. Imprezę, która tradycyjnie rozpoczyna się przy Miejskiej Hali Lodowej oficjalnie otworzył Burmistrz Marek Fryźlewicz.
( 8 Czerwca 2012)
ME w kajkarstwie górskim
(żródło: )

  W drugim dniu Mistrzostw Europy w kajakarstwie górskim rozgrywane były półlfinały teamów  W C2 na 4 miejscu uplasowali się Polacy: Marcin Pochwała/ Piotr Szczepański, Dariusz Chlebek/ Dominik Węglarz oraz Filip i Andrzej Brzezińscy.   W K1 Polacy ( Dariusz Popiela, Mateusz Polaczyk i Rafał Polaczyk) również upasowali się na czwartym miejscu. Gorzej poszło kobiecej ekipie. Natalia Paciernik, Joanna Medoń Polaczyk oraz Agnieszka Nosal zajęły 9 lokatę  
( 11 Maja 2012)
Polscy kajakarze górscy walczą w Mistrzostwach Europy w Augsburgu.
(żródło: )

 9 maja na torze  kajakowym w Augsburgu rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w kajakarstwie górskim. Rywalizacja w tych zawodach jest ostatnią okazją do zdobycia przepustek na IO w Londynie.  Polscy kajakarze mają kwalifiakcje za sobą ale walkajest o to kto pojedzie  z nich do Londynu.  Trzonem naszej reprezentacji są zawodnicy z Pienin, Agnieszka Nosal, rodzeństwo  Polaczyków Mateusz i Rafafał, Joanna Mędoń Polaczyk, bracia  Andrzej i Filip Brzezińscy- obroncy tytułu mistrzowskiego  sprzed roku.  
( 10 Maja 2012)
Kajakowy maraton Szlakiem Papieskim
(żródło: K. Sarata KS Pieniny.)

   Dunajcem na odcinku- Sromowce - Szczawnica rozegrany został kajakowy Maraton Szlakiem Papieskim. W zawodach wystartowało 60 zawodników. Przed spływem odprawona została pod przewodnictwem KS Stanisława Kocoła msza sw. przy kamieniu poświęconym Szlakowi Papieskiemu.     W galerii fotoreportaż z zawodów!!!    
( 9 Października 2011)
Mateusz Polaczyk - wicemistrz świata w kajakarstwie górskim - gościem Rady Miasta Szczawnica
(żródło: )

 Honorowym gościem uroczystej sesji Rady Miasta w Szczawnicy był aktualny vice-mistrz świata w slalomie kajakowym K-1 Mateusz Polaczyk. Rada postanowiła uhonorować  kajakarza, który rozsławił miasto. Gratulacje oraz podziękowania skierowane były  także do rodziców  - Barbary i Krzysztofa Polaczyków , którzy zapoczątkowali usportowienie licznej rodziny.
( 6 Października 2011)
Archiwum
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-95) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024