03.09.2006 odbyły się mecze 5 kolejki Jesiennej Rundy Podhalańskiej A klasy.
Dotychczasowy lider Czarni uległ Przełęczy, która po tym zwycięstwie objęła prowadzenie w tabeli. Różnice punktowe w czołówce są minimalne i tylko 2 punkty dzielą pierwszą drużynę z tymi, które zajmują miejsca 3-6.
W strefie spadkowej niewielka zamiana miejsc. Bystry Nowe Bystre zdobył 1 punkt i przesunął się na 13 miejsce spychając na ostatnie ZKP Zakopane.
Na czele tabeli znajduje się Przełęcz Łopuszna z 12 pkt, drugie miejsce zajmują Wierchy Rabka 11 pkt a na trzecim uplasował sie Lubań Tylmanowa 10 pkt. Tyle samo punktów ma znajdujący się na czwartym miejscu Poroniec Poronin.
Poniżej wyniki oraz tabela po 5 kolejkach.
Dunajec Ostrowsko - Lubań Tylmanowa 1:6 (1:2) Bramki: Zagata 8 - J. Piszczek 10,66, Udziela 30, Żołądź 51, M. Piszczek 72, Kurnyta 89.
Sędziował M. Ciężobka z Nowego Targu.
Dunajec: Hryc - R. Gucwa, Kamiński, Ćwikliński (20 D. Gucwa; 53 Żegleń),
Szumal - Szczypka, Janasik, Klamerus, B. Waksmundzki (26 Stramek) - Zagata,
S. Gucwa.
Lubań: Bobak - P. Ciesielka, Ł. Kozielec, Piksa, K. Ciesielka - J. Noworolnik
(63 Kurnyta), J. Piszczek, Udziela, Zawada (48 Ligas) - M. Piszczek
(72 P. Kozielec), Żołądź (63 Wojdyło).
Bystry Nowe Bystre - Poroniec Poronin 3:3 (2:0) Bramki: Salamon 31 karny , Potrząsaj 35, J. Tylka 90 - Malacina 51, 82, D. Grela 56.
Sędziował Chlipała z Ochotnicy.
Żółte kartki: Karpiel, A. Staszel.
Bystry: Graca - J. Tylka, A. Żołnierzyk, B. Tylka, Karpiel - Z. Staszel, W. Staszel,
M. Żołnierzyk, Potrząsaj - A. Staszel, Salomon.
Poroniec: Miśkowicz - Kiszela (85 Halibard), Pańszczyk, Skupień (46 Świder),
Skóbel - Okrąglak (46 Malacina), M. Wicher, D. Grela, R. Wicher - Montsko, J. Stasik.
ZOR Frydman - Olimp Szarotka Nowy Targ 1:2 (0:2)
Bramki: Hajnos 4, Ł. Ślusarek 43 - Młynarczyk 68 karny.
Sędziował Olchawa z Nowego Sącza.
Żółte kartki: Hajnos, Leja, Ł. Ślusarek.
ZOR: Janczy - Masłowski, Wójcik, Dwornicki (63 Rusnaczyk), Łukasz - Kutarnia,
Łojek, Młynarczyk, Zygmond - Ferko, Fryc.
Olimp Szarotka: Trzeciak - Bulanda, Dziurdzik, Polczak, Karpiel - Adamczyk,
Leja (78 Luberda), Bazun (71 Bobek), Świętek (34 Krauzowicz) - Ł. Ślusarek
(75 Leśniakiewicz), Hajnos.
Jordan Jordanów - Skawianin Skawa 4:2 (0:2)
Bramki: Gawroński 68, 72, 86, Sloński 48 - Bogdał 33, A. Skawski 44.
Sędziował Opacian z Ratułowa.
Żółte kartki:R. Skawski.
Czerwona: Matejko 89 - druga żółta.
Jordan: Sitarz - Morończyk, Matejko, M. Sitarz, Marcin Hodana - A. Wójtowicz
(46 Słoński), D. Sularz, Marek Hodana, Gawroński - Kołodziejczyk
(66 Pałach), Radoń (46 Żegleń;61 Filipiak).
Skawianin: Czech - Wróbel, Domagała, Kwiatkowski (85 Sutor), Bogdał - A. Skawski
(79 Raczak), Pędzimąż, Jędruś (76 Jagła), Skwarek - R. Skawski, Śmieszek.
ZKP Zakopane - Wierchy Rabka 0:2 (0:2) Bramki: Śmieszek 21, Majerski 26.
Sędziował: P Zachwieja z Krościenka.
Żółte kartki: Leks - Kołat.
ZKP: Pawlica - Sowa, Czaja, Gut, Saguła - Leks, Gaura (60 Chwiałkowski), Furmanek,
Glazar (18 Zaleski, 72 Dudzik) - Frasunek, Król.
Wierchy: Bednarczyk - M. Zachara, Kołat, I. Gacek, Tupta - Śmieszek, Majerski,
Pędzimąż, K. Gacek - Leśniak (63 Jagosz), Książek.
Przełęcz Łopuszna - Czarni Czarny Dunajec 3:0 (1:0) Bramki: P. Galik 35, 55, G. Klamerus 70.
Sędziował Jabłoński z Maniów.
Żółte kartki: P. Galik, G. Klamerus, - Palenik,.
Czerwone kartki: G. Klamerus 74 za niesportowe zachowanie - Rawicki 90 - druga żółta.
Przełęcz: B. Ambroż - D. Szymczak, Głowa, Kolasa (76 J. Klamerus), Maciasz - P. Galik
(83 Ł. Ambroż), Dziga, G. Klamerus (73 Chowaniec), Florczyk - M. Galik
(68 K. Szymczak), Dzielski.
Czarni: Myrda - A. Gacek, Rawicki, Szaflarski, Pankow - Kantor (46 A. Glowacz),
Palenik, R. Gacek (55 T. Bandyk), Dzielawa - S. Bandyk, Cholewa.
Sokolica Krościenko - Trzy Korony Sromowce Niżne 3:0 (3:0) Bramki: Orkisz 9, 11, S. Waksmundzki 24.
Sędziowała Ewa Stanek z Nowego Sącza.
Żółte kartki: Hałgas, Orkisz - K. Pierwoła, Starowicz.
Czerwona kartka: S. Regiec 75 min.
Sokolica: Pawlak - S. Waksmundzki (83 Myszogląd), J. Waksmundzki, Topolski,
Hałgas - Koterba (80 Dyda), K. Ligas, Czubiak, Wojtyczka
(55 Kołek) - Orkisz, G. Zachwieja I.
Trzy Korony: Mirosław Waradzyn - Kozub, P. Regiec, B. Regiec, K. Pierwoła- G. Regiec,
Grywalski, S. Regiec, Głąb (46 Mariusz Regiec) - Starowicz
(67 Marek Waradzyn), Golec (46 Marek Regiec).
Tabela1 | Przełęcz Łopuszna | 5 | 12 | 12-4 |
2 | Wierchy Rabka | 5 | 11 | 10-4 |
3 | Lubań tylmanowa | 5 | 10 | 14-7 |
4 | Poroniec Poronin | 5 | 10 | 11-8 |
5 | Olimp Szarotka N. Targ | 5 | 10 | 9-6 |
6 | Czarni Czarny Dunajec | 5 | 10 | 7-5 |
7 | Jordan Jordanów | 5 | 8 | 11-9 |
8 | Sokolica Krościenko | 5 | 7 | 15-8 |
9 | Skawa Skawianin | 5 | 6 | 8-18 |
10 | ZOR Frydman | 5 | 4 | 5-7 |
11 | Dunajec Ostrowsko | 5 | 3 | 8-14 |
12 | Trzy Korony Sromowce N | 5 | 2 | 6-12 |
13 | Bystry Nowe Bystre | 5 | 2 | 6-13 |
14 | ZKP Zakopane | 5 | 1 | 3-10 |
Tekst i fot Hanna Kardaś